Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem is mást mérnek. Pl nyáron melegben sokszor határértékes, ősszel hidegben pedig bőven jó. Szerintem a gátlóban lévő olaj hőmérséklete, gumi nyomása milyensége(téli,nyári) mind jelentősen tudja befolyásolni a mérést.

Így aztán nem is tudom mit csináljak az áprolisi műszakim előtt. Ha megméretem márciusban és jónak mondják még mindíg nem lehetek benne biztos, hogy április végén a műszakin jó lesz ;) Eddig bevállaltam a kockázatot, de jobb lenne ha nem kellene emiatt fosnom. Menyni is a koni szett ? :lol:

55 400 pénz volt a narancs(4db) :) Már bent szolgál a kocsi alatt, és nagyon király az úttartása a téli 13"-as kerekekkel is. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek hol tudnék venni első lengőkar gömbfejre gumi porvédőt?

Sajnos kiszakítottam, és a hibátlan gömbfejet nem szeretném kompletten cserélni.

(esetleg rossz gömbfej is érdekel aminek hibátlan a porvédője!)

2db kellene!

Sikerült szerezni 2db porvédőt Érden a gömbfej felújítónál!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
A narancs Koni gátlók mennyire lennének kompatibilisek a TA rugókkal (40/40).

Illetve tudna nekem vki képet linkelni kartervédőről, esetleg méreteket( hátha olcsóbb lenne legyártani, mint megvenni)?

A narancs koni 30í%-al keményebb a gyári gátlónál. 40mm-es ültetéssel pedig szinte az összes gátló kompatibilis....

Link to comment
Megosztás:

A narancs Koni gátlók mennyire lennének kompatibilisek a TA rugókkal (40/40).

Illetve tudna nekem vki képet linkelni kartervédőről, esetleg méreteket( hátha olcsóbb lenne legyártani, mint megvenni)?

A narancs koni 30í%-al keményebb a gyári gátlónál. 40mm-es ültetéssel pedig szinte az összes gátló kompatibilis....

A narancs koni pont jó lesz hozzá. A sima nem keményített gátlókkal pattogni fog a kocsi a kátyúkon.

Link to comment
Megosztás:

Így van de a sima gyári gátlóval hajókázós lesz az érzet mert billegni fog úgy tudom..... De egy valamivel keményebb gátló már tökéletes a célra...

most értem haza kárászy bácsiéktól, a kombimra előre narancssárga hátra pedig sárga(kombira nem készült más csak ez) 58.000 Ft.- holnap irány szerelő műhely + hátsó szilent csere + fékbetét(Brembo) csere + szervószíj ugyhogy ha jól érzem felkészültem a télre?:lol:

Link to comment
Megosztás:

most értem haza kárászy bácsiéktól, a kombimra előre narancssárga hátra pedig sárga(kombira nem készült más csak ez) 58.000 Ft.- holnap irány szerelő műhely + hátsó szilent csere + fékbetét(Brembo) csere + szervószíj ugyhogy ha jól érzem felkészültem a télre?;)

Hátul, a felső rugótányéroknál nézz körbe ha már szét van szedve :lol:

Link to comment
Megosztás:

egyetértés! ma pl jobb idő volt, és sokkal finomabb, mint mikor a minuszban mentem dolgozni :lol:

Mai utunk után a tiedet néha keményebbnek éreztem mint az enyémet:D Persze letekerve 0ára... Tényleg az enyém mint ha nem lenne olyan kemény letekerve sem.. Vagy már meg szoktam? Vagy az anyós ülésen más a dolog? ;)

Link to comment
Megosztás:

emberek, ezek a +30%os koni lengéscsillapítok....minden kocsiba ilyet tetetnék...:lol: annyira nem vészes mint amire én számítottam(mondjuk nincs is leültetve a kocsi) de sokkal élvezhetőbb a vezetés ezekkel, illetve szerintem dinamikusabb...ajánlom mindenkinek!;)

Link to comment
Megosztás:

emberek, ezek a +30%os koni lengéscsillapítok....minden kocsiba ilyet tetetnék...:lol: annyira nem vészes mint amire én számítottam(mondjuk nincs is leültetve a kocsi) de sokkal élvezhetőbb a vezetés ezekkel, illetve szerintem dinamikusabb...ajánlom mindenkinek!;)

Na ugyi! :)

Nem kell ahhoz ültetni, hogy a szériaautók lemaradjanak a kanyarban... :)

Link to comment
Megosztás:

olyasmi létezik hogy 95-ös kombimhoz 2 cm-es ültetéses rugók? (nem kell 4 se 6 se 7.5 ezek már sokak egy kis 2cm-es ültetés elég lenne!:lol: válaszokat előre is köszönöm

Hali. Én még nem láttam sehol.

