Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Saját tapasztalatok alapján:

Olajból a 16 szelepes ecotec motorokba minimum a gyári 10W40-es

félszinti kell. Ha igényes vagy, és azt akarod hogy viruljanak a hidrotőkék

200E km-nél is, akkor Castrol RS 10W60.

Bordásszíj+vezetőgörgők+feszítő cseréje szigorúan 60E km-nél, és

szigorúan gyári alkatrészből! (szoktak gagyikra is olyat mondani, hogy

gyári beszállító, de ki kell röhögni)

Vízpumpa szerencsés esetben éli csak meg a 120E km-t. :)

Szvsz, ha 10 000km-ként kicseréli teljesen jó a 10W40 gyári.

Mennyi egy liter Castrol RS 10W60?

A vízpumpa a 8 szelepeseknél 150ezernél szokott csereéretté válni.

Az Ecotec-eknél is elmegy az 120at. Mondjuk ez akkor igaz ha 0-tól nálad az autó és tudod, hogy annyi van benne. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szizso!

Egy liter RS 4000 HUF jelenleg, a 4L-es 15000HUF.

Ha engem kérdezel, akkor a több mint 180000km után, amiből ugye

nem sok kímélt km volt, a hidrotőkék az életüket ennek az olajnak

köszönhetik, szerintem tuti biztos, hogy a 10W40 olaj mellett már

lettek volna gondjaim velük. Meg jobban is fogy a hőtűrés-hiány miatt. :)

De abban igazad van, hogy kommersz olcsó felhasználásra a legjobb a

gyári 10W40 olaj. :lol:

Nálam a gyári vízpumpa 108000-et ment el, de egyik ismerősnél csak

80000-et. Mindkettő autó ecotec. Egyébként amit kiszedtünk mocit,

abban 70000km-es volt a vízpumpa, és már nem is tettük át az újba,

mert csúnyán eresztette a vizet.

Link to comment
Megosztás:

No hamár ennyire belemerültünk az olaj témába, akkor megkérdezném, hogy a Rowe milyen márkának számít, mert most pár hete ezen cég Formula GT fantázianevû terméke van a gépemben - elõtte gyári volt mindig, mivel Opel service gondolom azt tesz bele - viszont most egy ismerõs ilyet rakott bele - elég kezdõ vagyok s nem mondtam neki, hogy Opel legyen, meg nem is gondoltam, hogy ennyit számít... viszont most prázok, s ha gyagyi akkor sürgõsen cserélni fogom...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis problémám! Hétvégén teszteltem egy kicsit a gépet az M3-on. Az egy dolog hogy 215-nél (ez volt a max sík egyenesben, leejtőn 235.) leszakadt a kartervédő. Szerencsére nem repült el mert egy csavar még fogta. Aznap nem volt vele semmi gond de másnaptól hülyéskedik az alapjárat. Van olyan, hogy leáll rögtön indítás után, van olyan hogy felpörög 3000-re és ott áll, vagy ha 2, 3-ból kinyomom a kuplungot leáll.

Ma egyenlőre nem csinálta de ki tudja. Elég gáz amikor menet közben eltűnik a szervó, nehéz lesz a fék stb.

Tippek??

:)

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Az Én Astrám 1993.-as, 1.4.-es benzines. A motorban csak 120.000 km. van, és menetközben rángat. Van amikor 3.-4. napig sem, de van amikor naponta többször is. A jelenség pontosan olyan, mint amikor a benzin fogy ki egy autóból. Amit magamtól tudtam, már mindent kicseréltem. Új az elosztófej, a rotor, új gyertyákat vettem, és a benzinszűrőt is kicseréltem. Van egy tartalék alapjárati motorom, azt is kicseréltem. Levettem az injektort, alul és középen a tömitéseket kicseréltem. A probléma nem szünt meg. Az alapjárat is ingadozik, és olyan mintha nemlenne meg a kellő ford. szám. Hol felbőg a motor, hol pedig majdnem leáll. A hibajelenség független a terheléstől, és független az időjárástól, és a tankban az üa. mennyiségétől. Én már nemtudom hogy valyon mit kellene még kicserélni, vagy kitakaritani. Teljesen tanácstalan vagyok. Pár ismerősöm mondta, hogy elképzelhető, hogy esetleg lambdaszonda problémám van. Hát nemtudom. Ha valaki tud segiteni valami tippel, akkor irjon nekem. Köszönöm.

a fölöslegesen nyitott topik törölve lett

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.