Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok motor ügyben, hogy a sima 1.4i és az Ecotech között milyen különbségek vannak? Hátrányok, előnyök?

Kinézett fatherom egy '96-os Astra F Caravant, Ecotech motor van benne. Van valami amit érdemes megnézni, valami típushiba, ilyesmik?

Egy másik fórumon azt írták, hogy állítólag jobban eszi az olajat, és hogy hamar fel kell újítani. Ezekből mi igaz?

Tapasztalatok?

Link to comment
Megosztás:

A sima 1.4i (C14NZ, X14NZ) régi konstrukció, gyengécske, nem kell tőle sokat várni, viszont elvisz a világ végére is. Kevés a karbantartási költsége is.

Az ecotec (X14XE) új 16 szelepes konstrukció, minden környezetkímélő technikával felvértezve, és kicsit felhúzva (90LE). Ez már szép teljesítmény, és nem is fogyaszt túl sokat hozzá (persze jobb láb függő).

Viszont ennek hátránya, hogy a kötelező karbantartások drágábbak, és a sok plusz ketyere (pl. AGR szelep) ad némi rizikófaktort a megbízhatóságához. Olajat is szereti kóstolgatni, de nem kell megijedni, normális használat mellett ez maradhat 1L alatt az olajcsereintervallumban (15000km).

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok motor ügyben, hogy a sima 1.4i és az Ecotech között milyen különbségek vannak? Hátrányok, előnyök?

Kinézett fatherom egy '96-os Astra F Caravant, Ecotech motor van benne. Van valami amit érdemes megnézni, valami típushiba, ilyesmik?

Egy másik fórumon azt írták, hogy állítólag jobban eszi az olajat, és hogy hamar fel kell újítani. Ezekből mi igaz?

Tapasztalatok?

Nekem x14xe motor van a gépben , tavaly vettem januárban azóta olajcsere volt meg a szűrők cseréje, ezeken túl csak a benyát töltöttem bele.
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat! Megnyugtattatok mindenképpen.

Holnap megyünk a kocsiért, utána biztosan fogok itt mindenféle tipikus kérdéssel élni.

Jó hétvégét mindenkinek!

Az enyém jó lesz... :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig csak olvasója voltam a fórumnak, de most már tagja is lettem.

Segítséget szeretnék kérni, már teljesen tanácstalan vagyok.

Egy 1994-es Astra F-em van 1.6-os 8 szelepes (C16NZ) motorral. A jelenség a következő:

A motor erőtlen, ha állandó sebességet szeretnék tartani, akkor irtózatosan rángatja az autót, nem nagyon gyorsul és szerintem sokat is fogyaszt. A műszerfalon a hibajelző lámpa szokott világítani. Kiolvastam a hibákat, egyszer arra panaszkodik, hogy "Lambda szonda - keverék szegény", aztán "Lambda szonda - keverék dús" ma pedig már az alapjárati motor hibáját jelezte.

Mi lehet a baj? Ha valakinek volt már ilyen, vagy tudja, hogy mi lehet, kérem segítsen!

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eddig csak olvasója voltam a fórumnak, de most már tagja is lettem.

Segítséget szeretnék kérni, már teljesen tanácstalan vagyok.

Egy 1994-es Astra F-em van 1.6-os 8 szelepes (C16NZ) motorral. A jelenség a következő:

A motor erőtlen, ha állandó sebességet szeretnék tartani, akkor irtózatosan rángatja az autót, nem nagyon gyorsul és szerintem sokat is fogyaszt. A műszerfalon a hibajelző lámpa szokott világítani. Kiolvastam a hibákat, egyszer arra panaszkodik, hogy "Lambda szonda - keverék szegény", aztán "Lambda szonda - keverék dús" ma pedig már az alapjárati motor hibáját jelezte.

Mi lehet a baj? Ha valakinek volt már ilyen, vagy tudja, hogy mi lehet, kérem segítsen!

Előre is köszönöm.

Első körben Lambda csere.Utána, ha a jelenség nem szűnik meg, akkor lehet gyanakodni az alapjáratira.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek!

Mi a túró az "F 20-as" váltó?

Miért jobb mint a mostani(c20n-em van)?

Minden német tuningujság írja a gsi astrákhoz, hogy F20-as váltóval!

Szériában olyan váltóval szerelték, ha jól tudom.A nyomaték miatt szükséges, mert ha pl. egy C20XE-hez párosítasz egy F16-ot, akkor az eléggé rövid életű lesz.Amúgy bontva olyan 25-30e. körül mozog egy F20-as váltó, állapottól függően.

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek!

Mi a túró az "F 20-as" váltó?

Miért jobb mint a mostani(c20n-em van)?

Minden német tuningujság írja a gsi astrákhoz, hogy F20-as váltóval!

