Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Nekem is magas az alapjárat, 1500 körül van mindig, ha kinyomom a kumplungot akkor mégtöbb. Hibakódra a 22-est dobálja, ami ha jól tudom gázpozíció hiba.Leszedtük a nagy fekete kupakot, és arra lettünk figyelmesek, tele van az egész sárgás színű trutyival. Ez esetleg utalhat kezdődő hengerfej problémára?A kupak belsejében jól látni, hogy a kartelgázcsőtől jött a sárgás trutyi.

A sárga trutyi többek között a sok rövidtáv jele is télen, ha más tünet nincs ebből még nem kell a hengerfej problémára gondolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is magas az alapjárat, 1500 körül van mindig, ha kinyomom a kumplungot akkor mégtöbb. Hibakódra a 22-est dobálja, ami ha jól tudom gázpozíció hiba.Leszedtük a nagy fekete kupakot, és arra lettünk figyelmesek, tele van az egész sárgás színű trutyival. Ez esetleg utalhat kezdődő hengerfej problémára?A kupak belsejében jól látni, hogy a kartelgázcsőtől jött a sárgás trutyi.

Ha állandóan magas az alapjárat, érdemes megnézni a pillangószelep potméterét. Lehet rossz pozícióban van, ezért nem zár rendesen a szelep.

Ha alkalmilag (és esetleg még változóan is) magas, az inkább a rugó visszahúzásának elégtelensége okozhatja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ.Azt még megtudnátok mondani esetleg, hogyha 95-100 fokos motornál lecsavarom a kiegyenlítő tartály kupakját, kinyomja a nyomás a vizet, hidegegebb motornál nem.Ez természetes? Továbbá járó üzemmeleg motornál, levettem a vízcsövet. ami oldalról a kiegyenlítő tartályba megy, de nem jött rajta semmi víz. Nem kéne folyamatosan keringeni a rendszerbe a víznek?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ.Azt még megtudnátok mondani esetleg, hogyha 95-100 fokos motornál lecsavarom a kiegyenlítő tartály kupakját, kinyomja a nyomás a vizet, hidegegebb motornál nem.Ez természetes? Továbbá járó üzemmeleg motornál, levettem a vízcsövet. ami oldalról a kiegyenlítő tartályba megy, de nem jött rajta semmi víz. Nem kéne folyamatosan keringeni a rendszerbe a víznek?

Hát ezeket ne nagyon próbálgasd meleg motor esetén, mert nem fognak örülni Neked a sürgősségin... Hő hatására ne csodálkozz, hogy nő a nyomás. Logikus! nem? A kiegyenlítő tartályban nem úgy kering a víz. Ez a túlnyomásnak van fenntartva, illetve a természetes párolgás pótlására. Valójában gravitációs elven kering benne a víz, és a vízcsövekben, motorban, hűtőben van hajtott keringés. Azon a vékony csövön nincsen folyamatos keringés általában.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ.Azt még megtudnátok mondani esetleg, hogyha 95-100 fokos motornál lecsavarom a kiegyenlítő tartály kupakját, kinyomja a nyomás a vizet, hidegegebb motornál nem.Ez természetes? Továbbá járó üzemmeleg motornál, levettem a vízcsövet. ami oldalról a kiegyenlítő tartályba megy, de nem jött rajta semmi víz. Nem kéne folyamatosan keringeni a rendszerbe a víznek?

Ha meleg motornál rácsavart kupaknál össze tudod nyomni a vízcsövet, viszonlag kis erővel, akkor nem kell aggódni, a hengerfejesség egyik jele hogy ha a vízjárat szakad bele az égéstérbe a motor felfújja a csöveket és betonkemények sokszor el is durrannak. Később aztán elkezd eltűnni a víz, az adott hengert megtölti, az nem is jár többnyire. A kiegyenltőt lehet megnézni nem úszik-e olaj a víz tetején (olaj-vízjárat összeszakadása) . Ha az olajjárat szakad bele az égéstérbe azt nehezebb észrevenni, több a kartergáz, csipegeti az olajat, az autó füstöl de ugye mindegyiknek van fokozata, kicsit vagy nagyon közelkedik egymással a két dolog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha meleg motornál rácsavart kupaknál össze tudod nyomni a vízcsövet, viszonlag kis erővel, akkor nem kell aggódni, a hengerfejesség egyik jele hogy ha a vízjárat szakad bele az égéstérbe a motor felfújja a csöveket és betonkemények sokszor el is durrannak. Később aztán elkezd eltűnni a víz, az adott hengert megtölti, az nem is jár többnyire. A kiegyenltőt lehet megnézni nem úszik-e olaj a víz tetején (olaj-vízjárat összeszakadása) . Ha az olajjárat szakad bele az égéstérbe azt nehezebb észrevenni, több a kartergáz, csipegeti az olajat, az autó füstöl de ugye mindegyiknek van fokozata, kicsit vagy nagyon közelkedik egymással a két dolog.

