Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Van egy F Astrám X16XEL motorral.

Az a problémám, hogy időnként bizonyos fordulatokon megtorpan és nem gyorsul, aztán hírtelen megindul, vagy rángatva gyorsul. Elindulásnál se igazán veszi a fordulatot.

Mivel ezt főleg üzemi meleg motornál csinálja, így a hőmérséklet jeladóra gondoltam. Így azt ki is cseréltem, (lamda szonda se rég volt cserélve). A probléma azonban továbbra is fennáll.

Van ötletek?

Lehetséges, hogy az alapjárati motor lehet elkoszolódva? (vagy mivel nem ingadozik az alapjárat azzal nem lehet gond?) egyébként az alapjárati motort hogy kell kitisztítani? (nem szeretnék abból is újat venni potyára elég borsos ára van)

Előre is köszi ha valaki tud segíteni…

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Van egy F Astrám X16XEL motorral.

Az a problémám, hogy időnként bizonyos fordulatokon megtorpan és nem gyorsul, aztán hírtelen megindul, vagy rángatva gyorsul. Elindulásnál se igazán veszi a fordulatot.

Mivel ezt főleg üzemi meleg motornál csinálja, így a hőmérséklet jeladóra gondoltam. Így azt ki is cseréltem, (lamda szonda se rég volt cserélve). A probléma azonban továbbra is fennáll.

Van ötletek?

Lehetséges, hogy az alapjárati motor lehet elkoszolódva? (vagy mivel nem ingadozik az alapjárat azzal nem lehet gond?) egyébként az alapjárati motort hogy kell kitisztítani? (nem szeretnék abból is újat venni potyára elég borsos ára van)

Előre is köszi ha valaki tud segíteni?

Nálam benzinszivattyú megoldotta a problémát! Vidd el Diagnosztikára nálam is ott állapították meg hogy mi a baja!

Link to comment
Megosztás:

Nálam benzinszivattyú megoldotta a problémát! Vidd el Diagnosztikára nálam is ott állapították meg hogy mi a baja!

Szia!

Köszi, de december elején a szerelőm elvitte diagnosztikára és nem találtak semmi. Akkor lett kicserélve a lamda szonda is mert szegényes volt a keverék. Ezútán a maszek szerelőm „föladta” a hiba keresést, mivel ebben az évben már nem dolgozik.

Az én csörömet meg bassza a dolog, hogy mi lehet vele.

Esetleg valakinek valami más tippje?

Azért kösz még egyszer a segítséget….

Link to comment
Megosztás:

Esetleg valakinek valami más tippje?

Szerintem is nézni kell egy üa. nyomást.

(Milyen szonda került bele? Csak a szegény keverék miatt nem biztos hogy lambdát kellett volna cserélni, mert azt más is okozhatja.)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is nézni kell egy üa. nyomást.

(Milyen szonda került bele? Csak a szegény keverék miatt nem biztos hogy lambdát kellett volna cserélni, mert azt más is okozhatja.)

Szia

Bosch szonda lett belerakva.

Az év elején lett cserélve benzinpumpa is, mert a régi beadta a kulcsot. (igaz használt kerül bele, remélem nem az döglődik újra )

Köszi a tippet.

Link to comment
Megosztás:

mert a blokkban bennemradt egy csomó retek így, azért :rolleyes:

Szerintem nincs kizárva,hogy hengerfejes a vas.

A víz lehet,hogy az olajtól volt trutyis.Olaj is fogyott.A víz eddig folyamatosan fogyott,a lyukas hűtő miatt.

Hűtőcsere óta marha nagy a nyomás a vízkörben,ha leveszem a sapkát,emelkedik a szint 3-4 centit.

Veszek ma egy másik kupakot a tágulásira.

Az olajbeöntő sapka is trutyis.

Hidegen dadogva indul,de néha melegen menet közben felpörög 1600-ra és pár másodpercig ott marad,ez lehet alapjárati is.

De lehet,hogy nem függ össze és más miatt indul hidegen dadogva.

A kipufogó gőzölést nem tudom megállapítani.Nagyon kellene gőzölnie olyankor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Van egy F Astrám X16XEL motorral.

Az a problémám, hogy időnként bizonyos fordulatokon megtorpan és nem gyorsul, aztán hírtelen megindul, vagy rángatva gyorsul. Elindulásnál se igazán veszi a fordulatot.

Mivel ezt főleg üzemi meleg motornál csinálja, így a hőmérséklet jeladóra gondoltam. Így azt ki is cseréltem, (lamda szonda se rég volt cserélve). A probléma azonban továbbra is fennáll.

Van ötletek?

Lehetséges, hogy az alapjárati motor lehet elkoszolódva? (vagy mivel nem ingadozik az alapjárat azzal nem lehet gond?) egyébként az alapjárati motort hogy kell kitisztítani? (nem szeretnék abból is újat venni potyára elég borsos ára van)

Előre is köszi ha valaki tud segíteni…

Szia!

