Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szóval Patyi Laci csinálta anno 135-é. Ebbe benne volt minden. Persze az ár függ attól is, hogy mennyiért lehet alkatrészeket szerezni. Kell hozzá komplett hengerfej, vezérmüház tengellyel, kompjuter, kábelköteg, nagy nyomású benzinpumpa, és persze maga a szívórész. Ja még a légszűrőház sem kompatibilis (legfeljebb az alsó része, mivel sokkal vastagabb ház utáni cső.) Nekem minden cuccot megszerzett, meg persze be is szerelte egy nap alatt. A lamdaszondát érdemes cserélni, ha kipufcsonkkal szereztek hengerfejet, nekem ugyanis rögtön világított a "sárgalámpa". Az SE hengerfejek a legjobb esetben is 4-5 évesek, vagy több...

cím: 15. ker Őrjárat u. 1-3. (a kórház területén, jól hátul)

Link to comment
Megosztás:

Patyi Laci nem az a fajta, aki szereti elmagyarázni, mit miért csinál. :)

Odaadod reggel neki az autót, és estére visszaadja azt, amit addig csak

tervezgettél... És persze kompromisszumok nélkül működik. :D

Nekem is ő csinálta a versenyváltót. Most ha minden igaz, a sperremen

dolgozik éppen, azt nagyon ki kell agyalnia, hogyan faragja bele a váltómba.

De nem félek hogy nem sikerül neki megoldást találnia. :lol:

Link to comment
Megosztás:

S.O.S.

Alacsony az alapjáratom!! C20NE motor, és 500-600 körül ingadozik a fordulatszám.

alapjárati motor ok. , gertyák kábelek újak, befecskendező ok.

a Tech comp. 800-at mutat ha rádugják.

valami jeladó lehet a probéma, esetleg a főtengely fordulatszám jeladó szaraxik??

Hozzáértő irjo, fontos! hai

Link to comment
Megosztás:

"Maradék alkatrészekkel mit csináltál?"

Jelenleg már csak a komjuter van meg, meg a kábelköteg, de azt nehezebb eladni mert immobilájzeres. A többi cuccot "beszámították" például 4leömlőbe, vezérműtengelybe.

Egyébként Patyi Laci ugyis megszerez mindent könnyebben, mint mi. Persze, ha van jó kapcsolat...

Szerintem jelenleg az NZ-SE átalakítás a legkifzetődőbb. Garantált +22Le. Azt meg lehet továbbfejleszteni. De már csak sokkal-sokkal drágábban.

Link to comment
Megosztás:

ez a átalakítós kérdés olyan gyakran felmerül, hogy lasan bele kéne tenni a FAQ-ba :)

öööö fényképek esetleg nemkészültek? ki lehetne rakni a weboldalra, hogy mi minden kell és esetleg a mesternek is lehetne csinálni egy kis ingyenreklámot :wink:

Fénykép sajna nincs, de amiket felsoroltam tutinyerő az ember, ha be tudja szerezni. Persze kell még egyéb fogyóeszköz is, mint pl: kipuftömítés, hengerfejtömítés, esetleg új csavarok. De a lényeget fentebb feldosoltam. Ha valaki saját maga szerzi az alkatrészeket érdemes előtte megnézni, hogy milyen állapotban van a hengerfej (hidtotőke, himbák, szelepek, szimeringek) Beszerelés előtt szeleptisztítás. Vagy amit én elcsesztem: érdemes rögtön beszerelés előtt "kitágítani" a szívó, meg kipufogó járatokat. Polír, ez-az, stb. (Incontrol kft. - Turcsán Laci) Mer utána nem kell megint leszedni a hengerfejet. Persze ez + lóvé, de még igy a legolcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Patyi Laci, most ha minden igaz, a sperremen

dolgozik éppen, azt nagyon ki kell agyalnia, hogyan faragja bele a váltómba.

Na majd megnézem. Az egész hétfő délelőttöt nála töltöm... :wink:

Gabi, hallottad mostanában hogy szól a versenyautója? Megint reszeltek rajta... brutal... :shock: :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már egy 4 hónapja hogy megvolt egy C14NZ - C14SE átalakításom. Akkor rögtön letesztelve óra szerint 4 fokozatban 185 körül volt a vége.

