Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma cseréltem ki a téli gumikat nyárira!Közben néztem a fékeket is milyen állapotban vannak!

Most voltam vele müszaki vizsgán,semmi gond nem volt vele,de a bal elsönél ,a külsö fékpofa nagyon kopott,kb 2mm van még a ferrodolbol(vagy még annyi sem) rajta és a tárcsáknak is szép nyaka van már.

Két kérdésem lenne:

1.Tárcsákat milyen méret felett éri meg még felszabályoztatni?Hol kell ezt mérni mm-ben?(hova tegyem a tolómérőt?) Aszem hűtős tárcsa van rajta!

2.Mennyibe fájnak majd nekem az új fékpofák?Milyet vegyek?Gyárit?

Link to comment
Megosztás:

És Neked 13as vagy 14es felnik vannak (voltak) rajta gyárilag?

13, de ha majd nagy leszek és lesz sok pénzem :) akkor kap 185/60 R14-es gummát, meg alufelnit nyárra (vagy 195/50 15 de félek, hogy ahhoz túl sz*rok az utak és túl gyorsan megyek...(mármint bele a kátyúba... ))

Link to comment
Megosztás:

13, de ha majd nagy leszek és lesz sok pénzem :) akkor kap 185/60 R14-es gummát, meg alufelnit nyárra (vagy 195/50 15 de félek, hogy ahhoz túl sz*rok az utak és túl gyorsan megyek...(mármint bele a kátyúba... ))

Nekem az első verziós gumma van, de a felni kérdés ugrott mert anyagilag nem jöttem össze.

Pedig milen szép lett volna, már majdnem biznic lett februárban, de az anyagiak......

Link to comment
Megosztás:

Hmm. ez egész barátinak tűnik.. bár nem tom most milyen árak vannak...

Mondjuk én "esküszöm" a tavalyi gumimra.. Michelin Pilot Exalto 195/50 82V 2darabb volt 42 275 Ft. Csöppet drágább. De ha tehetem idén is olyat vennék. Eddig úgy volt, hogy csak kettő kell, de a rohadt kátyúk megszivattak...

Mondjuk ezt inkább ird a Gumik topikba.. :wink:

Link to comment
Megosztás:

195/50R15 méret még jó ezekre az utakra, feltéve hogy normális

erős szerkezetű gumi van rajta. Ajánlom ebből a szempontból a

Falken 512-es gumit, vagy ami most nagyon jó árban van: Dunlop SP01

Hívjátok Gyulát, Nekem minap azt mondta hogy 30% meg még ennél

is nagyobb kedvezményeket osztogat majd a klubosoknak!

30/9065848 Tatai úton van a XIII-ban a műhely!

Link to comment
Megosztás:

195/50R15 méret még jó ezekre az utakra, feltéve hogy normális

erős szerkezetű gumi van rajta. Ajánlom ebből a szempontból a

Falken 512-es gumit, vagy ami most nagyon jó árban van: Dunlop SP01

Hívjátok Gyulát, Nekem minap azt mondta hogy 30% meg még ennél

is nagyobb kedvezményeket osztogat majd a klubosoknak!

30/9065848 Tatai úton van a XIII-ban a műhely!

Falken 195/50R15 82H ezek vannak nekem. Mindenkinek csak ajanlani tudom, mert gyonyoruek :) es esoben is kivaloak. De a nyomasra tulsagosan erzekenyek. Ok hogy alacsony a gumi, de ennyire nem kellene. En 2.3b-al jarok, alatta elejti a tartasat es a kopas is extrem felgyorsul. A magasabb sebesseg verzio allitolag kemenyebb.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Igazatok volt!!!! Nem hittem volna! tavaly cseréltem hátsó gátlot combi f astrába mentem vele 21000 km-ert és most voltam vele átvízsgáláson és megálapítoták hogy amire én azt montam volna hogy csere az jó! de amit egy éve cseréltem az meg már csak 40% monroe!! ugyhogy tényleg igazatok volt hogy ezek szarok!!!! Remélem még igy átmegy a vízsgán!!!

Ha leközeleb cserélek akkor csak olyat amire ti is bolintotok!!! az első pedig 70% az pedig nem volt cserélve amiota nálunk van 60000 kilométere!!!! Ez nagyon érdekes!!! pedig 18000 huf volt a MOnroe ugy hogy meg van a véleményem!!!!

sziasztok!!!

Link to comment
Megosztás:

Ott a pötty nálad Laci 8)

Ha esetleg gyorsulni szeretnétek vagy csak korrektül indulni anélkül h a másiknak adnátok kapásból 2-3 autónyi ajándékot, akkor michleint is el kell felejteni.

meg kellett állapítanom,h tavaly sok sok rundot ezért buktam el (kb 8at :D )

Link to comment
Megosztás:

A futomuves mit allit mikor a kormany allasat szabalyozza?

Minap csinaltattam volna egy futomu allitast, de azt mondtak csak az osszetartast tudtak beallitani, a dolesszoget nem. Meg a kormany allasat sem, szerintuk jol szet kell hozza szedni.

Tenyleg ennyire bonyolult?

Link to comment
Megosztás:

Ott a pötty nálad Laci 8)

Ha esetleg gyorsulni szeretnétek vagy csak korrektül indulni anélkül h a másiknak adnátok kapásból 2-3 autónyi ajándékot, akkor michleint is el kell felejteni.

meg kellett állapítanom,h tavaly sok sok rundot ezért buktam el (kb 8at :D )

Hááát nem tom.. nekem michik vannak elől, és elég szépen tudtam vele indúlni.. lehet ez is tipusfüggő... nah de most megint loholok melóba, mert még elkések... oszt nem csak a yard fog szopatni.... :evil: :evil:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.