Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Eltört a hátsó rugóm (de már egy éve) zörgött valami hátul régóta, és a rugó darabja volt beakadva a még meglévő részébe -.-

Caravan rugója is jó bele? Vagy van valami különbség? Régen hallottam azt hogy az picit keményebb..

A másik hogy hogyan is kell ezt kiszerelni? Csak mert már nem volt időm nézegetni

Ferdehátú 1.6Si 3ajtós 94

Köszi

Petya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eltört a hátsó rugóm (de már egy éve) zörgött valami hátul régóta, és a rugó darabja volt beakadva a még meglévő részébe -.-

Caravan rugója is jó bele? Vagy van valami különbség? Régen hallottam azt hogy az picit keményebb..

A másik hogy hogyan is kell ezt kiszerelni? Csak mert már nem volt időm nézegetni

Ferdehátú 1.6Si 3ajtós 94

Köszi

Petya

Felemeled az autót, felbakolod, leveszed a kereket, majd felnyomod a hidat az autóemelővel, hogy kissé összenyomódjon a teleszkóp, kiveszed a végéről a csavart, leengeded a hidat, és kiveszed a rugót. A két oldalt egyszerre kell csinálni.

Link to comment
Megosztás:

A szilent az biztos hogy powerflex lesz, most nézegetem az oldalukat, 17.323 szor kettő a 4 szilent előre, egy 20-as hátra, de a hátsót szerintem most nem kell bántani, meg majd legfeljebb a következő fizuból, hogy ne nullázzam ki magam.

Az a bajom, hogy gátlóból mindenképp valami gyárinál keményebbet szeretnék. Bátyámnak boge-t vettem, és elég jó lett, de én még azért fejlesztenék a futóművön.

Dobjál bele Koni narancssárga gátlókat. 30%-kal keményebb a gyárinál. Kanyarban nagyon jól tart, de a kisebb egyenetlenségeket jobban elnyeli, mint egy óccsóbb "sportlengéscsillapító". Ez tapasztalat.

A rugót pedig elméletileg el lehet vinni rugókovácshoz, aztán kicsit javítanak rajta... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.1.816v Caravanom van.Segítség kellene.Az elejét szeretném ültetni kis pénzből.(nem flex).1.4 vagy 1.6 két elsőrugóval elvileg laposabb lesz?Meg mint ötlet, jó? Válaszotokat várnám.Köszönöm.

Elvileg működik, gyakorlatilag meg kiderül ha összeraktad. Sajnos fejben ez nem játszható le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.1.816v Caravanom van.Segítség kellene.Az elejét szeretném ültetni kis pénzből.(nem flex).1.4 vagy 1.6 két elsőrugóval elvileg laposabb lesz?Meg mint ötlet, jó? Válaszotokat várnám.Köszönöm.

Túl puha lesz. A nagymotorosnak nem véletlenül van keményebb rugója.

Más:

Toronymerevítőből melyiket, milyet? Vagy mindegy csak kössem össze a két tornyot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.1.816v Caravanom van.Segítség kellene.Az elejét szeretném ültetni kis pénzből.(nem flex).1.4 vagy 1.6 két elsőrugóval elvileg laposabb lesz?Meg mint ötlet, jó? Válaszotokat várnám.Köszönöm.

Gyári GSI elsőkkel elérhetsz hatást. Nálam az első 2 rugót cseréltem anno GSI-re, ami gyáriból lett kibontva, és láthatóan alacsonyabb lett. Kb 2-2.5 cm. 1.6 16V motorral szerelt az autóm. Azóta H&R-re cseréltem 3.5-es ültetéssel. Ez azért többet nyomott a latba!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Lassan gátló cseréhez közeledek ( a segge már kezd Titanicosodni :D ) viszont gondolkozom egy szelíd ültetésen (kb. 40/40). Sokan az arany Konira esküsznek, viszont a kérdésem az lenne, hogy most találtam egy narancssárga színűt. Ezekről van valami tapasztalat?

(a kocsi 1.4, ferdehátú)

Link to comment
Megosztás:

Hát jobban nem tudom elmagyarázni! :D

Idézet:

Lengéscsillapítók:

Koni Special (Piros)

A Koni Special-t normál utcai használatra ajánlják, jó úttartást, kényelmet, és biztonságot biztosít. Mindegyik lengéscsillapító állítható keménységű, de csak kiszerelt állapotban tudod hangolni, állítani. Az alapállás (puhább) a gyárival megegyező, viszont + 30%-al tudod felkeményíteni!

Koni Sport (Sárga)

Rendkívüli úttartást, maximális kormányzást, csökkentett karosszéria kilengést biztosítanak. A lengéscsillapítók jelentős részét kívülről tudod finom hangolni egy kulcs segítségével (beszerelt állapotban). Mindegyik lengéscsillapító állítható keménységű. Az alapállásban már + 30%-al keményebb a gyári értéktől, viszont még + 30%-ot tudsz keményíteni.

