Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

egy olyan problémám akadt, hogy mig bal oldalon jég hideget fúj a klíma addig a jobb oldali fúvókával szinte langyosat:S mi lehet a baj? ereszt a gáz vagy a jobb oldali fúvókával lehet vmi probléma?

Jobb oldalt mint a vezetőüléstől jobbra (középen), vagy jobb oldalt, mint az anyósülés felőli szélen?

Középen 1/3-ad rész külső levegő jön be, és 2/3-rész "állítható" (pl télen meleg, nyáron klíma esetén hideg)

Ezen kicsit látszik is. ezt a kis részt szoktuk szivaccsalbetömni :devlish: )

(télen azon az 1/3-ad részen hideg jön... gondolom akkor nyáron meg a meleg jön be rajta) - vagy nem jól tudom? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jobb oldalt mint a vezetőüléstől jobbra (középen), vagy jobb oldalt, mint az anyósülés felőli szélen?

Középen 1/3-ad rész külső levegő jön be, és 2/3-rész "állítható" (pl télen meleg, nyáron klíma esetén hideg)

Ezen kicsit látszik is. ezt a kis részt szoktuk szivaccsalbetömni :devlish: )

(télen azon az 1/3-ad részen hideg jön... gondolom akkor nyáron meg a meleg jön be rajta) - vagy nem jól tudom? :lol:

Ez így logikus is ahogy írod, és viszonylagosan lehet érezni a dolgot, hogy azért érzem a klímát de gondolom a külső levegő rátesz egy picit,viszont az anyós ülésnél egyáltalán semmit nem. ott szinte langyos levegő jön. a képen be tudnád nekem keretezni azt a részt ahol be kell tömni? mert akkor esetleg holnap dután ha már lement a töri érettségim akkor nekiállnék:)

Link to comment
Megosztás:

egy olyan problémám akadt, hogy mig bal oldalon jég hideget fúj a klíma addig a jobb oldali fúvókával szinte langyosat:S mi lehet a baj? ereszt a gáz vagy a jobb oldali fúvókával lehet vmi probléma?

Ha eresztene a gáz, akkor mindenhol melegebb lenne, és nem is eresztés esetén nem hideg a levegő mint a megszokott, hanem ha már kevés. A fűtésboxban lesz probléma a terelőkkel szerintem.

Enyém is klímás és nekem nem ilyen a befúvás, hogy 1/3-ad kinti és 2/3-ad szabályzott levegő. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Ez így logikus is ahogy írod, és viszonylagosan lehet érezni a dolgot, hogy azért érzem a klímát de gondolom a külső levegő rátesz egy picit,viszont az anyós ülésnél egyáltalán semmit nem. ott szinte langyos levegő jön. a képen be tudnád nekem keretezni azt a részt ahol be kell tömni? mert akkor esetleg holnap dután ha már lement a töri érettségim akkor nekiállnék:)

Szóval itt van amit kértél, bejelöltem, de ez CSAK a középsőrészen van!!! a két szélsőnél nincsen ilyen!

Ha az anyósoldali szellőzőn is meleg jön, akkor más lehet a baj szerintem!

Hátha majd nemsoká valaki megírja, lehet másnak már volt hasonló. :lol:

....Enyém is klímás és nekem nem ilyen a befúvás, hogy 1/3-ad kinti és 2/3-ad szabályzott levegő. :devlish:

Lehet akkor nállatok másképpen van megoldva a középső rész? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Közvéleményt kutatok, hogy kinek, mikor kapcsol be a hűtőventillátora, vagy hogy szerintetek mi az ideális? Az enyém 100 fok fölött kapcsol, gondolom az nem annyira egészséges! :devlish:

96nál első fokozat, 107-nél második fokozat, de rossz példa vagyok, mert enyémben kettő venti van és klímás. Kicsit másképp múkodj. 100 fok feletti kapcsolás valóban nem egészséges, bár az egyfokozatú nem tudom mikor kapcsol gyárilag. Egyébként ez nem fűtés/klíma téma. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Közvéleményt kutatok, hogy kinek, mikor kapcsol be a hűtőventillátora, vagy hogy szerintetek mi az ideális? Az enyém 100 fok fölött kapcsol, gondolom az nem annyira egészséges! :devlish:

Szinte soha nem kapcsol be, de ha mégis akkor 100-fok környékén, nem tudom pontosan, mert nem belevaló jeladóm van.

