Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

2500-as fordulat alatt ez a motor nem igazán él ilyenkor hiába padlózod nem indul meg. Egyszerűen nem tudja felvenni a fordulatot olyan gyorsan ahogy lenyomod a pedált, gyenge hozzá. Ha az érzékelők jeladók nincsenek a helyzet magaslatán esetleg túl is dúsítt akkor meg belefullad a benzinbe. A fojtószelep poti nézi mennyire nyomod a gázt az injektor igyekszik addíg nyitva maradni hogy optimális legyen a benzin-levegő arány a szonda meg nézi az oxigénszintet a kipufban és korrigál ha túl dús. Ez végülis egy érzékeny egyensúly bármelyik jeladó hibája pontatlansága miatt felborul akkor már nem hozza a megfelelő teljesítményt. De had idézzek 1985-ös Trabant 601 de luxe üzemeltetési útmutató 29.-oldaláról (a gázpedál) Érzéketlen lenyomásakor nem a jármű gyorsulási képessége hanem a tüzelőanyag fogyasztás növekszik. :icon1:

Ez jó. :)

Köszi!

Mindegy csak 10 percig volt. Nem nagy ügy.

A bioetanolos dolgot javaslod te is?

Motoradalékokról nem sok jót hallottam, érdemes használni?

Ill. az előzőhöz visszatérve, mit érdemes kitisztítanom, ha az elosztót nem. Olyat, amit én is otthon el tudok végezni.

Nem lesz több hsz-em szerintem. Lehet, hogy privát írok majd, ha van még valami, amit nem értek.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó. :)

Köszi!

Mindegy csak 10 percig volt. Nem nagy ügy.

A bioetanolos dolgot javaslod te is?

Motoradalékokról nem sok jót hallottam, érdemes használni?

Ill. az előzőhöz visszatérve, mit érdemes kitisztítanom, ha az elosztót nem. Olyat, amit én is otthon el tudok végezni.

Nem lesz több hsz-em szerintem. Lehet, hogy privát írok majd, ha van még valami, amit nem értek.

Évek óta járok etanollal felesben ad némi nyomaték többletet főleg alacsonyabb fordulatszám tartományban. Az fojtószelepházat érdemes tisztán tartani, alapjárati motor például.

1631371-20141021-X7woQI.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Évek óta járok etanollal felesben ad némi nyomaték többletet főleg alacsonyabb fordulatszám tartományban. Az fojtószelepházat érdemes tisztán tartani, alapjárati motor például.

Na még egy hsz belefér.

Fékspray-el tisztíthatom? Alapjáratit tudom, hogy azzal kell, mert az is cserés volt nem régen, bár nem az volt a baj. De a folytószelepházat is lehet azzal?

Köszi!

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Na még egy hsz belefér.

Fékspray-el tisztíthatom? Alapjáratit tudom, hogy azzal kell, mert az is cserés volt nem régen, bár nem az volt a baj. De a folytószelepházat is lehet azzal?

Köszi!

Igen ki lehet vele, csak tömködj le egy rongyot a torokba úgy hogy vissza tudd húzni, hogy ne nagyon jusson be a hengerekbe trutyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2500-as fordulat alatt ez a motor nem igazán él ilyenkor hiába padlózod nem indul meg. Egyszerűen nem tudja felvenni a fordulatot olyan gyorsan ahogy lenyomod a pedált, gyenge hozzá. Ha az érzékelők jeladók nincsenek a helyzet magaslatán esetleg túl is dúsítt akkor meg belefullad a benzinbe. A fojtószelep poti nézi mennyire nyomod a gázt az injektor igyekszik addíg nyitva maradni hogy optimális legyen a benzin-levegő arány a szonda meg nézi az oxigénszintet a kipufban és korrigál ha túl dús. Ez végülis egy érzékeny egyensúly bármelyik jeladó hibája pontatlansága miatt felborul akkor már nem hozza a megfelelő teljesítményt. De had idézzek 1985-ös Trabant 601 de luxe üzemeltetési útmutató 29.-oldaláról (a gázpedál) Érzéketlen lenyomásakor nem a jármű gyorsulási képessége hanem a tüzelőanyag fogyasztás növekszik. :icon1:

1.6-os injektorházat kell rakni kompletten az 1.4-re és jobb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Előgyújtás rendesen helyre lett téve, vagy csak úgy szemre vissza? Érdemes pontosan beállítani ;)

Mindegyik fokozatban ezt éreztem, az elsőben még nem padlóztam, a 2., 3., 4.-ben viszont igen és ott mindegyiknél. 5-öst nem néztem. Én is visszaváltok, de nem mindig, de most érezhetően kevésbé húzott. 80-90-nél simán négyesben előzök, persz nem akkor, ha 100 méteren belül van valaki, de menni szokott.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A szívósorra is egy az egyben rámegy? Csak mert Wookie ötletelt, hogy 1.6-ra 1.8-as injektorházat tesz fel, de ott a szívósoron kisebb a pillangószelep alatti rész átmérője.

