Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Inkább az lehet, azért egy ilyen szemmel látható dolog miatt kb halálos lenne a kocsi

Egyik ismerősnek 2 centivel van hátrébb a bal első kereke... nem üt, nem ráz, nem kopik félre a gumi, csak a futóműbeállítás során derült ki, hogy 20 mm a difi... bal első kitörhetett előzőleg, és rosszul rakták vissza a füleket. Ha nem keresztbe áll, párhuzamos, akkor nem okoz gondot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Megint a múltkori problémámhoz kérnék tőletek segítséget! Az első futómű még mindig nagyokat koppan. Azt hittem a kormány, de ha egy helyben elkezdem jobbra-balra tekergetni semmilyen koppanó hangot nem ad, tehát szerintem az klappol. Viszont induláskor és fékezéskor koppan egy nagyot a jobb oldalon, szinte a padlólemezen érezni a lábunk alatt, mikor koppan. A múltkori ötletek alapján a bölcső összes csavarját megnéztem, nincsenek fellazulva. Ha aknából a kocsi alól megfogom a kereket és elkezdem rángatni akkor is adja a koppanó hangot. A stabilizátor gömbcsuklókat és szilenteket ősszel cseréltem, nem gondolnám, hogy az a baj. Szerintetek mi lehet?
Nekem egy egyéni elképzelésem, hogy a toronycsapágy a ludas, mert ha az ki van teljesen kopva, akkor elvileg koppanhatna gyorsításkor - lassításkor.
Köszi szépen a segítséget előre is!!! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint a múltkori problémámhoz kérnék tőletek segítséget! Az első futómű még mindig nagyokat koppan. Azt hittem a kormány, de ha egy helyben elkezdem jobbra-balra tekergetni semmilyen koppanó hangot nem ad, tehát szerintem az klappol. Viszont induláskor és fékezéskor koppan egy nagyot a jobb oldalon, szinte a padlólemezen érezni a lábunk alatt, mikor koppan. A múltkori ötletek alapján a bölcső összes csavarját megnéztem, nincsenek fellazulva. Ha aknából a kocsi alól megfogom a kereket és elkezdem rángatni akkor is adja a koppanó hangot. A stabilizátor gömbcsuklókat és szilenteket ősszel cseréltem, nem gondolnám, hogy az a baj. Szerintetek mi lehet?

Nekem egy egyéni elképzelésem, hogy a toronycsapágy a ludas, mert ha az ki van teljesen kopva, akkor elvileg koppanhatna gyorsításkor - lassításkor.

Köszi szépen a segítséget előre is!!! :icon1:

A szinte a labunk alatt cucc az lengokar hatso szilentre utal. Am jartam mar ugy hogy a gatlo kalimpalt a toronyban. Vedd le a szilentrol a sapit es mozgasd meg az autot.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint a múltkori problémámhoz kérnék tőletek segítséget! Az első futómű még mindig nagyokat koppan. Azt hittem a kormány, de ha egy helyben elkezdem jobbra-balra tekergetni semmilyen koppanó hangot nem ad, tehát szerintem az klappol. Viszont induláskor és fékezéskor koppan egy nagyot a jobb oldalon, szinte a padlólemezen érezni a lábunk alatt, mikor koppan. A múltkori ötletek alapján a bölcső összes csavarját megnéztem, nincsenek fellazulva. Ha aknából a kocsi alól megfogom a kereket és elkezdem rángatni akkor is adja a koppanó hangot. A stabilizátor gömbcsuklókat és szilenteket ősszel cseréltem, nem gondolnám, hogy az a baj. Szerintetek mi lehet?

Nekem egy egyéni elképzelésem, hogy a toronycsapágy a ludas, mert ha az ki van teljesen kopva, akkor elvileg koppanhatna gyorsításkor - lassításkor.

Köszi szépen a segítséget előre is!!! :icon1:

a toronycsapágy nem fog kopogni, az kormány tekergetéskor fog ropogni mint a franc. Így a leírtak alapján, én a lengökar hátsó szilentjére gondolnék, de ha nem x-akta, hanem aknán állva, mozgatásra is adja a hangot, akkor nem értem hol a probléma. Elökapsz egy pajszert, mozgatod oszt' megnézed honnan jön. Attól pontosabba senki nem fogja neked besaccolni látatlanba. :rolleyes:
Link to comment
Megosztás:

Bocsi, ezt a "vedd le a szilentről a sapit" nem értem. Akkor ezek szerint mindketten azt tippelnétek, hogy a lengőkar hátsó szilentje fosta el magát. Annak a cserének hogyan fognátok neki? Illetve otthon ki tudom cserélni egyáltalán? Kell valami spéci szerszám hozzá?
Köszi szépen!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, ez hihetetlen nagy segítség most nekem, spórol nekem egy pár jó magyar forintot.

