Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Van egy állandó hideglevegő befuvás a középső zsalun , ki kell pattintani és betömnia rést pl:1 mosogatószivacsal,fogj 1 lámpát 2 vékony csavihuzit és1 olyan szivacsot amivel betömhetsz 1 3x5cm-es csatornát kb 5 perc a feladatmegoldás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali all!

A napokban takarítás címén kikaptam Polly-m bal 1-ének a gumiszőnyegét. Sajnos megdöbbenve tapasztaltam, hogy nedves. Az alja... :lol:

Kérdésem:

Az F Astra-ban merről jön és merre folyhat a fűtővíz? Remélem nem fűtőradiátor, ahhoz már volt szerencsém az előző verdánál...

Első nekifutásra mintha ablakmosó szaga lenne, de nem merek rá megesküdni. Majd "megkóstolom", akkor több infóval rendelkezek majd talán.

Link to comment
Megosztás:

Hali all!

A napokban takarítás címén kikaptam Polly-m bal 1-ének a gumiszőnyegét. Sajnos megdöbbenve tapasztaltam, hogy nedves. Az alja... :lol:

Kérdésem:

Az F Astra-ban merről jön és merre folyhat a fűtővíz? Remélem nem fűtőradiátor, ahhoz már volt szerencsém az előző verdánál...

Első nekifutásra mintha ablakmosó szaga lenne, de nem merek rá megesküdni. Majd "megkóstolom", akkor több infóval rendelkezek majd talán.

Bekukkantanék én a gyári szőnyeg alá is, lehet csak egy gumidugód van kiszakadva és alulról jön az áldás.

Link to comment
Megosztás:

Bekukkantanék én a gyári szőnyeg alá is, lehet csak egy gumidugód van kiszakadva és alulról jön az áldás.

Hülye kérdés, de hol találom ezeket a gumidugókat?

A pollenszűrőre gyanakodok második körben én is, a hűviz ugyanis nemigen akar fogyni. :lol:

Bár még nem vettem a léből ízmintát, csak a gumiszőnyeg alsó részét tapiztam/szimatoltam meg amikor kivettem. Annak volt a gumi mellett ablakmosó szaga.

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés, de hol találom ezeket a gumidugókat?

A pollenszűrőre gyanakodok második körben én is, a hűviz ugyanis nemigen akar fogyni. :lol:

Bár még nem vettem a léből ízmintát, csak a gumiszőnyeg alsó részét tapiztam/szimatoltam meg amikor kivettem. Annak volt a gumi mellett ablakmosó szaga.

A hátsó szélvédő mosóvize a kesztyűtartó, a-oszlop környékén indul hátrafele. Nálam. Működik a hátsó ablak vizezése?

Link to comment
Megosztás:

...Működik a hátsó ablak vizezése?

Nalátod az nem működik. Mivel nekem olyanom nincs. :lol:

Bár ettől függetlenül lehet, hogy a csövezését elvezették a műszerfalig, lévén a C oszlopig a sedan és a ferdehátú gyakorlatilag egy és ugyanaz, kivéve a padlólemezt.

De nem mondasz rosszt, bekuksizok a műszerfal alá is majd. (én melóban a kocsi otthon a garázsban)

Link to comment
Megosztás:

Nalátod az nem működik. Mivel nekem olyanom nincs. :lol:

Bár ettől függetlenül lehet, hogy a csövezését elvezették a műszerfalig, lévén a C oszlopig a sedan és a ferdehátú gyakorlatilag egy és ugyanaz, kivéve a padlólemezt.

