Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Na megvolt az olafogyás teszt, 1500Kilométerre olyan 6 deci fogyott. Ha hozzávesszük, hogy ennek egy része kicsöpög a szimeringnél, szerintem nem is rossz.

EPK, vagy bárki akinek van bödönje: nektek sem gyűlik mostanában a trutyi? Tavasszal egész szép termés volt, most meg szinte semmi, akárcsak télen. :D

Link to comment
Megosztás:

hali srácok! nem tudja valaki véletlenül hogy ha meghajtatom akksirol hozott vezetékekröl az acpumpát ugyhogy nem jár a motor, söt gyujtáson sincs akkor teszek e kárt a pumpában vagy a tankban. momentán nem nagyon tudom hogy müködik a tankszellöztetése nem tudom hogy ilyenkor tudja e a levegöt szivni és nem pedig a tankot horpasztja a pumpa? mikor összevezetékeltem kb 2mp-ig szépen dolgozott utána elkezdett csendesedni és mintha erölködött volna. ez azért volt mert miután feltermelte a nyomást már nehezebben tudott pumpálni mivel megnött a nyomás? szoval természetes volt igy a hangjárása?

köszi

X14XE 1.4 16V motor

Link to comment
Megosztás:

Na megvolt az olafogyás teszt, 1500Kilométerre olyan 6 deci fogyott. Ha hozzávesszük, hogy ennek egy része kicsöpög a szimeringnél, szerintem nem is rossz.

EPK, vagy bárki akinek van bödönje: nektek sem gyűlik mostanában a trutyi? Tavasszal egész szép termés volt, most meg szinte semmi, akárcsak télen. :D

A 6 deci, az a pálca max min távolság több mint fele 1500 km-en. Én nem nagyon szoktam utána tölteni, csere után feltöltöm max-ig, és megy látványos fogyás nincs, pedig szoktam nézegetni, hozzáteszem nagyjavítás óta 20.000 km-nél járok. Mikor vettem, valószínúleg előtte gyűrűzték, mert akkor sem ette az olajat. Az a motor kifeküdt, vettem egy bontottat, na az városban 100km-en megevett egy litert, a fojtószelep házából csöpögött az olaj. Az injektor vezeték gégecsövén keresztül feltöltötte a kábelköteget olajjal :wacko:

A karter csövet szoktam nézegetni, ami a házra megy a HF-ről, szinte csak víz van benne, minimális túró télen, de hosszabb úton az is eltűnt, injektor, pilllangó szelep környéke steril, addig sárgás barna bevonat, nagyjavításkor lepucoltam fémtisztára, azóta szinte változatlan. A beteg motorral a csőből csapni lehetett ki a túrókrémet, a fojtószelep ház műanyag fedeléből önteni lehetett a cuccot, telefosta a kartercső.

A trutyi mennyiség szerintem a gyakori rövid utakkal van összefüggésben. Amikor nem tud átmelegedni a teljes motortér, az olajból kipárolgó víz, benzin, és más gőzök a forró blokkból, és hengerfejből kiáramolva lecsapódnak a hideg kartercsőben, onnan a gáz beköpködi a fojtószelepházba, ahol még a hideg alumíniumra és műanyagra szintén pluszban lecsapódnak a gőzök. Hosszabb úton, vagy eleve melegben, tűző napon 40-50 °C biztos van a gépháztető alatt, kipárolog a szívó oldalról is a víz, így a túróból csak az olaj marad, ragacsos sárgás-barna bevonatként. Rövid hideg utakon amúgy is több víz és benzin kerül az olajba, ami felhalmozódik benne, ezért télen városban "kevésbé" fogy az olaj, majd egy hosszabb úton, hirtelen megcsappan.

Link to comment
Megosztás:

hali srácok! nem tudja valaki véletlenül hogy ha meghajtatom akksirol hozott vezetékekröl az acpumpát ugyhogy nem jár a motor, söt gyujtáson sincs akkor teszek e kárt a pumpában vagy a tankban. momentán nem nagyon tudom hogy müködik a tankszellöztetése nem tudom hogy ilyenkor tudja e a levegöt szivni és nem pedig a tankot horpasztja a pumpa? mikor összevezetékeltem kb 2mp-ig szépen dolgozott utána elkezdett csendesedni és mintha erölködött volna. ez azért volt mert miután feltermelte a nyomást már nehezebben tudott pumpálni mivel megnött a nyomás? szoval természetes volt igy a hangjárása?

köszi

X14XE 1.4 16V motor

Hát igazából a könyv is írja az AC-teszthez a direkt tápot, ezért nem hiszem, hogy baj lenne vele. Én is nyomattam már ki a pumpával az egész tank mennyiségét, nem volt gond.

