Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én a sárga konit rendeltem.:P Alig várom, hogy ide érjen. Amúgy milyen társulat ez a devil? Korrektek? Péntek óta még nem jelentkeztek, pedig szombaton is nyitva vannak:D Neked hogy szálították? Hány napra?

Gratyula! :D

Akkor lesz majd nagy "kecskesz_r" effektus ha túl keményre állítod! :P

Még csak egyszer üzleteltem velük, és azt hiszem még aznap hívtak, hogy mikor érkezik meg.

Én ugye személyes átvétellel kértem, mert helyi vagyok.

A rendelés harmadnapján vettem át talán...

Link to comment
Megosztás:

Gratyula! :D

Akkor lesz majd nagy "kecskesz_r" effektus ha túl keményre állítod! :P

Még csak egyszer üzleteltem velük, és azt hiszem még aznap hívtak, hogy mikor érkezik meg.

Én ugye személyes átvétellel kértem, mert helyi vagyok.

A rendelés harmadnapján vettem át talán...

Engem még ne m hívtak. :P Na mind1 Majd felhívom akkor én. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap unatkozás közben lenyomtam a kocsi elejét. (nézegettem,hányat leng) Nem is a lengések száma aggaszt.Ha nem az hogy az egyik teló sziszegő hangot hallat mikor emelkedik vissza a kasztni a másik meg nem.Azonnal rohamom lett és inkább befejeztem az unatkozást. :D

Most akkor mi van ilyenkor? Melyik a rossz? :P

Most vagy valalki már (kókler módjára) cserélte csak az egyik oldalt és nem gázosat tett be, vagy tényleg elszökött a gáz az egyik oldalból. Attol még szerintem is lehet jó, de már lehet dobálni a malacperselybe hogy meglegyen a pénz ha cserélni kell.

Amúgy tudtommal gyárilag előre gázos hátulra olajos ment az astrákba. Legalább is én így olvastam valahol.

Link to comment
Megosztás:

valaki pesten futúművest tud, aki jó is és mondjuk pár napon belül megnézi+megcsinálja amit kell? mert a szerelő akihez én viszem a kocsit ha van vele valami, mikor meghallotta hogy szilent+gömbfej cserét szeretnék akkor már húzta a száját és hetekről beszéltünk.. na most nekem meg kell a melóhoz a kocsi, ugyhogy max 1-2 napom van :D

rájuk gondoltam: http://www.automax.hu/oldalak/futomu innen rendeltem már gumikat, és azzal sosem volt baj, de nem tudom futómű áraik milyenek, sztetek?

Link to comment
Megosztás:

valaki pesten futúművest tud, aki jó is és mondjuk pár napon belül megnézi+megcsinálja amit kell? mert a szerelő akihez én viszem a kocsit ha van vele valami, mikor meghallotta hogy szilent+gömbfej cserét szeretnék akkor már húzta a száját és hetekről beszéltünk.. na most nekem meg kell a melóhoz a kocsi, ugyhogy max 1-2 napom van :P

rájuk gondoltam: http://www.automax.hu/oldalak/futomu innen rendeltem már gumikat, és azzal sosem volt baj, de nem tudom futómű áraik milyenek, sztetek?

Legolcsóbb ha magadnak csinálod. :D

Egy rúdfejet vagy gömbtámaszt nem nagy dolog kicserélni. Mondjuk a szillentek már más tészták, mert azokat sajtolni szokták.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! A kucupersely már meg van,de a belevalón kicsit dolgoznom kell! :)

Amúgy ecsém azt mondta,hogy G astrájába olyan lengéscsillapítót vett(hátra) ami direkt gázos és olajos egyben.Nemtom én még ilyet nem láttam,de azt mondja jobban bírja a pakolást.(?)

:D

Nekem is ilyen van, csak nem caraván. :D 80.e km van már bennük, és köszönik nagyon jól vannak! :D

(azt nem vettem észre, hogy jobban bírnák a pakolást, mondjuk az enyémektől, amik benne voltak sokkal jobban bírják, de azok már ki voltak feküdve rendesen :P :D )

Kiszedtem ma az első rugókat a donorból, érdekes, le vannak vágva szerintem, gondolom ez szolgált ültetésként. :D

Így nézett ki mikor még benne volt a motor. itt is lent ült picit...

Ilyenek a rugók: egyformák, egyenesre vannak vágva, mintha gyárilag így lenne, holott ilyennek kéne lenniük, nem?

