Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi a sok segitséget! Úgygondolom, előbb megpróbálom kicseréltetni a termosztátot. Valaki be tudná linkelni honnan tudom letölteni a szervizkönyvet "PDF" formátumban. Még nagyon régen valaki átküldte, de már nincs meg sajnos... Köszi!

Nem töltögetünk szervízkönyvet, mert az ütközik a szerzői jogokkal. Ha meglátok egy ilyen linket, már törlöm is a hsz-t, és a szerzője is mehet a sarokba kukoricára térdelni. :) :)

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat. Akkor hogyan tudnék hozzájutni ahhoz a leiráshoz, emlékszem nagyon jó részletes szervizműveletek voltak benne leirva.

Nem töltögetünk szervízkönyvet, mert az ütközik a szerzői jogokkal. Ha meglátok egy ilyen linket, már törlöm is a hsz-t, és a szerzője is mehet a sarokba kukoricára térdelni. :) :)
Link to comment
Megosztás:

Nem töltögetünk szervízkönyvet, mert az ütközik a szerzői jogokkal. Ha meglátok egy ilyen linket, már törlöm is a hsz-t, és a szerzője is mehet a sarokba kukoricára térdelni. :) :)

Most rossz csóró azt fogja hinni már az is buntetendő ha bütyköli az autóját. :D Sztem az "így csináld"-ra gondolt. :D

Link to comment
Megosztás:

Én az enyémen úgy meghúztam, hogy töredezik már széjjel az egész. Úgyhogy olajcserénél azt megint cserélem; röhej de a vastag csőnél picit átereszt az olaj, pedig jól rá van húzva.

Levegős ütve csavarozóval kellett volna ráhúzd :)

Tudhatnád, hogy kényes cuccok ezek a csavarok :)

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat. Akkor hogyan tudnék hozzájutni ahhoz a leiráshoz, emlékszem nagyon jó részletes szervizműveletek voltak benne leirva.

Pl. torrentoldalakon simán megtalálod.

Amíg nem cseréled a termosztátot és nincs túl meleg addig bátran egy 2/3 os kartonlapot betehetsz a hűtő és a maszk közé ....ha meg melegszik, akkor vágjál le belőle, mondjuk 50 % os takarásra. lényeg az hogy nézd még meg hogy mikor nyit a termosztátod, tök hidegről elindítod, aztán járatod és közben fogod a termosztát-leömlőt, valaki meg még segíthetne (kukkolni a műszert) ha hirtelen lesz meleg a hűtő és cső, akkor lenne elvben jó és persze nem marad tökre nyitva már 90 fokon. Nálad tuti hamarabb nyit vagy már átereszt gyakorlatilag indítás után...

Link to comment
Megosztás:

Gondolom éppen ezért minden Balázs Pali cd-t, programot, vindózt és kézikönyvet megvásárolsz originálisban. :D

ON

höhöhö........

Linux dvd-k eladók nagyban...... :) :)

ON: gyerekek, lesz egy nagy köröm mostanában, a 10 E km -t most érem el, de még egy éve nincsen benne. A motornak tudom jót tesz a csere, viszont az Ölwannedichtung bocs kartertömítés már szivárog. Nem akarom sokat halogatni viszont ez az a tömítés amit kicsit nehéz fölrakni. Aztán meg hajlamos elengedni az olajat, ha nem jól csinálják.

Mi legyen? Várjak...??

És a fél szemének fele mindig legyen a hőfokjelzőn :D

Jah és előbb meg kell nézni, hogy a venti az egyáltalán elindul-e. Nem ám megfőzi a motort a végén.

Link to comment
Megosztás:

höhöhö........

Linux dvd-k eladók nagyban...... :D :D

ON: gyerekek, lesz egy nagy köröm mostanában, a 10 E km -t most érem el, de még egy éve nincsen benne. A motornak tudom jót tesz a csere, viszont az Ölwannedichtung bocs kartertömítés már szivárog. Nem akarom sokat halogatni viszont ez az a tömítés amit kicsit nehéz fölrakni. Aztán meg hajlamos elengedni az olajat, ha nem jól csinálják.

Mi legyen? Várjak...??

Miért? ha vársz akkor jobban fogják csinálni? :) :)

Link to comment
Megosztás:

höhöhö........

Linux dvd-k eladók nagyban...... :) :)

ON: gyerekek, lesz egy nagy köröm mostanában, a 10 E km -t most érem el, de még egy éve nincsen benne. A motornak tudom jót tesz a csere, viszont az Ölwannedichtung bocs kartertömítés már szivárog. Nem akarom sokat halogatni viszont ez az a tömítés amit kicsit nehéz fölrakni. Aztán meg hajlamos elengedni az olajat, ha nem jól csinálják.

Mi legyen? Várjak...??

Ha van ráfordítható x összeg a zsebedben akkor miharabb csere. Felrakni igaz necces de gondolom nem akarod szagolni az égett olaj szagát...még azt hiszik olajkályhád van :D

Link to comment
Megosztás:

Termosztáttal kapcsolatban lenne kérdésem eddig 90 foknál nem ment följebb a víz hőmérséklete de az utóbbi időben mindig 95°C áll a mutató amikor nyit a szelep lemegy vissza 90°C-ra de 2 perc múlva megint 95°C ez azt jelenti hogy már rossz a termosztát és cserére megérett?

Link to comment
Megosztás:

Még egy másik kérdés mitől lehet az hogy ritkán de az autó 3-om hengerrel indul és 1-2perc után meg megy már rendesen. amik tavaly decemberbe ki lettek cserélve azok a következők: gyertyák,gyújtáskábel, rotor, elosztó fedél, meg az a kis kábel ami a trafót köti össze az elosztó fedéllel.

