Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Nem szólnak azok annyira rosszul amúgy. Én próbáltam csak azokat meghajtani, sokkal rosszabbra számítottam :)

Amúgy inkább az ajtóba javallott vmi komolyabb cucc beépítése :)

...

Én befaragnék egy 16-os szettet előre, a kalaptartót meg nem bántanám nagyon. Ha oda akarsz hangszórót, és nem akarsz ládát, esetleg próbálj meg két kisebb pl. 20cm-es szubot belerakni, "free-air" módban, persze kellően megerősítve, mert összerogy a papundekli különben. És azokat hajtsd meg egy kis erősítővel, de csak a szubtartományt küldd rá. Ha az eleje amúgy rendben van, akkor jó lesz a hangzás, és nem fogsz megsüketülni sem. Egyébkánt megsüketülni amúgy sem muszáj, azért van a VOLUME szabályzónak több állása, nem csak 1 meg 0. :D

Egyébként egy 10-es komponens szett is jól működhet, a gyári helyen, de a lényeg, hogy a magas mindenképp felkerüljön, ne a padló felé nyomja a hangot. Az már nagyon sokat dob a hangzáson. Ami meg hiányzik a 10-es szettből azt a szub rádolgozza. Nem lesz tökéletes, mert kicsit hátulról fog jönni a mély, de azért nem lenne rossz.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát, matekból ez egyes fiam, ülj le! .... :D :lol: B) ;)

A Random rész azt nemtom, sztem bug, illetve nem szaroztak a NEXT funkció kontextusba helyezésével. Szerintem bug, de együtt kell vele élni.

A többi az ilyen, legalábbis Pio/JVC vonalon biztos. Nem gyorsul a tekerés. Az 1 DIN-es fejek gombjai meg picik, kell egy táv, jól látod. Amúgy a P65BT hibátlan, tudja amit kell, senki sem tökéletes.... :lol:

Direkt nem javítottam ki.. kivi voltam, kinek tűnik fel :P am: tényleg!! :)

Háááá akko ez van.. és így van.. senki se tökéletes... rajtam kívűl :P (na jó.. nem)

Valahogy majdcsak kibírom vele még egy ideig ..

Táv: filóztam. Kormány, vagy a kártya táv...

Kormány valszeg praktikusabb lenne.. főleg a tekerésben.. mert a lapon ha jól látom, ugyanolyan navi gomb szolgál ezen funkcióra mint a fejen.(vagy valami nagyon hasonló)

Viszont a "kártya táv" az kicsit többet tud... ejj... kettőt meg már csak nem veszek .. annyire nem vok gazdag :lol:

Kellene látni élőben milyen... :D :)

Vagy most hogy kerestem képet a fenti kettőhöz, találtam eztet-e.. ezen van tekerés mint gomb is.. hmm.. de lehet nem jó az enyémhez.. no meg ezen az oldalon rohadt drága mind a 3táv.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Direkt nem javítottam ki.. kivi voltam, kinek tűnik fel :lol: am: tényleg!! :)

Háááá akko ez van.. és így van.. senki se tökéletes... rajtam kívűl ;) (na jó.. nem)

Valahogy majdcsak kibírom vele még egy ideig ..

Táv: filóztam. Kormány, vagy a kártya táv...

Kormány valszeg praktikusabb lenne.. főleg a tekerésben.. mert a lapon ha jól látom, ugyanolyan navi gomb szolgál ezen funkcióra mint a fejen.(vagy valami nagyon hasonló)

Viszont a "kártya táv" az kicsit többet tud... ejj... kettőt meg már csak nem veszek .. annyire nem vok gazdag :P

Kellene látni élőben milyen... :D :)

Vagy most hogy kerestem képet a fenti kettőhöz, találtam eztet-e.. ezen van tekerés mint gomb is.. hmm.. de lehet nem jó az enyémhez.. no meg ezen az oldalon rohadt drága mind a 3táv.. :lol:

Figyu, Piiiiiiistának van két Pio távja is, mert vett egyet a P77-hez, meg tőlem is kapott egyet a P8600-hoz. Esetleg egyezkedj vele, ha más nem, kipróbálásilag biztosan odaadja az egyiket. Ráadásul az egyik olyan, amin van telefon gomb is, tehát eléggé passzolna a fejegységedhez...... csak, gondoltam szólok, mielőtt hihetetlen költségbe vered magad.... B)

product-5715810.jpg

Link to comment
Megosztás:

Figyu, Piiiiiiistának van két Pio távja is, mert vett egyet a P77-hez, meg tőlem is kapott egyet a P8600-hoz. Esetleg egyezkedj vele, ha más nem, kipróbálásilag biztosan odaadja az egyiket. Ráadásul az egyik olyan, amin van telefon gomb is, tehát eléggé passzolna a fejegységedhez...... csak, gondoltam szólok, mielőtt hihetetlen költségbe vered magad.... :huh:

http://imagesa.ciao.com/iuk/images/product...uct-5715810.jpg

Köszi... nem szoktam elkapkodni :lol: A Fejen is mit filóztam.. Pestának mindkettő ilyen kártya formátum? Majd rááájakérdezek... Köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, lenne egy pár (másnak alapvető) nekem bonyolult kérdésem.

Ma vettem b corsa első ajtóba való hangszóró kiemelő szerkezetet:

- A beszerelésnél mivel érdemes rögzíteni, illetve a rezgést csillapítani? Az ajtólemez és ez a kiemelő műanyag közé szoktak vmi tenni? Egy 16,5cm es magnat kerül az ajtókba. Hozzá lehet kötni még külön 2 db csipogó amit az a oszlopok tövébe helyezek el? Külön kis kondival vannak ellátva.

- A boltban ajánlottak rca átalakítót mert a fejegységemben nincs rca kimenet és szeretnék ládát tenni hátra. Az eladó szerint a hátsó hangszóró kábelét rákötöm az átalakítóra és onnan már sima ügy. Rca-erősítő-láda és kész a mű.

Szerint ezzel nem ártok a fejegységnek, mert ha számolok akkor kijön hogy ugye mondjuk 4 csatorna. 2elöl 2 hátul. Nekem meg úgy nézne ki hogy 2 elöl az stímmel de a 2ből ami hátra megy abból az 1iket átalakítanám a másik meg használaton kívül maradna.

Beruházni egyenlőre nem szeretném másik fejegységre, ezért kérdem hogy ez a megoldás mennyire megbízható?

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, lenne egy pár (másnak alapvető) nekem bonyolult kérdésem.

Ma vettem b corsa első ajtóba való hangszóró kiemelő szerkezetet:

- A beszerelésnél mivel érdemes rögzíteni, illetve a rezgést csillapítani? Az ajtólemez és ez a kiemelő műanyag közé szoktak vmi tenni? Egy 16,5cm es magnat kerül az ajtókba. Hozzá lehet kötni még külön 2 db csipogó amit az a oszlopok tövébe helyezek el? Külön kis kondival vannak ellátva.

- A boltban ajánlottak rca átalakítót mert a fejegységemben nincs rca kimenet és szeretnék ládát tenni hátra. Az eladó szerint a hátsó hangszóró kábelét rákötöm az átalakítóra és onnan már sima ügy. Rca-erősítő-láda és kész a mű.

Szerint ezzel nem ártok a fejegységnek, mert ha számolok akkor kijön hogy ugye mondjuk 4 csatorna. 2elöl 2 hátul. Nekem meg úgy nézne ki hogy 2 elöl az stímmel de a 2ből ami hátra megy abból az 1iket átalakítanám a másik meg használaton kívül maradna.

Beruházni egyenlőre nem szeretném másik fejegységre, ezért kérdem hogy ez a megoldás mennyire megbízható?

Köszönöm a segítséget

a gyári hangszóróról vewddl e aszivacsot, és tedd a gyűrűre.

az rca átalalkító mg két hagszóró kimenetet használ fel.

Link to comment
Megosztás:

a gyári hangszóróról vewddl e aszivacsot, és tedd a gyűrűre.

az rca átalalkító mg két hagszóró kimenetet használ fel.

Gyáriak nincsenek a verdában,de szerzek hozzá és ráteszem ha ezzel lehet csillapítani a rezgést.

Az rca átalakítót beinkelem: RCA alakito

Erről lenne szó. Szóval akkor mind két kimenetet használjam?

köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Gyáriak nincsenek a verdában,de szerzek hozzá és ráteszem ha ezzel lehet csillapítani a rezgést.

