Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Sziasztok odaat mar feltettem a kerdeset de kozbe rajottem nem a legjobb hely!

Szoval gyorsan leirom, motort mosattam gozossel,nagynyomassal. Lejott a saruja a hofokjeladonak. lent fekudt a muszerfalon a kis mutato. Kis forumos segitseggel meglett a helye, am most hulyeseget mutat a muszer a muszerfalon, gyujtasraadas utan rogton!!! rainditas nelkul, 90 es 100 fok koze all a mutato ami kicsit erosnek tunik :) meg engem zavar is, futes a kocsiba mukodik! Hofokjeladot mondtak , de azt pontosan merre is talalom en a motorterbe mert sejtem de nem vagyok biztos, ha nyitott motorhazteto elott allok akkor jobb kezre egy ilyen kis anya a tetjen valami muanyag biszbasszal ... - ez lenne a hofokjelado, illetve itt forumon olvastam , hogy ezt tisztitjak vagy micsoda , tudom nem nagy tetel arban inkabb erdemes ujat venni? Eggyaltalan jo helyen tapogatok a hiba terén?

Tudsz csinálni egy képet arról a részről, amire gondolsz? (aztán töltsd fel valami tárhelyre, pl. tar.hu, és a linkjét tedd be ide).

Link to comment
Megosztás:

Sztem nem jó helyre dugtad fel. Menet közben mozdul valamerre a műszer, vagy csak áll egyhelyben?

De mit nem találsz? Az a műszer jeladója amire visszadugtad a vezetéket.......elvileg

A kedvedért lementem, lefotóztam! A piros nyílnál van a jeladó!

Ez sokat segitett, koszonom! A jelado korul volt egy bilincs arra dugtam ra(szereloi tanacsra:D) Tehat rossz helyre dugtam ra! Bar a mutato mutatott es valtozott az ertek de ugye nem pontos volt.

Mostmar tokeletes.! Megegyszer koszii!

Link to comment
Megosztás:

Ez sokat segitett, koszonom! A jelado korul volt egy bilincs arra dugtam ra(szereloi tanacsra:D) Tehat rossz helyre dugtam ra! Bar a mutato mutatott es valtozott az ertek de ugye nem pontos volt.

Mostmar tokeletes.! Megegyszer koszii!

NM!

Milyen szerelő......mosógép :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétfőn ugye esős idő volt (Hajdúnánás-Miskolc szakaszon)! Ketten jöttünk fel barátnőmmel és olyan szinten bepárásodott a kocsi, hogy az valami hihetetlen.

Mitől lehet ez???

Volt aki azt mondta, hogy olyan anyaggal fújták le a szélvédőt ami húzza magához a párát :) (szerintem nem ez)

De mondták a pollenszűrőt is, hogy biztos el van tömődve.

Szerintetek mi lehet a pára forrása???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétfőn ugye esős idő volt (Hajdúnánás-Miskolc szakaszon)! Ketten jöttünk fel barátnőmmel és olyan szinten bepárásodott a kocsi, hogy az valami hihetetlen.

Mitől lehet ez???

Volt aki azt mondta, hogy olyan anyaggal fújták le a szélvédőt ami húzza magához a párát :) (szerintem nem ez)

De mondták a pollenszűrőt is, hogy biztos el van tömődve.

Szerintetek mi lehet a pára forrása???

Első körben pollenszűrőcserét javaslok. :D

Nekem nagyon párás időben (ha sokan vagyunk a kocsiban 4-5 személy) hamar bepárásodik, ilyenkor ventit 2re kapcsolva megszűnik a jelenség! :lol:

2 személlyel még sosem volt ilyen gondom! :D

1szer régebb beszéltük, hogy volt akinek a műszerfal alatt lecsúszott egy fűtéscső, ami megy a szélvédő fűtéshez, lehet az is... de nem hinném :D

Pollenszűrőcsere: max 1000 Ft. és persze megnézni, hogy nem-e ázik be a pollenszűrő, az sem egészséges ! :)

Link to comment
Megosztás:

