Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Érdeklődnék, hogy DELPHI alkatrészekről van-e valakinek tapasztalata? lengéscsillapítókat és fék kopó alkatrészeket kellene cserélnem és a 17 éves Caravanom értékéhez képest ezek tűnnek a leggazdaságosabb megoldásnak.

A Delphi tudtommal gyári beszállító. :D Az első fékjeim azok (256 hűtött), igazából csak addig akartam feldobni őket míg átgurul műszakin de szinte nem is koptak, nincs még pici válluk sem és lassan 4 éve szolgálnak (igaz az utsó évben alig ment és hamarabb kellett a gyári fékbetéteket kicserélni mint a tárcsákhoz hozzányúlni). Szóval a tárcsákat merem ajánlani, jó anyagból vannak! :wacko: Hátsó fékre nem tudok mit mondani mert Ate dobok vannak fent (230x50), lengőkről szintén nem tudok nyilatkozni.. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

A Delphi tudtommal gyári beszállító. :D Az első fékjeim azok (256 hűtött), igazából csak addig akartam feldobni őket míg átgurul műszakin de szinte nem is koptak, nincs még pici válluk sem és lassan 4 éve szolgálnak (igaz az utsó évben alig ment és hamarabb kellett a gyári fékbetéteket kicserélni mint a tárcsákhoz hozzányúlni). Szóval a tárcsákat merem ajánlani, jó anyagból vannak! :wacko: Hátsó fékre nem tudok mit mondani mert Ate dobok vannak fent (230x50), lengőkről szintén nem tudok nyilatkozni.. :wacko:

Köszi az infót. A fékeket valszeg ezekkel fogom felújítani, mert ez tűnik a legkedvezőbbnek (ár alapján) viszint a hátsó lengéscsillapító sürgőssé vált, mivel hétvégén az egyik eltörött (az alsó menetes rögzítő csap) úgyhogy most limbóhintóval közlekedek. Sajna mivel ez nem volt ilyen gyorsra betervezve, ezért jelenlegi anyagi lehetőségeim mellett az Unix kínálatából valami Optimal márkanevű cuccot választottam 7e párszáz forintért. Mennyivel lehet rosszabb egy ilyen olcsóbb alkatrész, mint egy nevesebb de jóval drágább? Gondolom az én törött kvázi nem létező mostanitól sokkal jobb :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót. A fékeket valszeg ezekkel fogom felújítani, mert ez tűnik a legkedvezőbbnek (ár alapján) viszint a hátsó lengéscsillapító sürgőssé vált, mivel hétvégén az egyik eltörött (az alsó menetes rögzítő csap) úgyhogy most limbóhintóval közlekedek. Sajna mivel ez nem volt ilyen gyorsra betervezve, ezért jelenlegi anyagi lehetőségeim mellett az Unix kínálatából valami Optimal márkanevű cuccot választottam 7e párszáz forintért. Mennyivel lehet rosszabb egy ilyen olcsóbb alkatrész, mint egy nevesebb de jóval drágább? Gondolom az én törött kvázi nem létező mostanitól sokkal jobb :D

Nem fog kibírni annyit mint a gyári minőségű. Ergo hamarabb fog "nem csillapítani".

Az biztos hogy sokkal sokkal jobb, már már űrtechnika az új a régihez képest :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nem fog kibírni annyit mint a gyári minőségű. Ergo hamarabb fog "nem csillapítani".

Az biztos hogy sokkal sokkal jobb, már már űrtechnika az új a régihez képest :D

Szerintem ezek a csillapítók már akkor is halottam lehettek, amikor a kocsi hozzám került, csak akkor még nem volt eltörve. Ezért rendkívül kíváncsi vagyok milyen lesz a menetkomfort, amikor előszür beülök és tesztelem az új csillapítókat. Egyébként a hétvégéig (kb 100-150 km) elautózgathatók én csak úgy simán rugókon (ill. csak egy oldalon rugó, a jobbon még tart a csillapító is valamit)???

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezek a csillapítók már akkor is halottam lehettek, amikor a kocsi hozzám került, csak akkor még nem volt eltörve. Ezért rendkívül kíváncsi vagyok milyen lesz a menetkomfort, amikor előszür beülök és tesztelem az új csillapítókat. Egyébként a hétvégéig (kb 100-150 km) elautózgathatók én csak úgy simán rugókon (ill. csak egy oldalon rugó, a jobbon még tart a csillapító is valamit)???

Tartani tart, de borzasztóan veszélyes. Főleg kanyarban rossz/rázós úton. Képes lepattogni az útról a kocsi... gondolj bele, ha épp akkor jön valaki szemből. És ugye a te tepsiépséged sem utolsó :D

Én nem ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

Tartani tart, de borzasztóan veszélyes. Főleg kanyarban rossz/rázós úton. Képes lepattogni az útról a kocsi... gondolj bele, ha épp akkor jön valaki szemből. És ugye a te tepsiépséged sem utolsó :wacko:

Én nem ajánlom.