Az rca átalakítót beinkelem: RCA alakito

Erről lenne szó. Szóval akkor mind két kimenetet használjam?

köszi a segítséget

namost az a kérdés, hogy honnan jön a rezgés.

mindenképpen hasznos egy , ha más nincs egy gumicsíkot alátenni.

régi gumibelsőből pl.

de azon felül isvan biztos rezgés csörgés, ez sajnos ilyen, mindegyik kocsiban van több kevesebb.

hosszadalmas folyamat teljesen csörgésmentesíteni az ajtókat sajnos.

ragasztó, spec rezgéscsillapító anyagok stb stb.

az rca átalakítónak meg van leírása aszerint kell használni.

de szerintem mind a két hangszórókimenet kell neki

Link to comment
Megosztás:

namost az a kérdés, hogy honnan jön a rezgés.

mindenképpen hasznos egy , ha más nincs egy gumicsíkot alátenni.

régi gumibelsőből pl.

de azon felül isvan biztos rezgés csörgés, ez sajnos ilyen, mindegyik kocsiban van több kevesebb.

hosszadalmas folyamat teljesen csörgésmentesíteni az ajtókat sajnos.

ragasztó, spec rezgéscsillapító anyagok stb stb.

az rca átalakítónak meg van leírása aszerint kell használni.

de szerintem mind a két hangszórókimenet kell neki

Ok. Másik kérdés ,hogy szerinted az első hangszórók mellé köthetek két kis csipogót? 3utas magnat lesz az ajtóban de én keveslem a magas hangszínt. Ezért szeretnék 2 csipogót az a oszlopra rakni. ahogy olvastam ezek a magasak el vannak látva kondival, hangváltóval.

Ez kivitelezhető szerinted? Amúgy ezeket a döntött magasakat/csipogókat hogy érdemes megfogatni az a oszlop mellett?

Link to comment
Megosztás:

Ok. Másik kérdés ,hogy szerinted az első hangszórók mellé köthetek két kis csipogót? 3utas magnat lesz az ajtóban de én keveslem a magas hangszínt. Ezért szeretnék 2 csipogót az a oszlopra rakni. ahogy olvastam ezek a magasak el vannak látva kondival, hangváltóval.

Ez kivitelezhető szerinted? Amúgy ezeket a döntött magasakat/csipogókat hogy érdemes megfogatni az a oszlop mellett?

állíts a hangszínen :huh:

csipogókat hangváltókat...

hát.. az impedanciára figyelni kell, és ha egy eleve 3 utas hangszóróra kötsz egy magasat... az eltolhatja az impedanciát...

bár gyárilag is párhuzamosan van a mélyközépre kötve a csipogó, nemtudom, hogy az mégis hogy adja ki a 4 ohmot...

de majd Hic megmondja a tuti

biztos fog erre olvasni.

ha piezzo csipogód van, azt rá lehet kötni, mert az nem szól bele az impedanciába :lol:

Link to comment
Megosztás:

állíts a hangszínen :huh:

csipogókat hangváltókat...

hát.. az impedanciára figyelni kell, és ha egy eleve 3 utas hangszóróra kötsz egy magasat... az eltolhatja az impedanciát...

bár gyárilag is párhuzamosan van a mélyközépre kötve a csipogó, nemtudom, hogy az mégis hogy adja ki a 4 ohmot...

de majd Hic megmondja a tuti

biztos fog erre olvasni.

ha piezzo csipogód van, azt rá lehet kötni, mert az nem szól bele az impedanciába :lol:

Még nem vettem csipogót. Mac Audio-ra gondoltam de végülis lehet piezo is :lol:

Mostanság ládát nézek hátra ami nagyot szól viszont kis helyen is elfér:D Eleve b corsában nem sok hely van. Nem szeretném elfoglalni az összes helyet. Legalább a fele rakodótér szabad kéne hogy maradjon. Na de ez a jövő zenéje...

Köszönöm a gyors válaszokat, és segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Még nem vettem csipogót. Mac Audio-ra gondoltam de végülis lehet piezo is :lol:

Mostanság ládát nézek hátra ami nagyot szól viszont kis helyen is elfér:D Eleve b corsában nem sok hely van. Nem szeretném elfoglalni az összes helyet. Legalább a fele rakodótér szabad kéne hogy maradjon. Na de ez a jövő zenéje...

Köszönöm a gyors válaszokat, és segítséget.

nekem megmaradt a fél rakodótér az astrában... csak ahhoz a ládára is kell pakolni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Új zene kerül a Clio -ba.

Sajnos bizonyos kompromisszumok megkötésére kényszerültem.

