Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Igen, írták itt valamikor, hogy azért fér be Astra alá a Vecié, mert ott nagyobb a kerékdőlés és így nem ér bele a perembe.

Gondolom fordítva is befér, kérdés csak a geometria, hogy milyen lesz. :icon1:

Én aplusz stabira gondoltam hogy felmegy e a vectra hídra.

Link to comment
Megosztás:

Calinak is volt extra? Na de az enyém nem független hátul mint a cali. Szóval az kilőve.

Alap hogy majd mennek fel a kétezres vectra stabijai, de hátra jó lenne még valami plusz. A hátulján keményíteni akarok az elejéhez képest, hogy ne legyen annyira alulkormányzott.

Link to comment
Megosztás:

Calinak is volt extra? Na de az enyém nem független hátul mint a cali. Szóval az kilőve.

Alap hogy majd mennek fel a kétezres vectra stabijai, de hátra jó lenne még valami plusz. A hátulján keményíteni akarok az elejéhez képest, hogy ne legyen annyira alulkormányzott.

Calinál csak a 4x4-es futómű független hátul, szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy van. Anélkül érdekes lenne. :) Az astrán is van, csak ugye a gsi-nek meg van még egy plusz is a pár hsz-el ezelőtti képek szerint.

Az nekem is van és tudom, hogy Te is ismered a saját autódat (sőt másikakat is), a képet csak ezért tettem oda, mert szerintem látszik, hogy eltérő a két futómű és nem fér el a vectra hidon az astra plusz stabrúdja. ;)

Azt viszont nem tudom, hogy a vectra futóműhöz képest az astráé mennyiben más, méretezés, torzió, stb., ha ki lenne cserélve. Lehet a vectráé eleve erősebb. :rolleyes:

Annyit meg tudok nézni pár héten belül, hogy egy C20NE vectra hátsó stabrúdja milyen átmérőjű :icon1: , de a vectra topicban biztos megmondják előbb a többit is. (ha jól emlékszem C20XE; X20XEV; X25XE-nél írnak eltérő stabrudat.)

Link to comment
Megosztás:

Összes Calibra / Astra futómű független felfüggesztés.

Az Astra és a Calibrák nagy részében csatolt hosszlengőkaros megoldás van, míg a Calibra 4x4-ben ferde tengelyű hosszlengőkaros van.

Ez így nem teljesen igaz. Astrában gyárilag sosem volt független, csak csatolt lengőkaros, annak meg a nevében is benne van, hogy az csatolt, tehát nem független.

A calibrákból viszont az összes megkapta a ferde vonalú független felfüggesztést hátra, ami vectránál csak a 4x4-nek járt. (abból is csak a sedan volt valaha 4x4-es) az összes többi vectra ugyanúgy csatolt lengőkaros mint az astrák.

Astra "híd":

1331065625_133992515_1-Fotok--OPEL-ASTRA

Calibra független futómű:

16554697_1_644x461_opel-calibra-4-4-hatv

Link to comment
Megosztás:

Ez így nem teljesen igaz. Astrában gyárilag sosem volt független, csak csatolt lengőkaros, annak meg a nevében is benne van, hogy az csatolt, tehát nem független.

A calibrákból viszont az összes megkapta a ferde vonalú független felfüggesztést hátra, ami vectránál csak a 4x4-nek járt. (abból is csak a sedan volt valaha 4x4-es) az összes többi vectra ugyanúgy csatolt lengőkaros mint az astrák.

Astra "híd":

Calibra független futómű:

A csatolt hosszlengőkart elvileg a független felfüggesztések közé soroljuk, de angolban pl semi-independent néven fut, erre itthon nincs külön kifejezés.

A Calibráról hivatalos infót nem találok sehol. A Vectrák alapvetően csatolt hosszlengőkart kaptak, a 4x4 és a Vectra 2000i kapott ferde tengelyű hosszlengőkart.

Link to comment
Megosztás:

Ez így nem teljesen igaz. Astrában gyárilag sosem volt független, csak csatolt lengőkaros, annak meg a nevében is benne van, hogy az csatolt, tehát nem független.

A calibrákból viszont az összes megkapta a ferde vonalú független felfüggesztést hátra, ami vectránál csak a 4x4-nek járt. (abból is csak a sedan volt valaha 4x4-es) az összes többi vectra ugyanúgy csatolt lengőkaros mint az astrák.

Astra "híd":

Calibra független futómű:

A csatolt az független. Pont :)

Link to comment
Megosztás:

A csatolt hosszlengőkart elvileg a független felfüggesztések közé soroljuk, de angolban pl semi-independent néven fut, erre itthon nincs külön kifejezés.

