Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

"Van Metabond benzin adalékom. Ha betöltöm, nekem megnő a benzin fogyasztásom."

Attól biztos nem. :)

Valami másban keresd a jelenség okát, pl. éppen nehezebb jobbláb, több hidegmenet, stb. :D

Arányban mennyit raksz a benzinhez?

Silver!

2kiló körül, ha teljes felújítást csináltatsz.

Link to comment
Megosztás:

Igen.A bontókban hegyekben áll.A hengerfejig ugyanaz mint az SI.

Na ja és onnan hogy választassz ki kevésbé lestrapáltat :D Lehet ránézsre jó amúgy meg nem ;)

Vagy hülyeséget beszélek?Mondjuk nem tudom mennyi egy motor.Ha kicsi pénz akkor lehet jobban megéri próbálkozni ;) De reménykedem a legjobbakban hogy ilyenben nem kell még majd gondoljkoznom.

Amúgy ha másik motort raknál bele milyen engedély kell vagy mi kell hozzá?Újra kell műszakiztatni is? :)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ha másik motort raknál bele milyen engedély kell vagy mi kell hozzá?Újra kell műszakiztatni is? :)

Ha ugyanolyan motort raksz bele, akkor az nem nagy gáz. De ha nagyobbat/más fajtát raksz bele, akkor az nagyon sok papírmunka, meg sok sok pénz. Meg ebben az esetben a fékről sem szabad megfeledkezni...

Link to comment
Megosztás:

Ha ugyanolyan motort raksz bele, akkor az nem nagy gáz. De ha nagyobbat/más fajtát raksz bele, akkor az nagyon sok papírmunka, meg sok sok pénz. Meg ebben az esetben a fékről sem szabad megfeledkezni...

Úgy gondoltam ahogy powerup is mondta,hogy belerakni egy 1,6SI astrába egy 1,6-os motort és a hengerfej meg maradna az eredeti :) Már ha jól értettem powerupot :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy gondoltam ahogy powerup is mondta,hogy belerakni egy 1,6SI astrába egy 1,6-os motort és a hengerfej meg maradna az eredeti :) Már ha jól értettem powerupot :D

Nemnem.A már gyárilag bennelévő C16NZ blokkra teszel egy Si hengerfejet mindenestől+vezérlőelektronikát.A hengerfejet pedig mielőtt felrakatnád, felújíttatod.

Az 1.6-os moci helyett pedig vagy egy ugyanolyan, de alacsonyabb károsanyagkibocsátású, tehát korszerűbb motort rakhatsz be, de a lényeg, hogy az adott típus szerelve volt-e azzal.Ergo, zsákutca, mert a Z-s motorkód már nem szerepelt a palettán.Esetleg átépítheted 1.7-es diesellé, ami ugye alapból őrültség.Egy hivatalosssátétel pedig olyan 85e.ft, ha minden smakkol.

Szal marad a motormacera.Ami Si-re átépítésnél szvsz mindennel együtt legalább 120e. ft, de akkor a munkadíj nagyon baráti, mert az anyagköltség legalább 80-90e. ft.

Link to comment
Megosztás:

Nemnem.A már gyárilag bennelévő C16NZ blokkra teszel egy Si hengerfejet mindenestől+vezérlőelektronikát.A hengerfejet pedig mielőtt felrakatnád, felújíttatod.

Az 1.6-os moci helyett pedig vagy egy ugyanolyan, de alacsonyabb károsanyagkibocsátású, tehát korszerűbb motort rakhatsz be, de a lényeg, hogy az adott típus szerelve volt-e azzal.Ergo, zsákutca, mert a Z-s motorkód már nem szerepelt a palettán.Esetleg átépítheted 1.7-es diesellé, ami ugye alapból őrültség.Egy hivatalosssátétel pedig olyan 85e.ft, ha minden smakkol.

Szal marad a motormacera.Ami Si-re átépítésnél szvsz mindennel együtt legalább 120e. ft, de akkor a munkadíj nagyon baráti, mert az anyagköltség legalább 80-90e. ft.