Első körben pollenszűrőcserét javaslok. :)

Nekem nagyon párás időben (ha sokan vagyunk a kocsiban 4-5 személy) hamar bepárásodik, ilyenkor ventit 2re kapcsolva megszűnik a jelenség! :D

2 személlyel még sosem volt ilyen gondom! :D

1szer régebb beszéltük, hogy volt akinek a műszerfal alatt lecsúszott egy fűtéscső, ami megy a szélvédő fűtéshez, lehet az is... de nem hinném :D

Pollenszűrőcsere: max 1000 Ft. és persze megnézni, hogy nem-e ázik be a pollenszűrő, az sem egészséges ! :)

Meg ugye a pollenszűrőnek sem végtelen a kapacitása, ha órákon keresztül nyomatjuk be a kinti párás levegőt, előbb-utóbb az is megtellik, de majd kiszárad. Szerintem a fűtéscső nem tud lecsúszni, főleg nem a szélvédőé. Ezek kemény műanyag csövek, sokszor még levenni sem egyszerű őket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétfőn ugye esős idő volt (Hajdúnánás-Miskolc szakaszon)! Ketten jöttünk fel barátnőmmel és olyan szinten bepárásodott a kocsi, hogy az valami hihetetlen.

Mitől lehet ez???

Volt aki azt mondta, hogy olyan anyaggal fújták le a szélvédőt ami húzza magához a párát :) (szerintem nem ez)

De mondták a pollenszűrőt is, hogy biztos el van tömődve.

Szerintetek mi lehet a pára forrása???

Esetleg nem volt "benyomva" a belső levegő keringetés?

Link to comment
Megosztás:

Meg ugye a pollenszűrőnek sem végtelen a kapacitása, ha órákon keresztül nyomatjuk be a kinti párás levegőt, előbb-utóbb az is megtellik, de majd kiszárad. Szerintem a fűtéscső nem tud lecsúszni, főleg nem a szélvédőé. Ezek kemény műanyag csövek, sokszor még levenni sem egyszerű őket.

Biztos nem egyszerű annak lecsúszni,ebben igazad van!

Csak egyszer (már nem tudom ki) írta, hogy a fél oldala a szélvédőnek párásodott, amiatt, hogy le volt csúszva ott egy cső.

De ha neki esőben jelentkezett, akkor szerintem is csak pollenszűrő baj lehet!

Még mondjuk azt is jó lenne tudni, hogy a takaró műanyagja megvan-e a pollenszűrőnek? Erre gondolok, itt látszik a bal szélen!

Esetleg nem volt "benyomva" a belső levegő keringetés?

Ennyire amatőr lenne? Áh, nem hiszem. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Esetleg nem volt "benyomva" a belső levegő keringetés?

Ennyire amatőr lenne? Áh, nem hiszem. :) :)

Arról viszont előfordult már másnak is, hogy le volt csúszva a cső, vagy egy előző szereléskor nem rakták vissza. Csak most nem tudom, hogy akkor melyik állásban marad a zsalu.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétfőn ugye esős idő volt (Hajdúnánás-Miskolc szakaszon)! Ketten jöttünk fel barátnőmmel és olyan szinten bepárásodott a kocsi, hogy az valami hihetetlen.

Mitől lehet ez???

Volt aki azt mondta, hogy olyan anyaggal fújták le a szélvédőt ami húzza magához a párát :) (szerintem nem ez)

De mondták a pollenszűrőt is, hogy biztos el van tömődve.

Szerintetek mi lehet a pára forrása???

Sziasztok!

Nekem az esővíz elvezető műanyag volt megrepedve (pont a pollenszűrő fölött) és hiába cseréltem pollenszűrőt 1-2 hét és ugyanott voltam :) Szerintem ha kicseréled a szűrőt érdemes megnézni azt is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

Hétvégén megnézem, mert itt Miskolcon nincs hozzá időm majd otthon megnézem de szerintem is a pollenszűrő lesz a hibás!

Nem volt benyomva a belső keringetés! Veszett érdekes volt úgy vezetni, hiába törölgettem nem akart alakulni :)!