Koni STR.T (Narancssárga)

Egyedülálló ár-teljesítmény arány a minőség, a műszaki tudás és hatásos teljesítmény szintézisének eredményeképp. Tökéletes útfekvés és optimális kezelhetőség a narancssárga STR.T sport lengéscsillapítókkal. A STR.T fix keménységű, a gyáritól kb. 30%-kal keményebb sport lengéscsillapító. Egyedi kialakítás – minden járműtípushoz megtalálja a hozzá illő STR.T csomagot.

Koni Classic (Fekete vagy piros, szárnyas logóval)

A Koni klasszikus vonala a modern lengéscsillapító technológiát teszi elérhetővé a klasszikus autók tulajdonosai számára. Ezeknek a lengéscsillapítóknak ugyanolyan kiváló tulajdonoságai vannak, mint amilyeneket a Koni Special nyújt a modern autók számára. A klasszikus lengéscsillapítók a hagyományos fekete vagy piros festéssel és a híres Koni szárnyas logóval készülnek.

Koni FSD (Arany)

Az FSD (Frekvencia szelektív csillapítás) forradalmian új technológia révén az optimális úttartás eléréséhez nem társul a komfortérzet csökkenése, hanem egyidejűleg teljesül mindkét kívánalom.
Az FSD lengéscsillapítók egy különlegesen rendszer révén automatikusan állítják (elektronika nélkül) az útviszonyok és vezetési stílus függvényében a csillapítási karakterisztikát.

Remélem tudtam segíteni! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a sedan F Astrámon hátul rúgót kellene cserélnem, milyen márkát érdemes vennem? Van esetleg valakinek ültetőrúgója, ami jó ebbe a típusba? Észrevettem, hogy egy ideje, ha belehajtok egy kisebb bukkanóba, akkor utána a bal hátuljától surmoló hangot hallok, ez a gumi oldalfalán látszik is. Decemberben volt vizsgán, a lengéscsillapítók 80%-osak, így azokra nem gyanakszom, viszont a rugók még gyáriak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan gátló cseréhez közeledek ( a segge már kezd Titanicosodni :D ) viszont gondolkozom egy szelíd ültetésen (kb. 40/40). Sokan az arany Konira esküsznek, viszont a kérdésem az lenne, hogy most találtam egy narancssárga színűt. Ezekről van valami tapasztalat?

(a kocsi 1.4, ferdehátú)

Atom stabil lesz a gép! Kanyarban sem lesz vele gond, de lemondhatsz a lágy autózásról!!! Az előnye a hátránya. Agresszívabban fogja tartani a futóművet, így inkább a gumi, és a kocsiszekrény vezeti el az ütéseket, és keményebb érzetet kapsz. A rövidebb rugóútnak köszönhetően fokozódik a kanyarstabilitás, de ettől meg jobban kopik a gumid! :P

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1997-es Astra F-emen kell talpas gömbfejet és első szilenteket cserélni.

Ki lehet-e tolni a szilenteket satuban spéci szerszám nélkül, vagy inkább komplett lengőkart vegyek?

Az új szilentekhez adnak-e belső perselyt, vagy csak a gumit, és a perselyt külön kell megvenni?

Hány db. persely kell egyébként az első lengőkar első, és hány db. az első lengőkar hátsó szilentjéhez? 1, vagy 2 db. szilentenként?

Azért kérdezem, mert nem tudom, hogy szenvedős-e csak a szilenteket cserélni, és inkább cseréljem-e kompletten.

Köszi a hozzáértő válaszokat, hát még, ha valaki csinált már ilyet.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1997-es Astra F-emen kell talpas gömbfejet és első szilenteket cserélni.

Ki lehet-e tolni a szilenteket satuban spéci szerszám nélkül, vagy inkább komplett lengőkart vegyek?

Az új szilentekhez adnak-e belső perselyt, vagy csak a gumit, és a perselyt külön kell megvenni?

Hány db. persely kell egyébként az első lengőkar első, és hány db. az első lengőkar hátsó szilentjéhez? 1, vagy 2 db. szilentenként?

Azért kérdezem, mert nem tudom, hogy szenvedős-e csak a szilenteket cserélni, és inkább cseréljem-e kompletten.

Köszi a hozzáértő válaszokat, hát még, ha valaki csinált már ilyet.

Üdv.

Üdv, talpast cseréltem már itthon spéci szerszámok nélkül szilentből csak a hátsót. De szerintem ha egyszerre kell cserélni akkor jobb szerelt lengőkart venni. A szilentet úgy kellett belekalapálni a helyére, mert az 2Tonnás autóemelő sem bírta belenyomni. A hátsó szilenthez úgy rémlik 2 persely kellett az elsőt passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.