Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

A jobb oldalit bezárod, a bal oldalit kinyitod :wink:

Ja, de ha lezárom a jobb oldalt, akkor a jobb oldali ablak is párásodni fog.

Nekem nem az a cél, hogy ne legyen a job oldalon levegőáramlás, hanem, hogy szemből, a szélvédőre menő levegőmennyiséget a vezetőöldal javára eltoljam.

Gondolkodtam, hogy az egyik nyílást eltömítem, de ezt a megoldást kókányolásnak vélem, azt meg nem szeretem.

Ezért ha valahol van terelőlemez amit lehet állítani akkor inkább azon állítanék. van ilyen?Ha igen merre kotorásszak :?:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem az a cél, hogy ne legyen a job oldalon levegőáramlás, hanem, hogy szemből, a szélvédőre menő levegőmennyiséget a vezetőöldal javára eltoljam.

Gondolkodtam, hogy az egyik nyílást eltömítem, de ezt a megoldást kókányolásnak vélem, azt meg nem szeretem.

Ezek szerint te a jobb oldalon a szélvédőre jutó levegő mennyiségét szeretnéd csökkenteni az előtted lévő üvegfelület javára.

A többiek pedig az oldalablakra gondoltak.

Szerintem ez a lehetőség, mármint a szélvédő jobb és bal oldalának a szellőzésében a szállított levegő arányának megváltoztatása, csak kókányolással oldható meg.

Eltömíteni nem érdemes, inkább a levegő szállító vezeték átmérőjének a csökkentésést ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Gyanús! Biztos jól raktad vissza a műanyagot? Ha nagyon el van ázva a pollenszűrő akkor valószínűleg igen.

Hát neked lett igazad!!! :banghead: Azzal kezdtem, hogy fogtam egy vödör vizet, és ráöntöttem a gépre. Ezután megnéztem a pollenszűrőt, és lám, totál elázott. A helyzet az, hogy nem akarom az előző tulajra kenni a dolgot, de amikor pollenszűrőt cseréltem, mindig csak úgy raktam vissza azt a műanyag takarót, ahogy volt. Szóval nem a helyére, abba a vékony nútba, hanem alá. Na most már nem párásodik... Köszi a sok jótanácsot.

Link to comment
Megosztás:

Hát neked lett igazad!!! :banghead: Azzal kezdtem, hogy fogtam egy vödör vizet, és ráöntöttem a gépre. Ezután megnéztem a pollenszűrőt, és lám, totál elázott. A helyzet az, hogy nem akarom az előző tulajra kenni a dolgot, de amikor pollenszűrőt cseréltem, mindig csak úgy raktam vissza azt a műanyag takarót, ahogy volt. Szóval nem a helyére, abba a vékony nútba, hanem alá. Na most már nem párásodik... Köszi a sok jótanácsot.

Örülök hogy megoldódott. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ma kicseréltem a pollenszűrőt! Hát sokkal jobb a fűtés és a hűtés is ! :(

Szasztok!

Na azt én is kicseréltem, írtam a másik tapic-ban, h ha hosszabb ideig nem volt nyitva az ótó, akkor diszkrét, rohadásszagra emlékeztető bűz alakult ki benne. Nah örömmel jelenthetem, h azóta friss virágillat van benne! :( Hya azt én is észrevettem, h párásodni sem párásodik annyira, pedig mostanság voltak esős idők.

Azzal a műanyag terelővel kapcsiban (amiről gmarci76 írt/rosszul helyezett vissza) nekem is lenne kérdésem. Találtam ez alatt, csak úgy ott heverni egy hosszú gummicsíkot. Olyan mint amit nyilászárókra lehet felöntapasztani a biztosabb hőszigetelést remélve. Abban nem vagyok biztos, h ez a gumicucc erről a terelőröl esett-e le, mert egyébként méretre olyan hoszú mint a terelőnek a nútba menő része. Megerősítenétek/cáfolnátok sejtésemet...?? :lol:

Köszönet: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Na azt én is kicseréltem, írtam a másik tapic-ban, h ha hosszabb ideig nem volt nyitva az ótó, akkor diszkrét, rohadásszagra emlékeztető bűz alakult ki benne. Nah örömmel jelenthetem, h azóta friss virágillat van benne! :( Hya azt én is észrevettem, h párásodni sem párásodik annyira, pedig mostanság voltak esős idők.

