Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy fontos kérdésem lenne. Meg tudnátok mondani mennyibe krülhet Astra F-hez behúzótekercs ? Bosch öninditóhoz. Előre is köszönöm. Neten kerestem de nem találtam <_<

Nem tudom, egyáltalán lehet-e kapni, szerintem csak tekercselik ha elviszed valahova javítani.

Az újak elég drágák, én ha gondom lenne vele vennék egy használtat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. van egy kis problémám <_<

nos néha, mostanában elég sűrübben mikor beindítom a kocsit olyan hangot ad ki mintha csúszna az égszíj, de nem az csúszik, kb 2-3 km-er után abbahagya, olyan visító vinyogó hangja van, apám azt mondta lehet hogy a vízpumpám haldoklik, vagy a vezérlésnél meghalt 1 csapágy, de akkor az állandóan csinálná nem? az elmult 2 nap nem csinálta, de előtte csinálta, nem mindig, de zavar. milehet a hiba??

köszi a segítséget!!

Hali!

Lehet ám generátor tárcsa el van kopva és beleül a szíj. Pl.: Nekem ez volt a baj ki lett cserélve és a nyikorgó hang elmúlt.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nagyon ritkán szokták külön cserélni,nem is szokták szétszedni,együtt cserélik a bendixxel,ezért is hívja mindenki az egészet bendixnek...mennyit kért érte?

9000HUF + 940HUF a szénkefe tartó vagy mi mert el volt törve összesen 16.000HUF munkadíjjal <_<

Link to comment
Megosztás:

és mégse a 200ezres volt rajta neked se.

vagy már az van rajta?

nekem régebben volt ilyen sufnis megoldás, ami viszont szépen meg volt csinálva.

de nem sokat jelentett, egy jó csippel talán 10%-ot hozott volna LE-ben.

már teljesen más rendszerem van, 4pillangós. Ebben csak a szívósor volt 130e körül,

de úgy, hogy csak a talpat kellett a dbilastól venni, a dupla 45-ös pillangó blokkokat

a Szuromi gyártja olcsóbban :lol: A gázrudazatot pedig KG gyártotta le hozzá, különben

az se lett volna olcsó <_<

munkadíjjal nem volt sok :lol:

15körül van egy bontott, akkor azt még rakd fel stb.

5ért is lehet venni jobb helyen :lol: Én is ennyiért adtam el az eredetit az astráról pl :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha minden áron fújni akarsz igen.

de a mozgatásukkal könyebben megállípíthatod mizu.

eleve ne is biztos, hogy ahol falsot szív van akkora vákum, hogy felszívja a féktisztítót az égéstérig.

mozgasd és fülelj.

Tulajdonképpen már nemrég az összes vákuumcsövet lehúztuk,befogtuk a nyílást,de nem változott semmi!!!

Lehet,hogy tényleg a szívósor tömítésnél van a gond?

Műszeres vizsgálat meg azt mutatta ki,hogy kicsi a vákuum,és azért ad a computer több benzint!!!

Link to comment
Megosztás:

esetleg egy map szenzort lehetne belepróbálni másikat...

fékrásegítőről levettétek a csövet, és dugóztátok?

MAP szenzort próbáltunk,fékrásegítőről is levettük a csövet vagyis a szívósor felől lett lecsavarva!!!Mondjuk csak újjal lett befogva,de nem javult!!!

Link to comment
Megosztás:

MAP szenzort próbáltunk,fékrásegítőről is levettük a csövet vagyis a szívósor felől lett lecsavarva!!!Mondjuk csak újjal lett befogva,de nem javult!!!

akkor szerintem le lehetne bontani a szívósort, és cserélni azt a tömítést (kettő is van!).

nem olyan nagy meló, és a tömítés sem drága. Közben pedig töviről hegyire át lehet nézni az

összes vákumcsövet.

Link to comment
Megosztás:

akkor szerintem le lehetne bontani a szívósort, és cserélni azt a tömítést (kettő is van!).

nem olyan nagy meló, és a tömítés sem drága. Közben pedig töviről hegyire át lehet nézni az

összes vákumcsövet.

Én írtam privit!!! <_<

Akkor azt mondod szedjük le a komplett szívósort,és rakjuk össze új tömítésekkel?Nagyon más választás nincs pedig tavaly szeptember környékén lett a hengerfej felújítva,és akkor új tömítés is lett rakva!!!Mert hengerfejezés előtt is ez volt a baja,és már nem volt más ötletünk!!!De sajna nem javult meg!!!Pedig a kipufogó szelepnél is volt gond,mert 2 szorult.Nem hiszem,hogy a Szakál metálnál nem jól csinálták meg!!!

Link to comment
Megosztás:

nekem régebben volt ilyen sufnis megoldás, ami viszont szépen meg volt csinálva.

de nem sokat jelentett, egy jó csippel talán 10%-ot hozott volna LE-ben.

már teljesen más rendszerem van, 4pillangós. Ebben csak a szívósor volt 130e körül,

de úgy, hogy csak a talpat kellett a dbilastól venni, a dupla 45-ös pillangó blokkokat

a Szuromi gyártja olcsóbban :lol: A gázrudazatot pedig KG gyártotta le hozzá, különben

az se lett volna olcsó <_<

5ért is lehet venni jobb helyen :lol: Én is ennyiért adtam el az eredetit az astráról pl :lol:

Biztos lehet de sajna én nem tok ilyet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.