Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ÁÁÁ hagyjuk már ezt. Így télen szinte mindenkinek fehér aztán beparázik hogy hengerfejes. Végén még feleslegesen cseréltet hengerfejpakolást mint eggyesek kipufogó felfogatás helyett féltengelyt :rolleyes: :D

(bocs ezt nem hagyhattam ki)

Na jó, de ha eltünt egy liter hűtőviz...még nyáron sem párolog ennyire. :P

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de ha eltünt egy liter hűtőviz...még nyáron sem párolog ennyire. :rolleyes:

Az nem derült ki (vagy csak én nem figyeltem), hogy rendszeresen töltögeti és így jött össze az egy liter, vagy csere után vmikor eltünt és feltötltötte, mert akkor még tényleg lehet akár az, hogy kilégtelenítette magát.

Na, mindegy kíváncsi leszek a fejleményekre.

Link to comment
Megosztás:

Vettem termosztátot, ilyen: 1.kép 2kép

remélem jó bele, motorszám alapján adták...

de ebben van özön tömítés :D nem csak 1db

ehhez külön érettségi kell :rolleyes: :P :lol: :D

Aham, így néz ki egy termosztát. :P Nekem olyan tömítés kellett, amit rá kellett húzni a termo peremére. Biztos ami biztos, kentem alá még pasztát is. Nem is volt egyszerű kivenni megfordítani. :D

Link to comment
Megosztás:

Fölső kupac, jobbról a második hülyevagyok az első :D :lol: (Asszem)

Szerintem meg a jobb felső, az való peremre. De nem tudom, a bal alsót meg bele tudom képzelni az enyémbe a termosztátház alá, oda ahová a pasztát kentem.

szóval jobb első felül.

Köszi!

Még megíjedtem, mikor ideadta az öreg ezt a köteget :rolleyes: :D :P

megvizsgálom, hogy oda jó-e :P és ha kell cserélem akkor azt is, már ha van :D

Link to comment
Megosztás:

Aham, így néz ki egy termosztát. :lol: Nekem olyan tömítés kellett, amit rá kellett húzni a termo peremére. Biztos ami biztos, kentem alá még pasztát is. Nem is volt egyszerű kivenni megfordítani. :D

:rolleyes: :D

Ismerjük a sztorit, de miért kell mindig kiröhögtetni magad? :P

Link to comment
Megosztás:

próbáld meg azt h bejelölöd holvolt reggel az első indítás előtt a tágulóba a szint és ha másnap lejjebb van akkor nagyvalszeg hengerfejjel van baj hogy tömítés vagy a hengerfejbe repedés az jó kérdés de minél hamarabb nézd meg mert enyém most van szétszedve

full üres volt a tágulótartályom megzabálta a vizet az 1ik henger de ha nem jár egyenletesen alapjáratba és a gyertyáid jók akko valami nagyobb gebasz van amit mihamarabb meg kell csinálni különben elfogy a vized nem veszed észre és megfőzöd a motort! :rolleyes: :D :P :lol:

A papíros megoldás bejött az autó alá. regelre 2 kis hűtővíz folt volt a papíron. nagy valószínüség szerint ahogy néztem lukas a vízhűtő. mert a csöveknél nem folyik, de voszont a vízhűtő jobb alsó sakában nedves. Lehet javítani a lukas hűtőt vagy újjat kell venni? Ha leht javítani akkor milyen árban van kb.?

Link to comment
Megosztás:

A papíros megoldás bejött az autó alá. regelre 2 kis hűtővíz folt volt a papíron. nagy valószínüség szerint ahogy néztem lukas a vízhűtő. mert a csöveknél nem folyik, de voszont a vízhűtő jobb alsó sakában nedves. Lehet javítani a lukas hűtőt vagy újjat kell venni? Ha leht javítani akkor milyen árban van kb.?

Szerintem nem érdemes javítani. Általában a műanyag és a fém taálkozásánál engedi el magát.

Link to comment
Megosztás:

A papíros megoldás bejött az autó alá. regelre 2 kis hűtővíz folt volt a papíron. nagy valószínüség szerint ahogy néztem lukas a vízhűtő. mert a csöveknél nem folyik, de voszont a vízhűtő jobb alsó sakában nedves. Lehet javítani a lukas hűtőt vagy újjat kell venni? Ha leht javítani akkor milyen árban van kb.?