Az 1.6 injektorház eleve nagyobb. A pillangó is, a torka is. Emiatt eleve több üzemanyag keveréket tud előállítani.

Link to comment
Megosztás:

A szívósorra is egy az egyben rámegy? Csak mert Wookie ötletelt, hogy 1.6-ra 1.8-as injektorházat tesz fel, de ott a szívósoron kisebb a pillangószelep alatti rész átmérője.

Van eltérés igen. Mondjuk én leszartam és rajta van az 1.4en az 1.6. Max fel kell rakni szívósorral együtt, lehet vagy 2eft egy olyan szívósor, vagy marad a portolás. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt és 2 hete vettem egy F Astrát. 2001-es Classic 1.4 8V X14nz motorosat 60 lóval. Azért ilyet vettem, mert (ilyet találtam nagyon szép állapotban) nem versenyautót akartam, csak a munkahelyemre eljutni vele és mindig is tetszett az F Astra... Első tulajos, szervízkönyves 177'000 km-el (és tényleg, nem kamu), rozsda és törésmentes (kivéve az elején egy kis koccot) darabot sikerült vennem, az első pillanattól kezdve oda vagyok érte... Előzménybe ennyi.

Amit szeretnék kérdezni tőletek. Volt már pár autóm, és minden szempontból elégedett vagyok az Astrával, de... ...amikor tartok egy tempót, utána visszaveszem kicsit a gázt (lassítok "fél" motorfékkel), majd finoman ismét gázt adok, akkor ránt egy nagyot a motor (vagy rángat kicsit). Tudom sokan nem foglalkoznak vele, én ezt finoman szoktam csinálni, hogy ne tépjem meg a motortartókat, de egyszerűen ennél az autónál nem megy. Ha fél, vagy negyedgázzal megyek, hajlamos rángatózni és amikor gázt adok ránt egyet. :( A motorral van valami pucolni (javítani) való, vagy a motortartó bakok lehetnek elöregedve? Megköszönöm a segítségeteket és a tanácsotokat.

Még valami! A vízhőfok folyamatosan (város, vagy autópályától függően) 85 és közel 100 fok között változik. Ez normális, vagy termosztátot kellene rajta cserélni? Bocs a hülye kérdésekért, de Nekem új az Astra és szeretném, ha minden rendben lenne vele, mivel hosszútávra tervezem...

És ismét egy kérdés, hátha valaki tudja a választ. Fél évig használtam kölcsönben egy 93-as Astrát még az év elején. Ahhoz képest az enyémnek (amit vettem) kőkemény a rugózása. Mitől lehet, hogy az sokkal lágyabb volt? Gyárilag más rugót raktak a Lengyelek a classic-ba, vagy cserélték ennek a rugóját (még az előző tulaj) vajon?

Módosítva : szekfizsolt
Link to comment
Megosztás:

1. Inkább váltó vagy motortaróbak

2. Teljesen normális, nekem pl 98 körül kapcsol a venti, 90-100 között meg járkál városban

3. Szerintem annak már szarok voltak a lengéscsillapítói. Ha fékezel nagyot bólintott, nem?

Nagyon köszönöm a választ. :) Valószínű, hogy szar lengéscsillapítói voltak, elég elhanyagolt autó volt szegény, azért sem vettem meg később...

Akkor valószínűbb hiba lehet a váltótartó bak, mert mikor feltolatok a parkolóba (nagyon óvatosan) olyan, mintha minden apró "hajszálon" "nyekkenne" egyet a váltó alattam. Pedig egyébként hibátlan a váltója, de ez eszembe sem jutott...

Ha kicsit jobb lesz az idő alámászok és megnézem. Vagy a motortérből is látni? (sajnos mivel panelban lakom, így korlátoottak a javítási lehetőségeim, bár pár olajcserén és egyéb apróságokon túl vagyok a parkolóban)

Link to comment
Megosztás:

1. Inkább váltó vagy motortaróbak

2. Teljesen normális, nekem pl 98 körül kapcsol a venti, 90-100 között meg járkál városban

3. Szerintem annak már szarok voltak a lengéscsillapítói. Ha fékezel nagyot bólintott, nem?

Nekem mondjuk most a gázadásra történő koppanást a kormányösszekötő gömbfej csere oldotta meg. Az utángyári 2 év után annyira kikopott hogy amikor megkapta a kerék a hajtást hallani-érezni lehetett a kottyanását.

Link to comment
Megosztás:

Nekem mondjuk most a gázadásra történő koppanást a kormányösszekötő gömbfej csere oldotta meg. Az utángyári 2 év után annyira kikopott hogy amikor megkapta a kerék a hajtást hallani-érezni lehetett a kottyanását.

