Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

a helyedben inkább csak a gumitömítését venném meg. Nekem anno 100 Ft-ba került, és megoldotta minden bajom. (zörgött is picit, meg pár csepp olaj is volt)

a burkolatot meg ahogy Gabi is írta, elől is illeszteni kell a helyére. :lol:

Hali!

Ma vettem olajbeöntő sapka tömítést, Opel szervízben 89,- Ft volt!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma vettem olajbeöntő sapka tömítést, Opel szervízben 89,- Ft volt!

Akkor legközelebb majd okosabb leszek :lol:

Már megvettem a sapkát, érdekes módon ez fekete színű, és más a gyártója is, mint azelőzőnek... a régi is megvan még, most már kíváncsiságból veszek egy tömítést bele, és megnézem, hogy miújság.

Köszi és üdv

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok !

Elhatároztam, hogy kipróbálom a Protec adalékot, utána is olvasgattam a fórumon, de azt sehol nem találtam meg, hogy valójában hogy is kell csinálni :lol:

ELmondom, hogy gondolom, és majd kijavítottok.

Teletankolom az autót. Elmegyek venni szép, piros színű Protec injektor ( üzemanyagellátórendszer ) tisztító adalékot.

Beleöntök belőle az autóba. Első kérdés, hogy mennyit ? Az autón nem tudom, volt-e ilyen adalék használva, az utóbbi 25ezer kmen biztos nem.

Szóval beleöntöm a megfelelő keverési arányban.

Kijárom belőle a tank benzint.

Utána újra kell tankolnom :lol:

Benzinszűrőt kell cserélni. Kb ennyi ?

Benzinszűrőt akkor kell cserélni, ha kijártam a proteces tank benzint, vagy esetleg még egy teli tank benzin elfogyasztása után ?

Köszi a segítéget,

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Észrevettem,hogy elkezdett szivárogni az olaj (vagy mi :lol: )a képen látható helyeken (ez nem az én autóm képe):

kép

Ezt otthon meg tudom csinálni,vagy szerelő?

köszi.

Ez a szelepfedéltömítés lesz.

Mondjuk - az én véleményem szerint - az autók 80%-nál szivárog ott az olaj ( még apósom 18ezer km-t futott KIA-jában is ).

Ha nem vészes az olajfogyi, szerintem nem kell foglalkozni vele, de ha zavar, akkor sem egy nagy kaland kicserélni. Faterom 150ezret futott Suzukijában mióta nálunk van ( 7 éve ), azóta könnyezik. Eddig nem okozott különösebb gondot.

Szerintem :lol:

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Multkor vezérmű csere alaklmával a folytószelep környékét is kitakarította a szerelő. Hát lehet nem kellett volna. Most reggel indításkor nehezen találja az alapjárati fordulatot. :lol: Az alapjárati motort biztos nem takarította mert még a gyári piros festék sértetlen a csavarokon így ez rám vár. De hogy ne végezzek fél munkát kitakarítanám a pillangó szelep környékét is rendesen. X16XEL-nél nagyon szét kell dönteni, hogy hozzáférhető legyen?

Más:

A régóta remegő km mutatóm most már hangot is hallatot 1-2 hete. Így vettem is gyorsan egy új spirált. Régit kiszedtem és a két végén két darabban esett ki belőle a spirál. Ez bizony el volt már törve csak gondolom összeakadt és még hajtott. Újat berakatm, de egy nap (20km) után kezdett hangja lenni. Mérges voltam, hogy az új is :lol:

De hétvégén szétszedtem és jól belefolyattam olajat és azóta csendben van. Lehet, hogy ezt gyárilag nem is kenik meg semmivel? (gyári gm matricásat vettem)

Remélem nem tett benne kárt ez a 20km szárazon futás.

Link to comment
Megosztás:

Multkor vezérmű csere alaklmával a folytószelep környékét is kitakarította a szerelő. Hát lehet nem kellett volna. Most reggel indításkor nehezen találja az alapjárati fordulatot. :lol: Az alapjárati motort biztos nem takarította mert még a gyári piros festék sértetlen a csavarokon így ez rám vár. De hogy ne végezzek fél munkát kitakarítanám a pillangó szelep környékét is rendesen. X16XEL-nél nagyon szét kell dönteni, hogy hozzáférhető legyen?

Attól függ. Ha neked a felül kacskaringós szívósorod van, akkor mókás, mert nehéz jobb oldalt

hozzáférni a folytószelepházhoz. De azért nem veszélyes.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ. Ha neked a felül kacskaringós szívósorod van, akkor mókás, mert nehéz jobb oldalt

hozzáférni a folytószelepházhoz. De azért nem veszélyes.

Igen kacskaringós. :lol: De mi van ha leveszem azt a kacskaringóst. Multkor szervizben levették... nem tűnt bonyolultnak és akkor már szabad az út a folytószelepházhoz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.