Melegen a vízcsöveket könnyen össze tudod nyomni? Nincs nagy nyomás a tágulásiban?

Nekem a hengerfejtömítés miatt lukadt ki a hűtőm valószínűleg.

Link to comment
Megosztás:

A papíros megoldás bejött az autó alá. regelre 2 kis hűtővíz folt volt a papíron. nagy valószínüség szerint ahogy néztem lukas a vízhűtő. mert a csöveknél nem folyik, de voszont a vízhűtő jobb alsó sakában nedves. Lehet javítani a lukas hűtőt vagy újjat kell venni? Ha leht javítani akkor milyen árban van kb.?

Ideiglenes megoldás lehet hűtőtömítő trutyi alkalmazása. Bár nekem is nedves volt a hűtő sarka, de nem okozott látványos vízszíntcsökkenést. Igaz, én minden másnap benézek a motortérbe. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ideiglenes megoldás lehet hűtőtömítő trutyi alkalmazása. Bár nekem is nedves volt a hűtő sarka, de nem okozott látványos vízszíntcsökkenést. Igaz, én minden másnap benézek a motortérbe. :rolleyes:

nincs nagy nyomás a tágulásiban mert elmentem venni fagyállót mire oda értem 90°c-ra felmet a vízhőfok és amikor kinyitottam a tartályt akkor nem sziszent nagyot épp hogy csak volt benne valami. Milyen árban van egy ilyen javítás hogy kell készülni rá és mennyi idő alatt készül el?

Link to comment
Megosztás:

nincs nagy nyomás a tágulásiban mert elmentem venni fagyállót mire oda értem 90°c-ra felmet a vízhőfok és amikor kinyitottam a tartályt akkor nem sziszent nagyot épp hogy csak volt benne valami. Milyen árban van egy ilyen javítás hogy kell készülni rá és mennyi idő alatt készül el?

vehetsz bontottan egy jó hűtőt pl ilyen árba vannak

újonnan most vett haverom egy hűtőt vectra A-ba, 13.000 Ft volt, sokat szívott ő is vele :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nincs nagy nyomás a tágulásiban mert elmentem venni fagyállót mire oda értem 90°c-ra felmet a vízhőfok és amikor kinyitottam a tartályt akkor nem sziszent nagyot épp hogy csak volt benne valami. Milyen árban van egy ilyen javítás hogy kell készülni rá és mennyi idő alatt készül el?

Mondjuk nekem megszünt aszivárgás a hűtő sarkánál amikor kivettem olyan 3-4 decit a vízből. Egyik kerékkel járdán szoktam állni, rosszul néztem a szintet, és túltöltöttem.

Link to comment
Megosztás:

nincs nagy nyomás a tágulásiban mert elmentem venni fagyállót mire oda értem 90°c-ra felmet a vízhőfok és amikor kinyitottam a tartályt akkor nem sziszent nagyot épp hogy csak volt benne valami. Milyen árban van egy ilyen javítás hogy kell készülni rá és mennyi idő alatt készül el?

Passz,én vettem új hűtőt.

16xxx volt,valeo.

Link to comment
Megosztás:

nincs nagy nyomás a tágulásiban mert elmentem venni fagyállót mire oda értem 90°c-ra felmet a vízhőfok és amikor kinyitottam a tartályt akkor nem sziszent nagyot épp hogy csak volt benne valami. Milyen árban van egy ilyen javítás hogy kell készülni rá és mennyi idő alatt készül el?

Anyaggal (hűtő, fagyálló, kiegyenlítőre új sapka), munkadíjjal kb. 25-30eft. Ez erősen függ az anyagártól. (Max a csillagos ég)

Időben még lazán csinálgatva is max 30perc. Tehát mindenféleképp megvárhatod a szerelőnél.

De akár Te is nyugisan megcsinálhatod otthon is.

Link to comment
Megosztás:

Anyaggal (hűtő, fagyálló, kiegyenlítőre új sapka), munkadíjjal kb. 25-30eft. Ez erősen függ az anyagártól. (Max a csillagos ég)

Időben még lazán csinálgatva is max 30perc. Tehát mindenféleképp megvárhatod a szerelőnél.

De akár Te is nyugisan megcsinálhatod otthon is.

Szrintem majd megcsinálom én itthon. Még nem megyek megvenni az új hűtőt majd ha nem lessz ennyire hideg akkor alaposan átnézem hogy nehogy valami cső csatlakozásnál legyen gond.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.