Link to comment
Megosztás:

De jól tudod, a klímásnál elektromos a kapcsoló és egy vákum szelepet kapcsol!

A probléma felvetője azt is hallja kattogni, ott ahol a fűtéscsap vákum szelepe is található a motorvezérlő felett!

Azért van vákuumcső a belső keringetés gomb végén? :devlish: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért van vákuumcső a belső keringetés gomb végén? :devlish: :lol:

Azt nem tudom, hogy neked milyen klímád van, az enyémnek nincs vákumcső a belső keringető gomján, csak elektromos vezeték, ami elmegy a motorvezérlő feletti két mágnes szelep egyikébe és az nyitja vagy csukja a vákumot a zsalunak.

A másik mágnes szelep meg elzárja még a meleg víz útját is, ha teljesen hidegre állítom a hőfok szabályzót.

Vákumos kapcsolót még csak a klíma nélkülieken láttam.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy neked milyen klímád van, az enyémnek nincs vákumcső a belső keringető gomján, csak elektromos vezeték, ami elmegy a motorvezérlő feletti két mágnes szelep egyikébe és az nyitja vagy csukja a vákumot a zsalunak.

A másik mágnes szelep meg elzárja még a meleg víz útját is, ha teljesen hidegre állítom a hőfok szabályzót.

Utóbbi nálam is megvan, de a belső keringetés az fix, hogy vákuumos. Gyári klíma egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt nem tudom, hogy nekem milyen klímám van ;)

Illetve dehogynem: qu..va jó ;)

Enyém meg épp csak felesleges súly. Azaz, ültetés. :lol: :lol: :lol:

Mindegy, akkor úgy tűnik mindenből van többféle. :devlish: Bár azért EPC-ben ennek még utána járok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Enyém meg épp csak felesleges súly. Azaz, ültetés. :lol: :lol: :lol:

Mindegy, akkor úgy tűnik mindenből van többféle. :devlish: Bár azért EPC-ben ennek még utána járok. :lol:

És akkor neked csak egy mágnes kapcsoló van a motorvezérlő felett?

Link to comment
Megosztás:

Nem, bowden mozgat egy csapot, az zárja el. Úgy tudom. :devlish:

Szerintem nem ezt kérdeztem! :lol:

Szóval kettő van?

Akkor az egyik a belső levegőé, a másik meg a fűtéscsapé ami nem csak bowdenes, hanem teljesen hidegre állítva még egy vákum szeleppel is elzárja a meleg vizet.

Vagy csak egy van és csak a meleg vizet zárja el és csak vákumos a belső levegő kapcsolója?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem ezt kérdeztem! :devlish:

Szóval kettő van?

Akkor az egyik a belső levegőé, a másik meg a fűtéscsapé ami nem csak bowdenes, hanem teljesen hidegre állítva még egy vákum szeleppel is elzárja a meleg vizet.

Vagy csak egy van és csak a meleg vizet zárja el és csak vákumos a belső levegő kapcsolója?

Utolsó.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali

kérlek segítsetek. F astrám van sedan. '96os. 1.6 16szelepes ECO. Motorikusan nincs is vele gond. Kicsit a kasztni már kezd korrodálni, de majd nyár elején meg lesz a lakatolás meg festés is. Nemtudom mi a pontos modell típus neve de '96ban ez volt az egyetlen ami delfinszürke színű volt. Fényezők nem szeretnek :$ nehéz nekik kikeverni ezt a színt. na de mindegy. Skacok olyan kérdésem lenne hogy a verda iszonyat mód párásodik. De nagyon :'( olvasgattam én a fórumot és általába a pollenszűrőt cseréljük. meg is volt, de nem használ. ugyanúgy ködös üvegek mögül kémlelem a kátyúkat. :s segíítseteeeeek!

Akármilyen otthoni bütykölős megoldás érdekel csak jólegyen mert az autónak semmi baja, csak ez a rohadt pára :S:S:S.

Ja, és ha valaki tud még segíteni abban hogy mekkora meló a tetőkárpit visszaragasztása akkor megköszönném.

