Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

A problémám, hogy nem indul az autó, mielőtt megállt volna kigyulladt a motorhiba jelző, kiolvastam és 42-t mutat (ami a könyv szerint "nincs elektronikus gyújtásállítás"). Tegnap benthagytam munkahelyemen mert nem indult ma elmentem érte, hogy haza vontatom és pöccre indult, aztán mikor elérte az üzemi hőfokot megint nekiállt rángatni és kigyulladt a hibajelző is félre álltam kicsit hűlt a motor megint jó lett, most itthon gondoltam jobban megnézem és megint nem indul :unsure: ... persze reggel meg kéne mennem melózni..

Most olvastam, hogy gyakorlatilag nem lehet kell ezeken gyújtást állítani. Ebben az esetben mit kéne ellenőriznem? Valahonnan rossz jelet kap amitől nincs gyújtás? A gyújtáskábeleket egy hónapja cseréltem kb. a gyújtáselosztó fedelet is megtisztítottam.

Ha tudnátok segíteni valamit megköszönöm!

Sziaszotk ismét!

Elvittem végül szerelőhöz és a gyújtás modult cserélték, mert a többi gyújtás alkatrész jó volt. Viszont most mentem vele egy 30km-es kört és most meg leáll :o

De most nem olyan a hibajelenség mint korábban. Először menet közben akadt meg egy kicsit aztán piroslámpánál meg leállt de utána pöccre indult aztán hazafelé felgyorsítottam és hagytam üresben gurulni és megint leállt, újraindítottam (még mindig üresben) pár mp után ismég leállt. Itthon járattam alapjáraton és elég döcögős puffog a kipufogó igaz nem hangosan. Alapjáratira gondoltam illetve állítottak gyújtást is lehet az nem lett tökéletes. Majd holnap utánajárok.

Link to comment
Megosztás:

Sziaszotk ismét!

Elvittem végül szerelőhöz és a gyújtás modult cserélték, mert a többi gyújtás alkatrész jó volt. Viszont most mentem vele egy 30km-es kört és most meg leáll :o

De most nem olyan a hibajelenség mint korábban. Először menet közben akadt meg egy kicsit aztán piroslámpánál meg leállt de utána pöccre indult aztán hazafelé felgyorsítottam és hagytam üresben gurulni és megint leállt, újraindítottam (még mindig üresben) pár mp után ismég leállt. Itthon járattam alapjáraton és elég döcögős puffog a kipufogó igaz nem hangosan. Alapjáratira gondoltam illetve állítottak gyújtást is lehet az nem lett tökéletes. Majd holnap utánajárok.

Én még nem találkoztam olyan c16nz-vel aminek el kellett volna tekergetni a gyújtását...

Egyébiránt érdemes lenne ránézni az induktív tekercsre is. (ha volt már akkor sorry)

Link to comment
Megosztás:

Én még nem találkoztam olyan c16nz-vel aminek el kellett volna tekergetni a gyújtását...

Egyébiránt érdemes lenne ránézni az induktív tekercsre is. (ha volt már akkor sorry)

Azt megnézték az rendesen küldi a jelet, ezért cserélték a modult, minden más jó volt, a modult meg nem tudták mérni. A gyújtásállítást nem tudom, hogy meg mit csináltak nem kérdeztem...

Link to comment
Megosztás:

Azt megnézték az rendesen küldi a jelet, ezért cserélték a modult, minden más jó volt, a modult meg nem tudták mérni. A gyújtásállítást nem tudom, hogy meg mit csináltak nem kérdeztem...

Villogtasd ki a hibakódot nekem sokat segít!

Itt megtudod nézni mi a probléma.

http://www.opel-magazin.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=427&Itemid=105

Link to comment
Megosztás:

Sziaszotk ismét!

Elvittem végül szerelőhöz és a gyújtás modult cserélték, mert a többi gyújtás alkatrész jó volt. Viszont most mentem vele egy 30km-es kört és most meg leáll :o

De most nem olyan a hibajelenség mint korábban. Először menet közben akadt meg egy kicsit aztán piroslámpánál meg leállt de utána pöccre indult aztán hazafelé felgyorsítottam és hagytam üresben gurulni és megint leállt, újraindítottam (még mindig üresben) pár mp után ismég leállt. Itthon járattam alapjáraton és elég döcögős puffog a kipufogó igaz nem hangosan. Alapjáratira gondoltam illetve állítottak gyújtást is lehet az nem lett tökéletes. Majd holnap utánajárok.

