Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Csak nem fejtették át az olajat a régi mociból. <_<

Új olja van benne,a vezérlés holmija a régi.Nem rossz állapotú,amig a próba üzem megy,jó legy.

Aztán ha jó lesz a dolog,jön a vezérmű szíj csere-sajátomra(3000km)-aztán motor mosás és fogyasztás vizsgálat.Eddig ég és föld a különbség,talán jó lesz.Karter gáz semmi,kompresszió rendben.Még egy gyújtás konkrétizálás kell és tényleg rendben van.A másik 14,6-ot evett.Talán gáz nem? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Új olja van benne,a vezérlés holmija a régi.Nem rossz állapotú,amig a próba üzem megy,jó legy.

Aztán ha jó lesz a dolog,jön a vezérmű szíj csere-sajátomra(3000km)-aztán motor mosás és fogyasztás vizsgálat.Eddig ég és föld a különbség,talán jó lesz.Karter gáz semmi,kompresszió rendben.Még egy gyújtás konkrétizálás kell és tényleg rendben van.A másik 14,6-ot evett.Talán gáz nem? :rolleyes:

Az már picit sok <_<

A gyújtás konkretizálás alatt mit értesz? Le volt véve az elosztó, nincs beállítva?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdés.......

Fura dolgot tapasztaltam két napja,megyek utazóban 90km/h,sebességgel várostábla előtt kiveszem üresbe,hogy guruljak és leáll az autó,ugyanezt eljátszotta lámpánál megálláskor is de csak ha kiveszem üresbe,ha úgy közelítem meg a lámpát,hogy 3 -ban alapjáraton megyek akkor nem áll le......mitől lehet ez a leállása ?alapjáraton ha beindítom szépen jár,utána újraindítom először nem de másodszor elindul,pl.. most értem haza munkából 30 km mentem és nem állt le,benzinszűrő?vagy injektor koszos ....ha valaki tud segíteni köszönöm,vagy elektromos probléma?Hogyan tudom kiszedni az injektort +a szűrőt?ha ez a baj egyáltalán,,,,köszi minden segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdés.......

Fura dolgot tapasztaltam két napja,megyek utazóban 90km/h,sebességgel várostábla előtt kiveszem üresbe,hogy guruljak és leáll az autó,ugyanezt eljátszotta lámpánál megálláskor is de csak ha kiveszem üresbe,ha úgy közelítem meg a lámpát,hogy 3 -ban alapjáraton megyek akkor nem áll le......mitől lehet ez a leállása ?alapjáraton ha beindítom szépen jár,utána újraindítom először nem de másodszor elindul,pl.. most értem haza munkából 30 km mentem és nem állt le,benzinszűrő?vagy injektor koszos ....ha valaki tud segíteni köszönöm,vagy elektromos probléma?Hogyan tudom kiszedni az injektort +a szűrőt?ha ez a baj egyáltalán,,,,köszi minden segítséget

Első lépésként (ha alkalmas a kijelződ) ellenőrizd, hogy ha menet közben egyszerre benyomod a két gombot és nyomva tartod pár másodperig, akkor kiírja-e az aktuális sebességet (lehetőleg 50 alatt próbáld).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdés.......

Fura dolgot tapasztaltam két napja,megyek utazóban 90km/h,sebességgel várostábla előtt kiveszem üresbe,hogy guruljak és leáll az autó,ugyanezt eljátszotta lámpánál megálláskor is de csak ha kiveszem üresbe,ha úgy közelítem meg a lámpát,hogy 3 -ban alapjáraton megyek akkor nem áll le......mitől lehet ez a leállása ?alapjáraton ha beindítom szépen jár,utána újraindítom először nem de másodszor elindul,pl.. most értem haza munkából 30 km mentem és nem állt le,benzinszűrő?vagy injektor koszos ....ha valaki tud segíteni köszönöm,vagy elektromos probléma?Hogyan tudom kiszedni az injektort +a szűrőt?ha ez a baj egyáltalán,,,,köszi minden segítséget

Kilométerórád működik rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Első lépésként (ha alkalmas a kijelződ) ellenőrizd, hogy ha menet közben egyszerre benyomod a két gombot és nyomva tartod pár másodperig, akkor kiírja-e az aktuális sebességet (lehetőleg 50 alatt próbáld).

Bocsika ,lehet,hogy naiv vagyok de milyen gombot nyomjak be?sima km órám van nincs rajta fordulatszám jelző sem.

Link to comment
Megosztás:

Ebből mit tudok meg?

Mindjárt megyek 1 kört,hol van az üzemanyagszűrő,látok valamit az alján és azt lehet tisztítani?

Helló!

Így ki fogja írni, ECU szerint mennyivel mész.

Benzinszűrő a jobb küszöb alatt van, hátsó ajtónál. Gyikban van leírás, hogy kell cserélni, nem egy ördöngősség, de szemüveg viselése javallott <_<

Nem hiszem, hogy lehetne tisztítani, belelátni nekem meg csak úgy sikerült, ha szétvágtam :rolleyes:

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Ebből mit tudok meg?

