Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Egy Lancer vs. Astra úttartás összehasonlítás teljesen értelmetlen,

mivel a Lancer jóval súlyosabb, emellett jobban eltalált a súlyeloszása,

és a futómű geometriája. Szal ne várj olyasmit az Astra gyári futóműtől. :)

Érdekes összehasonlítás: Pécsen laktam, sokat tréningeztem a Mecsekben.

Mielőtt át lett építve a futómű, egy adott kanyart orrtolással vegyítve 80-90 között

lehetett abszolválni, átépítés után ugyanezt íven 130-al (plusz kerék csere gyáriról 195/50-re).

Link to comment
Megosztás:

Egy Lancer vs. Astra úttartás összehasonlítás teljesen értelmetlen,

mivel a Lancer jóval súlyosabb, emellett jobban eltalált a súlyeloszása,

és a futómű geometriája. Szal ne várj olyasmit az Astra gyári futóműtől. :)

Okés a geometria, súlyelosztás rendben van, de amiről én beszélek az asszem 91-es és 990kg, míg az Astrám 1030 szal a Lancer könnyebb, persze picit rövidebb is talán. Jah és a gumik méretre, de még típusra is egyeznek, ezért említettem. De mondom szerintem családi célra nagyon jó, hogy gyárilag nem kemény az Astra ezekre a király :evil: utakra...

Link to comment
Megosztás:

Anti!

Csak a gátló/rugó nem gyári... Nem? :P

Az még messze van ám az igazi "nagy" dolgoktól... :D

Fekosz!

A kényelem az úttartás rovására megy teljesen egyenes arányosságban. :D

Egyébként meg nem vagyok megrögzült Opel fan, szeretem pl. a Hondákat,

és egyes amerikai autókat is. De ezzel szerintem nem csak Én vagyok így a tagok közül. :D

Ha már így szóba került a dolog, milyen rugót érdemes tenni a gépbee, hogy kényelmesebb legyen? u.e. kérdés vonatkozik a gátlókra is. :)

...én ha lecserélném az Opelem (egy hatalmas típuscsalódás utá) csak Francia autót vennék. Pl : Peu. 307 SW 2.0 HDI :D Az nagyon tetszik :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már így szóba került a dolog, milyen rugót érdemes tenni a gépbee, hogy kényelmesebb legyen? u.e. kérdés vonatkozik a gátlókra is. :)

Háát én nem puhítanám tovább a gyárit, bár nemtom hogy vezetsz, de nekem volt már olyan, hogy dugtam ki az orrom egy kamion mögül és gyorsan vissza kellett menni és azért ringott picit a kicsikém fara... igaz egyedül voltam... de szerintem ha a gyáritól is puhábbra veszed az már a biztonság kárára megy...

Link to comment
Megosztás:

Háát én nem puhítanám tovább a gyárit, bár nemtom hogy vezetsz, de nekem volt már olyan, hogy dugtam ki az orrom egy kamion mögül és gyorsan vissza kellett menni és azért ringott picit a kicsikém fara... igaz egyedül voltam... de szerintem ha a gyáritól is puhábbra veszed az már a biztonság kárára megy...

Figyu, az enyém most baromi kemény :D

Szabályosan elpattog az úton. Az Orczy mögötti macskakövön meg szabályosan trabant feelingeem van!

Ennél csak puhább létezik, nem?

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem gyári gátló került előre csere után.

Link to comment
Megosztás:

A Váci úton kifelé van egy műhely! Árulnak mindenféle lengéscsillapítókat is, de sajna most sem a nevüket, sem telszámot nem tudok mondani...

:oops:

Üdv.: Atommanó

Azért remélem,ha arra jársz meglesed a nevüket és a tel.számukat :)

...hogy én is vehessek némi kényelmet magamnak :D

Link to comment
Megosztás:

Most komolyan a gyárinál puhábbat akarsz???

Akkor miért nem veszel egy Citroen kacsát...

:) :D

Üdv.: Atommanó

Ugye ez csak vicc volt?

Nem szeretem a Citroeneket!

Egyébiránt nincs tapasztalatom a gyári kényelemről,mivel az enyémben amikor megvettem a vast, rossz volt a két első gátló, emiatt tök kényelmes volt, s mikor kicseréltük, bekeményedett. Persze az úttartás is sokat javult, de a kényelem elillant :D

Link to comment
Megosztás:

Fekosz!

Neked egy kigyengült gyári rugó, és egy kibelezett gátló kellene... :)

Abban már ringathatsz kisgyereket is. :D

...de ugye ne feletkezzünk meg a biztonságról sem!

A kibelezett gátló ugye semmit nem csillapít. Ebből kifolyólag nem tartja az autót az úton. :?

Megkezdtem már a keresgélést e témában. Remélem megtalálom a középutat, ahol biztonságosan és egyben kényelmesen "száguldozhatok" :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor én vagyok tudatlan, ezt ajánlották hátra kocsiba, de az ára feltűnően olcsónak tünt számomra. Azért is tettem fel a kérdést. Én személy szerint nem ismerem.

Nem gondolnám ,de a Boge igen régi márka astrába nem tom hogy jó-e csak mint márka.

Link to comment
Megosztás:

Nem gondolnám ,de a Boge igen régi márka astrába nem tom hogy jó-e csak mint márka.

Nekem a BOGE levegőtechnikaként ugrik be, tehát kompresszorok, aktónyitó szerkezetek. Így a leng.csill. kat. kimaradt számomra.

Gátlókat hátra f astra 1.7 dr-hez 6500 ft/db áron kínálnak. Ha kell, elküldöm a mail címét a forgalmazónak.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a BOGE levegőtechnikaként ugrik be, tehát kompresszorok, aktónyitó szerkezetek. Így a leng.csill. kat. kimaradt számomra.

Gátlókat hátra f astra 1.7 dr-hez 6500 ft/db áron kínálnak. Ha kell, elküldöm a mail címét a forgalmazónak.

Köszi jöhet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hali!!

Keresek f astrához ültetörugó szettet reális áron ha valaki tudd irjon a forumba please.

( .....tudom,hogy van keresem rovat de ott nem volt futómü alkatrész rublika :roll: )

Köszi..B.

Ha valami nem beilleszthető a már meglévő témákba, akkor nyugodtan indítsatok egy újat :wink: Íme tessék, már van : ]http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=600 :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.