A Calibráról hivatalos infót nem találok sehol. A Vectrák alapvetően csatolt hosszlengőkart kaptak, a 4x4 és a Vectra 2000i kapott ferde tengelyű hosszlengőkart.

Na, így pontos :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy kotyog a szervós kormányművem.... A kormányösszekötőket a bekötő csavaroknál megmozgatva, nem oldalirányba, hanem fel-le kotyog. Kanyarodáskor, ill. kátyúba hajtáskor hallani, hogy koppan. Visszaolvastam, és láttam, hogy a sima, nem szervós kormányműbe lehet cserélni egy ilyen kopó alkatrészt, amibe a két csavart kell belecsavarni, amik a kormányösszekötőket kötik össze a kormányművel. Ilyen alkatrész nincsen a szervós kormányműhöz? Gyáriszám, vagy cikkszám segítene. Vagy hogy az unixban ill. cromaxban van-e?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy kotyog a szervós kormányművem.... A kormányösszekötőket a bekötő csavaroknál megmozgatva, nem oldalirányba, hanem fel-le kotyog. Kanyarodáskor, ill. kátyúba hajtáskor hallani, hogy koppan. Visszaolvastam, és láttam, hogy a sima, nem szervós kormányműbe lehet cserélni egy ilyen kopó alkatrészt, amibe a két csavart kell belecsavarni, amik a kormányösszekötőket kötik össze a kormányművel. Ilyen alkatrész nincsen a szervós kormányműhöz? Gyáriszám, vagy cikkszám segítene. Vagy hogy az unixban ill. cromaxban van-e?

Köszönöm a választ!

Van a szervósban is, csak valamiért F Astrához nincs katalógusszáma. Viszont A Veki-hez van. Korábban volt erről is szó, hogy milyen alkatrész kell oda.

De stirlitz csinált róla egy leírást, benne az alkatrésszámmal: http://taylor.hu/astra/kormany/

Link to comment
Megosztás:

Van a szervósban is, csak valamiért F Astrához nincs katalógusszáma. Viszont A Veki-hez van. Korábban volt erről is szó, hogy milyen alkatrész kell oda.

De stirlitz csinált róla egy leírást, benne az alkatrésszámmal: http://taylor.hu/astra/kormany/

Ezt a leírást olvastam is, csak ugye ez nem szervóshoz van. De akkor, az A vectrának a szervós, jobb kormányoshoz való ezen alkatrésze jó lenne nekem, vagy az is jó, amit stirlitz használt?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a leírást olvastam is, csak ugye ez nem szervóshoz van. De akkor, az A vectrának a szervós, jobb kormányoshoz való ezen alkatrésze jó lenne nekem, vagy az is jó, amit stirlitz használt?

Hali.

Enyémnek is ez volt a baja.

Elvittem kormánymüves szakszervízbe és 5e Ft -ért meg csinálták.Azt mondta,hogy nem az az alkatrész volt kikopva ami a képen is látszik.(Az a cucc amúgy 5500Ft-ba kerül,rendelős opelba kérdeztem)

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Enyémnek is ez volt a baja.

Elvittem kormánymüves szakszervízbe és 5e Ft -ért meg csinálták.Azt mondta,hogy nem az az alkatrész volt kikopva ami a képen is látszik.(Az a cucc amúgy 5500Ft-ba kerül,rendelős opelba kérdeztem)

Es mit mondott mi volt neked elkopva?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy cserélt-e már valaki első lengéscsillapító? Megosztaná, hogy hogyan kell?

Köszönöm.

- Kerék levétele és felemelése elött a középső bazi nagy csavart lazísd meg!(vigyázz van egy sasszeg)

- kerék levesz

- Féknyereg levesz

- Kormányösszekötő gömbfej kivesz, (itt már célszerű egy célszerszám)

- Talpas gömbfej kivesz (itt is célszerszám vagy egy jól elhelyezett feszítővas)

- Féltengely kihúz, (vigyázz a váltó felől ne húzd ki!)

- Torony ház csavar leszed (vigyázz már csak ez tartja) Én egyedül csináltam nem volt segítségezért én az olaj emelőt tettem alá, majd csavar kilazít, levesz, és azzal engedtem le...

És elvileg kint is van!

Javítsatok ha valami nem kerek...

Link to comment
Megosztás:

Mér fúrja le a gyári szegecselést? Egy csavar és kint van a gömbfej a gólyalábból.

Mellesleg gátlócseréhez nem árt légkulcs, és rugóösszehúzó sem.

Már javítottam...

Cserélni egy az egyben is lehet, (a rugó kivétele még nem volt kérdés, sem a kerékcsapágy)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.