Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

:D :omg:

Azért szerettem volna Nm-ben tudni a lehuzási adatot, mert mikor elkezdtem összepakolni az autót nem volt nyomatékkulcsom, tehát összeraktam nyomatékkulcs nélkül. Idöközben szereztem, és leakartam ellenörizni, de ahhoz hogy elsönek 25Nm-re illetve 3X60fokba lehuzzam, fel kellett volna lazítanom a hengerfejet, és ujra lehuzni.

Módosítva : tomoro
Link to comment
Megosztás:

Azért szerettem volna Nm-ben tudni a lehuzási adatot, mert mikor elkezdtem összepakolni az autót nem volt nyomatékkulcsom, tehát összeraktam nyomatékkulcs nélkül. Idöközben szereztem, és leakartam ellenörizni, de ahhoz hogy elsönek 25Nm-re illetve 3X60fokba lehuzzam, fel kellett volna lazítanom a hengerfejet, és ujra lehuzni.

Az a baj, hogy ha már fellazítod, akkor új hengerfej tömítés is kellene meg egy síkolás. Új csavarokat is írnak, de mondjuk én is a régiekkel húztam le. Ha már elég sokat mentél vele így és nem volt gond, szerintem ne bántsd.

Link to comment
Megosztás:

Azért szerettem volna Nm-ben tudni a lehuzási adatot, mert mikor elkezdtem összepakolni az autót nem volt nyomatékkulcsom, tehát összeraktam nyomatékkulcs nélkül. Idöközben szereztem, és leakartam ellenörizni, de ahhoz hogy elsönek 25Nm-re illetve 3X60fokba lehuzzam, fel kellett volna lazítanom a hengerfejet, és ujra lehuzni.

hátja ha így állunk, akkor inkább ne nyúlj hozzá

meg így már hiába nézed meg kulccsal hány Nm-nél vagy nem tudod mivel összehasonlítani, a 25Nm nem mérvadó

Link to comment
Megosztás:

Az az igzság,hogy az autó most került hozzánk, (bár ne került volna) hengerfejtömítés-töl szivárgott az olaj, és kéket is füstöl. Ezért vettem hozzá szelepszárszimeringet hangerfejpakolást olajat vezérmüszíjat és nekiálltam. Nyomatékkulcsom nem volt, csak miután krovával lehuztam a hangerfejet, szólt egy ismerösöm,hogy neki van. De már felöntöttem olajjal vízzel, visszalazítani nem akartam, ezért lett volna jó tudni a Nm-ert. Leszedtem az olajdeklit kitakarítottam ahogy illikl stb, de melegen alapjáraton ki ki gyullad az olajvisszajelzö lámpa, szerintetek miért? olaj szivattyú? Szépen csedesen jár azutó, nem csattognak a hidrotökék, nincs hajtókarcsapágyhang, tehát szépen jár.

Link to comment
Megosztás:

Az az igzság,hogy az autó most került hozzánk, (bár ne került volna) hengerfejtömítés-töl szivárgott az olaj, és kéket is füstöl. Ezért vettem hozzá szelepszárszimeringet hangerfejpakolást olajat vezérmüszíjat és nekiálltam. Nyomatékkulcsom nem volt, csak miután krovával lehuztam a hangerfejet, szólt egy ismerösöm,hogy neki van. De már felöntöttem olajjal vízzel, visszalazítani nem akartam, ezért lett volna jó tudni a Nm-ert. Leszedtem az olajdeklit kitakarítottam ahogy illikl stb, de melegen alapjáraton ki ki gyullad az olajvisszajelzö lámpa, szerintetek miért? olaj szivattyú? Szépen csedesen jár azutó, nem csattognak a hidrotökék, nincs hajtókarcsapágyhang, tehát szépen jár.

Próbának pucold ki az olajnyomás visszajelzőgombát, lehet csak be van taknyosodva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az az igzság,hogy az autó most került hozzánk, (bár ne került volna) hengerfejtömítés-töl szivárgott az olaj, és kéket is füstöl. Ezért vettem hozzá szelepszárszimeringet hangerfejpakolást olajat vezérmüszíjat és nekiálltam. Nyomatékkulcsom nem volt, csak miután krovával lehuztam a hangerfejet, szólt egy ismerösöm,hogy neki van. De már felöntöttem olajjal vízzel, visszalazítani nem akartam, ezért lett volna jó tudni a Nm-ert. Leszedtem az olajdeklit kitakarítottam ahogy illikl stb, de melegen alapjáraton ki ki gyullad az olajvisszajelzö lámpa, szerintetek miért? olaj szivattyú? Szépen csedesen jár azutó, nem csattognak a hidrotökék, nincs hajtókarcsapágyhang, tehát szépen jár.

Próbának pucold ki az olajnyomás visszajelzőgombát, lehet csak be van taknyosodva.

