Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem lehet, hogy a szeszes üzem mellé kellene beépíteni. Talán csökkentené a szesz kisebb energiatartalma miatti veszteséget...

Csak olyan bazi drágák...

Uccu neki csinálsz egyet. Kartergázszűrőt is lehet venni, meg csinálni is, a hatékonysága szemponjából mindegy hogyan néz ki.

Link to comment
Megosztás:

A víz bontásához nem árt a sok-sok indító ampi.... Bár egy 2000-esben lehet egy kb 75 amperórás nemde?

Akkor elmondom a tapasztalatomat:

Az enyém egy kétcellás készülék volt, amivel a melegedés miatt maximum 6-8 amperrel tudtam üzemelni. Ez országúton már érezteti a hatását a fogyasztásban, de városi és autópályás üzemhez kevés gázt termel.

Kellene legalább 15-20 ampert etetni vele és akkor véleményem szerint már igen jó eredményt produkálna. Ehhez másfajta készülék kell, lemezes, és nem drótos elektródákkal.

Az "indító ampi" viszont teljesen közömbös az eredmény szempontjából.

Szóval ha újra kezdem, azzal fogok foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor elmondom a tapasztalatomat:

Az enyém egy kétcellás készülék volt, amivel a melegedés miatt maximum 6-8 amperrel tudtam üzemelni. Ez országúton már érezteti a hatását a fogyasztásban, de városi és autópályás üzemhez kevés gázt termel.

Kellene legalább 15-20 ampert etetni vele és akkor véleményem szerint már igen jó eredményt produkálna. Ehhez másfajta készülék kell, lemezes, és nem drótos elektródákkal.

Az "indító ampi" viszont teljesen közömbös az eredmény szempontjából.

Szóval ha újra kezdem, azzal fogok foglalkozni.

A katalizátort nem vágja haza? Vagy éppen ellenkezőleg? Tisztítja? Kipu rendszer saválló?

Ne haragudj marhára érdekel a story! ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor elmondom a tapasztalatomat:

Az enyém egy kétcellás készülék volt, amivel a melegedés miatt maximum 6-8 amperrel tudtam üzemelni. Ez országúton már érezteti a hatását a fogyasztásban, de városi és autópályás üzemhez kevés gázt termel.

Kellene legalább 15-20 ampert etetni vele és akkor véleményem szerint már igen jó eredményt produkálna. Ehhez másfajta készülék kell, lemezes, és nem drótos elektródákkal.

Az "indító ampi" viszont teljesen közömbös az eredmény szempontjából.

Szóval ha újra kezdem, azzal fogok foglalkozni.

A katalizátort nem vágja haza? Vagy éppen ellenkezőleg? Tisztítja? Kipu rendszer saválló?

Ne haragudj marhára érdekel a story! ;)

Szerintem az egyéb topikban akár folytathatnánk is! ;)

Vagy ITT !!!

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Persze, a többi résznek nincs beleszólása az injektor szórási hatékonyságába, ott elég egy féktisztítós/benzines takarítás. Én ez egészet levettem, szétszedtem és eltakarítottam, mondjuk magát a fődarabbot nem vettem ketté, mert nem volt hozzá tömítésem.

365539-20111023-SDnVzL.jpg

Neked szerintem csak magát az injektor szelepet kellene utrahagozni:

365540-20111023-HjK9el.jpg

ÍÍÍ köszönöm szépen!!!!;))) a szelep a kis szerelt állapotban(mint a képen)mehet is tisztítóba?(bocsánat ha hülyéket kérdezek)

Link to comment
Megosztás:

ÍÍÍ köszönöm szépen!!!!;))) a szelep a kis szerelt állapotban(mint a képen)mehet is tisztítóba?(bocsánat ha hülyéket kérdezek)

Hát továbbontani szerintem nem lehet , de igazából fogalmam sincs hogyan műkszik az ultrahagos tisztítás. Ha vízbe kell tenni hozzá, akkor tudni kell hogy ugye ez elektromos szelep, nem tudom szereti-e a vizet...

Link to comment
Megosztás:

Hát továbbontani szerintem nem lehet , de igazából fogalmam sincs hogyan műkszik az ultrahagos tisztítás. Ha vízbe kell tenni hozzá, akkor tudni kell hogy ugye ez elektromos szelep, nem tudom szereti-e a vizet...

Aham.Lehet csak a "végét" lógatom bele. Én úgy tudom ultrahanghal szokták tisztinai, de lehet rákérdezek egy szak szervizbe. Köszönöm még 1x a segítséget, majd beszámolok mire jutottam. : )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

régóta olvasgattam már a fórumot és tudom,h van itt sok okos opelos! :lol:

Hátha tud nekem is segíteni valaki....

c16nz-m van,a problémám,h alapjáraton nem szépen jár,a kipufogó is "prüszköl" ;)

Gyertyák 3 hetesek,vákuumcsövek jó helyen vannak,a levegőszűrőből kimenő cső kicserélve,kompresszió bemérve! Viszont ha a gyertyakupakot lehúzom 2 henger elméletileg nem megy! :lol: De a kompresszió jó volt!