Az alap, hogy mivel majdnem új autó, nem fogom szétbontani és átalakítani, úgy építkezem, hogy minden megmaradjon eredeti gyári állapotban.

Ami biztosan megy, az a gyári fej. DE van ám hozzá multikormány és központi kijelzés, ezt viszont meghagynám.

Ehhez az interface kábel 34 ezer, de ez vezérli a kormánytávot és a kijelzőt is. Lehet, hogy sokan soknak tartják, de e nélkül nem marad meg a gyári állapot.

A fej marad a Sony CDX GT 710 és innen lesz a változás.

Az ALPINE termékeit nézegetem, első szettre és egy négy csatornás erősítőre gondoltam. Sajnos előre is csak 13 -as szett építhető, vagy marad(na) a faragás, de azt nem akarom.

Kérdésem: van e valakinek tapasztalata az ALPINE márkával kapcsolatban, esetleg használ e ilyet?

Gondoltam még a JBL erősítőre, szettre, ezzel kapcsolatosan tapasztalatok?

Alpine MRP-F242 4/3/2 csatornás erősítő

JBL GT5 A604E 4 csatornás erősítő

Viszont eladom a SOUNDSTREAM LIL WONDER erősítőmet, ami 4 csatornás és nagyon-nagyon jól szól..... :lol:

Továbbá eladó lesz valószínűleg egy Audio System zárt szubláda, 30cm es nyomóval, nagyot és szépen szól.... :lol:

Sajnos ezek nagy darabok méretre is, és most minél kisebb helyet szeretnék elfoglalni a szerelvényekkel, nem szeretnék hátsó ülés támlára szerelni, fél csomagtartót elfoglalni, és klógó kábeleket nézegetni.

Szeretnék egy szerényebb, de ütőképes rendszert a Clio-ba.

Szivesen veszem ésköszönöm mindenki javaslatát..... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Összeszedtem a beépíteni való dolgaimat: adott egy Sal bx1065 erősítő, egy rca atalakító (a fejegység miatt szükséges) valamint egy Sub .

Teljesen amatőr vagyok, ez lesz az első beépítésem,kötögetésem. A kérdésem az lenne hogy milyen kábeleket kell vennem és hogyan kötögetem össze őket?

Legfőképpen az erősítő érdekelne. Amilyen csatlakozók vannak rajta: POWER SUPPLY: 1.PWR 2.REM 3. GND ; HIGH IN : PLUSZ MINUSZ ; SUBWOOFER MINUS PLUS.

Mit hova kössek? Elméletileg 1x100w küldené a ládát szóval hogy kössem össze? Milyen kábelek, csatikat kell vennem?

Előre is köszönöm a segítséget és bocsi az amatőr néhol röhejes kérdésekért, de inkább kérdezek mint elbaltázzak valamit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Összeszedtem a beépíteni való dolgaimat: adott egy Sal bx1065 erősítő, egy rca atalakító (a fejegység miatt szükséges) valamint egy Sub .

Teljesen amatőr vagyok, ez lesz az első beépítésem,kötögetésem. A kérdésem az lenne hogy milyen kábeleket kell vennem és hogyan kötögetem össze őket?

Legfőképpen az erősítő érdekelne. Amilyen csatlakozók vannak rajta: POWER SUPPLY: 1.PWR 2.REM 3. GND ; HIGH IN : PLUSZ MINUSZ ; SUBWOOFER MINUS PLUS.

Mit hova kössek? Elméletileg 1x100w küldené a ládát szóval hogy kössem össze? Milyen kábelek, csatikat kell vennem?

Előre is köszönöm a segítséget és bocsi az amatőr néhol röhejes kérdésekért, de inkább kérdezek mint elbaltázzak valamit.

nem is kellett volna rca átalakitót venni mert van high in csati rajta. Kell 1 tápkábel szett, A biztositék nem lehet messzebb az akkusarutól mint 30 cm a pos kábelt a PWR-be a GND a test, azt valami testponthoz pl? hátsó ülés csavarja. REM pedig a kapcsolószál az erősitőnek a fej antennakábelétől általéban kék szinű

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Összeszedtem a beépíteni való dolgaimat: adott egy Sal bx1065 erősítő, egy rca atalakító (a fejegység miatt szükséges) valamint egy Sub .

Teljesen amatőr vagyok, ez lesz az első beépítésem,kötögetésem. A kérdésem az lenne hogy milyen kábeleket kell vennem és hogyan kötögetem össze őket?