Mikor én cseréltem, majd megütött a guta mert, szarakodott ahogy a Tied aztán egy idő beállt, ha jól olvastam ezek a ECUk már tudnak tanulni, legalábbis én erre fogtam...

Én még nem találkoztam olyan c16nz-vel aminek el kellett volna tekergetni a gyújtását...

Egyébiránt érdemes lenne ránézni az induktív tekercsre is. (ha volt már akkor sorry)

Én eltekergettem kicsit, mert pont modul csere után bénázott, már a előgyújtásra gondoltam, szóval az elosztófejet forgattam el kicsit

Villogtasd ki a hibakódot nekem sokat segít!

Itt megtudod nézni mi a probléma.

http://www.opel-maga...=427&Itemid=105

C16NZ a nagyfesz. felől nincs semmi visszacsatolás asszem ami hibakodozna

Link to comment
Megosztás:

Mikor én cseréltem, majd megütött a guta mert, szarakodott ahogy a Tied aztán egy idő beállt, ha jól olvastam ezek a ECUk már tudnak tanulni, legalábbis én erre fogtam... én eltekergettem kicsit, mert pont modul csere után bénázott, már a előgyújtásra gondoltam, szóval az elosztófejet forgattam el kicsit C16NZ a nagyfesz. felől nincs semmi visszacsatolás asszem ami hibakodozna

Azért kizárná az esetleges más

jellegű meghibásodásokat,hogy biztosan a gyújtás a gond.Innen a gép mögül semmi nem biztos!

Link to comment
Megosztás:

Aha értem köszi a tippet, de hogyan tudnám kimérni tud valaki valamilyen leirást?

Meg kell keresni a motor bal oldalán, a vezérműszíj burkolat mellett lévő 2 vezetékes hőérzékelő gombát. Lehúzni a vezetéket és megmérni a gomba két érintkezője közötti ellenállás értékét.

Hidegen: 2500 - 3500 ohm

Üzem melegen: 300 - 350 ohm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 96 os astra caravan om van. Olyan problémám van hogy ha viszonylag alacsony fordulatszámon váltok nagyobb sebesség fokozatba akkor rángat egy ideig aztán ez a rángatás ahogy emelkedik a fordulat szám elmúlik. Eddig ezt nem csinálta. Mi lehet a hiba? Köszi a választ. :-)

Link to comment
Megosztás:

üdv érdeklödnék, hogy 96-os f astraba be lehet-e épiten újabb, fiatalab g astra motort egybe? pl 1.6 os f astraba be lehet épiteni 1.6 os g astra motort?

Hát elég nagy a motortér,de lehet nem ott vannak a motortartók mint az f-en,meg a váltórudazat is lehet probléma akár tankot is cserélned kell mert az üzemanyag pumpának más a nyomása,stb!De miért akarsz bele g motort?Vannak a neten nagyon jó felújított f-motorok,ha erősebb kell ott a 16 szelepes vagy az si-se,a g motor semmivel sem jobb sőt!Szerintem lehetne de macerás és valószinütlenűl drága lenne!

Én az astrát melózni használom mindíg 4-5 személy, megrakva szerszámokkal,esetleg csak szeretne egy g astrás ilyen sújal ennyi üzemanyaggal eljárni mint én!

Link to comment
Megosztás:

Mikor én cseréltem, majd megütött a guta mert, szarakodott ahogy a Tied aztán egy idő beállt, ha jól olvastam ezek a ECUk már tudnak tanulni, legalábbis én erre fogtam...

Erre gondoltam én is azért most használom bár megint eltárolt egy 42-t :huh: . Hétőn meg visszaviszem szerelőhöz mert én még gyanakszom az indukciós jeladóra is, bár kicsit furcsa, hogy egyszerre megy tönkre a modul meg a tekercs is...

Link to comment
Megosztás:

Erre gondoltam én is azért most használom bár megint eltárolt egy 42-t :huh: . Hétőn meg visszaviszem szerelőhöz mert én még gyanakszom az indukciós jeladóra is, bár kicsit furcsa, hogy egyszerre megy tönkre a modul meg a tekercs is...