De nyugodtan be rakhatod a 40est az úgyse fog 40et ültetni.... Nekem az 50es ültet 40körül.. Ebből ki indulva a 40es 30mm-ert fog kb ültetni..

A 40essel sem fogsz fel akadni sehol. Másrészt pedig ha az 50es nem ültet 50et akkor gondolod a 20as ültet 20mm-ert? Sztem akkor az se akkor az meg kár a pénzért.. De te tudod...

Link to comment
Megosztás:

olyasmi létezik hogy 95-ös kombimhoz 2 cm-es ültetéses rugók? (nem kell 4 se 6 se 7.5 ezek már sokak egy kis 2cm-es ültetés elég lenne!:lol: válaszokat előre is köszönöm

Előre biztosan jó a GSI rugója, mert az kb 2 centivel alacsonyabb...hátra viszont ötletem sincs, mert a ferdehátú rugója nem jó a Caravanba...

Link to comment
Megosztás:

olyasmi létezik hogy 95-ös kombimhoz 2 cm-es ültetéses rugók? (nem kell 4 se 6 se 7.5 ezek már sokak egy kis 2cm-es ültetés elég lenne!:lol: válaszokat előre is köszönöm

C20XE caravanok alatt hátul gyárilag piros irmscher rugók vannak. Ez kb 2-3cm alacsonyabb mint a gyári.

Előre biztosan jó a GSI rugója, mert az kb 2 centivel alacsonyabb...hátra viszont ötletem sincs, mert a ferdehátú rugója nem jó a Caravanba...

Dehogynem :D :devlish: Csak nem 2centi csüccs lesz. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Hali. Én még nem láttam sehol.

De nyugodtan be rakhatod a 40est az úgyse fog 40et ültetni.... Nekem az 50es ültet 40körül.. Ebből ki indulva a 40es 30mm-ert fog kb ültetni..

A 40essel sem fogsz fel akadni sehol. Másrészt pedig ha az 50es nem ültet 50et akkor gondolod a 20as ültet 20mm-ert? Sztem akkor az se akkor az meg kár a pénzért.. De te tudod...

Dízel. :lol: Nekem a 40-es, rögtön, első leengedésnél már 3.5-el tette le :D

Dehogynem :icon13: :icon13: Csak nem 2centi csüccs lesz. :D

B) :devlish: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sportfutóművel kapcsolatban lenne kérdésem.

Mi lenne a véleményetek a JOM ill. a Supersport futóműveiről? Csak egy szolid ültetést szeretnék, 30-35mm.

A kérdéses futóművekkel kapcsolatban az lenne a fő kérdésem, hogy mennyire romlik a komfort velük?

Köszönet!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Sportfutóművel kapcsolatban lenne kérdésem.

Mi lenne a véleményetek a JOM ill. a Supersport futóműveiről? Csak egy szolid ültetést szeretnék, 30-35mm.

A kérdéses futóművekkel kapcsolatban az lenne a fő kérdésem, hogy mennyire romlik a komfort velük?

Köszönet!!

Annyival romlik amennyivel keményebb az adott gátló. Illetve alacsonyabb az autó, és Pesten pl padkára állni nem fogsz tudni. :lol: Szerintem ebbe a kategóriába f astrához nincs nagy különbség. Amit tudok mondani illetve saját véleményem TA és Fk nem kell. A többi jöhet.

Link to comment
Megosztás:

Annyival romlik amennyivel keményebb az adott gátló. Illetve alacsonyabb az autó, és Pesten pl padkára állni nem fogsz tudni. :D Szerintem ebbe a kategóriába f astrához nincs nagy különbség. Amit tudok mondani illetve saját véleményem TA és Fk nem kell. A többi jöhet.

Mondjuk ezeket nem is terveztem, csak most szeretném kipróbálni, hogy ezek, hogy fognak teljesíteni.

2 éves futómű van az autó alatt, nem éppen olcsó cuccokból lett összerakva és már fos.

Ezért gondoltam, hogy megpróbálok egy olcsóbb kategóriás sportfutóművet.

30-as ültetéssel sem tudok padkára állni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.