Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

1997-es évjáratú F Astrám motorja (X16XEL) nehezen áll be alapjáratra indítás után és az alapjárat szabálytalan, dadogós lett mostanában. Tudnátok megbízható, hozzáértő ebben a típusban jártas szerelőt? Az alapjárati motort a múltkor már tisztították, de pár hétre szűnt csak meg a hiba.

Köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1997-es évjáratú F Astrám motorja (X16XEL) nehezen áll be alapjáratra indítás után és az alapjárat szabálytalan, dadogós lett mostanában. Tudnátok megbízható, hozzáértő ebben a típusban jártas szerelőt? Az alapjárati motort a múltkor már tisztították, de pár hétre szűnt csak meg a hiba.

Köszi!!

Merrefelé lax?

Link to comment
Megosztás:

Az egyik X16SZ, a másik X16SZR. Hogy melyik melyik, azt nem tudom :) Alapvetően a motorvezérlőben és a dugattyú kialakításában térnek el (más sűrítési viszony).

X16SZ 71 paccer, SZR 75 paccer. Az SZR több lóerőt tud az SZ meg több nyomatékot. A dugattyúk meg passz. Ugye nekem a motorgenerálnál kiderült, hogy könnyített dugók voltak benne (nem volt palástja) a donor motorban meg palástos dugók voltak. Ettől függetlenül 75,9 lóerő megvan. :D

Használtautós hírdetések szerint:

71 paci X16SZR

71 paci X16SZ

75 paci C16NZ

Helyesbítek, az x16SZR az 75 pacis, csakúgy mint a C16NZ.

"X16SZ gyárilag 71 LE, X16SZR 75 LE, mindkettő Euro 3-as, utóbbinak kicsit nagyobb a sűrítése is."

Euro 2. :D

Egyébként a C16NZ utóda az X16SZ. A környezetvédelmi hülyeségek miatt gyengébb lett, de aztán nagyobb sűrítéssel kiadták az SZR-t. Az R meg növelt teljesítményt jelent. :D

Link to comment
Megosztás:

X16SZ 71 paccer, SZR 75 paccer. Az SZR több lóerőt tud az SZ meg több nyomatékot. A dugattyúk meg passz. Ugye nekem a motorgenerálnál kiderült, hogy könnyített dugók voltak benne (nem volt palástja) a donor motorban meg palástos dugók voltak. Ettől függetlenül 75,9 lóerő megvan. :D

Euro 2. :D

Egyébként a C16NZ utóda az X16SZ. A környezetvédelmi hülyeségek miatt gyengébb lett, de aztán nagyobb sűrítéssel kiadták az SZR-t. Az R meg növelt teljesítményt jelent. :)

Jogos! Köszi a kiigazítást! :D X16SZ

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

tudom lerágott csont de végül is milyen és mennyi olaj való egy 1.4 astra f-es (c14se) váltójába a kezelési útm-ba csak 1 kód van (OPEL 19 40-750(90001777)) .

Kösz!!!

1,6 liter az F13-as váltóhoz. (a szint ellenőrzése: 2cm-rel az ellenőrző nyílás alatt) :D

Szerk.: Ja, és a GM váltóolajat ajánlják itt legtöbben (én is) :D :)

Link to comment
Megosztás:

ha ékszíj, akkor nem is lehet hosszbordás... :) De akkor milyen fogak peregnek ki? :D

Szerintem generátorszíjról van szó!

A vezérműszíj azért dúrva lenne 5000 alatt! :D

ILYENEK És szerintem azért van v alakú foga, hogy kis átmérőjű tárcsán is használható legyen. Nem gyűrődik a belseje, hanem hajlik :D

Link to comment
Megosztás:

1,6 liter az F13-as váltóhoz. (a szint ellenőrzése: 2cm-rel az ellenőrző nyílás alatt) :D

Szerk.: Ja, és a GM váltóolajat ajánlják itt legtöbben (én is) :D :)

Aha kettőt találtam GM 75W80 és 80W90 akkomostakko melyik :D ? Olvastam, hogy ha vastag az oil akkor zajos, ha vékony akkor meg hidegen nehezen működö lesz a váltó (vagy fordítva).

Kösz!

Link to comment
Megosztás:

Miért ne lehetne hosszbordás?Igen a generátorszijról van szó.

ILYENEK És szerintem azért van v alakú foga, hogy kis átmérőjű tárcsán is használható legyen. Nem gyűrődik a belseje, hanem hajlik :D

Hosszbordás van neki! :D (legalábbis azt írja) Arról meg csak akkor mehet le a fog (illetve hosszborda) ha nem fut síkban minden tárcsa! :lol: Másképp elképzelhetetlennek tartom! ;)

De hogy ezek a fogak kiperegjenek 5000 Km alatt?! :) 60.000-et ment nálam a szíj, miután lecseréltem - nem hosszbordás, hanem ilyen ékszíj, mint amilyet linkeltél - (és kitudja az előző gazdánál még mennyit ment), de a fogak megvoltak rajta ugyanúgy... az oldala volt csak megkopva, megkeményedve!

Ha mégis ILYEN van neki, akkor nem lehet, hogy nem rávaló szíjat tettek a generátorra, így nagyon lemegy a vékony szíj, és beleér a közepébe a tárcsának, és amiatt kopik? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.