Most nem tudom hogy én értelek e félre :)

A lényeg hogy adott lenne egy 1,6SI és abba kellene másik moci akkor egy sima 1,6osat nem lehet belerakni és a réginek a hengerfekjét szerelni át. :D

Link to comment
Megosztás:

Most nem tudom hogy én értelek e félre :)

A lényeg hogy adott lenne egy 1,6SI és abba kellene másik moci akkor egy sima 1,6osat nem lehet belerakni és a réginek a hengerfekjét szerelni át. :D

De igen, szal akkor a tiéd 1.6Si, és a blokkot akarnád kicserézni.

lehet.Komplett mocit fog majd a bontós rádsózni, mert elég kevés helyen bontják meg a mocit.De akkor változik a motorszámod, amit be kell jegyeztetni a forgalmiba.Az meg pénz.Meg a motor is pénzbe kerül.meg a munkadíj is.

Szal inkább egy motorgenerál.Szerintem.De olcsóbból is megvan, mint 2K.Az is 100.Olyan 140-150e.

Link to comment
Megosztás:

Most nem tudom hogy én értelek e félre :)

A lényeg hogy adott lenne egy 1,6SI és abba kellene másik moci akkor egy sima 1,6osat nem lehet belerakni és a réginek a hengerfekjét szerelni át. :D

Te értetted jól,és bele lehet tenni a sima 1.6-ost,a hengerfej meg marad az SI-jé.Hiszen fordítva is szokták csinálni,tehát sima c16nz-t Si-re alakítani.De kár erről most beszélni,hiszen még nem is vettél kocsit.Egyébként 1 ilyen moci nem drága,bontóban 20-40 ezer.

Link to comment
Megosztás:

Te értetted jól,és bele lehet tenni a sima 1.6-ost,a hengerfej meg marad az SI-jé.Hiszen fordítva is szokták csinálni,tehát sima c16nz-t Si-re alakítani.De kár erről most beszélni,hiszen még nem is vettél kocsit.Egyébként 1 ilyen moci nem drága,bontóban 20-40 ezer.

:) Felkészülök a legrosszabbra :D

Link to comment
Megosztás:

"Van Metabond benzin adalékom. Ha betöltöm, nekem megnő a benzin fogyasztásom."

Attól biztos nem. :)

Valami másban keresd a jelenség okát, pl. éppen nehezebb jobbláb, több hidegmenet, stb. :D

Arányban mennyit raksz a benzinhez?

Metabond Megalene.

Írás szerint, 20 ml/tank. 3x raktam bele, azóta nem rakok bele.

Előző autónak is megnőtt tőle a fogyija, kb 1 litert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Meg tudja nekem mondani valaki hogy hogy kell 8szelepes astrában cserélni a termosztátot???

Nem írtál motorkódot, de tudtommal csak a 16 szelepeseknek van külső termoszuk (1.6 és 1.4 esetén biztosan így van, a nagyobb mocikat nem tudom).

A belső termosz cseréjéhez szét kell szedni a vezérlést, szal az nem otthoni munka, egy külsőt viszont csak pár csavar cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Nem írtál motorkódot, de tudtommal csak a 16 szelepeseknek van külső termoszuk (1.6 és 1.4 esetén biztosan így van, a nagyobb mocikat nem tudom).

A belső termosz cseréjéhez szét kell szedni a vezérlést, szal az nem otthoni munka, egy külsőt viszont csak pár csavar cserélni...

C14NZ-nek külső vagy belső termója van?

Link to comment
Megosztás:

"Olcsóbb venni egy bontott jó állapotú c16nz blokkot hozzá,mert az Si is csak egy gyárilag tuningolt c16nz!"

Ez nem motorgenerál. Kapsz egy lutri blokkot, aminek nem ismered az előéletét... hiába méricskéled,

hiába jól néz ki, lehet hogy 1000km múlva kikönyököl valamelyik hajtókar. Továbbá a motorgenerál

lényeges pontja a hengerfej komplett felújítása, ami szintén sok pénzbe kerül.

