Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy nem működik a fűtőventillátorom 1es, 2es fokozatban 3-4 esben igen! ezt ha minden igaz az előtétellenállás hibája okozza tehát csere. Viszont klímás az autó és a klíma se hűt inkább fűt:) na már most van különbség előtétellenállásban klímás és nem klímás között?? és azt sem tudom, hogy a klíma utólagos beszerelés gyümölcse-e vagy sem, ha utólagos elképzelhető, hogy nem változott az ellenállás?

Ezt igazából azért kérdem, mert nem tudom, hogy megvegyek-e egy ilyen ellenállást ami elvileg egy klímás f astrából származik! De olyat is hallottam annó, hogy minden astrába utólagosan szerelték a klímát.

Előre is köszi a válaszokat!!

Szerintem a klíma, és a befúvás két külön rendszer, ugyanolyan előtétellenállás kell a sima, és a klímás kocsihoz. De lehet rosszul tudom.... az viszont tuti, hogy nem csak utólagos klímák vannak astrába.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

olyan kérdésem lenne, hogy nem működik a fűtőventillátorom 1es, 2es fokozatban 3-4 esben igen! ezt ha minden igaz az előtétellenállás hibája okozza tehát csere. Viszont klímás az autó és a klíma se hűt inkább fűt:) na már most van különbség előtétellenállásban klímás és nem klímás között?? és azt sem tudom, hogy a klíma utólagos beszerelés gyümölcse-e vagy sem, ha utólagos elképzelhető, hogy nem változott az ellenállás?

Ezt igazából azért kérdem, mert nem tudom, hogy megvegyek-e egy ilyen ellenállást ami elvileg egy klímás f astrából származik! De olyat is hallottam annó, hogy minden astrába utólagosan szerelték a klímát.

Előre is köszi a válaszokat!!

Üdv!

Ha a klímád meleget fúj az nem az előtét ellenállás hibája.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a klíma, és a befúvás két külön rendszer, ugyanolyan előtétellenállás kell a sima, és a klímás kocsihoz. De lehet rosszul tudom.... az viszont tuti, hogy nem csak utólagos klímák vannak astrába.

köszi én is valahogy igy képzelem el! ugyhogy megerősítetted az elképzelésem:)

Link to comment
Megosztás:

azt gondolom, de a ventillátor nem fúj be levegőt az első két állásban, de a klíma kapcsol az tuti mert 1 pillanatra visszaesik a fordulatszám...

Főleg, hogy ha bekapcsolod a klímát, akkor automatikusan elindul a venti 1-es fokozaton, ha nincs bekapcsolva, akkor is. :D Legalábbis a GYÁRI-nál így van. :D Mert van gyári. Enyémben is az van.

Link to comment
Megosztás:

Főleg, hogy ha bekapcsolod a klímát, akkor automatikusan elindul a venti 1-es fokozaton, ha nincs bekapcsolva, akkor is. :D Legalábbis a GYÁRI-nál így van. :D Mert van gyári. Enyémben is az van.

Na hát nekem ilyet soha nem is csinált! Amugy megnéztem és 2000 5. havi az autóm és 7. hóban lett bele klíma szerelve....

amugy ez a gyári klíma dolog ugy merült fel, hogy az egyik munkatársam opel szervizben dolgozott régen és ő azt mesélte, hogy külsős cég szerelte az autókba a klímát, hogy ez igaz - vagy sem... nemtudom.

Link to comment
Megosztás:

Na hát nekem ilyet soha nem is csinált! Amugy megnéztem és 2000 5. havi az autóm és 7. hóban lett bele klíma szerelve....

amugy ez a gyári klíma dolog ugy merült fel, hogy az egyik munkatársam opel szervizben dolgozott régen és ő azt mesélte, hogy külsős cég szerelte az autókba a klímát, hogy ez igaz - vagy sem... nemtudom.

Pedig van gyári és utángyári is. A gyári az az Amerikai Harrison rendszer, az utólagos pedig a Diavia vagy mi. :D Classicokba például már nem is raktak gyárilag és kérhető sem volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Pedig van gyári és utángyári is. A gyári az az Amerikai Harrison rendszer, az utólagos pedig a Diavia vagy mi. :D Classicokba például már nem is raktak gyárilag és kérhető sem volt. :)

És ha a klíma Diavia, de a kompresszor Harrison? B)

(egyébként beszerelése már folyamatban van... kemény lesz :D )

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan problémám lenne,hogy télen mikor a levegőt a szélvédőre fújatom akkor az anyós oldalon jobban jön a levegő a rácsokon mint a vezető oldalon!Ez mitől lehet?És hogy tudom orvosolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:zozo

