Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem rátölteni kell, hanem cserélni. :D Amúgy miért akartad rábeszélni a 15w40-re azt akinek igaza van? :)

Nem úúúgy! hanem hogy 15w40-es volt benne, most 5w40-es lesz én meg 10w40-es szerettem volna bele mert olcsóbb itt is meg a boltos is azt mondta az való bele. csak azért kérdezem nem gáz hogy 15 -ös után kapásból 5-ös lesz benne? :D

Link to comment
Megosztás:

Nem úúúgy! hanem hogy 15w40-es volt benne, most 5w40-es lesz én meg 10w40-es szerettem volna bele mert olcsóbb itt is meg a boltos is azt mondta az való bele. csak azért kérdezem nem gáz hogy 15 -ös után kapásból 5-ös lesz benne? :)

Nem fog ártani neki, főleg, hogy tél jön nemsokára :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Örömmel közlöm, hogy egy újabb a Astra /F/ tulajdonos van a "piciny országunkban"..

Egy hete vásároltam meg egy kék színű F-es 92 évjáratú 1,8 benzines Astrát...

Szerencsére komolyabb baja nincs a kicsinek de így vásárlás után kötelező dolgokat szeretnék a motorban cserélni pl. motorolaj, váltóolaj szervó olaj, illetve amiben nagy segítséget kérnék az a vezérműszíj, vízpumpával cseréljem vagy anélkül milyen olajokat tegyek bele... ilyenkor mire figyeljek...

Ha valamit nem jól csináltam volna vagy túl sok kérdést tettem volna fel egy hozzászólásba akkor elnézést kérek..

+Akinek esetleg van téli gumija 175 60 R14 amivel ezt a telet túl élem azt szívesen megvásárolnám...

Segítségeteket előre is köszönöm

MomoadaM3

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Örömmel közlöm, hogy egy újabb a Astra /F/ tulajdonos van a "piciny országunkban"..

Egy hete vásároltam meg egy kék színű F-es 92 évjáratú 1,8 benzines Astrát...

Szerencsére komolyabb baja nincs a kicsinek de így vásárlás után kötelező dolgokat szeretnék a motorban cserélni pl. motorolaj, váltóolaj szervó olaj, illetve amiben nagy segítséget kérnék az a vezérműszíj, vízpumpával cseréljem vagy anélkül milyen olajokat tegyek bele... ilyenkor mire figyeljek...

Ha valamit nem jól csináltam volna vagy túl sok kérdést tettem volna fel egy hozzászólásba akkor elnézést kérek..

+Akinek esetleg van téli gumija 175 60 R14 amivel ezt a telet túl élem azt szívesen megvásárolnám...

Segítségeteket előre is köszönöm

MomoadaM3

Te szeretnél vezérműszíjat cserélni...?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Örömmel közlöm, hogy egy újabb a Astra /F/ tulajdonos van a "piciny országunkban"..

Egy hete vásároltam meg egy kék színű F-es 92 évjáratú 1,8 benzines Astrát...

Szerencsére komolyabb baja nincs a kicsinek de így vásárlás után kötelező dolgokat szeretnék a motorban cserélni pl. motorolaj, váltóolaj szervó olaj, illetve amiben nagy segítséget kérnék az a vezérműszíj, vízpumpával cseréljem vagy anélkül milyen olajokat tegyek bele... ilyenkor mire figyeljek...

Ha valamit nem jól csináltam volna vagy túl sok kérdést tettem volna fel egy hozzászólásba akkor elnézést kérek..

+Akinek esetleg van téli gumija 175 60 R14 amivel ezt a telet túl élem azt szívesen megvásárolnám...

Segítségeteket előre is köszönöm

MomoadaM3

Először is üdv az Astrások között! Sok probléma- és balesetmentes kilométert kívánok a kocsihoz! Képeid vannak róla?

A kötelezők között természetesen illik cserélni a vízpumpát is, hacsak nem ismered 100% biztonsággal az autó előéletét. Vezérműszíjból pl. Gates a javasolt márka, szivattyúból és feszítőgörgőből pedig ne a legolcsóbbat vedd, SKF, Ruville ajánlott.

Olajból 10W40 a javasolt hozzá, lehetőleg ne a legolcsóbb teszkós löttyöket tedd bele, meghálálja a motor (pl. Castrol, Valvolin jó).

Szervóolajat nem muszáj cserélni, nem is egyszerű, nincs rá kialakított leeresztő, valahol szét kell kötni hozzá a csövet, Dexron 2 minőségű automataváltóolaj kell bele.