Legfőképpen az erősítő érdekelne. Amilyen csatlakozók vannak rajta: POWER SUPPLY: 1.PWR 2.REM 3. GND ; HIGH IN : PLUSZ MINUSZ ; SUBWOOFER MINUS PLUS.

Mit hova kössek? Elméletileg 1x100w küldené a ládát szóval hogy kössem össze? Milyen kábelek, csatikat kell vennem?

Előre is köszönöm a segítséget és bocsi az amatőr néhol röhejes kérdésekért, de inkább kérdezek mint elbaltázzak valamit.

Bizony, a jelszintátalakító felesleges. Az csak high->low irányban müxik, fordítva nem, és egyébként sem kell, mivel a BX1065-nek CSAK nagyjelű bemenete van. Kösd a hátsó hangszórókimenetre, akár a hátsó hangszórókkal párhuzamosan. A tápot kösd be, ahogy Okiman írta (PWR akkura, biztivel, GND testre, a REM meg a rádió ANT kimenetére), aztán mivel SEMMILYEN más állítási lehetősége nincs, nem igazán tudsz ezután már mást tenni. Valahogy szólni fog. Sajna a BX1065 NAGYON NAGYON basic, szóval ez van.

Link to comment
Megosztás:

Bizony, a jelszintátalakító felesleges. Az csak high->low irányban müxik, fordítva nem, és egyébként sem kell, mivel a BX1065-nek CSAK nagyjelű bemenete van. Kösd a hátsó hangszórókimenetre, akár a hátsó hangszórókkal párhuzamosan. A tápot kösd be, ahogy Okiman írta (PWR akkura, biztivel, GND testre, a REM meg a rádió ANT kimenetére), aztán mivel SEMMILYEN más állítási lehetősége nincs, nem igazán tudsz ezután már mást tenni. Valahogy szólni fog. Sajna a BX1065 NAGYON NAGYON basic, szóval ez van.

Köszönöm a gyors segítséget! Esetleg tudnátok ajánlani kábelt hogy milyet érdemes venni. (akár a sal oldalárói is) vagy vegyek komplett szettet? (Ez jó ?)

"Kösd a hátsó hangszórókimenetre, akár a hátsó hangszórókkal párhuzamosan" Ez azt jelenti hogy az egyik oldalból a pluszt a másikból a minuszt kötöm rá? vagy hogy érted a párhuzamosat?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors segítséget! Esetleg tudnátok ajánlani kábelt hogy milyet érdemes venni. (akár a sal oldalárói is) vagy vegyek komplett szettet? (Ez jó ?)

"Kösd a hátsó hangszórókimenetre, akár a hátsó hangszórókkal párhuzamosan" Ez azt jelenti hogy az egyik oldalból a pluszt a másikból a minuszt kötöm rá? vagy hogy érted a párhuzamosat?

Nem, a párhuzamos az azt jelenti, hogy a hátsó hangszóró is be van kötve, meg a BX1065 is. Asszem két bemenete kéne legyen, de lehet, hogy csak egy van. Ha csak egy van, akkor elvben a jobb és bal csatorna összegzett jelét kéne ráadni, de kipróbálni ki lehet úgy is, hogy pl. csak a balt kötöd rá.

Roló:

Alpine - JBL ... nem sok tapasztalatom van e téren. Meg kell próbálni. JBL-ből semmiképp se az alap szériás hangszórót használd, a magasabb kategóriák már jók.

Én egy old-school Soundstream P205-öst faragtam be az új autómba, de még nincs kész a projekt. Helix E136 szett van elöl, gyári helyeken és a Soundstream Picasso zárt ládám. De lehet, hogy az utóbbi sok lesz a P205-nek, akkor a tartalék lesz, egy Altec Lansing szub. Az erősítőt teljesen rejtve be tudtam építeni, mivel extrém kicsi, csak 40x14x5 cm, a ládán kívül semmi sem fog árulkodni a hifiről. Nálam a fejegység a ciki, mert azt nem tudok berakni semmilyet, szóval a gyári lett megmókolva.... Clarion amúgy, de nem nagy szám. Mindegy, alap hifihez jó.

Link to comment
Megosztás:

Nem, a párhuzamos az azt jelenti, hogy a hátsó hangszóró is be van kötve, meg a BX1065 is. Asszem két bemenete kéne legyen, de lehet, hogy csak egy van. Ha csak egy van, akkor elvben a jobb és bal csatorna összegzett jelét kéne ráadni, de kipróbálni ki lehet úgy is, hogy pl. csak a balt kötöd rá.