Hát nem is nagyon akarom feszíteni a húrt, de hát nem mondhatom a főnöknek, hogy most kell a fizu, nem ér rá csütörtökig :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót. A fékeket valszeg ezekkel fogom felújítani, mert ez tűnik a legkedvezőbbnek (ár alapján) viszint a hátsó lengéscsillapító sürgőssé vált, mivel hétvégén az egyik eltörött (az alsó menetes rögzítő csap) úgyhogy most limbóhintóval közlekedek. Sajna mivel ez nem volt ilyen gyorsra betervezve, ezért jelenlegi anyagi lehetőségeim mellett az Unix kínálatából valami Optimal márkanevű cuccot választottam 7e párszáz forintért. Mennyivel lehet rosszabb egy ilyen olcsóbb alkatrész, mint egy nevesebb de jóval drágább? Gondolom az én törött kvázi nem létező mostanitól sokkal jobb :D

Én unixossal járok majd egy éve. Azon kívül, hogy nyikorognak mint állat nincs gond velük. Nemrég volt vizsga, azon is gond nélkül teljesítettek. Persze egyértelmű, hogy nem nagy minőség.

Link to comment
Megosztás:

Én unixossal járok majd egy éve. Azon kívül, hogy nyikorognak mint állat nincs gond velük. Nemrég volt vizsga, azon is gond nélkül teljesítettek. Persze egyértelmű, hogy nem nagy minőség.

Nekem miután megvettük ezek kerültek bele.

Ezen a képen még nem volt rajta pár silent a lengőkarhoz(előre), meg valamelyik talpas, és a két hátsórugó, azok pár napra rá jöttek meg.

Tudom nem nagy márkák, de így is összesen majdcsak egy 100asba volt a futómű, de szerencsére azóta is pöpec minden! :wacko: :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem miután megvettük ezek kerültek bele.

Ezen a képen még nem volt rajta pár silent a lengőkarhoz(előre), meg valamelyik talpas, és a két hátsórugó, azok pár napra rá jöttek meg.

Tudom nem nagy márkák, de így is összesen majdcsak egy 100asba volt a futómű, de szerencsére azóta is pöpec minden! :wacko: :wacko:

Nem rossz a Lip sem. :D

A Ruville az mi volt? Ismerős de most nem ugrik be :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Jobbos külső féltengelycsukló, kattogott rendesen! :D amiatt lealkudtam az autó árából 20.000-et, és 6ért vettem asszem a csuklót :P , vagy 8ért? :wacko: mindegy, akkor is megérte. ;)

:wacko: helyes helyes :wacko:

Így is kell ezt. Én 550-ről alkudtam le 400-ra :D és ami megmaradt plusz azt én is szépen ráköltöttem.

Hiába ha üzletről van szó akkor "görbül" az orrom :D

Link to comment
Megosztás:

Jobbos külső féltengelycsukló, kattogott rendesen! :D amiatt lealkudtam az autó árából 20.000-et, és 6ért vettem asszem a csuklót :wacko: , vagy 8ért? :wacko: mindegy, akkor is megérte. :D

Na az nekem is nagyon aktuális lenne. Hol vetted a csuklókat? Ahogy nézegettem az árakat, ott is elég nagy a szórás...

Szeptemberben arra is költenem kell, mert a hangja alapján a zsír már egymaga kevés lenne :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Na az nekem is nagyon aktuális lenne. Hol vetted a csuklókat? Ahogy nézegettem az árakat, ott is elég nagy a szórás...

Szeptemberben arra is költenem kell, mert a hangja alapján a zsír már egymaga kevés lenne :wacko:

Az enyém majdnem szétesett, amikor kiszedtük a haverral. :D

Berettyóújfaluba vettem tavaly márciusában (Tóth Karcsibácsinál) rendes az öreg, mindíg elenged nekem valamit az árból! :wacko: De persze azt is hozzáteszem, hogy a faluban mindenkinek akinek autó/motor/bicikli alkatrész kell, onnan szerzem be!

WOW :D Ahogy most elnézem unixéknál az árakat, kapásból duplaannyiba kerül, mint mikor én vettem. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az enyém majdnem szétesett, amikor kiszedtük a haverral. :D

Berettyóújfaluba vettem tavaly márciusában (Tóth Karcsibácsinál) rendes az öreg, mindíg elenged nekem valamit az árból! :wacko: De persze azt is hozzáteszem, hogy a faluban mindenkinek akinek autó/motor/bicikli alkatrész kell, onnan szerzem be!

WOW :wacko: Ahogy most elnézem unixéknál az árakat, kapásból duplaannyiba kerül, mint mikor én vettem. :wacko:

Ezért próbálom én is a fontossági sorrendet úgy tartani, hogy 1. Biztonság (lengéscsillapító + fékfelújítás) 2. kényelmi funkciók (recsegés megszüntetés :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nézegettem itt a hozzászólásokat, de egyelőre nem találtam választ a kérdésemre...vagy csak nem jó helyen keresgéltem.

F Astra (96-os 1.4 szervó nélküli) futómű kopogás.

Cserélve volt már mindkét oldali toronycsapágy, és a bal oldali külső kormányösszekötő..