Ezek után futóműállításra ugye nincsen szükség?

Köszi

Hát elméletileg van, mert ha a kopott szilnethez lett állítva a futó akkor nem 100% hogy az újjal is pont úgy fog állni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát elméletileg van, mert ha a kopott szilnethez lett állítva a futó akkor nem 100% hogy az újjal is pont úgy fog állni.

Itt a jó hír!

Tanítottam ma az öcsémet kereket cserélni, mert most csinálta a jogsit. Gondoltam megkérem, miután meghúzta a kerékcsavarokat a kulccsal kicsit rugóztassa a kocsit, mert mikor leellenőriztem, éreztem, hogy kattog a futómű. Így hát elkezdte rugóztatni. Alánéztem, látom, hogy a trapézgömbfej jobbra-balra, fel-alá mozgolódik a gólyalábhoz képest, pedig elképzelésem szerint annak azért stabilan kéne lennie és csak a gömb körül elfordulnia legfeljebb. Megfogtam, az kattogott.

Szóval hétfőn, mikor nyit a UNIX az első dolgom egy párat venni belőle és kicserélni mindkettőt. Örülök, hogy ezzel megúszom és a lengőkar szilentje még bírja kicsit. Majd ha több időm lesz kicserélem azokat is.

Viszont nekem a trapézgömbfej még szegecselve van a lengőkarra, így hát arra gondoltam, hogy levágom a szegecsek fejét. Ezt így csinálnátok??? Vagy mi a módja??? Láttam, hogy az új már csavaros, azzal nem lesz gond.

Ha ezt cseréltem kell futóművet állítani?

Köszi előre is!!! :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Itt a jó hír!

Tanítottam ma az öcsémet kereket cserélni, mert most csinálta a jogsit. Gondoltam megkérem, miután meghúzta a kerékcsavarokat a kulccsal kicsit rugóztassa a kocsit, mert mikor leellenőriztem, éreztem, hogy kattog a futómű. Így hát elkezdte rugóztatni. Alánéztem, látom, hogy a trapézgömbfej jobbra-balra, fel-alá mozgolódik a gólyalábhoz képest, pedig elképzelésem szerint annak azért stabilan kéne lennie és csak a gömb körül elfordulnia legfeljebb. Megfogtam, az kattogott.

Szóval hétfőn, mikor nyit a UNIX az első dolgom egy párat venni belőle és kicserélni mindkettőt. Örülök, hogy ezzel megúszom és a lengőkar szilentje még bírja kicsit. Majd ha több időm lesz kicserélem azokat is.

Viszont nekem a trapézgömbfej még szegecselve van a lengőkarra, így hát arra gondoltam, hogy levágom a szegecsek fejét. Ezt így csinálnátok??? Vagy mi a módja??? Láttam, hogy az új már csavaros, azzal nem lesz gond.

Ha ezt cseréltem kell futóművet állítani?

Köszi előre is!!! :D :D :D

vagy lefúrod, vagy óvatosan leflexeled a szegecset. Én konkrétan ezért vettem ki a lengőkart. A kúpos rész úgy ugrik ki a gólyalábból ha az öntvényt ütöd úgy hogy ráraksz egy kalapácsot és az van ütve egy másikal ha nincs kiszedő. Ha nem kell már visszarakni lehet közéfesziteni is. Van hogy hamar kijön van hogy szívsz vele. Csavarlazító nem árt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a körforgalmat csak korlátozott sebességgel szabad abszolválnom, ha a nejem is velem van! :D

A télen a cégessel egyet kiegyenesítettem, itt az utca végén ugyanakkora sebességgel mentem mint az enyémmel, csak a gumi nem volt egyforma. Felugrattam a padkára mejd elnyomtam egy táblát. Féltem hogy nagyot kapott a futómű, de aztán semmi. Csak a rendszámtábla keret tört el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.