Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Elsők, lettek hátra téve, de az oldalak maradtak.

Próbáld meg visszaállítani az eredeti állapotot, ha úgy nem csinálja, akkor nem a futóműved a rossz, hanem a gumikban van valami különbség. Ez gyakran szemmel nem is látható, csak egy kicsit máshogy koptatja a gumit a hátsó futómű, mint az első, ill. még oldalanként is lehet más a kopás, ezért az első-hátsó cserénél ezt a különbséget érzed.

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg visszaállítani az eredeti állapotot, ha úgy nem csinálja, akkor nem a futóműved a rossz, hanem a gumikban van valami különbség. Ez gyakran szemmel nem is látható, csak egy kicsit máshogy koptatja a gumit a hátsó futómű, mint az első, ill. még oldalanként is lehet más a kopás, ezért az első-hátsó cserénél ezt a különbséget érzed.

Azért cseréltem meg mert ez bevett szokás. De akkor ezek szerint ki tudja. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy 100 felett elkezd rázni a kormány? Nem nagyon, de érezhető. A téli kerekekkel ez a jelenség nem volt tapasztalható. De mielőtt feltettem, a nyáriak is át lettek pörgetve, súlyozva, és sérülésnek nincs nyoma.

Nekem pont ugyanez van a téliekkel. A nyárival, emlékeim szerint, nem rázott. Télre új gumik lettek feltéve és 100km/h-nál elkezd rázni. Remélem csak a gumisok cseszték el a nagy kapkodásban(sorban álltak a kocsik, jött az első hó :) ) Kiváncsi leszek majd a nyáriakkal. Addig én is már kihúzom igy. Úgyis 70-80-al járok csak többnyire. Egyszer a TV-ben is volt egy ilyen ősszehasonlitó/tényfeltáró kisfilm(talán a Naplóban) amelyikben a kész kereket hurcolták egyik gumistól a másikig és mindegyik talált valami tennivalót rajta. Igaz, ott inkább arról szólt hogy ha már itt a kuncsaft akkor fizzessen is. :D :huh:

Link to comment
Megosztás:

Erről 100-110 km/h rázásról is volt már szó régebben.

Nekem is volt ilyen,akkor opel16v a féktárcsákat említette.

Később lecseréltem és eltűnt a rázás. :huh:

Nem mondom,hogy neked is az a gond,de lehetséges az is.

Szerintem akkor téli kerekekkel is rázna, ha a tárcsa lenne a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Erről 100-110 km/h rázásról is volt már szó régebben.

Nekem is volt ilyen,akkor opel16v a féktárcsákat említette.

Később lecseréltem és eltűnt a rázás. :huh:

Nem mondom,hogy neked is az a gond,de lehetséges az is.

Szerintem akkor téli kerekekkel is rázna, ha a tárcsa lenne a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a rázásra...ma amikor jöttem fel Pestre, azt figyeltem meg, hogy néha jobban ráz, néha szinte egyáltalán nem ugyanannál a sebességnél ~100.

Aki nyáron állította a futóművemet, azt mondta ez csakis felni-gumi probléma, más nem lehet. Viszont a felni és a gumi is viszonylag új, nyáron vettem őket, alig 5000km van bennük, átpörgetéskor pedig felnihibát nem vettem észre. A futóműves azt mondta, szerinte leginkább a guminak lehet baja. De ilyen fiatalon....vááá. Nem tudom mi lesz ebből...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy az egyik szerelési könyvben (Astra szerviz) A kerék csavarok meghúzására két nem kicsit eltérő nyomatékot adnak meg:

1; 90 Nm

2; 110Nm

Mi lehet ennek az elég nagy különbségnek az oka? Csak azért feszegetem ezt a témát mert lassan tulajdonosa leszek egy nyomaték kulcsnak, bár a kerékhez szerintem nem sok értelme van, de ha már lesz akkor miért ne használja az ember! :huh:

Előre is Köszi!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy az egyik szerelési könyvben (Astra szerviz) A kerék csavarok meghúzására két nem kicsit eltérő nyomatékot adnak meg:

1; 90 Nm

2; 110Nm

Mi lehet ennek az elég nagy különbségnek az oka? Csak azért feszegetem ezt a témát mert lassan tulajdonosa leszek egy nyomaték kulcsnak, bár a kerékhez szerintem nem sok értelme van, de ha már lesz akkor miért ne használja az ember! :huh:

Előre is Köszi!

Üdv:BB

Húzni érzéssel kell!

Amikor érzel egy pattanást, na akkor van jól meghúzva. :)

Link to comment
Megosztás:

Húzni érzéssel kell!

Amikor érzel egy pattanást, na akkor van jól meghúzva. :)

mármint anyomaték kulcson? vagy sima kulccsa acsavaron? mert ha nyomatékkulcs nélkül, bizony bizony a pattanás elmarad és a nyúlás jön :huh:

akkormeg már megszakadt, vagy véknyabb csavarokat el is törtél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy az egyik szerelési könyvben (Astra szerviz) A kerék csavarok meghúzására két nem kicsit eltérő nyomatékot adnak meg:

1; 90 Nm

2; 110Nm

Mi lehet ennek az elég nagy különbségnek az oka? Csak azért feszegetem ezt a témát mert lassan tulajdonosa leszek egy nyomaték kulcsnak, bár a kerékhez szerintem nem sok értelme van, de ha már lesz akkor miért ne használja az ember! :huh:

Előre is Köszi!

Üdv:BB

nyomatékkulcsot vizsgálgatva meglepően kis erőt kell kifejteni, legalábbis mikor beáltottam 240Nm re akkor is könnyen eljutott a "pattanásig".

mondjuk 40cm es erőkarral könyebb, mint egy 20cm es kulccsal az tuti :)

Link to comment
Megosztás:

Most olyan infót kaptam hogy a gsi stabilizátora is 24, mint a calibráé. Majd ha megjön, megmérem. :huh:

elképzelhető

én csak azt tudom, hogy a caliból tette át Johny is

de ha a calié jó, akkor a vekié nem?

az olvastam, hogy lényegesebb alaktrészek egyeznek a veki illetve a cali között, mivel a cali lényegében a veki kupé verziója, gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.