Van hogy kopott motornál a melegen felhígult olaj visszafolyik (talán a főtengelynél) és kicsi az olajnyomás...vagy valami hasonló...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Adott egy ASTRA F '92-es C14NZ motorral szerelve.

Olyan problémám van hogy néha hideg indításkor kopogó hangot halok a motortérből (egy hidrotőke vagy egy szelep kopogás ?) ami fél perc után elmúlik, de az a problémám hogy van mikor hidegen nem kopog és melegen kezd kopogni ilyenkor egy gázfröccsel ( 3000 fordulat felet ) megoldódik egy darabig nem kopog utána újra kezdi megint egy gázfröccs és elmúlik.

Van hogy egésznap nem kopog és van mikor 1 – 2 percenként csinálja melegen vagy hidegen is.

Az olajban kb. 4000 km van de olajcsere előtt is volt ilyen gond.

Szerintetek hol van probléma ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Adott egy ASTRA F '92-es C14NZ motorral szerelve.

Olyan problémám van hogy néha hideg indításkor kopogó hangot halok a motortérből (egy hidrotőke vagy egy szelep kopogás ?) ami fél perc után elmúlik, de az a problémám hogy van mikor hidegen nem kopog és melegen kezd kopogni ilyenkor egy gázfröccsel ( 3000 fordulat felet ) megoldódik egy darabig nem kopog utána újra kezdi megint egy gázfröccs és elmúlik.

Van hogy egésznap nem kopog és van mikor 1 – 2 percenként csinálja melegen vagy hidegen is.

Az olajban kb. 4000 km van de olajcsere előtt is volt ilyen gond.

Szerintetek hol van probléma ?

Üdv, hát lehet akár hidrotőke is, vagy csapágy, igazából meg kellene mutatni egy hozzáértőnek hogy hallgassa meg, mert így leírás alapján nem lehet megmondani hogy melyik. Jellemzően a hidrotőke inkább csattog, és kezdetben csak az indítás után hidegen, később már állandóan. A tőkét amúgy lehet takarítani, aztán vagy megjavul vagy csere.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, hát lehet akár hidrotőke is, vagy csapágy, igazából meg kellene mutatni egy hozzáértőnek hogy hallgassa meg, mert így leírás alapján nem lehet megmondani hogy melyik. Jellemzően a hidrotőke inkább csattog, és kezdetben csak az indítás után hidegen, később már állandóan. A tőkét amúgy lehet takarítani, aztán vagy megjavul vagy csere.

Köszönöm szépen a gyors választ !

Link to comment
Megosztás:

üdv!

van egy óra szerint 200ezret futott x14xe motoros gázzal működő gépem

kb egy hete nagyon nehezen indul hidegen kb 10-12 másodpercig kell indítózni mire beröffen

benzinnel is gázzal is

beindulás után gyönyörű szép alapjárat, ha már járt 1-2 percet utána már pöccre indul. ha üzemmeleg állapotban van leállítva akkor még 1 óra múlva is pöccre indul utána már egyre nehezebben

a kocsi megy jól, jó hangja van, nem füstöl, szóval semmi elváltozás nincs ahhoz képest amikor még rendesen indult

akku teljesen jó, tekeri rendesen, de kipróbáltam rásegítéssel semmivel nem jobb a helyzet nem is tekeri gyorsabban

gázzal nincs hibakód az ecuban, benzinnel néha az oxigén szenzor benne van, nagy ritkán az egr(mostanában megint nem kínlódik az egr szelep)

amit eddig tettem:

- kijártam a múltévi benzint, friss benzin avval is bénán indul

- gyertyacsere, a helyzet változatlan

mit lehetne még megnézni-tenni?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

üdv!

van egy óra szerint 200ezret futott x14xe motoros gázzal működő gépem

kb egy hete nagyon nehezen indul hidegen kb 10-12 másodpercig kell indítózni mire beröffen

benzinnel is gázzal is

beindulás után gyönyörű szép alapjárat, ha már járt 1-2 percet utána már pöccre indul. ha üzemmeleg állapotban van leállítva akkor még 1 óra múlva is pöccre indul utána már egyre nehezebben

a kocsi megy jól, jó hangja van, nem füstöl, szóval semmi elváltozás nincs ahhoz képest amikor még rendesen indult

akku teljesen jó, tekeri rendesen, de kipróbáltam rásegítéssel semmivel nem jobb a helyzet nem is tekeri gyorsabban

gázzal nincs hibakód az ecuban, benzinnel néha az oxigén szenzor benne van, nagy ritkán az egr(mostanában megint nem kínlódik az egr szelep)

amit eddig tettem:

- kijártam a múltévi benzint, friss benzin avval is bénán indul

- gyertyacsere, a helyzet változatlan

mit lehetne még megnézni-tenni?

köszi!

nem vagyok nagy szaki, de én az ecu hőmérőjét kicserélném.(ha csak hidegen indul sz.rul) 1-2 ezer Ft

Link to comment
Megosztás:

Ez végülis bármilyen meglepő, de jó hír, egy nem induló autónál könnyebb megtalálni a hibát mint egy olyannál aminél csak időszakosan jön elő. Ha egészen biztos vagy benne, hogy üzemanyagot kap rendesen, az AC-pumpa működik, (gyujtás ráadáakor búgnia kell 3-4 másodpercig) és indítózás közben látszik hogy a pillangószelepre porlaszt, akkor szikrát nézzél szerintem először.