Mindjárt megyek 1 kört,hol van az üzemanyagszűrő,látok valamit az alján és azt lehet tisztítani?

Így azt tudod meg, hogy jó-e a kilométerórában lévő sebességjeladó, avagy sem, mert ha az rossz, akkor okoz leállásokat az üresben gurulás, mivel az ECU onnan tudja, hogy mozog az autó vagy sem. 1200-as fordulat alatt automatikusan üzemanyagot fecskendez be a motorvezérlő, hogy ne fulladjon le. Ha ez nincs meg, akkor a hirtelen üresbe rakástól lefullad, mert nem tudja, hogy mozog-e a gépsas. Egyébként nem igazán akarok belepofázni, de a motorfékezés azt jobb használni, mint üresben gurulni lefele. Egyrészt nagyobb a fékhatás kisebb fékpedálnyomással, valamint motorfékezésnél egy csepp benzint sem kap a motor, amíg 1200-as fordulathoz nem érkezik a fordulatszám, tehát üzemanyag fogyasztás csökkentő hatású is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv all. Mentem ma a nagy hőségbe vagy 90 Km-t 100-120-as tempóval és mikor hazaértem feltűnt, hogy a gépsas nem áll vissza csak egy olyan 1500-as alapjáratra. Leállítottam, vártam 10 percet, indítottam és akkor is kb. 1500-re állt be stabilan. Járt már így valaki? Mi teheti ezt? Alapjárati? Vákumcső? A nagy melegben (38fok) még a motorteret sem volt kedvem kinyitni :rolleyes: (nameg az utolsó 15 km-en elkezdett sebesség függően nyikorogni a fékem mintha picit ütne vmelyik tárcsa, de ha még fékeztem is rá akkor fülsüketítő volt. De szerintem ez nem kapcsolódik az alapjárati problemhez. Valszeg csak kicsit jobban beleért a pofa a tárcsába mint szokott)

Link to comment
Megosztás:

Így azt tudod meg, hogy jó-e a kilométerórában lévő sebességjeladó, avagy sem, mert ha az rossz, akkor okoz leállásokat az üresben gurulás, mivel az ECU onnan tudja, hogy mozog az autó vagy sem. 1200-as fordulat alatt automatikusan üzemanyagot fecskendez be a motorvezérlő, hogy ne fulladjon le. Ha ez nincs meg, akkor a hirtelen üresbe rakástól lefullad, mert nem tudja, hogy mozog-e a gépsas. Egyébként nem igazán akarok belepofázni, de a motorfékezés azt jobb használni, mint üresben gurulni lefele. Egyrészt nagyobb a fékhatás kisebb fékpedálnyomással, valamint motorfékezésnél egy csepp benzint sem kap a motor, amíg 1200-as fordulathoz nem érkezik a fordulatszám, tehát üzemanyag fogyasztás csökkentő hatású is. :rolleyes:

Na szóval,,,,benyomtam azt a 2 gombot de csak x eket meg csillagokat ír ki semmi számot(XXXXXXX XXXXX)valami ilyesmit.......Ez azt jelentheti,hogy km óra csere/jeladó/ Mennyiért lehet beszerezni?

Link to comment
Megosztás:

A fékem tuti jó nemrég mértem fel az állapotát. Szerintem az a porvédő fém érhet bele. Vagy csak kicsit rozsdás megint a tárcsám belső íve. Nade ez az alapjárat dolog nagyobb falat. MAP szenzort néztem, vákuum csöveket néztem, TP érzékelőt is, vez.tengely szögjeladót is, egyik sem bűnös..... alapjárati csinálhat ilyet? tökre tiszta a háza is meg ő is. Diag módban szépen mozog is oda-vissza. Valami ötlet végső elkeseredésemben?

Link to comment
Megosztás:

Na szóval,,,,benyomtam azt a 2 gombot de csak x eket meg csillagokat ír ki semmi számot(XXXXXXX XXXXX)valami ilyesmit.......Ez azt jelentheti,hogy km óra csere/jeladó/ Mennyiért lehet beszerezni?

Helló!

Igazából ki kéne írnia a sebességet, ha meg a jeladó rossz, akkor meg nullát, vagy valami mást. Én nem tudom mi lehet a probléma, de a jeladó a km óra tetején üldögél, a műszeregységben. Külön nem tudom, hogy kapsz-e, de komplett műszeregységet találsz bontóban/máshol 2-3 ezerért, vagy fordulatszámosat kicsit drágábban.

De majd mások megmondják mi a gond :rolleyes:

Sok sikert

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Na szóval,,,,benyomtam azt a 2 gombot de csak x eket meg csillagokat ír ki semmi számot(XXXXXXX XXXXX)valami ilyesmit.......Ez azt jelentheti,hogy km óra csere/jeladó/ Mennyiért lehet beszerezni?

Igazából úgy kellne működnie, hogy kírja a pillanatnyi sebességet 53Km/óráíg, ha van akkor dob hibakódot, utánna meg azt a sok X-et, amit neked is, mert a kijelzőt teszteli. Nem tudom árulnak-e külön jeladót, milyen az óra fordulatszámmérős?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.