Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Van egy kis gondom. Vezérmű szíjat akarok cserélni /x16szr/ de ahogy a könyv írja 5.-be be fék benyomva, sajna elforog a motor és nem akar meglazulni... néztem neten egy melegítés+ légkulcsos megoldást de utobbi nincs. Arra gondolok h ha melegítem megsérül a szíj és mégsem tudom meglazítani. Mit javasoltok?

Amikor az enyémet vittem vezérlés cserére akkor a szerelő rátette a villáskulcsot, és arra kért, hogy egy pörgessem meg a motort. Lehúzta a gyújtótrafót, így nem indult be, Kulcs elfordít, motor indul, csavar kint.

Link to comment
Megosztás:

Aha, az enyémben az a lila 4 lábú van, de rémlik hogy mondta valaki hogy van aminek 5 lába van.

Én mondtam hogy belepróbáltam egy BMW-be való relét aminek 5 lába volt(az volt hirtelen kéznél, ingyen), de egyébként a rajta lévő kapcsolási rajz passzolt, és azzal is ment. Viszont inkább én is bementem egy "mezei" autósboltba és ott kaptam az eredeti(lila, GM) árának töredékéért egy ugyanolyan amperű és kapcsolású relét ami konkrétan az Unixtól volt nekik(nyilván más is árul ilyeneket). Még a dobozát is mutattam a kórház parkolóban. ;) Majd meglesem a számát, hátha fog még kelleni valakinek, hogy tudja mit kérjen. Én kikaptam az eredetit és azt megmutatva elővett egyet a fiókból. Azóta is az maradt benne.(mert akkor még fuldokolt a motor és nem tudtam mi a baja) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma újra megpucoltam az alapjárati motort és helyét féktisztító + fogkefe kombóval! Egyenlőre jó, a motor még mindig bizonyos időközönként mintha kihagyna egy fél másodpercre. Megnéztem az olajszintet és a nívópálca alulról a 2. csíkjánál van a szint, az még elmegy vagy sürgősen öntsek utána olajat? Ha igen akkor milyet ajánlotok? Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ma újra megpucoltam az alapjárati motort és helyét féktisztító + fogkefe kombóval! Egyenlőre jó, a motor még mindig bizonyos időközönként mintha kihagyna egy fél másodpercre. Megnéztem az olajszintet és a nívópálca alulról a 2. csíkjánál van a szint, az még elmegy vagy sürgősen öntsek utána olajat? Ha igen akkor milyet ajánlotok? Köszi a válaszokat!

Hogy meddig bírja az a szint, az az olajfogyasztáson múlik. Időnként figyelni kell, ne feledkezz meg róla. Ha hajlamos vagy elfelejteni, inkább tölts rá. Utántöltésre lehetőleg olyat használj amilyen jelenleg van benne.

Link to comment
Megosztás:

Hogy meddig bírja az a szint, az az olajfogyasztáson múlik. Időnként figyelni kell, ne feledkezz meg róla. Ha hajlamos vagy elfelejteni, inkább tölts rá. Utántöltésre lehetőleg olyat használj amilyen jelenleg van benne.

Értem! De ha mondjuk a szerelő nem emlékszik rá hogy milyet töltött bele akkor az nagy gáz ha másikkal töltök utána?

Link to comment
Megosztás:

Persze a helyén van :rolleyes: Oda van téve patental... na a viccet félretéve azt hogy tudom megnézni? ;)

Hát ehhez ki kell venni a légszűrőházat levenni az ékszíjat, tárcsát, és a vezműszíj külső burkoatát lent, és fent. Ekkor tudod megnézni, hogy a jelek passzolnak -e.

Link to comment
Megosztás:

Persze a helyén van :rolleyes: Oda van téve patental... na a viccet félretéve azt hogy tudom megnézni? ;)

Hát ehhez ki kell venni a légszűrőházat levenni az ékszíjat, tárcsát, és a vezműszíj külső burkoatát lent, és fent. Ekkor tudod megnézni, hogy a jelek passzolnak -e.

Szerintem Ő a nem a vezérlést kérdezte.

Az alapelőgyújtást legegyszerűbben strobival lehet ellenőrizni. (Tudom, tudom, nem mindenkinek van otthon stobija.) Alapjáraton ha a strobival ráhangolod a főtengely ékszíjtárcsán lévő jelet az álló jelre, akkor 10fokot kell mutatnia.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem Ő a nem a vezérlést kérdezte.

Az alapelőgyújtást legegyszerűbben strobival lehet ellenőrizni. (Tudom, tudom, nem mindenkinek van otthon stobija.) Alapjáraton ha a strobival ráhangolod a főtengely ékszíjtárcsán lévő jelet az álló jelre, akkor 10fokot kell mutatnia.

Olyan strobit hogy tudok szerezni ?

Link to comment
Megosztás:

Olyan strobit hogy tudok szerezni ?

Amit tapasztalsz, az a jelentéktelen kimaradás az a motortérnél hallatszik vagy a kipufogó végénél? Nálam is, igaz ritkán, de hallani télen egy párszor valami hasonlót, pedig nincs semmi baja.

Annyit tudok javasolni, hogy először menj el vele egy hosszabb útra és használd magasabb fordulaton a motort. Ekkor kitisztul belűről, elégnek a lerakódások. Talán segíthet.

Link to comment
Megosztás:

Amit tapasztalsz, az a jelentéktelen kimaradás az a motortérnél hallatszik vagy a kipufogó végénél? Nálam is, igaz ritkán, de hallani télen egy párszor valami hasonlót, pedig nincs semmi baja.

Annyit tudok javasolni, hogy először menj el vele egy hosszabb útra és használd magasabb fordulaton a motort. Ekkor kitisztul belűről, elégnek a lerakódások. Talán segíthet.

A jelenség úgy nyilvánul meg, hogy a motor járás közben láthatóan beremeg picit, és hallani is ilyenkor hogy mintha kihagyna egy század másodpercre...

A hosszútáv az jelenleg 50Km lesz ez alatt 4-ben huzatom majd pár kilométert, csak félek hogy a fogyasztásom bánja majd a végét :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A jelenség úgy nyilvánul meg, hogy a motor járás közben láthatóan beremeg picit, és hallani is ilyenkor hogy mintha kihagyna egy század másodpercre...

A hosszútáv az jelenleg 50Km lesz ez alatt 4-ben huzatom majd pár kilométert, csak félek hogy a fogyasztásom bánja majd a végét :rolleyes:

Szerintem inkább a második sebességben küld meg jól, meg harmadikban is. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.