Különböző motorokhoz, különböző váltókat szereltek. Más áttételekkel, és a nagyobb teljesítményű motorokhoz "erősebb anyagból" A kisebb motorokhoz való váltók nem biztos, hogy bírják azt az igénybevételt, amit egy 150 LE-s motor ad. Attól függően, hogy az ember melyik paramétert helyezi előtérbe (gyorsulás v. végseb.) válogathat a váltók között, de a méretezést szem előtt kell tartani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Egy kis beszámoló, ahogy azt korábban kérte is itt valaki. Kicsit OFFos hozzászólás lesz ez, ezért bocsesz.

Egy hete pénteken hoztuk el az autót. Kivülről-belülről csilli-villi. Szép motorhang, kellőképpen húz, szóval meg vagyunk vele elégedve.

A belső világítások közül a kesztyűtartóé és a csomitéré nem ment, azt orvosoltuk szombaton. Plusz betettünk egy pótféklámpát, mert ugye az kell.

A héten cserélni kellett kezdésként a tankból kijővő kb. fél-egy méteres benzincsövet, mert az hosszában elkezdett szétrepedni és elkezdte engedni a naftát. Nem akartunk vele bíbelődni, el a szervizbe, kemény 2000Ft-tal lehúztak minket. :-)

Ami kicsit aggasztóbb hiba, hogy a motor motorféknél leáll. Ha lassításnál rögtön kinyomom a kuplungot, akkor semmi baja. Csak motorféknél. Ma egy ismerőshöz elvitte fatherom az autót kivillogtatni a hibakódokat. De a kezdeti 12 helyett valami 1-5-1-10 vagy valami ilyesmit dobott ki. Nem voltam ott, pontosan nem tudom, de hülyeségeket dobott ki. Úgyhogy hétfőn megyünk újra, de akkor már szgéppel olvastatjuk ki.

Kérdés: ECOTEC-nél mások a hibakódok? Vagy ott is a 12-vel kezdődik?

A kis hibajelző sárga lámpa a műszerfalon nem világított amikor elhoztuk az autót. Erre nem figyelmeztetett senki sem. Utólag sokan voltak bölcsek a közeli ismerősök közül. Ma megnézve még a foglalata sem volt bent. Úgyhogy szép! :-(

Még a benne lévő magnó volt kicsit kontaktos, de egy másik ismerőssel az is orvosolva lett ma, mostmár gyönyörűen működik.

Na de mindezt leszámítva szép az autó, kényelmes, gyönyörű, ...stb.

Ha a motorfékes hiba ki lesz javítva, és meglesz az ilyenkor kötelező vezérműszíj csere, akkor teljes lesz a nyugalom, és tökéletessé válik az autó. Már most a család szívéhez nőtt. Pedig még ki sem használtuk (mondjuk a szép nagy csomiterét). :-)

Jó hétvégét mindenkinek!

És bocs, ha hosszú voltam.

Link to comment
Megosztás:

A kis hibajelző sárga lámpa a műszerfalon nem világított amikor elhoztuk az autót. Erre nem figyelmeztetett senki sem. Utólag sokan voltak bölcsek a közeli ismerősök közül. Ma megnézve még a foglalata sem volt bent. Úgyhogy szép! :-(

pedig vmelyik topikban elég sokat feszegettük a témát... az suxx

bazs a sárgában néztétek tényleg?

mert ugye elvileg gyújtás rátesz és fel kell villania ha ez elmarad akkor az égő seholse...

Link to comment
Megosztás:

fejezd be :lol: hogy te mekkora majom tucc lenni az vmi hihetetlen :lol:

szem azóta emberünk otthon ül és ezen gondolkodik,h mit ront6ott el az életben... sztem nem volt vele tisztában mikor pgsm gyöngyével 1eztetett ídőpontott, hogy hamarosan KINN, PADON és nem kis össztűzbe keveredik.

Ha azt nézzük sztem a kérdések 70%ról azt sem tudta már,h mit kérdezünk, de ehhez képest egész jól bírta... biztos levágta h aamtörök vagyunk :lol:

Te a mocidról te mikor óhajtol leírást csinázni?

Link to comment
Megosztás:

fejezd be :lol:  hogy te mekkora majom tucc lenni az vmi hihetetlen :lol:  

szem azóta emberünk otthon ül és ezen gondolkodik,h mit ront6ott el az életben... sztem nem volt vele tisztában mikor pgsm gyöngyével 1eztetett ídőpontott, hogy hamarosan KINN, PADON és nem kis össztűzbe keveredik.

Ha azt nézzük sztem a kérdések 70%ról azt sem tudta már,h mit kérdezünk, de ehhez képest egész jól bírta... biztos levágta h aamtörök vagyunk :lol:  

Te a mocidról te mikor óhajtol leírást csinázni?

segééény :lol: :smt067 :smt102 :smt079

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.