A 6 deci, az a pálca max min távolság több mint fele 1500 km-en. Én nem nagyon szoktam utána tölteni, csere után feltöltöm max-ig, és megy látványos fogyás nincs, pedig szoktam nézegetni, hozzáteszem nagyjavítás óta 20.000 km-nél járok. Mikor vettem, valószínúleg előtte gyűrűzték, mert akkor sem ette az olajat. Az a motor kifeküdt, vettem egy bontottat, na az városban 100km-en megevett egy litert, a fojtószelep házából csöpögött az olaj. Az injektor vezeték gégecsövén keresztül feltöltötte a kábelköteget olajjal :D

A karter csövet szoktam nézegetni, ami a házra megy a HF-ről, szinte csak víz van benne, minimális túró télen, de hosszabb úton az is eltűnt, injektor, pilllangó szelep környéke steril, addig sárgás barna bevonat, nagyjavításkor lepucoltam fémtisztára, azóta szinte változatlan. A beteg motorral a csőből csapni lehetett ki a túrókrémet, a fojtószelep ház műanyag fedeléből önteni lehetett a cuccot, telefosta a kartercső.

A trutyi mennyiség szerintem a gyakori rövid utakkal van összefüggésben. Amikor nem tud átmelegedni a teljes motortér, az olajból kipárolgó víz, benzin, és más gőzök a forró blokkból, és hengerfejből kiáramolva lecsapódnak a hideg kartercsőben, onnan a gáz beköpködi a fojtószelepházba, ahol még a hideg alumíniumra és műanyagra szintén pluszban lecsapódnak a gőzök. Hosszabb úton, vagy eleve melegben, tűző napon 40-50 °C biztos van a gépháztető alatt, kipárolog a szívó oldalról is a víz, így a túróból csak az olaj marad, ragacsos sárgás-barna bevonatként. Rövid hideg utakon amúgy is több víz és benzin kerül az olajba, ami felhalmozódik benne, ezért télen városban "kevésbé" fogy az olaj, majd egy hosszabb úton, hirtelen megcsappan.

Mondjuk ez lehet, mert mostanában hosszabb utaim voltak.

Link to comment
Megosztás:

Olajpumpa biztos cserés, nekem is így kezdődött és nagy generál lett belőle. Nekem a pumpában a nyomás szabályzó is ki volt kopva, meg összeadódik a fogaskerék szivattyú meg a csapágy illesztések kopása, és már el is szökik a nyomás, nem bírja pótolni a szivattyú. Melegen meg pláne, mikor lecsökken az olaj viszkozitása, és az illesztések is változnak.

Ha parázslik a lámpa ne mászkálj vele, mert hazavágja a megmaradt csapágyakat, meg tengelyeket, mert alapjáraton nem képes elegendő olajat szállítani, mgasabb fordulaton a nyomás elegendő, hogy kioltsa a lámpát, de a kenés még attól nem lesz tökéletes. Az új szivattyú biztosan megoldja az olajlámpa problémát, de készüj fel, hogy közeleg a nagyjavítás.

Az olajnyomást egyébként érdemes lenne megméretned, és akkor kizárható a gomba hibája. Az új szivattyúval is jó lenne rámérni, hogy képes-e az előírt nyomást teljesíteni az esetleg kopott rendszerben, nehogy olyan sérülések legyenek később, amit már nem lehet nagyjavítással sem megoldani.

A

Köszi a részletes leírást, Daynak is! Akkor ez most megint jó kis kiadás lesz.Viszem is a szerelőhöz... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a segítségét!!!

Meg egy kérdés az 1-es cső le volt csúszva vagyis szétrepedve és fújt ki fontos az?

A 2-es csőn nekem miért nincs semmi??(hülye kérdés tudom) :D :wacko:

Az egyes a fojtószelepházra megy, onnan meg a légszűrőházra, a levegő termosztáthoz, hidegben a kipufogóról előmelegített levegőt szív a motor.