Például kiszeded a falevelet, szemetet, mai napig harcoló német katonát, és minden egyebet a vezető oldali szellőző mögül, vagy ha van pollenszűrőd, és nincs tele retekkel a renCCer, akkor visszadugod a műszerfal mögötti csövet, ami a légbeömlőre csatlakozik hátulról :D

Link to comment
Megosztás:

Például kiszeded a falevelet, szemetet, mai napig harcoló német katonát, és minden egyebet a vezető oldali szellőző mögül, vagy ha van pollenszűrőd, és nincs tele retekkel a renCCer, akkor visszadugod a műszerfal mögötti csövet, ami a légbeömlőre csatlakozik hátulról :D

Van pollenszűrőm csak szűrő nincs benne! :D A műszerfal tetején a rácsot azt ki lehet pattintani?És onnan ki lehet takarítani?

Vagy esetleg ahhoz a levegőcsőhöz hogy lehet hozzáférni?Mert lehet,hogy le van csúszva!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan problémám lenne,hogy télen mikor a levegőt a szélvédőre fújatom akkor az anyós oldalon jobban jön a levegő a rácsokon mint a vezető oldalon!Ez mitől lehet?És hogy tudom orvosolni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:zozo

Nekem attól csinált ilyet, hogy a fűtésbox tetején a két kijövő csőcsatlakozás közül, amik a szélvédő aljához mennek, a jobb oldali valamiért nem ér össze, van pár mm a fúvóka csöve, és a fűtésbox csonkja között. Ezt a távolságot én egy szélesebb fajta ragasztószalaggal hidaltam át :D A műszeregység (kilométeróra) kiszerelése után férsz hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék klímát a verdámba ( '97-es Astra F Sedan X14NZ motorral).

Találtam egy ilyet a vaterán: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1456357839.html

Kell még valami más is hozzá, hogy működjön a klíma?

Otthon be tudom én ezt szerelni a kocsimba? Természetesen a feltöltést nem én csinálnám :D

Látom a képeken, hogy ad hozzá szivattyút is és a kérdésem még az lenne, hogy hozzá tudom kapcsolni a motoromhoz? Se szervóm se semmim.

Előre is kössz a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék klímát a verdámba ( '97-es Astra F Sedan X14NZ motorral).

Találtam egy ilyet a vaterán: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1456357839.html

Kell még valami más is hozzá, hogy működjön a klíma?

Otthon be tudom én ezt szerelni a kocsimba? Természetesen a feltöltést nem én csinálnám :)

Látom a képeken, hogy ad hozzá szivattyút is és a kérdésem még az lenne, hogy hozzá tudom kapcsolni a motoromhoz? Se szervóm se semmim.

Előre is kössz a válaszokat!

Az öngyilkosságnak van egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb módja is B) :D

Innentől olvasgass, aztán tekerd le az ablakot :D

Link to comment
Megosztás:

A klímás autóm (utastér) fűtő radiátorát mennyire nagy munka kicserélni? Kb. hány óra egy szerelőnek? Szerintem ez enyém már nagyon el van tömődve, télen alig fűt, már több éve csak gyengül. De azt mondta a szerelő, hogy aaaz nagyon nagy munka. Ahogy láttam itt a fórumon képeket, nem tünik nagynak. Egy kuplung csere nagyobb! :D

Ja, és cseréljem vagy tisztíttassam? Jól ki lehet pucolni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék klímát a verdámba ( '97-es Astra F Sedan X14NZ motorral).

Találtam egy ilyet a vaterán: http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1456357839.html

Kell még valami más is hozzá, hogy működjön a klíma?

Otthon be tudom én ezt szerelni a kocsimba? Természetesen a feltöltést nem én csinálnám :D

Látom a képeken, hogy ad hozzá szivattyút is és a kérdésem még az lenne, hogy hozzá tudom kapcsolni a motoromhoz? Se szervóm se semmim.

Előre is kössz a válaszokat!

Ha nincs szervód. Akkor nem lesz klímád sem. Ugyan is a klímás motortartó bakon rajta van a szervó helye is. Ami még nem lenne gond de nem fogod tudni összerakni szíj ügyileg. Mert a szervón keresztül plusz 1feszítőn is áthalad a szíj nem beszélve a generátorról és persze a klíma kompresszorról. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem utólag lett beszerelve a klíma(nem én csináltam) nincs vele gond.

Viszont valamit hiányolok a motortérből. :D

Csak egy hűtőventilátor van benne. Nem kellene kettőnek lennie?! A klímahűtőn nincs ventilátor.Ilyenkor mi van?

Van esetleg valaki ,akinek nem gyári klímás az autója?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.