Egy hozzáértő emberhez vidd el, aki ért az oszcilloszkóphoz. Potenciálkülönbség nélküli mérésmódban nézze meg a folytószelep jeladó potit, hogy szőrös-e a jele. 6 voltos feszültségtartományban szépen mutatja a hibát.

Egy központi befecskendzéses rendszernél ugyanez volt a hibajelenség (2.200-2.500 1/min közötti tartományban) és a poti volt a bűnös.

Remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs kizárva,hogy hengerfejes a vas.

A víz lehet,hogy az olajtól volt trutyis.Olaj is fogyott.A víz eddig folyamatosan fogyott,a lyukas hűtő miatt.

Hűtőcsere óta marha nagy a nyomás a vízkörben,ha leveszem a sapkát,emelkedik a szint 3-4 centit.

Veszek ma egy másik kupakot a tágulásira.

Az olajbeöntő sapka is trutyis.

Hidegen dadogva indul,de néha melegen menet közben felpörög 1600-ra és pár másodpercig ott marad,ez lehet alapjárati is.

De lehet,hogy nem függ össze és más miatt indul hidegen dadogva.

A kipufogó gőzölést nem tudom megállapítani.Nagyon kellene gőzölnie olyankor?

Hagytad rendesen kilégteleniteni? Én a nyáron, amikor hűtőfolyadékot cseréltem, szintén leszedtem a hűtőt is és bizony elég sokáig járattam - többször is elindult a hűtőventi - mire úgy tűnt hogy már nem csökken a tartályban a viz szintje és nem kell utána töltögetnem. Azt is figyeltem, hogy a tartályba vezető visszafolyón mennyire egyenletesen nyomja vissza a vizet arra gondolva, hogy ha prüszköl akkor még van benne levegő. Ez elég jól látható volt mert a tartályt is kipucoltam az üledéktől, lerakódástól. Persze mindezt emelt fordulaton, kicsit a gázra lépve lehet csak látni igazán. Ja, és a hűtő visszaszerelése után a feltöltéskor kivettem a hőfok jeladót is a szivócsonkból...nem tudom, hogy ez neked is ott van-e, de igy hamarabb kilételenedik,/feltöltődik a rendszer. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hagytad rendesen kilégteleniteni? Én a nyáron, amikor hűtőfolyadékot cseréltem, szintén leszedtem a hűtőt is és bizony elég sokáig járattam - többször is elindult a hűtőventi - mire úgy tűnt hogy már nem csökken a tartályban a viz szintje és nem kell utána töltögetnem. Azt is figyeltem, hogy a tartályba vezető visszafolyón mennyire egyenletesen nyomja vissza a vizet arra gondolva, hogy ha prüszköl akkor még van benne levegő. Ez elég jól látható volt mert a tartályt is kipucoltam az üledéktől, lerakódástól. Persze mindezt emelt fordulaton, kicsit a gázra lépve lehet csak látni igazán. Ja, és a hűtő visszaszerelése után a feltöltéskor kivettem a hőfok jeladót is a szivócsonkból...nem tudom, hogy ez neked is ott van-e, de igy hamarabb kilételenedik,/feltöltődik a rendszer. :rolleyes:

Ja, nekünk marad ott egy légbuborék, ha nem tekerem ki a jeladót, de ilyenkor a műszer is csal, mert nem ér bele a vízbe.

Link to comment
Megosztás:

Hagytad rendesen kilégteleniteni? Én a nyáron, amikor hűtőfolyadékot cseréltem, szintén leszedtem a hűtőt is és bizony elég sokáig járattam - többször is elindult a hűtőventi - mire úgy tűnt hogy már nem csökken a tartályban a viz szintje és nem kell utána töltögetnem. Azt is figyeltem, hogy a tartályba vezető visszafolyón mennyire egyenletesen nyomja vissza a vizet arra gondolva, hogy ha prüszköl akkor még van benne levegő. Ez elég jól látható volt mert a tartályt is kipucoltam az üledéktől, lerakódástól. Persze mindezt emelt fordulaton, kicsit a gázra lépve lehet csak látni igazán. Ja, és a hűtő visszaszerelése után a feltöltéskor kivettem a hőfok jeladót is a szivócsonkból...nem tudom, hogy ez neked is ott van-e, de igy hamarabb kilételenedik,/feltöltődik a rendszer. :rolleyes:

Ja, nekünk marad ott egy légbuborék, ha nem tekerem ki a jeladót, de ilyenkor a műszer is csal, mert nem ér bele a vízbe.

Hagytam és utána még mentem vagy 10 km.-t is.Este,mikor beálltam a garázsba,csík alatt volt a szint egy újnyival.

Most letekertem a sapkát és bugyborékolva megemelkedett csíkig.(hidegen,indítás előtt)

Nálam hol van pontosan a jeladó?

11:30-ra megjön az új sapi,kíváncsi leszek,hogy akkor is csinálja-e.