A kettes a tankszellőzéshez, a hármas az EGR szelephez megy. Ha jól emlékszem, a három dolog biztos, de a sorrend nem 100%

Ezek mind vákuum csövek, mindegyiken szívnia kell befelé a levegőt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma egy érdekes dologra lettem figyelmes melóba jövet. Körforgalom után gyorsítás majd vált és megint gyorsítás és utána üresbe vágta a váltót majd gurulás következett. Mikor ismét a müszerfalra néztem fordulat 0 világít az aksi és a check, na mondom faca leállt a motor, ráindítottam és már ketyegett is tovább! Mi lehetett a gond, esetleg valaki járt már hasonlóan, eddig még soha nem állt le a vas alattam.

Valakinek ötlet, javaslat, stb?

Ja és hiba nincs tárolva, mert rögtön egy villogtatást is beiktattam!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma egy érdekes dologra lettem figyelmes melóba jövet. Körforgalom után gyorsítás majd vált és megint gyorsítás és utána üresbe vágta a váltót majd gurulás következett. Mikor ismét a müszerfalra néztem fordulat 0 világít az aksi és a check, na mondom faca leállt a motor, ráindítottam és már ketyegett is tovább! Mi lehetett a gond, esetleg valaki járt már hasonlóan, eddig még soha nem állt le a vas alattam.

Valakinek ötlet, javaslat, stb?

Ja és hiba nincs tárolva, mert rögtön egy villogtatást is beiktattam!

Szerintem ha nem ismétlődik meg akkor egyenlőre ne rágódj rajta.

Link to comment
Megosztás:

Szia Zotya!

Csak egy a gondom, hogy pénteken megyek külhonba és egy hét alatt cc 1500Km-t vasalok bele a tervek szerint. Ha ott megadja magát akkor lesz az igazi nemulass! :D

Hát az ilyen üresben-motorféknél leállásokat vákum gondok is szoktak okozni, vagy seb. jel hiánya. Általában ahogy szokták írni a fórumozók, egyből újra is indul a moci.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este megint leállt a gép alattam üresben guruláskor! Mi lehet a gond? Amit Zotya írt, hogy sebességjel azt elméletileg hibalámpával kellene jeleznie? Ma azt hiszem kap a vákumcsöveknél egy kis féktisztítót, de csak ha már kihült. Érdekes, hogy ez a hiba csak akkor jelentkezik ha egy kicsit tolom neki, ha normálissan haladok akkor nincs ilyen gondja. Mikor leáll és újra indítom semmi gond,Ha ki van forgatva és probálom elérni nála ezt a jelenséget akkor olyan mint ha nem tudná megtartani az alapjáratnál a fordulatot és egy az egyben leesik 0-ra és vége.

Várom a javaslatokat ezen ügyben akinek még esetleg van valami ötlete a témához!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este megint leállt a gép alattam üresben guruláskor! Mi lehet a gond? Amit Zotya írt, hogy sebességjel azt elméletileg hibalámpával kellene jeleznie? Ma azt hiszem kap a vákumcsöveknél egy kis féktisztítót, de csak ha már kihült. Érdekes, hogy ez a hiba csak akkor jelentkezik ha egy kicsit tolom neki, ha normálissan haladok akkor nincs ilyen gondja. Mikor leáll és újra indítom semmi gond,Ha ki van forgatva és probálom elérni nála ezt a jelenséget akkor olyan mint ha nem tudná megtartani az alapjáratnál a fordulatot és egy az egyben leesik 0-ra és vége.

Várom a javaslatokat ezen ügyben akinek még esetleg van valami ötlete a témához!

Üdv

Csak naívan kérdezem, hogy nem lehet üzemanyag ellátási gond? Mivel csak akkor jelentkezik nálad, amikor hajtod... :D

Link to comment
Megosztás:

Én is csak találgatok mert ilyen még nem történt velem se de szerintem is az üzemanyag ellátás lehet baj, talán az lehet hogy amikor nyomod akkor az üzemanyagot kiszívja a rendszerből és amikor visszaesik a fordulat akkor meg nem tudja elég gyorsan pótolni. lehet hogy a szűrőd van tele kosszal.

most néztem hogy tisztán e85-tel mész, elképzelheő hogy a tankból leoldott egy adag koszt és az okoz gondot, de gondolom te is tudod hogy a full etanolnál sűrűbben kell szűrőt cserélni ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este megint leállt a gép alattam üresben guruláskor! Mi lehet a gond? Amit Zotya írt, hogy sebességjel azt elméletileg hibalámpával kellene jeleznie? Ma azt hiszem kap a vákumcsöveknél egy kis féktisztítót, de csak ha már kihült. Érdekes, hogy ez a hiba csak akkor jelentkezik ha egy kicsit tolom neki, ha normálissan haladok akkor nincs ilyen gondja. Mikor leáll és újra indítom semmi gond,Ha ki van forgatva és probálom elérni nála ezt a jelenséget akkor olyan mint ha nem tudná megtartani az alapjáratnál a fordulatot és egy az egyben leesik 0-ra és vége.