Ja, arról nem is beszélve, hogy változik a motortípus, ami ugye plusz pénz a bürokráciának. :D

Lehet 100e HUF-ból is motorgenerált csináltatni, utángyártott cuccokból, csak hát ugye arról nem lehet

sok jót mondani. :)

Link to comment
Megosztás:

"Olcsóbb venni egy bontott jó állapotú c16nz blokkot hozzá,mert az Si is csak egy gyárilag tuningolt c16nz!"

Ez nem motorgenerál. Kapsz egy lutri blokkot, aminek nem ismered az előéletét... hiába méricskéled,

hiába jól néz ki, lehet hogy 1000km múlva kikönyököl valamelyik hajtókar. Továbbá a motorgenerál

lényeges pontja a hengerfej komplett felújítása, ami szintén sok pénzbe kerül.

Ja, arról nem is beszélve, hogy változik a motortípus, ami ugye plusz pénz a bürokráciának. :D

Lehet 100e HUF-ból is motorgenerált csináltatni, utángyártott cuccokból, csak hát ugye arról nem lehet

sok jót mondani. :)

Egyetértünk,hogy jobb a motorgenerál,ez nem is lehet vitás.Azonban a szóban forgó autó '92-es,és ha azt nézzük,hogy a generál költsége az autó értékének fele,akkor célszerűbb olcsóbb megoldást keresni.Nemrég egy ismerősöm vett az ősöreg Vectrájába c16nz blokkot,15-ért megkapta hengerfej nélkül,10-ért meg belerakták neki.Mondjuk a sokat állt c16nz hajlamos gyűrűtörésre,de ő ezt is megúszta.A lényeg,hogy én egy korántsem "jó" de olcsóbb megoldást javasoltam! ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyetértünk,hogy jobb a motorgenerál,ez nem is lehet vitás.Azonban a szóban forgó autó '92-es,és ha azt nézzük,hogy a generál költsége az autó értékének fele,akkor célszerűbb olcsóbb megoldást keresni.Nemrég egy ismerősöm vett az ősöreg Vectrájába c16nz blokkot,15-ért megkapta hengerfej nélkül,10-ért meg belerakták neki.Mondjuk a sokat állt c16nz hajlamos gyűrűtörésre,de ő ezt is megúszta.A lényeg,hogy én egy korántsem "jó" de olcsóbb megoldást javasoltam! ;)

Persze értettem én hogy mi a dörgés ;)

Most úgy néz ki hogy kiszemelt verdámhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkező astrák kb 140-150.000ftal többe kerülnek.Most nem tudom ennek mi az oka :) Da ha netán a motor,akkor csinálok rajta egy motor generált nem gagyi alkatrészekkel és akkor se sokkal vagyok felette a azoknak az autóknak amilyen ennek az átlagos ára ;) Szép magyar mondat.

Szóval amit kinéztem 520000Ft ugyanilyen felszereltségú autók kb 670-700-ig vannak.

Így motorgenerállal együtt se jövök ki sokkal drágábban és akkor tuti jó a motor :D

Bár tudom nem csak a motor számít de majd jól megnézzük meg kivizsgáltatjuk van e idült vagy heveny betegsége és ha van az mennyiből orvosolható. :P

Egyébként érdemes márkaszervízbe vinni kivizsgáltatni, vagy bármilyen szervíz megteszi.Vagy ez hülye kérdés ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy kompressziómérés, illetve veszteségmérés sokat elárul a motor állapotáról.

Powerup!

Csak sajna amit találsz blokkot, az jó esetben is csak 1 évvel fiatalabb az említettnél,

és ki tudja, nem-e jóval többet kapott a pofájába... teljesen lutri téma.

Link to comment
Megosztás:

Egy kompressziómérés, illetve veszteségmérés sokat elárul a motor állapotáról.

Powerup!

Csak sajna amit találsz blokkot, az jó esetben is csak 1 évvel fiatalabb az említettnél,

és ki tudja, nem-e jóval többet kapott a pofájába... teljesen lutri téma.

Ezt gondolom majdnem minden szervizbe meg tudják nézni. Egy ilyen általános műszaki állapot felmérés mennyi lehet? 5-10.000?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.