Nálam biztosan nem az lesz, valamelyik tartóbak lesz az... Ha gurulok, stb... ...semmi hangja nincs. Konkrétan amikor lassan és óvatosan tolatok (a jó magyar úton, a parkolóban), akkor hallom, hogy "nyüszög", amikor valami úthibán megyek keresztül... Gurulva nincs hangja...

Az autóm full alap verzió, tehát nincs fordulatszámmérő sem. Ha veszek esetleg egy fordulatszámmérős órát bele, mi kellhet még hozzá, hogy mutasson is? Simán bekötöm, vagy előkészítve sincs benne semmi? (kábel, stb)

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Megadta magát a kocsi. 94 astra f benzin 14, szerintem már 1-2 ember jól ismeri.

Tegnap átmentem a műszakin, azt mondták jó állapotban van, erre ma reggel 2 métert kigurultam a parkolóból és annyi. Leállta a motor, önindító prög csak. Gyújtást rá tudom adni, közben van valami kattanó hang is. Nem tudom mi van. Benzin van benne, olaj van benne. Semmi nem változott tegnap óta. Akksi új, tavaszi, zselés, van benne töltöttség. Azért annyira még hideg sincs, hogy ne induljon és elsőre el is indult.

Mi az, amit meg tudok nézni?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam biztosan nem az lesz, valamelyik tartóbak lesz az... Ha gurulok, stb... ...semmi hangja nincs. Konkrétan amikor lassan és óvatosan tolatok (a jó magyar úton, a parkolóban), akkor hallom, hogy "nyüszög", amikor valami úthibán megyek keresztül... Gurulva nincs hangja...

Az autóm full alap verzió, tehát nincs fordulatszámmérő sem. Ha veszek esetleg egy fordulatszámmérős órát bele, mi kellhet még hozzá, hogy mutasson is? Simán bekötöm, vagy előkészítve sincs benne semmi? (kábel, stb)

Ha az óra mögött ott van ez a pin a zöld drót végén akkor egyből fog működni, ha nincs akkor neked kell nehúzni az anyósoldali lábtértől a lila AC-relé melletti csatitól:

1632830-20141023-wLQo0d.jpg

Jó reggelt!

Megadta magát a kocsi. 94 astra f benzin 14, szerintem már 1-2 ember jól ismeri.

Tegnap átmentem a műszakin, azt mondták jó állapotban van, erre ma reggel 2 métert kigurultam a parkolóból és annyi. Leállta a motor, önindító prög csak. Gyújtást rá tudom adni, közben van valami kattanó hang is. Nem tudom mi van. Benzin van benne, olaj van benne. Semmi nem változott tegnap óta. Akksi új, tavaszi, zselés, van benne töltöttség. Azért annyira még hideg sincs, hogy ne induljon és elsőre el is indult.

Mi az, amit meg tudok nézni?

Például azt hogy kap-e benzint a motor. Ha sikertelen önindítózás után benzinszagú a kipufogó akkor kap. Vagy leveszed az injektorról azt a nagy fekete kupkakot és a pillangószelepre öntesz egy kevséke benzint. Ha most beröffen egy pillanatra akkor üzemanyag ellátási gondod van. Ha a kattogást az anyósoldali lábtérből hallod akkor lehet az AC-relé nem húz be rendesen. Húzd ki, dugj be egy drótot a 30-87-es pineket összekötve és próbáld úgy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha az óra mögött ott van ez a pin a zöld drót végén akkor egyből fog működni, ha nincs akkor neked kell nehúzni az anyósoldali lábtértől a lila AC-relé melletti csatitól:

1632830-20141023-wLQo0d.jpg

Például azt hogy kap-e benzint a motor. Ha sikertelen önindítózás után benzinszagú a kipufogó akkor kap. Vagy leveszed az injektorról azt a nagy fekete kupkakot és a pillangószelepre öntesz egy kevséke benzint. Ha most beröffen egy pillanatra akkor üzemanyag ellátási gondod van. Ha a kattogást az anyósoldali lábtérből hallod akkor lehet az AC-relé nem húz be rendesen. Húzd ki, dugj be egy drótot a 30-87-es pineket összekötve és próbáld úgy.

Egy darab kattanás volt gyújtásra (nem vagyok benne biztos, hogy nem volt eddig sem), de a búgást is hallom mellé. Van pót relém, úgyhogy megnézem azzal. Köszi!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy hogyan kell nézni, haver jön délután elvileg meg tudjuk nézni. Csak gyertyaakulcsa nem biztos, hogy van.

Hogy kell nézni egyébként?

Kiveszel egy gyertyát, vagy ha van egy plussz akkor csak lehúzol egy pipát rádugod a tartalék( vagy a kivett) gyertyát és a végét letesteled. Aztán nézni kell hogy indítózáskor szikrázik-e. De ezzal csak azt tudod megnézni hogy hengeren kívül van-e szikra. Azt hogy a hengerben nyomás alatt és időben adja-e le azt nem. De a legtöbb híba így kiszűrhető.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.