De nem mondasz rosszt, bekuksizok a műszerfal alá is majd. (én melóban a kocsi otthon a garázsban)

Sedannak már az ablakmosó szivattyúján is csak egy "csöcs" van, mert ugye csak egy cső jön le róla. Nem megy hátra semmi ;) (ha menne is, az A oszlopban megy föl, és onnan végig a tetőben, de nem megy :) )

Link to comment
Megosztás:

Az hogy úgy működik, ahogy kitalálták :lol:

Tavaly a mínusz tizen-fokokban mérgemben leragasztottam egy széles fekete ragasztószalaggal, mert már engem is zavart a hideg ami jött belőle. Hiába no, az egyszeri primitív autószerelő két nagy barátja a széles ragasztószalag és a WD40 ;)

Link to comment
Megosztás:

Tavaly a mínusz tizen-fokokban mérgemben leragasztottam egy széles fekete ragasztószalaggal, mert már engem is zavart a hideg ami jött belőle. Hiába no, az egyszeri primitív autószerelő két nagy barátja a széles ragasztószalag és a WD40 ;)

Én is lezártam a hideg oldali csövet nyugi :lol: De attól hogy idegesítő, meg mindenki kiírtja belőle, még gyári ötlet :)

Link to comment
Megosztás:

Én is lezártam a hideg oldali csövet nyugi :lol: De attól hogy idegesítő, meg mindenki kiírtja belőle, még gyári ötlet ;)

Mostanában sokat futkosok egy '83-as nagyonnagyon elsőszériás Fiat Uno-val, és abban is üvöltene a hideg középről, de az olasz - pedig azok mediterrán népek - tervezett oda egy kis tekerentyűt, amivel a légbeömlést nullára is állíthatom.

Oké ott van az Astrában is, de ott ugye nulla állásban is van levegőbeáramlás.

Link to comment
Megosztás:

Mostanában sokat futkosok egy '83-as nagyonnagyon elsőszériás Fiat Uno-val, és abban is üvöltene a hideg középről, de az olasz - pedig azok mediterrán népek - tervezett oda egy kis tekerentyűt, amivel a légbeömlést nullára is állíthatom.

Oké ott van az Astrában is, de ott ugye nulla állásban is van levegőbeáramlás.

Valszeg át van ugorva a szelőző rostély mögött, a zsalu elzáró pálcájának a műanyagja. Ha kipattintod a tekerentyű oldali rostélyt, mögötte látod hogy miről beszélek. Szétpattintod, beállítod a tekerentyűt nullára, mögötte a zsalut is beállítod teljesen elzártra, Összepattintod, és máris el lehet zárni teljesen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valszeg át van ugorva a szelőző rostély mögött, a zsalu elzáró pálcájának a műanyagja. Ha kipattintod a tekerentyű oldali rostélyt, mögötte látod hogy miről beszélek. Szétpattintod, beállítod a tekerentyűt nullára, mögötte a zsalut is beállítod teljesen elzártra, Összepattintod, és máris el lehet zárni teljesen :lol:

Na ezt voltam lusta leírni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés, de hol találom ezeket a gumidugókat?

A pollenszűrőre gyanakodok második körben én is, a hűviz ugyanis nemigen akar fogyni. :lol:

Bár még nem vettem a léből ízmintát, csak a gumiszőnyeg alsó részét tapiztam/szimatoltam meg amikor kivettem. Annak volt a gumi mellett ablakmosó szaga.

Ezek a legegyszerűbb megoldások így télre. :)

Itt látni miről van szó. ;)

Link to comment
Megosztás:

Valszeg át van ugorva a szelőző rostély mögött, a zsalu elzáró pálcájának a műanyagja. Ha kipattintod a tekerentyű oldali rostélyt, mögötte látod hogy miről beszélek. Szétpattintod, beállítod a tekerentyűt nullára, mögötte a zsalut is beállítod teljesen elzártra, Összepattintod, és máris el lehet zárni teljesen :lol:

Örök hála ;)

Én meg azzal nyugtattam magam hét éve, hogy minden Astra F biztos ilyen szar :)

Link to comment
Megosztás:

Örök hála ;)

Én meg azzal nyugtattam magam hét éve, hogy minden Astra F biztos ilyen szar :)

Persze, gyárilag elzárhatatlan szellőzőket, építettek be, és külön szőnyeg-vizező létesítmények is voltak, hogy már gyárilag vizes szivacsok legyenek a padlólemezeken :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.