Link to comment
Megosztás:

Termosztáttal kapcsolatban lenne kérdésem eddig 90 foknál nem ment följebb a víz hőmérséklete de az utóbbi időben mindig 95°C áll a mutató amikor nyit a szelep lemegy vissza 90°C-ra de 2 perc múlva megint 95°C ez azt jelenti hogy már rossz a termosztát és cserére megérett?

Ezt most ugye nem komolyan kérdezed? :)

(Nézd meg az eddigi időjárást és a mostanit...nyilván ha melegebb van hamarabb fel megy a láza :) )

Link to comment
Megosztás:

És a fél szemének fele mindig legyen a hőfokjelzőn :)

Bizony, egyik tavasszal ilyen kartonois játékkal én is majdnem megfőztem a mocit. :)

Termosztáttal kapcsolatban lenne kérdésem eddig 90 foknál nem ment följebb a víz hőmérséklete de az utóbbi időben mindig 95°C áll a mutató amikor nyit a szelep lemegy vissza 90°C-ra de 2 perc múlva megint 95°C ez azt jelenti hogy már rossz a termosztát és cserére megérett?

Ez így van jól, visszaesik amikor kiengedi a melegvizet a hűtőbe,, de aztán ahogy hül a víz el is zár, aztán megint melegszik, ezt eljátsza egy darabig aztán indul a venti.

Link to comment
Megosztás:

Bizony, egyik tavasszal ilyen kartonois játékkal én is majdnem megfőztem a mocit. :)

Ez így van jól, visszaesik amikor kiengedi a melegvizet a hűtőbe,, de aztán ahogy hül a víz el is zár, aztán megint melegszik, ezt eljátsza egy darabig aztán indul a venti.

okés köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Nem szabad felnyitni a motorháztetőt! Mert mindig meglát valami olyat az ember, amiről ha nem tud, akkor az nem fáj.

Ezt ma vettem észre: :) :)

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=2682c9e22...&aid=167351

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=2682c9e22...&aid=167351

Mivel tudtommal nem volt még leszedve a kipuftorok, ezért érdekes kérdést vet fel. (Mondjuk mentségére legyen mondva, hogy nem fúj ki.)

Link to comment
Megosztás:

Nem szabad felnyitni a motorháztetőt! Mert mindig meglát valami olyat az ember, amiről ha nem tud, akkor az nem fáj.

Ezt ma vettem észre: :) :)

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=2682c9e22...&aid=167351

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=2682c9e22...&aid=167351

Mivel tudtommal nem volt még leszedve a kipuftorok, ezért érdekes kérdést vet fel. (Mondjuk mentségére legyen mondva, hogy nem fúj ki.)

Vagy az előző gazdi hanyag volt, vagy kirázkódott. Vagy kiszakadt. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem szabad felnyitni a motorháztetőt! Mert mindig meglát valami olyat az ember, amiről ha nem tud, akkor az nem fáj.

Ezt ma vettem észre: :) :)

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=2682c9e22...&aid=167351

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=2682c9e22...&aid=167351

Mivel tudtommal nem volt még leszedve a kipuftorok, ezért érdekes kérdést vet fel. (Mondjuk mentségére legyen mondva, hogy nem fúj ki.)

Ennél nagyobb hibát sose találj, és még el sem veszett. :D

Lehet, hogy valaki az éjjel turbót szerelt bele? :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy az előző gazdi hanyag volt, vagy kirázkódott. Vagy kiszakadt. :D

Nem volt előző gazdi. Egyébként valszeg beleszakadt a tőcsavar, kirázkódott valamennyire és jelen állapotában nemes egyszerűséggel belerohadt. Meg sem bírom mozdítani. Na majd hétvégén letámadom.

Ennél nagyobb hibát sose találj, és még el sem veszett. :D

Lehet, hogy valaki az éjjel turbót szerelt bele? :)

Turbót? :)

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Egy olyan problémám van,hogy napok óta folyamatosan világít a CHECK Engine lámpám.

a szerkezet megy,nem vettem észre semmi rendkívülit,de mégis idegesít,hogy világít.

Olvastam korábbi hozzászólásokat a kivillogtatással kapcsolatban,de nem tudom,mit tegyek.

Az a szerelő,aki javítani szokta,nem ajánlotta ezt a módszert,de most se időm,se energiám nincs sorban állni nála,hogy pár ezerért megszólaltassa.

Szeretném megkérdezni a nálam okosabbak véleményét a kivillogtatásról,mivel azt is olvastam,hogy nem minden autóban lehetséges.(az enyém 1.4 16V X14XE)

Ha valaki egy jó ötlettel szolgálna,megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Egy olyan problémám van,hogy napok óta folyamatosan világít a CHECK Engine lámpám.

a szerkezet megy,nem vettem észre semmi rendkívülit,de mégis idegesít,hogy világít.

Olvastam korábbi hozzászólásokat a kivillogtatással kapcsolatban,de nem tudom,mit tegyek.

Az a szerelő,aki javítani szokta,nem ajánlotta ezt a módszert,de most se időm,se energiám nincs sorban állni nála,hogy pár ezerért megszólaltassa.

Szeretném megkérdezni a nálam okosabbak véleményét a kivillogtatásról,mivel azt is olvastam,hogy nem minden autóban lehetséges.(az enyém 1.4 16V X14XE)

Ha valaki egy jó ötlettel szolgálna,megköszönném.

Sztem ha úgy csinálod, ahogy itt mutatják, nem lehet gond belőle. Röviden: összekötöd a képen látható csatlakozólábakat (attól függően, hogy 10 vagy 16 pólusú a csatid, mindkét fajta megtalálható a mellékelt oldalon), gyújtást ráadod (nem indítod be a mocit) és figyeled a villogást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.