Várom a javaslatokat ezen ügyben akinek még esetleg van valami ötlete a témához!

Üdv

Nálam is ugyan ez a probléma csak nekem még szokott néha rángatni is. Ma megy szerelőhöz és elintézi a dolgát! :D :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Én is csak találgatok mert ilyen még nem történt velem se de szerintem is az üzemanyag ellátás lehet baj, talán az lehet hogy amikor nyomod akkor az üzemanyagot kiszívja a rendszerből és amikor visszaesik a fordulat akkor meg nem tudja elég gyorsan pótolni. lehet hogy a szűrőd van tele kosszal.

most néztem hogy tisztán e85-tel mész, elképzelheő hogy a tankból leoldott egy adag koszt és az okoz gondot, de gondolom te is tudod hogy a full etanolnál sűrűbben kell szűrőt cserélni ...

Ez tévedés. Egyszer kell cserélni 1000km etanolos üzem után, utána már nem kell sűrűbben. Gyárilag megadott időközönként kell csak, de még azt is meg merem kockáztatni, hogy még tovább bírja (én 13 éves korában cseréltem a 13 éves ü.anyagszűrőt).

Link to comment
Megosztás:

Korábban írtam az olajnyomásos problémámról, sokan segítettek, hogy mi lehet. Mit szólnátok ahhoz, hogy szerintem a szerelő nem 10W-40est rakott bele, hanem 5W-40est?

Nem lehetséges, hogy a szívó oldalon az O gyűrűk kezdik feladni a harcot és megy a falsgőz is? :wacko: 5W-40-től még nem kéne elmennie, sőt, 0W-30 se olyan híg, hogy kivillanjon.. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát azt nem tudom... de neki mindegy, mert úgyis nekem kell fizetnem.

Sanci: Csak 30 fok feletti külső hőmérsékleten és csak alapjáraton jelentkezett, sok km után, menetközben nem.

Úgyértem arról tudnál, ha azt rakott volna bele, inkább fordítva szokott történni: a jobbat fizetteti ki, de az olcsóbbat teszi bele. :D (havernak 1x AGIP helyett Tescos-at rakott az egyik szerelő, érződött a hangján, hogy nem Agip. :wacko:

Visszament kiverte a balhét, és mondta neki, hogy feljelenti, és már elküldte az olajat megnézetni, hogy valóban Agip-e? ha nem az, akkor bepereli! (soron kívül kicserélte az olajat, nomeg az összes szűrőt, és még adott is neki 4 L Agip olajat!!!)

Szerintetek mit tehetett bele? :wacko: :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sanci: Csak 30 fok feletti külső hőmérsékleten és csak alapjáraton jelentkezett, sok km után, menet közben nem.

Az pedig eléggé utal a híg olajra de a fals-szívás is esélyes.. :wacko:

Tavaly mikor a zuhanyrózsa O gyűrűi felmondták a szolgálatot előtte be-be villant alapjáraton, amúgy se szoktam pörgetni. Aztán mikor indultam volna 1x csak furcsa hang, olajpilács világít én meg gyors leállítottam. Nagyjából ennyi a sztori. :D Mikor volt az az olaj cserélve és mennyit futott azóta? :wacko:

Link to comment
Megosztás:

C 14NZ Corsa nem indul! :D Elsőre beindult,aztán leállt 5 másodperc múlva és azóta csak teker, de be nem indul. Szerintem benzin azt kap, mivel a kipuff vége kicsit benzin szagú, meg a gyertyákat is kicsavartam és tiszta benzinesek voltak, szóval csak arra tudok gondolni, hogy nincs szikra. Mit kellene megnéznem? :wacko:

Szerk: elöző véleményekben találtam valamit; az elosztófedél mögött a 7 lábú gyújtásmodult kellene megpiszkálnom. Mennyire kell szétszedni ott a dolgokat, érdemes valamit összejelölni,h ne csússzon el a gyújtás, vagy nem kell annyira szétbontani úgy sem?!

Probléma megoldódott, elvittem szerelőhöz, cserélt benne gyertyákat meg azt mondta volt valami lazulás az elosztóban. :wacko: Véglis jó, hogy csak ennyi baja volt, csak most hülyén érzem magam, hogy emiatt szerelőhöz vittem! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.