Köszönöm a válaszokat. Akkor nem kell aggódnom még, meleg motornál össze lehet nyomni a vízcsöveket. Az olaj sem fogy, és nem is habzik, ha belenézek.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket szeretnem kérni ismét. Mostanában egyre több gond van az autómmmal:( 8szelepes 1.4 es classic astram van. A következő probléma nedves időben vagy hidegben szokott jelentkezni. Alig akar beindulni( vadi uj akksi) ha beindul olyan mintha nem menne rendesen minden henger. Ha rendesen jár a motor akkor gázadásnál le akar fulladni illetve durrog, csattog, rángat nem megy... Néha akkorákat csattan a motor hogy ha ijedős lennék megijednék. Magae fordulattartomanyban nem jelentkezik inkább csak gyorsítas közben alacsony fordulaton 2500 alatt. Mi lehet ez? Lehet h az egyik gyujtokabel avétos kicsit, de az nem okozhat ilyen komoly rángatást szerintem. A gyertyak is rendben vannak. És eddig csak nedves idôben jelentkezett ez a hiba. Köszi a segítséget. Nagon aggaszt a dolog.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket szeretnem kérni ismét. Mostanában egyre több gond van az autómmmal:( 8szelepes 1.4 es classic astram van. A következő probléma nedves időben vagy hidegben szokott jelentkezni. Alig akar beindulni( vadi uj akksi) ha beindul olyan mintha nem menne rendesen minden henger. Ha rendesen jár a motor akkor gázadásnál le akar fulladni illetve durrog, csattog, rángat nem megy... Néha akkorákat csattan a motor hogy ha ijedős lennék megijednék. Magae fordulattartomanyban nem jelentkezik inkább csak gyorsítas közben alacsony fordulaton 2500 alatt. Mi lehet ez? Lehet h az egyik gyujtokabel avétos kicsit, de az nem okozhat ilyen komoly rángatást szerintem. A gyertyak is rendben vannak. És eddig csak nedves idôben jelentkezett ez a hiba. Köszi a segítséget. Nagon aggaszt a dolog.

kb nekem is ez volt most, elosztófedél+rotor csere megoldotta

de mielőtt cserélnéd, le kell venni, kitakarítani, meg a szegmenseket kicsit megcsiszolni, 1-1 húzás rajta smirglivel

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket szeretnem kérni ismét. Mostanában egyre több gond van az autómmmal:( 8szelepes 1.4 es classic astram van. A következő probléma nedves időben vagy hidegben szokott jelentkezni. Alig akar beindulni( vadi uj akksi) ha beindul olyan mintha nem menne rendesen minden henger. Ha rendesen jár a motor akkor gázadásnál le akar fulladni illetve durrog, csattog, rángat nem megy... Néha akkorákat csattan a motor hogy ha ijedős lennék megijednék. Magae fordulattartomanyban nem jelentkezik inkább csak gyorsítas közben alacsony fordulaton 2500 alatt. Mi lehet ez? Lehet h az egyik gyujtokabel avétos kicsit, de az nem okozhat ilyen komoly rángatást szerintem. A gyertyak is rendben vannak. És eddig csak nedves idôben jelentkezett ez a hiba. Köszi a segítséget. Nagon aggaszt a dolog.

Márpedig ha nedves időben jelentkezik, jó eséllyel gyújtással kapcsolatos dolog lesz. Érdemes cserélni elosztófedelet + rotort, hanem volt mostanában, nem nagy összeg, és hasznos lehet. Ami az "avétos" gyertyakábelt illeti, nem árt cserélni, sokszor olyan gyertyakábelek is okoznak problémát, amik kinézetre teljesen épek, nemhogy egy már kinézetre is "avétos".