Olyan volt mintha rohadt nagy ködben vezettem volna este :), de megérkeztem :D

Link to comment
Megosztás:

Általában fix összeg / töltés. Felénk 10 mátyásért leengedik régit, nyomás próbázzák, feltöltik, hatásfokot mérnek.

Hát én is azt hittem, de itt az ürge úgy nyitott, hogy 1500 huff/100 mili. Mondom most már mindent tudok. Hát izéé, kb. 600 mili kell egy autóba. Aztán hogy ebből levonják azt, amit az enyémből leszívnak, vagy mi a tök, nemtom. Még holnap Újfehértón megnézek egyet, azt nagyon ajánlgatják.

Link to comment
Megosztás:

Hát én is azt hittem, de itt az ürge úgy nyitott, hogy 1500 huff/100 mili. Mondom most már mindent tudok. Hát izéé, kb. 600 mili kell egy autóba. Aztán hogy ebből levonják azt, amit az enyémből leszívnak, vagy mi a tök, nemtom. Még holnap Újfehértón megnézek egyet, azt nagyon ajánlgatják.

Ugorj el Wessz kartáshoz Törökbálintra,ő okosba megoldja neked! :)

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Egy olyan kérdésem lenne hogy ha benyomom a belső keringetés gombot akkor jobb oldalon, tehát az anyósülésnél található egykis biztosítékdoboz és az kattog,mintha vmi probléma lenne.Lehetséges hogy valami nem megy rendesen a belső keringetésben és azért kattanik mindig?

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!

Egy olyan kérdésem lenne hogy ha benyomom a belső keringetés gombot akkor jobb oldalon, tehát az anyósülésnél található egykis biztosítékdoboz és az kattog,mintha vmi probléma lenne.Lehetséges hogy valami nem megy rendesen a belső keringetésben és azért kattanik mindig?

Nem látok összefüggést a kettő között. Az a kapcsoló pneumatikus szelepet mozgat. Az "egykis biztosítékdoboz" alatt mit értesz? Milyen motorral szerelt az autó (b, v d)?

Link to comment
Megosztás:

Nem látok összefüggést a kettő között. Az a kapcsoló pneumatikus szelepet mozgat. Az "egykis biztosítékdoboz" alatt mit értesz? Milyen motorral szerelt az autó (b, v d)?

Igen kissé gondba vagyok a kifejezésekkel:) na a kis autókám benzines (1.4i 16V X14XE ). Klíma+belső keringetéses gombok vannak. Amikor benyomom a belső keringetést akkor kattanik egyet és megtaláltam hol kattog, nem biztosíték de igazából nem tudom minek hívjam. jobb oldalon lent akad egykis fehér dobozka és azt hallom kattogni. Kiszedtem már de semmi baja nincsen,teljesen épp a belseje ha leszedem a fehér műanyag borítást. vmi szelep nem mozoghat akkor rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Igen kissé gondba vagyok a kifejezésekkel:) na a kis autókám benzines (1.4i 16V X14XE ). Klíma+belső keringetéses gombok vannak. Amikor benyomom a belső keringetést akkor kattanik egyet és megtaláltam hol kattog, nem biztosíték de igazából nem tudom minek hívjam. jobb oldalon lent akad egykis fehér dobozka és azt hallom kattogni. Kiszedtem már de semmi baja nincsen,teljesen épp a belseje ha leszedem a fehér műanyag borítást. vmi szelep nem mozoghat akkor rendesen?

Amit nézegetsz az egy relé, de igazából azért csodálkozunk, mert a belső keringtetés tök pneumatikusan működik, a motor vákumja működteti, semmi elektromos alkatrésze nincsen.

Link to comment
Megosztás:

Amit nézegetsz az egy relé, de igazából azért csodálkozunk, mert a belső keringtetés tök pneumatikusan működik, a motor vákumja működteti, semmi elektromos alkatrésze nincsen.

Értem akkor ez elég érdekes:) azért köszönöm:) majd talán beviszem vmikor a szervízbe azt meglesik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.