Váltóolajnak szintén nincs gyárilag kialakított leeresztési lehetősége, viszont nem árt cserélni. Leereszteni a váltó alsó deknijének a levételével lehet, feltölteni pedig a váltó tetején levő műanyag kupakos csavar kitekerésével (nem csak a műanyag kupak, az egész csavar kitekerésével!) tudod. Olajból csak a GM váltóolaj javasolt hozzá, kb. 1,5-2L a mennyiség, szintellenőrző csavar a váltó bal oldalán a féltengelykihajtás mellett.

Téligumiból 14"-ban 175/65 a gyári méret, vagy 185/60.

Link to comment
Megosztás:

Ismét lesz egy olasjos kérdésem aminek sokan fognak örülni, az Enos vagy Emos-t ismeri valaki elvileg japán, bár állatira nem tom hogy minek ilyet vett a haverom, jahh meg a 2 polusú champion gyertyákat, amikor direkt Bosch-t akartam még a típusszámot is leírtam. Bár elvileg olcsón meghozatta, meg minden bazárral együtt 35 volt. részletes leírást nem írok mert lehet sokan nem örülnének neki. :D csak ha igény van rá :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! kb 1 hete cseréltem termosztátot és most így hideggel az a jelenség áll fenn hogy elkezd felmelegedni..olyan 84-85°c-nál megáll majd ha elengedem a gázt akkor 1-2°C-ot vissza esik én onnantól kezd el felkúszni 92-93°C-ra! ez nektek is ilyen? vagy a termosztát nem a legjobb

Típusa: QH (QTH600K)

A régvel nem csinálta ezt hanem lassan melegedett 90°C-ra és alapjáraton felmelegedett a víz annyira hogy a hűtő bekapcsolt!

Ja! és kézzel csak 1 kicsit lehetett lenyomni mert a rugó kicsit össze volt csúszva! Az új lenyomható volt rendessen

----------------------------------------------------

Astra F "95" Sedan 1.6 V16 ( X16XEL )

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek? Bár tuti nem lesz ilyenre pénzem. Csak hátha valakit érdekel :D

Én nem bolygatnák egy 16 éves mocit. <_<

Ha ért hozzá akkor igen. De ha nem, akkor azért egyedül ne álljon neki.Jobb ha van ott valaki aki ért hozzá. Úgy csak könnyebb lesz neki nem?

Egyértelmű. :)

Sziasztok! kb 1 hete cseréltem termosztátot és most így hideggel az a jelenség áll fenn hogy elkezd felmelegedni..olyan 84-85°c-nál megáll majd ha elengedem a gázt akkor 1-2°C-ot vissza esik én onnantól kezd el felkúszni 92-93°C-ra! ez nektek is ilyen? vagy a termosztát nem a legjobb

Típusa: QH (QTH600K)

A régvel nem csinálta ezt hanem lassan melegedett 90°C-ra és alapjáraton felmelegedett a víz annyira hogy a hűtő bekapcsolt!

Ja! és kézzel csak 1 kicsit lehetett lenyomni mert a rugó kicsit össze volt csúszva! Az új lenyomható volt rendessen

----------------------------------------------------

Astra F "95" Sedan 1.6 V16 ( X16XEL )

Ellenőrízd tapizós módszerrel alapjáraton hideg motort indítva 10-15 perc után kinyit-e a termosztát, a többi nem érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! kb 1 hete cseréltem termosztátot és most így hideggel az a jelenség áll fenn hogy elkezd felmelegedni..olyan 84-85°c-nál megáll majd ha elengedem a gázt akkor 1-2°C-ot vissza esik én onnantól kezd el felkúszni 92-93°C-ra! ez nektek is ilyen? vagy a termosztát nem a legjobb

Típusa: QH (QTH600K)

A régvel nem csinálta ezt hanem lassan melegedett 90°C-ra és alapjáraton felmelegedett a víz annyira hogy a hűtő bekapcsolt!

Ja! és kézzel csak 1 kicsit lehetett lenyomni mert a rugó kicsit össze volt csúszva! Az új lenyomható volt rendessen

----------------------------------------------------

Astra F "95" Sedan 1.6 V16 ( X16XEL )

Elvileg 92C a nyitása. Amúgy az új is lehet rossz.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén egyik ismerősöm segítségével kuplungozni szeretném a kocsit. Kérdés: Mivel nincs a váltó alján betekintő ablak, hogy tudom kivarázsolni a technikát? Ki kell szedni a balos gólyalábat, és lesz annyi hely hogy szét lehessen fordítani a váltót a motortól, vagy jobban járok ha kikapjuk a motort váltóstól a kocsiból, és a szabad földön megoldjuk a cserét? Vagy mi lenne a lehető leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.