Na kiderült, hogy ac pumpa a ludas 99%, 1% hogy benzin cső repedés.

Egyébként a gyújtás kábelek és a gyertyák is sz@rakodtak, de azok cserélve lettek és valamivel jobb lett tőle.

Link to comment
Megosztás:

Na kiderült, hogy ac pumpa a ludas 99%, 1% hogy benzin cső repedés.

Egyébként a gyújtás kábelek és a gyertyák is sz@rakodtak, de azok cserélve lettek és valamivel jobb lett tőle.

Akkor inkább a pumpa, ha a cső annyira elreped hogy ne kapjon benzint a motor akkor annak már eléggé szaga van. :icon1: De vedd ki az anyósoldali lábtérből a lila AC-relét, és kösd össze egy dróttal a 30-97-es lábak helyeit, ha a pumpa egyből zúg akkor jó. Vagy adhatsz a pumpának közvetlenül 12Voltot is,d e ha már ki van szedve ne nagyon tesztelgesd mert tűz és robbanásveszélyes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. 1.4 8-szelepes 92-es astrát hengerfejezek, nyomatékkulcsal szeretném lehuzni a hengerfej csavarokat, meg tudnátok mondani a pontos Nm adatot? Mindenhol a fokot találtam hogy 25Nm és utána 3X60fok. Elöre is köszönöm!

68 Nm nem vicc :-D

Most raktam össze egy motort és lemertem neked

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

jobban figyelgettem hogy nem indul az x14xe

amíg teker az önindító addig nincs olajnyomás se, amikor beindult utána alszik el a lámpa

és olyan mintha legalább egy hidrotőke zörögne egy kicsi ideig

lehetséges hogy kifolyik belőle az olaj és emiatt nem nyit a szívószelep és ezért indul olyan nehezen?

a hidrotőkékben nincs 100ezer km, pontosan nem tudom mikor cseréltem őket 70-80 ezret ha mentek

Link to comment
Megosztás:

jobban figyelgettem hogy nem indul az x14xe

amíg teker az önindító addig nincs olajnyomás se, amikor beindult utána alszik el a lámpa

és olyan mintha legalább egy hidrotőke zörögne egy kicsi ideig

lehetséges hogy kifolyik belőle az olaj és emiatt nem nyit a szívószelep és ezért indul olyan nehezen?

a hidrotőkékben nincs 100ezer km, pontosan nem tudom mikor cseréltem őket 70-80 ezret ha mentek

Szerintem még olaj nélkül is ki kell támasztania annyira hogy nyit a szelep. Meg elég kicsi az esélye hogy ez mindegyik hengernél fennál, 3-al meg simán elindul.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem még olaj nélkül is ki kell támasztania annyira hogy nyit a szelep. Meg elég kicsi az esélye hogy ez mindegyik hengernél fennál, 3-al meg simán elindul.

akkor mi lehet a hiba? ilyen eset senkinek se volt még?

ha hidegen beindítom, megy 15-20másodpercet, utána várok fél órát ekkor még pöccre indul

ha már 2 órát várok akkor már kell minimum 10 másodperc önindítózás

Link to comment
Megosztás:

Szerintem még olaj nélkül is ki kell támasztania annyira hogy nyit a szelep. Meg elég kicsi az esélye hogy ez mindegyik hengernél fennál, 3-al meg simán elindul.

akkor mi lehet a hiba? ilyen eset senkinek se volt még?

ha hidegen beindítom, megy 15-20másodpercet, utána várok fél órát ekkor még pöccre indul

ha már 2 órát várok akkor már kell minimum 10 másodperc önindítózás

Link to comment
Megosztás:

akkor mi lehet a hiba? ilyen eset senkinek se volt még?

ha hidegen beindítom, megy 15-20másodpercet, utána várok fél órát ekkor még pöccre indul

ha már 2 órát várok akkor már kell minimum 10 másodperc önindítózás

nem lehet,hogy visszaejti a benzint? és addig nem indul amig fel nem kapja? 2.0 8 szelepes vectrával jártam igy, injektor hidnál van egy membrán szelep az volt átszakadva és visszaejtette a benzint.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.