A probléma viszonylag megszűnt, de alig mentem vele, 2-300 km-t és ujra előjön, egyre jobban érezhető. A jobb oldali külső kormányösszekötőt is cserélni fogom, mert a gumi azon is eléggé el van nyírva, de szerintem ez még nem oldja meg a problémámat.

Mit lehetne még megnézni? Nem vagyok egy autó szaki, tehát nem feltétlen tudom megállapítani ránézésre a hibát. Lehet esetleg alsó talpas, vagy szilent, vagy stabilizátor? esetleg kormánymű???

Melyik esélyesebb?

Lassú tempónál egyenetlen úton érezhető igazán, főleg ha kanyarodok is közben akkor még inkább, de nem recseg-ropog, vagy ha váltogatok a sebességek közt felfelé, a kuplung ráengedése után érezhető a koppanás.

Help me plíííz

Link to comment
Megosztás:

Cserélve volt már mindkét oldali toronycsapágy, és a bal oldali külső kormányösszekötő..

Szilentekre tippelnék :wacko: hasonló volt nekem is műszaki előtt pár héttel, csere és szuper -azóta hallom, hogy sziszegnek a telók.. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nézegettem itt a hozzászólásokat, de egyelőre nem találtam választ a kérdésemre...vagy csak nem jó helyen keresgéltem.

F Astra (96-os 1.4 szervó nélküli) futómű kopogás.

Cserélve volt már mindkét oldali toronycsapágy, és a bal oldali külső kormányösszekötő..

A probléma viszonylag megszűnt, de alig mentem vele, 2-300 km-t és ujra előjön, egyre jobban érezhető. A jobb oldali külső kormányösszekötőt is cserélni fogom, mert a gumi azon is eléggé el van nyírva, de szerintem ez még nem oldja meg a problémámat.

Mit lehetne még megnézni? Nem vagyok egy autó szaki, tehát nem feltétlen tudom megállapítani ránézésre a hibát. Lehet esetleg alsó talpas, vagy szilent, vagy stabilizátor? esetleg kormánymű???

Melyik esélyesebb?

Lassú tempónál egyenetlen úton érezhető igazán, főleg ha kanyarodok is közben akkor még inkább, de nem recseg-ropog, vagy ha váltogatok a sebességek közt felfelé, a kuplung ráengedése után érezhető a koppanás.

Help me plíííz

Nekem a középső kipufdob elhagyot egyik gumibakja okozott a jobb elsőnél hallható kopogást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nézegettem itt a hozzászólásokat, de egyelőre nem találtam választ a kérdésemre...vagy csak nem jó helyen keresgéltem.

F Astra (96-os 1.4 szervó nélküli) futómű kopogás.

Cserélve volt már mindkét oldali toronycsapágy, és a bal oldali külső kormányösszekötő..

A probléma viszonylag megszűnt, de alig mentem vele, 2-300 km-t és ujra előjön, egyre jobban érezhető. A jobb oldali külső kormányösszekötőt is cserélni fogom, mert a gumi azon is eléggé el van nyírva, de szerintem ez még nem oldja meg a problémámat.

Mit lehetne még megnézni? Nem vagyok egy autó szaki, tehát nem feltétlen tudom megállapítani ránézésre a hibát. Lehet esetleg alsó talpas, vagy szilent, vagy stabilizátor? esetleg kormánymű???

Melyik esélyesebb?

Lassú tempónál egyenetlen úton érezhető igazán, főleg ha kanyarodok is közben akkor még inkább, de nem recseg-ropog, vagy ha váltogatok a sebességek közt felfelé, a kuplung ráengedése után érezhető a koppanás.

Help me plíííz

Errefelé egy 1000-ért átvizsgálja a futóműves a kocsit és pikk-pakk megmondja, hogy mi a szitu...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nézegettem itt a hozzászólásokat, de egyelőre nem találtam választ a kérdésemre...vagy csak nem jó helyen keresgéltem.

F Astra (96-os 1.4 szervó nélküli) futómű kopogás.

Cserélve volt már mindkét oldali toronycsapágy, és a bal oldali külső kormányösszekötő..

A probléma viszonylag megszűnt, de alig mentem vele, 2-300 km-t és ujra előjön, egyre jobban érezhető. A jobb oldali külső kormányösszekötőt is cserélni fogom, mert a gumi azon is eléggé el van nyírva, de szerintem ez még nem oldja meg a problémámat.

Mit lehetne még megnézni? Nem vagyok egy autó szaki, tehát nem feltétlen tudom megállapítani ránézésre a hibát. Lehet esetleg alsó talpas, vagy szilent, vagy stabilizátor? esetleg kormánymű???

Melyik esélyesebb?

Lassú tempónál egyenetlen úton érezhető igazán, főleg ha kanyarodok is közben akkor még inkább, de nem recseg-ropog, vagy ha váltogatok a sebességek közt felfelé, a kuplung ráengedése után érezhető a koppanás.

Help me plíííz

Az tuti nem, ha kicserélgetted a cuccokat vidd el futóműállításra, azután már nem fogja elnyalni a gumit, de ha úgyhagyod állítás nélkül, akkor bizony igen! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.