Azzal a műanyag terelővel kapcsiban (amiről gmarci76 írt/rosszul helyezett vissza) nekem is lenne kérdésem. Találtam ez alatt, csak úgy ott heverni egy hosszú gummicsíkot. Olyan mint amit nyilászárókra lehet felöntapasztani a biztosabb hőszigetelést remélve. Abban nem vagyok biztos, h ez a gumicucc erről a terelőröl esett-e le, mert egyébként méretre olyan hoszú mint a terelőnek a nútba menő része. Megerősítenétek/cáfolnátok sejtésemet...?? :lol:

Köszönet: ujjzol

Igen,odavaló,ragaszd vissza! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szasztok!

Na azt én is kicseréltem, írtam a másik tapic-ban, h ha hosszabb ideig nem volt nyitva az ótó, akkor diszkrét, rohadásszagra emlékeztető bűz alakult ki benne. Nah örömmel jelenthetem, h azóta friss virágillat van benne! :( Hya azt én is észrevettem, h párásodni sem párásodik annyira, pedig mostanság voltak esős idők.

Azzal a műanyag terelővel kapcsiban (amiről gmarci76 írt/rosszul helyezett vissza) nekem is lenne kérdésem. Találtam ez alatt, csak úgy ott heverni egy hosszú gummicsíkot. Olyan mint amit nyilászárókra lehet felöntapasztani a biztosabb hőszigetelést remélve. Abban nem vagyok biztos, h ez a gumicucc erről a terelőröl esett-e le, mert egyébként méretre olyan hoszú mint a terelőnek a nútba menő része. Megerősítenétek/cáfolnátok sejtésemet...?? :lol:

Köszönet: ujjzol

Igazából amit találtál, szerintem a motortér-elválasztó lemezre való.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés klímával kapcsolatban:

Az normális, hogy amikor bekapcsolom a klímát, elindul a hűtőventillátor???

Eddig nem figyeltem, csak valamelyik nap nyitott motorháztetővel nézegettem az autót.

Bocsi, berakom mégegyszer, hátha valaki tud rá válaszolni. Szerintem nem normális a jelenség...

Link to comment
Megosztás:

Igen,odavaló,ragaszd vissza! :wink:
Köszönöm a megerősítést!

Igazából amit találtál, szerintem a motortér-elválasztó lemezre való.

A motortér-elválasztólemezen rajta van az a gumicsík ami odavaló, de az nem "öntapadós" fajta, hanem rá lehet húzni/csúsztatni a lemezre. Már ha arra gondoltál ami a motorháztető és ezen lemez közt van.

Üdv.: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Esoben parasodik nagyon az ablak.A ventilator mukodik.
Pollenszűrő csere, vagy a belső levegő keringtető be van kapcsolva!

De vigyázz! Vannak rosszabb minőségű pollenszűrők, amik új korukban is párásítanak!

A belso levego keringeto gombnal van egy cso ami log a levegoben.Tudja e valaki hova kene menjen?

Passz!

Link to comment
Megosztás:

Bocsi, berakom mégegyszer, hátha valaki tud rá válaszolni. Szerintem nem normális a jelenség...

Csak most jutottam ide.

Szóval sztem normális, ugyanis:

1: Nálam is igy van(vagy nekem is kaki)szal beindúl a venti.

bár nekem asszem van mégegy venti elöl is.. és lehet az indúl be :scratch: majd megnézem pontosan hogy is van ez) Valami tuti beindúl :lol:

2: Gondolj bele.. gondolom ez is vhogy úgy müködik mint a hűtő, vagy a klímák. Mind a kettő hőt ad le a "kinti" oldalon. Mind a kettőnek van hütése..

Szóval sztem nem kell :pottytrain5: , sztem igy OK!

De holnap megnézem majd meló után. Úgyis be akarom szerelni ezt:

http://laci4.uw.hu/GSI/r/4.jpg

http://laci4.uw.hu/GSI/r/5.jpg

Mindjárt le is mérem h jó-e.. remélem...

Bár majd ha bent lesz, az lesz a tuti.

Link to comment
Megosztás:

Remélem, hogy így van!

Én is úgy tudom, hogy két ventim van, legalábbis eddig ez tűnt logikusnak.

Ha bekapcsolom a klímát, beindul a ventillátor, ez is tiszta sor. Csak eddig azt hittem, hogy a másik ventillátor kezd el pörögni és meglepődtem.

Meg tavaly nyáron csináltattam meg a klímát és attól féltem, hogy a srác "félrekötött" valamit és rossz venti kezd el forogni!

Mindenesetre köszönöm, hogy megnézed!

Mező

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.