Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Megfelelő mert amikor meg jó volt a termosztát 90 felett volt 1 kicsivel meg a ventilátor 90 utáni csíktól már indult szóval tuti jó csak megint kifogtam egy rosszat. :)

Hát a ventinek majdnem a pirosnál kellene indulnia...és a 90 utáni csík alatt leállnia...

De lehet h rosszul tudom...

Link to comment
Megosztás:

Day a cső másik végére gondolt. :D Az egyik vége csak csatlakozik valahová.

Szerintem pont a másik végét válaszolta meg, hogy az lóg, amit a képen mutatott az az egyik fele. <_<

Egyébként ha jól látom, akkor pont a negyedik hengernél van, ahol elvileg (8 szelepesnél legalábbis) a vákuum "létrehozás" történik, bár a másik oldalon van a 4. hengernél, amiből direktbe megy a rásegítőre a vastag vákuumcső.

Látszólag minden vákuumos rész megvan? Belső keringetés is működik? Jó lenne, ha egy X16XEL-es megnézné a csövet, hogy neki hova csatlakozik. Esetleg dita? :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem pont a másik végét válaszolta meg, hogy az lóg, amit a képen mutatott az az egyik fele. <_<

Egyébként ha jól látom, akkor pont a negyedik hengernél van, ahol elvileg (8 szelepesnél legalábbis) a vákuum "létrehozás" történik.

Látszólag minden vákuumos rész megvan? Belső keringetés is működik? Jó lenne, ha egy X16XEL-es megnézné a csövet, hogy neki hova csatlakozik. Esetleg dita? :)

Nekem nem tölti be a képet. Ha meglesz szívesen megnézem. :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

lenne egy kérdésem...

van egy lehetőségem, hogy olcsón tudjak venni egy X14XE-s teljes motort. A mostani motor benne egy C14NZ ... kompatibilis az én autóm erre? A váltót is cserélnem kell? Mert sajnos nem elegendő a tudásom... :) vagy mivel már a motor jellege is eltér.. így nem lehet összehozni?

Vagy ha összehozható, mit kell még kicserélnem benne?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valaki közületek nem tudja X16XEL-hez milyen vezérműszíj jár? Hány fogas?

Amit lerendeltem (Contitech szett), gőrgő feszítő minden oké, a szíj meg nem megy föl :) rövidebb mint ami rajta volt.

Az új 162 fogas, a régi 169... ha jól számoltam idegességemben.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

lenne egy kérdésem...

van egy lehetőségem, hogy olcsón tudjak venni egy X14XE-s teljes motort. A mostani motor benne egy C14NZ ... kompatibilis az én autóm erre? A váltót is cserélnem kell? Mert sajnos nem elegendő a tudásom... :) vagy mivel már a motor jellege is eltér.. így nem lehet összehozni?

Vagy ha összehozható, mit kell még kicserélnem benne?

Nekem a C14NZ F13-as váltóval van szerelve, nem túl valúszínű, hogy a X14XE-is azzal van, tehát valszeg váltócsere (féltengelyek?). Asszem az 16 szelepes, hengerenkénti injektoros, tehát kábelezést, kompjútert, benzinpumpát, hűtőt, talán légszűrő dobozt is kell cserélni. Amúgy meg buktaveszélyes, mert nem lehet lepapirozni. Amúgy biztos hogy bele lehet rakni, mert a bódé egyforma.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Valaki közületek nem tudja X16XEL-hez milyen vezérműszíj jár? Hány fogas?

Amit lerendeltem (Contitech szett), gőrgő feszítő minden oké, a szíj meg nem megy föl :) rövidebb mint ami rajta volt.

Az új 162 fogas, a régi 169... ha jól számoltam idegességemben.

Köszi

169 az F Astráé

162 inkáb Astra G H, Corsa C, Meriva, Vectra C

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.