Köszi előre is

szevasztok

Link to comment
Megosztás:

Hali

kérlek segítsetek. F astrám van sedan. '96os. 1.6 16szelepes ECO. Motorikusan nincs is vele gond. Kicsit a kasztni már kezd korrodálni, de majd nyár elején meg lesz a lakatolás meg festés is. Nemtudom mi a pontos modell típus neve de '96ban ez volt az egyetlen ami delfinszürke színű volt. Fényezők nem szeretnek :$ nehéz nekik kikeverni ezt a színt. na de mindegy. Skacok olyan kérdésem lenne hogy a verda iszonyat mód párásodik. De nagyon :'( olvasgattam én a fórumot és általába a pollenszűrőt cseréljük. meg is volt, de nem használ. ugyanúgy ködös üvegek mögül kémlelem a kátyúkat. :s segíítseteeeeek!

Akármilyen otthoni bütykölős megoldás érdekel csak jólegyen mert az autónak semmi baja, csak ez a rohadt pára :S:S:S.

Ja, és ha valaki tud még segíteni abban hogy mekkora meló a tetőkárpit visszaragasztása akkor megköszönném.

Köszi előre is

szevasztok

Sógor "G" astrája akkor párásodott kegyetlen módon, mikor meghalt a moci ami a belső levegő keringetés zsaluját nyitogatja. Nálink ilyen nincs! Nincs benyomva véletlenül a belső keringetés gombja?

A festéket színkód alapján pikk-pakk kikeverik minden autófestékes boltban... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hali

kérlek segítsetek. F astrám van sedan. '96os. 1.6 16szelepes ECO. Motorikusan nincs is vele gond. Kicsit a kasztni már kezd korrodálni, de majd nyár elején meg lesz a lakatolás meg festés is. Nemtudom mi a pontos modell típus neve de '96ban ez volt az egyetlen ami delfinszürke színű volt. Fényezők nem szeretnek :$ nehéz nekik kikeverni ezt a színt. na de mindegy. Skacok olyan kérdésem lenne hogy a verda iszonyat mód párásodik. De nagyon :'( olvasgattam én a fórumot és általába a pollenszűrőt cseréljük. meg is volt, de nem használ. ugyanúgy ködös üvegek mögül kémlelem a kátyúkat. :s segíítseteeeeek!

Akármilyen otthoni bütykölős megoldás érdekel csak jólegyen mert az autónak semmi baja, csak ez a rohadt pára :S:S:S.

Ja, és ha valaki tud még segíteni abban hogy mekkora meló a tetőkárpit visszaragasztása akkor megköszönném.

Köszi előre is

szevasztok

Lehetséges még, hogy beázik a cucc és vizes a pollenszűrő. Ellenőrizd. Ha nem ázik be, akkor tépd ki és próbáld ki úgy. Ha úgy nem párásodik, akkor nem ártana egy rendszertakarítás nekijje. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hali

kérlek segítsetek. F astrám van sedan. '96os. 1.6 16szelepes ECO. Motorikusan nincs is vele gond. Kicsit a kasztni már kezd korrodálni, de majd nyár elején meg lesz a lakatolás meg festés is. Nemtudom mi a pontos modell típus neve de '96ban ez volt az egyetlen ami delfinszürke színű volt. Fényezők nem szeretnek :$ nehéz nekik kikeverni ezt a színt. na de mindegy. Skacok olyan kérdésem lenne hogy a verda iszonyat mód párásodik. De nagyon :'( olvasgattam én a fórumot és általába a pollenszűrőt cseréljük. meg is volt, de nem használ. ugyanúgy ködös üvegek mögül kémlelem a kátyúkat. :s segíítseteeeeek!

Akármilyen otthoni bütykölős megoldás érdekel csak jólegyen mert az autónak semmi baja, csak ez a rohadt pára :S:S:S.

Ja, és ha valaki tud még segíteni abban hogy mekkora meló a tetőkárpit visszaragasztása akkor megköszönném.

Köszi előre is

szevasztok

Két oka lehet a párásodásnak. Az egyik az , hogy a szélvédő és az alsó műanyag takarólemez között az esővíz a pollenszűrőre csöpög, a fűtőmotor pedig ezt a párás levegőt nyomja a szélvédődre. Ezenkívül előfordulhat, hogy lyukas a fűtőradiátorod, a fűtésboksz alján lévő dobozban már van némi hűtővíz. Ennek a páráját is a szélvédőre nyomja a fűtőmotor. Utóbbi esetben fagyálló szagot is kellene érezned.

Az előbbi probléma könnyen orvosolható, beteszel egy új pollenszűrőt, vágsz egy darab műpadlót és a képeken látható módon lefeded.

kép

Ha a fűtőradiátor lyukas, akkor csere. De az nem jó móka, megálltam röhögés nélkül. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.