Nem olyan furcsa az, ha a tekercs elkezd hülyéskedni simán kiütheti a modult. Fordítva kevésbé igaz a dolog.
Link to comment
Megosztás:

Erre gondoltam én is azért most használom bár megint eltárolt egy 42-t :huh: . Hétőn meg visszaviszem szerelőhöz mert én még gyanakszom az indukciós jeladóra is, bár kicsit furcsa, hogy egyszerre megy tönkre a modul meg a tekercs is...

a tekercsen nem sok minden mehet tönkre, szakadt vagy zárlatos(egyébként lehet venni külön), ha jól emléxem 680ohm körül van

enyémről mondjuk leesett a szigetelés, de müxik

42 Sebesség érzékelõ - feszültség túl magas

ennek ehhez nem sok köze van sztem, nem cseréltél órát benne?

Nem olyan furcsa az, ha a tekercs elkezd hülyéskedni simán kiütheti a modult. Fordítva kevésbé igaz a dolog.

nekem ez elég fura lenne

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!:

tolató lápa kapcsolót merre találom?? astra F 1.4i16v 96 os mer nem világít a tolató lámpám az égök jók azokat néztem!! :D

köszi vagy mit nézzek még meg? köszi Gabi!

a valton szembol :D

kb a bowden alatt

szerk: nagyon rosszul fogalmaztam

szal a kuplung kar alatt amit meghúz a bowden, egy vezetek par megy oda

Link to comment
Megosztás:

Arra gondolsz hogy a 8 szelepes helyére a 16szelepest?

Biztosan egyszerűbb lenne mint a g Astráét bele tenni.Persze cakom-pakk váltóstól féltengelyestől!

Nemrég egy Peugeot 306 1.9-es dízelben cseréltünk motort,persze semmi nem passzolt még a féltengelyek hossza sem,mégis megoldottuk igaz izzadtunk rendesen,Bár nem látom értelmét!Az én öreg 1.4 si-met ha nyomon neki nem hagyja ott a haverom a 90 lovas g astrával igaz ez nehezebb is!Ez mellett sokkal olcsóbb az alkatrész is a nyolc szelepeshez,és ezek a társítások később is gondot okozhatnak!Az 1.6-os se 100 paci az megy már!

Link to comment
Megosztás:

Hát elég nagy a motortér,de lehet nem ott vannak a motortartók mint az f-en,meg a váltórudazat is lehet probléma akár tankot is cserélned kell mert az üzemanyag pumpának más a nyomása,stb!De miért akarsz bele g motort?Vannak a neten nagyon jó felújított f-motorok,ha erősebb kell ott a 16 szelepes vagy az si-se,a g motor semmivel sem jobb sőt!Szerintem lehetne de macerás és valószinütlenűl drága lenne!

Én az astrát melózni használom mindíg 4-5 személy, megrakva szerszámokkal,esetleg csak szeretne egy g astrás ilyen sújal ennyi üzemanyaggal eljárni mint én!

Nem hinném, hogy nagyobb változások lennének, mert pl az X16SZR motort rakták G Astrába is, nem csak F-be. Bár egy ilyen motorú ECU-jét akartuk az enyémben kipróbálni, néztünk egyet, mert a csatlakozása nem volt jó, pedig dettó ugyanaz a motor mindkettő autóban, mégsem volt jó a kábelköteg végén lévő csatlakozó a G Astra ECU-jába.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy nagyobb változások lennének, mert pl az X16SZR motort rakták G Astrába is, nem csak F-be. Bár egy ilyen motorú ECU-jét akartuk az enyémben kipróbálni, néztünk egyet, mert a csatlakozása nem volt jó, pedig dettó ugyanaz a motor mindkettő autóban, mégsem volt jó a kábelköteg végén lévő csatlakozó a G Astra ECU-jába.

Nem ilyen újabb típusú volt? Ez is SZR, mégis másképp néz ki:

http://imageshack.us/photo/my-images/411/baynd9.jpg/

Link to comment
Megosztás:

Nem ilyen újabb típusú volt? Ez is SZR, mégis másképp néz ki:

http://imageshack.us...411/baynd9.jpg/

Na de ez Vauxhall. Az európai SZR, az balkormányosra gyártott, az angol SZR pedig jobbkormányosra. Így gondolom a kábelkorbácsok sem egyeznek. Meg azonkívül még nem tudom.

X16SZR G Astra Opel szelepfedéllel:

http://www.drive2.ru/cars/opel/astra/astra_g/carlo/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.