Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

az olajbetöltő sapkán érdemes tömítést cserélni?

mert folyik mellette valamelyest

vagy egy másik sapkát inkább?

elég könnyen is jár szinte be sem akad semmibe, menet közben is rezeg, vibrál, mozog

eddig még nem tekeredett ki sosem

hát ha ennyire gáz, akkor inkább komplett sapi.

szerintem

Link to comment
Megosztás:

az olajbetöltő sapkán érdemes tömítést cserélni?

mert folyik mellette valamelyest

vagy egy másik sapkát inkább?

elég könnyen is jár szinte be sem akad semmibe, menet közben is rezeg, vibrál, mozog

eddig még nem tekeredett ki sosem

Kérdés h milyen motor...

Az enyémnek elég volt egy tömítés csere...ugyanis kihallatszott a motortérből a zörgése... ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne ismét egy gondolatom amire nem tudom a választ! ;) Tudom megszokott!!!!

Szóval a cikk amit betettem az olaj topikba, van benne egy érdekes dolog számomra mégpedig idézem:

"Kenéstechnikával foglalkozó szakemberek szerint legfeljebb egy lépcsővel térhetünk el a gyári előírástól. Ha hígfolyósabb olajat választunk, indításkor részben lecsökken a motor átolajozásának ideje, másrészt a motor lecsökkent belső ellenállása miatt nyerhetünk némi teljesítménytöbbletet. A kockázati oldalon viszont megjelenik a fokozottabb olajfogyasztás esélye, és szélsőséges terhelési feltételek mellett könnyebben megszakad az olajfilm."

Mit jelent a kiemelt rész? (saját gondolat lent! )

1; Alacsony fordulaton hirtelen gázreakció, nagy pillangó nyitás és eáltal betodul egy csomó nafta ami elég nagy terhelést jelent a motor belső szerkezetére (mivel alacsony a fordulat, kicsi az olajnyomás, lasabban tud újra felépülni a kiszorított olajfilm a csapágyakban)

2; Jelentős ideig vesenykörülmény, folyamatosan csucsteljesítményen járatott motor, megfelelő kenéssel mivel az olajnyomás a maximumon van szinte végig, de a nagy fordulat okozta kopások itt szerintem jelentősebbek.

Ideális állapot: közepes fordulatszám tartomány jó olajnyomás és ebben az esetben terhelhető a motor még jobban, mert a csúcs és a jelen helyzet közti állapot nincs olyan távol egymástól, ezért akár egy hirtelen padlógáz sem okoz akkora hirtelen terhelést a motor számára.

Jó a gondolat menet, vagy tanulnom kéne még némileg?

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

1+2 ;)

Azonban az hiányzik a cikkből, hogy az optimális olajfilm csak optimális illesztési hézagok esetén

van meg. Tehát ha lazább illesztésű motorba hígabb olajat használsz, ott sosem lesz olyan optimális

az olajfilm, mintha a belevaló viszkozítási osztályt használod. Terhelés következtében pedig a kevésbé

optimális helyzetből gyorsabban lesz rossznak mondható helyzet. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az eddig használt olajam viszkozitási indexe 165 (akármi) az új olaj 155, ez nagy különbség?

Mint mondtam, nem csak ezt kell nézni. ;)

A csokifagyi és a kutyafos között sincs szerintem nagy különbség viszkozításban, már bocs a hasonlatért ;)

Szóval mégsem mindegy, melyiket mire használod ;)

Link to comment
Megosztás:

az gondolom baj, ha az alapjárati mocim tengelye lóg.

körbe is egy kicsit, meg előlre hátra, és elég hangosan szól, mikor ráadom, vagy leveszem a gyujtást :S

Ha lóg akkor ki van kopva, szerintem mindenfajta mentési kísérlet eleve kudarcra van ítalva. Előbb-utóbb akkor is ki kell cserélni. Nekem is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha lóg akkor ki van kopva, szerintem mindenfajta mentési kísérlet eleve kudarcra van ítalva. Előbb-utóbb akkor is ki kell cserélni. Nekem is. ;)

akkor szerintem ez miatt van ez az alapjárati ingadozás is, nem tud megállni, és korrigál folyamatosan, egy kicsit sok egy kicsit kevés... ;)

8 ezerért volt valami era gyártmányú...

Link to comment
Megosztás:

huh

tiszta szomorúság vagyok

széjjelszedtem a tőkéket, kipucolgattam frankón, extra sérülés, kopás nem volt rajtuk csak teli volt trutyival

összeraktam, és ugyanolyan hangja lett mint volt

sok munka sok pénz a semmiért.........

következő beruházás 16 hidrotőke lesz ;)

és biztos az szól?

mikor bemelegszik elcsendesedik??

hidegen mikor állt a kocsi meg lehet nézni jók e a tőkék.

lvileg akkor jó, mikor megtartja a nyomást magában.

leveszed a szelepd deknit, és a tőkéket megnyomogatod, hogy lemennek e.

szelepváltásra kell tekergetni a motort, és akkor kell nézni a tőkéket... ha jól tudom, akkor mikor abütyök nem feszül neki a himbáknak.

Link to comment
Megosztás:

és biztos az szól?

mikor bemelegszik elcsendesedik??

hidegen mikor állt a kocsi meg lehet nézni jók e a tőkék.

lvileg akkor jó, mikor megtartja a nyomást magában.

leveszed a szelepd deknit, és a tőkéket megnyomogatod, hogy lemennek e.

szelepváltásra kell tekergetni a motort, és akkor kell nézni a tőkéket... ha jól tudom, akkor mikor abütyök nem feszül neki a himbáknak.

hidegen-melegen egyformán zörög......

mi lehet még kereplő hang benne?? kb mint egy egyes diesel golf

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.