Azóta van benne egy négyleömlő (Lexmaul), K&N betétszűrő, sportgyertyák (Splitfire) meg egy 272 fokos dbilas vezérműtengely. Viszont ez szinte semmit sem éreztet a végsebességen. Csak nagy nehez, megy 190km/h közelébe. Ez persze már 5.-ben, mert 4-ben leszabályoz 185 felett. Természetesen alacsony fordulaton nyomatékszegényebb :) , de nagyobb fordulaton jobban húz :lol: .

Mi a véleményetek? Azóta valami teljesítményvesztés álhatott be, vagy csak ilyen rossz az F13-as váltó áttételezése. Esetleg kéne egy Chiptuning is, hogy "optimálisabb" legyen a cucc?

Mit alakítottak rajta? Hol csinálták? Sok pénz volt?

Közben tovább olvastam, és mindenre megkaptam a választ!

Link to comment
Megosztás:

Maszik egyre feljebb az alapjaratom. Altalaban 1800 korul all, neha meg mintha seggberugnak, 1 sec alatt leesik valahova egeszen melyre, majd visszaall. A fordszam ora alig az ilyen kieseseket alig tudja kovetni.

Amugy jol fogyaszt, nagyritkan (komoly terhelesre motorkontroll eg), nem is megy rosszul...

Ez alapjarati motor?

Link to comment
Megosztás:

Újabb fejlemények a motorom ügyében!!

Lekopogom, ma minden gond nélkül beindult hidegen is, melegen is elsőre!!! (pedig még hozzá se nyúlt senki!!!)

Lehet hogy a benzinben volt valami mocsok, amit tankoltam és esetleg eldugította egy kicsit a fúvókákat, vagy valami ilyen hasonlót és mostanra kidolgozta magából a rendszer???? :?: :?:

Na mind1, azért holnap mégis csak megejtem ezt a cTech1-es vizsgálatot ha már iderángatom az Opel-es szakit! :!:

Te iqbela!!!

Az egy dolog hogy azt mondtad drukkolsz nekem, de azt nem mondtad hogy telepatikusan meg is szereled a gépemet!!!!! :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Maszik egyre feljebb az alapjaratom. Altalaban 1800 korul all, neha meg mintha seggberugnak, 1 sec alatt leesik valahova egeszen melyre, majd visszaall. A fordszam ora alig az ilyen kieseseket alig tudja kovetni.

Amugy jol fogyaszt, nagyritkan (komoly terhelesre motorkontroll eg), nem is megy rosszul...

Ez alapjarati motor?

Nem biztos!!! SFI doboz le - aztán amit alatta találsz - nekiállni tisztítóspryel befújni. Biztos tele van mocsokkal. Nekem is volt hasonló problémám. Ezzel megoldódott :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hadd kérdezzek amatőr dolgot,mint 1hetes gsi tulaj, mi a fax az sfi doboz?

:oops: égőőőő :oops:

esetleg ha megtennéd, hogy a motorháztetőt felnyitod akkor ott fogsz találni egy nagy fekete dobozt középen 4 csavar tartja és piros b@szom betükkel rá van írva a bűvös szó :wink:

Link to comment
Megosztás:

Hadd kérdezzek amatőr dolgot,mint 1hetes gsi tulaj, mi a fax az sfi doboz?

:oops: égőőőő :oops:

Motor felett mögött található, hatalmas fekete doboz, rajta piros betükkel : SFI.

Pontosan mit is csinál?? Passz!! Annyit tudok hogy több kamra van benne, ettől kering benne a levegő, mielőtt a befecskendező rendszerbe jutna!!!

Ezért is van az, hogy ha telitalpasan hirtelen rátaposol, nem rögtöm ugrik a szekér, hanem egy pillanatnyi kihagyással reagál, hisz a hirtelen többletlevegőszükséglet a kamrák miatt nem rögtön jut a rendszerbe!!!

Röviden : Folytás a GSI-ken!!!!!! :wink: :roll: (elő-ECOTEC-izáció!!) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.