Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan ügyben érdeklődnék hogy, volt egy vezérlés cserém az autón. Vezérműszíj, feszitő, vízpumpa. Még mielött nem volt ez meg olyan érdekes nyikorgó hang jött a motortérből. azt mondták feszitő. Na akkor megvolt a csere és ismét lehet hallani. Álltalában akkor jelentkezik ha 3000-4000RPM-en hajtom. De ezt a hangot akkor hallod ha alapjáraton megy a moci. Van tippe valakinek? Generátor kizárva szíj nem csuszik. Én kizártnak tartom hogy az új feszitőnek lenne ilyen hangja. Gyárit vettem bele pedig. Előre is köszönöm szépen.

Szia Dobci!

Szerintem is 2 dolog lehet amire én gondolok:

-túl van feszítve valamiért az új szíj

-rossz minőségű a szíj

nekem anno a 2. miatt csinálta ezt és csak amíg hideg volt a motor, de télen nyáron

Üdv

Link to comment
Megosztás:

c16se-nek hol kéne megtartania a benzinnyomást? a benzinhíd tartja, vagy az ac?

mert valszeg emiatt nem indul a kocsi, csak erős 3.ra :lol:

Ha ez lenne a gond, akkor első indítózásnál max 10mp-en belül el kéne indulnia.

Amúgy szerintem az AC tartja ennél is (és ugye az injektorok).

Link to comment
Megosztás:

Szia Dobci!

Szerintem is 2 dolog lehet amire én gondolok:

-túl van feszítve valamiért az új szíj

-rossz minőségű a szíj

nekem anno a 2. miatt csinálta ezt és csak amíg hideg volt a motor, de télen nyáron

Üdv

Minden gyári!

Vezérműszíj GATES!

Köszönöm szépen az infokat!

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok árlista :lol:

Van olcsóbb is, ami csak a betét (asszem neked ilyen kell), meg van drágább, amit aluházzal adnak (kb 5-6e az ident).

nem is gondoltam, esetleg. :)

nem tom milyen kell bele mert le kell venni a vezérműszíjat meg a generátor szíjat is, :lol:

kösz

Link to comment
Megosztás:

Nem láttam még bűnös olajgombát, és nem is hallottam ilyenről.

Közben kiderült, hogy mi volt a gond. Hát, az olajgomba. :lol:

Kiszedték az olajgombát, becsavartak a helyére egy műszert, járatták, a nyomás rendben volt alapjáraton és fordulaton is. Betettek a helyére egy újat, és most ok minden.

Link to comment
Megosztás:

Közben kiderült, hogy mi volt a gond. Hát, az olajgomba. :lol:

Kiszedték az olajgombát, becsavartak a helyére egy műszert, járatták, a nyomás rendben volt alapjáraton és fordulaton is. Betettek a helyére egy újat, és most ok minden.

Na akkor ilyet is hallottunk már :lol:

Adtam volna én jó gombát... :)

Link to comment
Megosztás:

Így van. Úgy járatták a motort hosszabb ideig, és figyelték az értékeket.

Máshol azt olvastam, hogy kb. 0,5bar-nál jelez be az olajnyomás lámpa.

Nekem már 1.6bárnál sok minden bánta :lol:

Alapjárat 1.6 fordulaton 4.5 szabályzott vissza 3bárra.

Most 3.5 alapon és5.5 6bár fordulaton.

0.5bár igen csak karcsú.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy nektek hogyan melegszik mostanában a hideg időben a motor? Alig 1 éve cseréltem a termosztátot, és napok óta azt látom reggelente, hogy kb. 10 km haladás után áll csak be a mutató az eddig megszokott 90 és 100 fok között félúton lévő vonalra. A kék sávból pár km után kijön, de aztán a 90 környékén álldogál egy darabig. Lehet, hogy ez a termo nem bírt ki egy évet se? Vagy esetleg a hőfokjeladó lenne elöregedve? Kézzel néztem, alapjáraton a 90-es vonal környékén még nem melegszik a felső cső, meg a hűtő. 92 fokos a termóm, 1.4 16 V a motor.Igaz, nem gyári termó lett legutóbb betéve, hanem Vernet, de azt hallottam, hogy az nem olyan rossz. Lehet, hogy valóban nem bírt ki egy évet se?

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem, hogy nektek hogyan melegszik mostanában a hideg időben a motor? Alig 1 éve cseréltem a termosztátot, és napok óta azt látom reggelente, hogy kb. 10 km haladás után áll csak be a mutató az eddig megszokott 90 és 100 fok között félúton lévő vonalra. A kék sávból pár km után kijön, de aztán a 90 környékén álldogál egy darabig. Lehet, hogy ez a termo nem bírt ki egy évet se? Vagy esetleg a hőfokjeladó lenne elöregedve? Kézzel néztem, alapjáraton a 90-es vonal környékén még nem melegszik a felső cső, meg a hűtő. 92 fokos a termóm, 1.4 16 V a motor.Igaz, nem gyári termó lett legutóbb betéve, hanem Vernet, de azt hallottam, hogy az nem olyan rossz. Lehet, hogy valóban nem bírt ki egy évet se?

Itt a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.