Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Meg persze, az lenne a legjobb, ha egymás mellé lehetne állítani a két kocsit, és amit a donorból kiveszel egyszerre rakod bele a sajátba. De úgy rémlik furkálni kell a homlokfalon is.

furni szerintem nem kell, de tényleg kell egy komplett kocsi :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát jó. Akkor inkább kibírom azt az egy két hónapot nélküle.... :huh:

Ettől függetlenül, ha valakinek van egy fapados, és akar klimát-szervót egyebeket, valszeg olcsóbban jön ki ha vesz egy forgalomból kivont karambolost ép motortérrel, mintha egyenként megvenné a cuccokat.

Link to comment
Megosztás:

Ettől függetlenül, ha valakinek van egy fapados, és akar klimát-szervót egyebeket, valszeg olcsóbban jön ki ha vesz egy forgalomból kivont karambolost ép motortérrel, mintha egyenként megvenné a cuccokat.

Szervó van csak klíma nincs.

Tetőablak. :lol:

Nagyon nagy dolog. :lol:

Vágjam szét a tetőt? :huh: Nem nagyon akarom.... Na ja de hát valamit valamiért mi ?

Link to comment
Megosztás:

Meg persze, az lenne a legjobb, ha egymás mellé lehetne állítani a két kocsit, és amit a donorból kiveszel egyszerre rakod bele a sajátba. De úgy rémlik furkálni kell a homlokfalon is.

Hát, ez nem olyan mint a szervó azért, hogy kirak, berak. Elvileg más a zárhíd, más a lökős is, kompresszornak is kell lennie helynek satöbbi. Függ attól, hogy mennyire van előkészítve a hely. Aztán kell egy másik fűtésbox is. Inkább olyan lenne jó donornak, ami hátulról kapott egy nagy maflást, mert ha előlről, akkor valószínűleg a klíma hűtőbordája is sérült, ami nem olcsó és előrébb van mint a vízhűtőé.

Nem tudom, de valahol a hűtőcsövek bejönnek-kimennek a műszerfalba a motortérből nem? Vagy ki van fúrva gyárilag?

A fűtőradiátor csövei mellett balra megy be a két klímacső a hőcserélőnek. minnyá dobok képet róla.

DSC01984.JPG

Link to comment
Megosztás:

Hát, ez nem olyan mint a szervó azért, hogy kirak, berak. Elvileg más a zárhíd, más a lökős is, kompresszornak is kell lennie helynek satöbbi. Függ attól, hogy mennyire van előkészítve a hely. Aztán kell egy másik fűtésbox is. Inkább olyan lenne jó donornak, ami hátulról kapott egy nagy maflást, mert ha előlről, akkor valószínűleg a klíma hűtőbordája is sérült, ami nem olcsó és előrébb van mint a vízhűtőé.

A fűtőradiátor csövei mellett balra megy be a két klímacső a hőcserélőnek. minnyá dobok képet róla.

Ühüm, mivel az 1.4-ből amúgysem sok ló nyihog kifele, én nem tervezek ilyet, de szerintem olcsóbb donorból átrakni, mint egy céggel beépitteni egy márkafüggetlent nem? Márha valaki szereti a kihívásokat. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ühüm, mivel az 1.4-ből amúgysem sok ló nyihog kifele, én nem tervezek ilyet, de szerintem olcsóbb donorból átrakni, mint egy céggel beépitteni egy márkafüggetlent nem? Márha valaki szereti a kihívásokat. :lol:

Egyértelmű, főleg hogy akkor ott egy minta, hogy mit hogyan kell. :lol: Nem jársz úgy, mint egy Veszprémi szomszédkartárs, hogy a dízelébe beleraktak egy klímát, oszt hengerfej kuka. :huh:

Link to comment
Megosztás:

az igen

és lehet tudni a pontos okát?

Itt is írta egyébként vagy valamelyik topikban, de:

Sajnos most viszont lenne: a @#&!+@ klímások szarul kombinálták össze a szíjakat, a klíma kompresszorát a vízpumpáról hajtották meg, ami mint kiderült ezt nem bírja és autópályán 140-nél elengedte az össze vizet a pumpánál a rendszer, ennek örömére pedig a motor is besült...