Vélemények? :P

Viszont az érdekes, hogy a talpasok még az eredetiek. (nem csavaros, hanem még az eredeti szegecselt) :D holott már 195ezer volt benne. Létezik, hogy ennyit kibírnak a gyáriak? Igaz német származású volt az autó, tehát ez lehet a magyarázat.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom a teló vagy olajos vagy gázas(de abban is van olaj ha jól rémlik) namost az átlagé olajos akkor abból milyen gáz szökik el? :D Vagy rosszul tudom?

A gázos is olajos lengéscsillapító, csak a gáz töltettel túlnyomást hoznak létre ami meg fogja gátolni az olaj habosodását... Ez a gáz töltet nyomja ki a teleszkóp szárat ha kiszereled a teleszkópot a kocsiból :P Totalcar oldalán olvasgattam egy emberke cikkét akit Telós Bandinak is neveznek ott :P

Link to comment
Megosztás:

A gázos is olajos lengéscsillapító, csak a gáz töltettel túlnyomást hoznak létre ami meg fogja gátolni az olaj habosodását... Ez a gáz töltet nyomja ki a teleszkóp szárat ha kiszereled a teleszkópot a kocsiból :P Totalcar oldalán olvasgattam egy emberke cikkét akit Telós Bandinak is neveznek ott :D

Értem.

Link to comment
Megosztás:

valaki pesten futúművest tud, aki jó is és mondjuk pár napon belül megnézi+megcsinálja amit kell? mert a szerelő akihez én viszem a kocsit ha van vele valami, mikor meghallotta hogy szilent+gömbfej cserét szeretnék akkor már húzta a száját és hetekről beszéltünk.. na most nekem meg kell a melóhoz a kocsi, ugyhogy max 1-2 napom van :P

rájuk gondoltam: http://www.automax.hu/oldalak/futomu innen rendeltem már gumikat, és azzal sosem volt baj, de nem tudom futómű áraik milyenek, sztetek?

Én tudom ajánlani az automaxosokat. Eddig mindíg korrekten dolgoztak. Nem a legolcsóbbak, jó középkategóriás árakkal dolgoznak, de nem kell otthagynod az autót. Szinte mindent megcsinálnak úgy hogy meg tudod várni persze ehhez előre be kell jelentkezni konkrét időpontra és addigra az alaktrészt vinni vagy ők beszerzik.

Viszont az érdekes, hogy a talpasok még az eredetiek. (nem csavaros, hanem még az eredeti szegecselt) :D holott már 195ezer volt benne. Létezik, hogy ennyit kibírnak a gyáriak? Igaz német származású volt az autó, tehát ez lehet a magyarázat.

Ez nem kunszt. Már én is 160ezernél járok és még minden a futóműben eredeti. Igaz ez is külföldről jött még újkorában, de a kilómétereket itthon futotta le. Most kellene először hozzányúlni mert már a lengőkar szilentek kezdenek repedezni.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem kunszt. Már én is 160ezernél járok és még minden a futóműben eredeti. Igaz ez is külföldről jött még újkorában, de a kilómétereket itthon futotta le. Most kellene először hozzányúlni mert már a lengőkar szilentek kezdenek repedezni.

Azért elég nagy szó, hogy nem kell hozzányúlni 160.000ig a futóműhöz. :P

Az "újautók" amiket mostanában lehet venni, nem bírják ám ennyit. És akkor mindíg jönnek azzal. hogy az ócska, elavult technológia... érdekes, mégis milyen jól bírja. :D

Erre valaki valamit?

Link to comment
Megosztás:

Azért elég nagy szó, hogy nem kell hozzányúlni 160.000ig a futóműhöz. :P

Az "újautók" amiket mostanában lehet venni, nem bírják ám ennyit. És akkor mindíg jönnek azzal. hogy az ócska, elavult technológia... érdekes, mégis milyen jól bírja. :D

Erre valaki valamit?

Nekem 250 ezer kilóméterrel még a gyári szegecselt talpasokkal megy.

Link to comment
Megosztás:

Szép kis gép! :D Bár én azt a horpadást kihúzatnám. Az még dobna rajta...