Roló:

Alpine - JBL ... nem sok tapasztalatom van e téren. Meg kell próbálni. JBL-ből semmiképp se az alap szériás hangszórót használd, a magasabb kategóriák már jók.

Én egy old-school Soundstream P205-öst faragtam be az új autómba, de még nincs kész a projekt. Helix E136 szett van elöl, gyári helyeken és a Soundstream Picasso zárt ládám. De lehet, hogy az utóbbi sok lesz a P205-nek, akkor a tartalék lesz, egy Altec Lansing szub. Az erősítőt teljesen rejtve be tudtam építeni, mivel extrém kicsi, csak 40x14x5 cm, a ládán kívül semmi sem fog árulkodni a hifiről. Nálam a fejegység a ciki, mert azt nem tudok berakni semmilyet, szóval a gyári lett megmókolva.... Clarion amúgy, de nem nagy szám. Mindegy, alap hifihez jó.

miért milyen autód van, hogy ne lehet benne más fej???

konzollal se megy más bele? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Összeszedtem a beépíteni való dolgaimat: adott egy Sal bx1065 erősítő, egy rca atalakító (a fejegység miatt szükséges) valamint egy Sub .

Teljesen amatőr vagyok, ez lesz az első beépítésem,kötögetésem. A kérdésem az lenne hogy milyen kábeleket kell vennem és hogyan kötögetem össze őket?

Legfőképpen az erősítő érdekelne. Amilyen csatlakozók vannak rajta: POWER SUPPLY: 1.PWR 2.REM 3. GND ; HIGH IN : PLUSZ MINUSZ ; SUBWOOFER MINUS PLUS.

Mit hova kössek? Elméletileg 1x100w küldené a ládát szóval hogy kössem össze? Milyen kábelek, csatikat kell vennem?

Előre is köszönöm a segítséget és bocsi az amatőr néhol röhejes kérdésekért, de inkább kérdezek mint elbaltázzak valamit.

A "High in"-be kell kötni az autórádió hangszórókimenetét közvetlen, és akkor nem kell az rca-átalakító! :huh:

1. POWER: Az aksiról jövő +12V-ot kell ide kötni, jó vastag kábellal.

2. Ide kell kötni az autórádió antenna és egyéb készülékvezérlő szálát. Ezzel lehet bekapcsolni az erőlködőt, pontosabban feléleszteni. Ha nincs ilyen kivezetés a rádión (amit kétlek), akkor egy kis kapcsolóval 12V-ot kell rávezetni a felélesztéshez.

3. GND: ide kell a testelést kötni. Vagy a kasztnit kell rákötni de egészségesebb ha ide az aksi negatív sarkáról hozol drótot. Lehetőleg szép vastagat.

A SUBWOOFER csatlakozóra pediglen a ládát kell megfelelő polaritással bekötni.

Link to comment
Megosztás:

technodome: SAL BX1065 erősítőm volt nekem is, valóban nem egy csúcs darab de árához képest szerintem igenis jól tud szólni, nekem egy MNC 400W-os 25 centis láda volt rajta és azzal szépen szólt :huh:

Az más kérdés, hogy a mostani JBL cuccok sokkal jobban szólnak de anno E kadettben az a kis erősítő is elég volt ahhoz, hogy a belső tükörben csak homályosan lássak :lol:

Link to comment
Megosztás:

miért milyen autód van, hogy ne lehet benne más fej???

konzollal se megy más bele? :huh:

Nissan Primera P12.

Központi vezérlő van benne, TFT-vel, és az kezel a rádiótól a klímán át a bordcomputerig mindent...

Ha nagyon akarnék, be lehetne faragni egy DIN fejet a rakodópolc helyére, de annyira nem illene oda, hogy inkább marad a gyári.

nissan%20primera%20(3).jpg

Link to comment
Megosztás:

Hic!!!!!

Azt tudod hogy újabb autóknál,vagyis egyes tipúsoknál a computer szabályozza a töltést?Mert fordnál,a hondánál biztos így van,emiatt úgy kell bekötni a tábkábelt,hogy a computer érzékelje azt is :huh: (Szerintem ez a nissanban is így van)Sokan szívtak emiatt hangnyomás versenyeken is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.