Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

nem emlékszem ott a motortérben szivacsra így hirtelen

van egy gumicsík, alatta egy műanyag csík, és utána tudod kivenni a 'vízterelőt', ami alatt a pollenszűrő van

azt max akkor kell sziloznod, ha el van törve

egyébbként becsúszik a másik műanyagba, van kialakítva neki egy rés

A szilozást arra értettem, ami a szélvédő előtt van amin az ablakrörlő lapátok is vannak csavarozva és azon van egy gumi csik ami nekem levan vállva a műanyagról és becsuszik a szélvédő és a műanyag közé.

A szivacs pedig, ha jól emlékszem a a vízterelő alján van egy csíkban, de nem bizti.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az lenne a gondom, hogy van az a levegőkeringetéses kapcsoló.

Hiába "nyomkodom" nem tudom mikor van be és mikor van kikapcsolt állapotban.

Kiszedtem a két rugó az rajta van.

Igaza van Tápiószecsőnek, a kapcsóló helyén, alul van egy kis járat, és oda kell beileszteni azt a kis pici rézlapot két kis bütyökkel a közepén! Megvan az a kis valami??

Link to comment
Megosztás:

Igaza van Tápiószecsőnek, a kapcsóló helyén, alul van egy kis járat, és oda kell beileszteni azt a kis pici rézlapot két kis bütyökkel a közepén! Megvan az a kis valami??

Nincsen sajna. Azért kellene elvileg venni bontóból kapcsolót és remélem ahhoz lesz az a kis cuccli.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem bontóban kapsz ilyen kapcsolót nem túl drágán. Én egy ezrest adnék max érte.

Majd lehidaltam 4000Huf-ot kartak kérni egyik bontóban érte másik helyen azért jobb volt a szitu ott 2000Huf-ot, de végül még nem vettem meg, hátha lesz olcsóbban.

Megvettem a pollenszűrőt meg a FBS-t hétvégén, ha faja idő lesz állok neki hála az égnek :sowwy:

Köszi a helpet utólag is.

Link to comment
Megosztás:

Majd lehidaltam 4000Huf-ot kartak kérni egyik bontóban érte másik helyen azért jobb volt a szitu ott 2000Huf-ot, de végül még nem vettem meg, hátha lesz olcsóbban.

Gondolom ebből 3500 lett volna csak az a réz alkatrész. :sowwy: De ha az egyik rugó kellett volna akkor az. :lol:

Sokan bontanak astrákat, és ez nem egy kelendő darab, viszont vigyázz nehogy az utánajárással majd többe kerüljön mintha megvetted volna most 2-ért. Dobd fel a keresek topikba is hátha van valakinél elfekvőben.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom ebből 3500 lett volna csak az a réz alkatrész. B) De ha az egyik rugó kellett volna akkor az. B)

Sokan bontanak astrákat, és ez nem egy kelendő darab, viszont vigyázz nehogy az utánajárással majd többe kerüljön mintha megvetted volna most 2-ért. Dobd fel a keresek topikba is hátha van valakinél elfekvőben.

Szia

Az a réz alkatrész nem valami kis kerek kütyü aminek a tetején középen van egy kis emelkedés??

Link to comment
Megosztás:

Huu köszike!!! B) , akkor még jó hogy nem vettem kapcsolót:))

Most néztem meg, ahogy kivettem sokadjára, hogy legbelül van jobb oldalt beszorulva a kütyü.

Hova kell amugy tenni??kis képetek nincs véletlenül, hátha ugy könyebb.

A foglalat/ház alsó felén van egy vályat, abba kell beletenni a réz "kütyü" egyik "pöckét". B) :D

Link to comment
Megosztás:

Sikerült összerakni a Barátnőm szemöldök csipesszel összerakosgatta a kis dolgokat:)Arany keze van B)

Azt honnan tudom meg, hogy működik is??? Világítani világít is meg benn is marad:)De ez az egy kérdésem van még ezzel kapcsban és télleg abbahagyom B)

És mégeccer nagyon szépen köszönöm a segítséget!!

Link to comment
Megosztás:

Sikerült összerakni a Barátnőm szemöldök csipesszel összerakosgatta a kis dolgokat:)Arany keze van B)

Azt honnan tudom meg, hogy működik is??? Világítani világít is meg benn is marad:)De ez az egy kérdésem van még ezzel kapcsban és télleg abbahagyom B)

És mégeccer nagyon szépen köszönöm a segítséget!!

Azt onnan tudod, hogy menet közben nem jön be a menetszél a szellőző réseken, csak a venti álltal fújt levegő kering.

Vagy járó motor mellett kapcsolva szisszenő hangot hallasz mikor kikapcsolod.

Link to comment
Megosztás:

Azt onnan tudod, hogy menet közben nem jön be a menetszél a szellőző réseken, csak a venti álltal fújt levegő kering.

Vagy járó motor mellett kapcsolva szisszenő hangot hallasz mikor kikapcsolod.

Amikor állt az autó és ment a motor be és ki kapcsoltma, de semmi szisszenő hangot nem hallottam.

A ventit gondolom lehet fokozatokra állítani közben sőtt be is kell kapcsolva lennie nem?

Link to comment
Megosztás:

Amikor állt az autó és ment a motor be és ki kapcsoltma, de semmi szisszenő hangot nem hallottam.

A ventit gondolom lehet fokozatokra állítani közben sőtt be is kell kapcsolva lennie nem?

Nekem például le volt csúszva a levegőcső a pollenszűrő házáról. Visszadugtam, és már szisszent is B) . Érdemes rá vetni egy pillantást.

Link to comment
Megosztás:

Ezt hol tudom megnézni?Gondolom leszedem a műanyagokat és ott hol?

Itt egy link a pollenszűrő cseréjéhez. Az alsó sorban lévő Kép 2-re kattintva látható egy fekete-zöld cső. Nekem az a cső volt lecsúszva, ami a motortér felől csatlakozik a pollenszűrő házának elejébe, és ebben a zöld-feketében folytatódik tovább. Mondjuk ezen a képen nem nagyon kivehető, nézd meg élőben szerintem, nem tart sokáig B) .

Link to comment
Megosztás:

Itt egy link a pollenszűrő cseréjéhez. Az alsó sorban lévő Kép 2-re kattintva látható egy fekete-zöld cső. Nekem az a cső volt lecsúszva, ami a motortér felől csatlakozik a pollenszűrő házának elejébe, és ebben a zöld-feketében folytatódik tovább. Mondjuk ezen a képen nem nagyon kivehető, nézd meg élőben szerintem, nem tart sokáig B) .

Valahol lehet van közelebbi képem is róla... ha kell majd megnézem...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.