Tankajtód nincs, vagy csak le van festve? :D

Azért sem foglalkoztam még azzal mert nem csak az a hiba van a fényezés terén. És azon az ajtón még van más is ami nem látszik. Tehát ezek majd jövőre. Kerülnek sorra... De az a horpadás 2hetes kora óta ott van. Olyan mint egy anyajegy. :P

Tankajtó meg fényezőnél volt. Most már a kesztyűtartómba van.:P Majd valamikor még fel kerül. :D

Ja és jó ez a sárga tekergetős KONI. Mindenkinek ezt ajánlom aki ilyenre adja a fejét. letekerve 0-ára is nagyon zsír, ÉS nem full fapados tőle az autó, érezhető, hogy keményebb mint a gyári de Használható.. Feltekerve már nagyon pattogós...

Link to comment
Megosztás:

Azért sem foglalkoztam még azzal mert nem csak az a hiba van a fényezés terén. És azon az ajtón még van más is ami nem látszik. Tehát ezek majd jövőre. Kerülnek sorra... De az a horpadás 2hetes kora óta ott van. Olyan mint egy anyajegy. :P

Tankajtó meg fényezőnél volt. Most már a kesztyűtartómba van.:P Majd valamikor még fel kerül. :D

Ja és jó ez a sárga tekergetős KONI. Mindenkinek ezt ajánlom aki ilyenre adja a fejét. letekerve 0-ára is nagyon zsír, ÉS nem full fapados tőle az autó, érezhető, hogy keményebb mint a gyári de Használható.. Feltekerve már nagyon pattogós...

Nekem a narancssárga olyan keménységű, mint a sárga alaphelyzetben.

Megéri a Koni a pénzt! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a narancssárga olyan keménységű, mint a sárga alaphelyzetben.

Megéri a Koni a pénzt! :D

Ezek szerint a sárgán csak keményíteni lehet a narancshoz képest? Az hétköznapi használatra tök felesleges szerintem.

Akkor jó, hogy a narancsot vettem én is... :P

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint a sárgán csak keményíteni lehet a narancshoz képest? Az hétköznapi használatra tök felesleges szerintem.

Akkor jó, hogy a narancsot vettem én is... :D

Elvileg a narancs 30%-al keményebba gyárinál. És a sárga is alapból 30%al keményebb, amire még lehet tekerni +30%-ot így lesz egy 60%-al keményebb gátlód.:P Tegnap fel tekertem itt faluhelyen.:P Kicsit pattogott..Gyorsan le is tekertem.:D Csak autópályán fogom használni. :D feltekerve.

Link to comment
Megosztás:

Nekem lett összehasonlítási alapom az FK gyártmányhoz képest. De mérföldekkel jobb a Koni.

Félre értés ne essék, nem rossz az FK sem a kanyarban való viselkedésben. DE! A döcögőket, kátyúkat, úthibákat rettenetesen kiemeli. Majdhogynem olyan lesz mint a szekér. :D

Míg a Koni kevésbé érzékelteti az úthibákat. Sokkal komfortosabb. De kanyarban ugyanúgy tart, mint az FK...

Igaz, hogy a gyári volt a legkomfortosabb, de az a maga 15 évével már nem tartott a kanyarban... :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem lett összehasonlítási alapom az FK gyártmányhoz képest. De mérföldekkel jobb a Koni.

Félre értés ne essék, nem rossz az FK sem a kanyarban való viselkedésben. DE! A döcögőket, kátyúkat, úthibákat rettenetesen kiemeli. Majdhogynem olyan lesz mint a szekér. :D

Míg a Koni kevésbé érzékelteti az úthibákat. Sokkal komfortosabb. De kanyarban ugyanúgy tart, mint az FK...

Igaz, hogy a gyári volt a legkomfortosabb, de az a maga 15 évével már nem tartott a kanyarban... :P

Meg újkorába sem tart úgy a kanyarba. És igen nem rossz az fk vagy a ta. De ha még komfortot is akarsz már amennyire lehet mert azé a koni is veri a vesét. Akkor KONI. Az fk ta annak vanegy keménysége és az mindenhol.:P És nem komfortos. Tartottam is tőle, hogy majd a koni is ilyen lesz, és valóban azt tapasztaltam amit mondtál. Mérföldekkel komfortosabb. Bár amit én vettem az 30.000/db árba mérték ennyi pénzért már legyen is jó. És húztam is a számat de megérte... ABSZOLULT. Gyűjtök pénzt azt veszem hátra is a konit. Csak a sárgát és állíthatóst.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.