Link to comment
Megosztás:

Itt is írta egyébként vagy valamelyik topikban, de:

Sajnos most viszont lenne: a @#&!+@ klímások szarul kombinálták össze a szíjakat, a klíma kompresszorát a vízpumpáról hajtották meg, ami mint kiderült ezt nem bírja és autópályán 140-nél elengedte az össze vizet a pumpánál a rendszer, ennek örömére pedig a motor is besült...

vízpumpáról? :huh:

igaz nemtoma traktorok vezérlését...

de nem igaz, hogy nincs a klímásoknak egy Q data, amiben megnézhetnék....

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Véleményeitekre vagyok kiváncsi,h érdemes-e télire a hűtőnyílások nagy részét eltakarni? Mert én úgy gondolom,h felesleges, mivel a termosztát csak akkor nyit,ha szükség van rá, addig pedig tök mindegy,h kinnt hideg van vagy meleg, sőt így hatásosabb a hidegben a hűtés

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Véleményeitekre vagyok kiváncsi,h érdemes-e télire a hűtőnyílások nagy részét eltakarni? Mert én úgy gondolom,h felesleges, mivel a termosztát csak akkor nyit,ha szükség van rá, addig pedig tök mindegy,h kinnt hideg van vagy meleg, sőt így hatásosabb a hidegben a hűtés

gyárilag is van egy téli takarója az astráknak

egy műanyag lapocska...

innetől döntsd el felesleges e vagy sem.

az összeset nem szabad..

Link to comment
Megosztás:

gyárilag is van egy téli takarója az astráknak

egy műanyag lapocska...

innetől döntsd el felesleges e vagy sem.

az összeset nem szabad..

a diszléc mögötti kivehető műanyag lemezre gondolsz.h azt nem árt visszatenni télire? Szted miért érdemes visszatenni? Győzz meg!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Véleményeitekre vagyok kiváncsi,h érdemes-e télire a hűtőnyílások nagy részét eltakarni? Mert én úgy gondolom,h felesleges, mivel a termosztát csak akkor nyit,ha szükség van rá, addig pedig tök mindegy,h kinnt hideg van vagy meleg, sőt így hatásosabb a hidegben a hűtés

Szerintem a mi klímánkon semmi értelme annak a kis lemeznek. -20ban talán lehet némi hatása de hát mikor van nálunk -20. Nekem itt pesten még minuszokban is sokszor megy a venti ha kicsit bedugul a forgalom. Ilyenkor meg csak hátrány lenne.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a mi klímánkon semmi értelme annak a kis lemeznek. -20ban talán lehet némi hatása de hát mikor van nálunk -20. Nekem itt pesten még minuszokban is sokszor megy a venti ha kicsit bedugul a forgalom. Ilyenkor meg csak hátrány lenne.

Én is pontosan így gondolom! :huh:

Link to comment
Megosztás:

a diszléc mögötti kivehető műanyag lemezre gondolsz.h azt nem árt visszatenni télire? Szted miért érdemes visszatenni? Győzz meg!! :huh:

nem győzködök én senkit, én berakok egy kartont a félhűtőre, ha beáll a téli idő, és tavasszal veszem ki

szerintme hasznos

Szerintem a mi klímánkon semmi értelme annak a kis lemeznek. -20ban talán lehet némi hatása de hát mikor van nálunk -20. Nekem itt pesten még minuszokban is sokszor megy a venti ha kicsit bedugul a forgalom. Ilyenkor meg csak hátrány lenne.

neked.. de nem mindneki megy 20km/h-s átlagsebességgel :lol:

Link to comment
Megosztás:

egyébként a mi "fapados" Astráink úgy jöttek ki a gyárból,h a hűtőrács mögött ott volt a műanyag lemez és a lökháríton is csak egy fél rendszámtáblányi rés volt kivágva,de az is úgy,h azt teljes egészében betakarta a rendszám! Kérdem én,ez normális dolog? És erre csak akkor jöttem rá,mikor 3 éve légkondit tetettem bele, ott is a marhák nem szedtek ki még akkor sem semmit,h rendesen hülni tudjon a motor. Országuton bekapcsolt kondival 100nál nem tudott bejutni a hűtőhöz semmi menetszél, persze melegedett is a motor! Aztán vissza is vittem,h ezt hogy gondolták, és akkor lett kivágva a lökös úgy ,mint a gyári kondis autókon

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.