Ezen kívül érdemes átnézni a vákuumcsöveket is, nincs-e lecsúszva, kirepedve valamelyik.

Link to comment
Megosztás:

TPS potméter kéne kölcsönbe, tegnapra. :D Egy ismerősöm szerint az lehet a gond okozója. Ma pl indítás után gyanúsan sokáig tartotta a magas fordulatot és szabályzott lejjebb. Aztán utána ugye, ahogy melegedett a motor, egyből beállt a 2000-es alapjárati fordulatszám. Ha a TPS potitól sem javul meg, akkor veszek egy NE-t. :D

Link to comment
Megosztás:

TPS potméter kéne kölcsönbe, tegnapra. :D Egy ismerősöm szerint az lehet a gond okozója. Ma pl indítás után gyanúsan sokáig tartotta a magas fordulatot és szabályzott lejjebb. Aztán utána ugye, ahogy melegedett a motor, egyből beállt a 2000-es alapjárati fordulatszám. Ha a TPS potitól sem javul meg, akkor veszek egy NE-t. :D

Hányat vigyek? :D Holnap feléd megyek amúgy is, mert Bundeenak meg Opelnilsnek viszek cuccokat veszprémbe. De ha gondolod van komplett NE-m is eladó. :D

Link to comment
Megosztás:

Nálam megoldódott a magas fordulatszám probléma. X16XEl. Lényege, hogy falsot szívott. Nem a vákuum csövek környékén, és nem azokon a helyeken, ahol az ember gondolná.

http://i35.tinypic.com/b4caqu.jpg

A két szívórész közti zöld tömítés volt már rottyon. Rendeltem gyárit, és összeraktam. Minden cső ellenőrizve, de nem volt hibás egyik sem. Mióta megcsináltam érezhetően más lett a kocsi.

Ha esetleg valaki nem találja a problémát, érdemes a régi tömítéseket is ellenőrizni!

Link to comment
Megosztás:

Guest kétütemű tomi

Sziasztok! Opel astra f 1,4 16v x14xe 90lo van. Segitséget szeretnék kérni. Alapjáraton nem megy az 1 es vagy 4 es hengerem. Nagyon rázza kasznit meg mindentt. Cseréltem gyertyát és semmi változáz, 1500 körül van a HC. Mi lehet a probléma?!!!

Nálam a vákum csőről törött le a tank szellőztető catlakoztató csövecskéje, és annyi fals levegő már elég is volt a káoszhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel astra f 1,4 16v x14xe 90lo van. Segitséget szeretnék kérni. Alapjáraton nem megy az 1 es vagy 4 es hengerem. Nagyon rázza kasznit meg mindentt. Cseréltem gyertyát és semmi változáz, 1500 körül van a HC. Mi lehet a probléma?!!!

Hogy melyik henger a gyertyapipák lehúzkodásával ki lehet szűrni ha elektromos hiba. Annak a gyertyának meg fekete-dzsuvásnak kéne lennie ahol nem ég el az üzemanyag. A régi gyertyák milyenek voltak?

Link to comment
Megosztás:

Pár napja folyik a hűtőm. Vettem tömítő löttyöt, de nem segített. Jövő héten veszek új hűtőt,azt kérdezném, hogy a Nissens márkáról van e valakinek tapasztalata? Vagy az olcsóbb EU import is jó pár évig?

Nekem a legolcsóbb unixos van bent jól működik már évek óta. A rendszert nem ártana átmosni, a tömítő esetleg ott is tömítt ahol nem kéne.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem a legolcsóbb unixos van bent jól működik már évek óta. A rendszert nem ártana átmosni, a tömítő esetleg ott is tömítt ahol nem kéne.

Köszi!

A cromaxnál nézelődtem,ott 9000 a legolcsóbb.

Az átmosás az új hűtővel,desztillált vízzel,járatással majd leengedéssel működik?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A cromaxnál nézelődtem,ott 9000 a legolcsóbb.

Az átmosás az új hűtővel,desztillált vízzel,járatással majd leengedéssel működik?

Hát inkább arra gondoltam, hogy megbontás után slagot dugsz bele és átmosod. Ha lerakósott esetleg valahová a tömítőböl talán kimossa. De alapból nem árt, ha mostanában nem volt a fagyálló lecserélve szép kis koszos víz szokott kifolyni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.