Link to comment
Megosztás:

Hagytam és utána még mentem vagy 10 km.-t is.Este,mikor beálltam a garázsba,csík alatt volt a szint egy újnyival.

Most letekertem a sapkát és bugyborékolva megemelkedett csíkig.(hidegen,indítás előtt)

Nálam hol van pontosan a jeladó?

11:30-ra megjön az új sapi,kíváncsi leszek,hogy akkor is csinálja-e.

Lehet ugyanott, nézd meg a szívótorkot a vezérlés felől közvetlenül a HF-nél.

264283.jpg

Ott a piros karikában.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is nézni kell egy üa. nyomást.

(Milyen szonda került bele? Csak a szegény keverék miatt nem biztos hogy lambdát kellett volna cserélni, mert azt más is okozhatja.)

Nem bizony, nekem akkor produkált ilyen hibát, mikor az AC-pumpa ill. a relé hülyéskedett. Ha megvan még az eredeti lambda a szerelőnél, szerezd vissza, mert az utángyártott szondák gyakran nem bírják sokáig, ill. már újonnan is más jeleket generálnak, mint a gyári.

Egy ilyenen konkrétan mit csinálnak? :rolleyes:

Rádugnak egy Tech műszert, és figyelik a jeladók értékeit működő motornál.

Link to comment
Megosztás:

:blink: :rolleyes: ;) ..én nem azt, én a kétvezetékest vettem ki "hátulról".. :lol:

Hát pedig tudtommal az egyvezetékes van a legmagasabb ponton.

Kitekertem,kibugyogott egy adag víz,(szökőkút)azután visszatekertem. :D :D

Levegő nem jött? Nekem amikor kitekertem nem jött semmi, csak láttam, hogy nincs tele vízzel, aztán kitekertem a kiegyenlítő tetejét, és akkor nyomta ki a víz a levegőt.

Rádugnak egy Tech műszert, és figyelik a jeladók értékeit működő motornál.

És ez meg tudja mondani, hogy pontosan mi a baj? Pölö ha kevés a benya, akkor megmondja, hogy kontakthiba, relé, vagy akadozó AC? Ha el sem indul, mondjuk gyujtásgond miatt, akkor ez nem is mutat semmit? Úgyértem csak működő motornál hesználható?

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig tudtommal az egyvezetékes van a legmagasabb ponton.

Levegő nem jött? Nekem amikor kitekertem nem jött semmi, csak láttam, hogy nincs tele vízzel, aztán kitekertem a kiegyenlítő tetejét, és akkor nyomta ki a víz a levegőt.

Levegő nem.Tulajdonképpen minek kellene történni ha meleg álló motornál letekerem a kiegyenlítő kupakját?

Nálam úgy néz ki,hogy akkor levegősödik le,a vékony csövön keresztül

és a tágulásiba visszafolyik a víz alulról és ettől emelkedik a szint elég rendesen.

Gondolom ennek nem így kellene működni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Levegő nem.Tulajdonképpen minek kellene történni ha meleg álló motornál letekerem a kiegyenlítő kupakját?

Nálam úgy néz ki,hogy akkor levegősödik le,a vékony csövön keresztül

és a tágulásiba visszafolyik a víz alulról és ettől emelkedik a szint elég rendesen.

Gondolom ennek nem így kellene működni. :rolleyes:

Hát nem nagyon. Normális esetben túlnyomás van benne, nem túl nagy, mert ugye ott a szelep a sapkán. Kicsit szisszen kifele, he melegen-nem forrón-kitekerem. Nálad valami gebasz van.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem nagyon. Normális esetben túlnyomás van benne, nem túl nagy, mert ugye ott a szelep a sapkán. Kicsit szisszen kifele, he melegen-nem forrón-kitekerem. Nálad valami gebasz van.

Azt kihagytam,hogy már az új sapka van rajta és ugyanaz a szitu. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs kizárva,hogy hengerfejes a vas.

A víz lehet,hogy az olajtól volt trutyis.Olaj is fogyott.A víz eddig folyamatosan fogyott,a lyukas hűtő miatt.

Hűtőcsere óta marha nagy a nyomás a vízkörben,ha leveszem a sapkát,emelkedik a szint 3-4 centit.

Veszek ma egy másik kupakot a tágulásira.

Az olajbeöntő sapka is trutyis.

Hidegen dadogva indul,de néha melegen menet közben felpörög 1600-ra és pár másodpercig ott marad,ez lehet alapjárati is.

De lehet,hogy nem függ össze és más miatt indul hidegen dadogva.

A kipufogó gőzölést nem tudom megállapítani.Nagyon kellene gőzölnie olyankor?

kipuff néha magától is gőzől mint a hőerőmű...

egy audin úgy volt repedés a blokkban, hogy megálláskir kinyomott egy pár deci vizet,aztán mikor lehült visszaszürcsölte és kiürült a kiegyenlítő ...

:blink: :rolleyes: :D ..én nem azt, én a kétvezetékest vettem ki "hátulról".. :lol:

az egyvezetékest kellene.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.