Nem értem már mi lehet... Az alapjárati motor csinálhat ilyet? Azt még nem néztük meg!

Valaki írjon már vmi okosat,már sík ideg vagyok! ;)

Köszi szépen előre is!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van vkinek nyomaték-, teljesítmény- és fogyasztásgörbét ábrázoló képe?

konkrétan a C14NZ motoré érdekelne...

KÖSZÖNET... és ha volt már ilyen kérés akkor sorry!

üdv.: Q

Kattints az alábbi likre, ott lesz a diagram.

http://www.astrasite.de/opel-motor-c14nz/

Sziasztok!

régóta olvasgattam már a fórumot és tudom,h van itt sok okos opelos! :lol:

Hátha tud nekem is segíteni valaki....

c16nz-m van,a problémám,h alapjáraton nem szépen jár,a kipufogó is "prüszköl" ;)

Gyertyák 3 hetesek,vákuumcsövek jó helyen vannak,a levegőszűrőből kimenő cső kicserélve,kompresszió bemérve! Viszont ha a gyertyakupakot lehúzom 2 henger elméletileg nem megy! :lol: De a kompresszió jó volt!

Nem értem már mi lehet... Az alapjárati motor csinálhat ilyet? Azt még nem néztük meg!

Valaki írjon már vmi okosat,már sík ideg vagyok! ;)

Köszi szépen előre is!!

Gyertyakábelt, elosztófedelet, rotort néztétek(mértétek/cseréltétek) már?

Hello! Tűzkarikát akarok venni a leömlő és az első cső közé és ilyet találtam http://cromax.hu/index.php?katid=45993798&...=C14NZ,%20X14NZ

emellé az van irva hogy astra91-92. nekem 95 ös évjáratú astrám van. gondolom nem változtattak semmit ezen. szerintetek jó hozzá??

Ott azt írja, hogy 91-02 (vagyis a gyártás végéig).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

régóta olvasgattam már a fórumot és tudom,h van itt sok okos opelos! :lol:

Hátha tud nekem is segíteni valaki....

c16nz-m van,a problémám,h alapjáraton nem szépen jár,a kipufogó is "prüszköl" ;)

Gyertyák 3 hetesek,vákuumcsövek jó helyen vannak,a levegőszűrőből kimenő cső kicserélve,kompresszió bemérve! Viszont ha a gyertyakupakot lehúzom 2 henger elméletileg nem megy! :lol: De a kompresszió jó volt!

Nem értem már mi lehet... Az alapjárati motor csinálhat ilyet? Azt még nem néztük meg!

Valaki írjon már vmi okosat,már sík ideg vagyok! ;)

Köszi szépen előre is!!

Azt mondod két henger nem megy, akkor eléggé rázkódik már a moci...mivel ugye ez központi injektoros moci az üanyagoldalt talán ki is zárhatjuk. Keresd elő a régi gyertyák egyikét, húzkodd le a pipákat egyenként, dugd rá őket, és testeld le a mocihoz. Ugye ha valahol nincs szikra ott gubanc van. Elosztó-rotoros gyujtásod van? Akkor gyertyakábel(vagy akár elosztó) gond lehet, mert az elosztóig közös kábel megy a 4 hengerhez. Milyen gyertyát vettél bele? Próbáltad már a régivel?

Link to comment
Megosztás:

Azt mondod két henger nem megy, akkor eléggé rázkódik már a moci...mivel ugye ez központi injektoros moci az üanyagoldalt talán ki is zárhatjuk. Keresd elő a régi gyertyák egyikét, húzkodd le a pipákat egyenként, dugd rá őket, és testeld le a mocihoz. Ugye ha valahol nincs szikra ott gubanc van. Elosztó-rotoros gyujtásod van? Akkor gyertyakábel(vagy akár elosztó) gond lehet, mert az elosztóig közös kábel megy a 4 hengerhez. Milyen gyertyát vettél bele? Próbáltad már a régivel?

Úgy értem,hogy nem ment 2 henger,h húzgáltuk le a pipákat egyenként balról kezdve,és az 1-t lehúzva,le akart állni a motor,a 2.at lehúzva is és a 3.-4.-nél szinte semmi változás nem volt a motorban... :S

Pedig a kábel sem régi,így arra eddig nem gondoltam! Elosztó-rotoros igen.

Bosch gyertya van benne,pontosan a típusát nem tudom,Németországban vettem.

Majd kipróbálom amit írtál!

Köszi szépen a válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

Úgy értem,hogy nem ment 2 henger,h húzgáltuk le a pipákat egyenként balról kezdve,és az 1-t lehúzva,le akart állni a motor,a 2.at lehúzva is és a 3.-4.-nél szinte semmi változás nem volt a motorban... :S

Pedig a kábel sem régi,így arra eddig nem gondoltam! Elosztó-rotoros igen.

Bosch gyertya van benne,pontosan a típusát nem tudom,Németországban vettem.

Majd kipróbálom amit írtál!

Köszi szépen a válaszokat!!

Megpróbálhatod cserélni a 2-es 3-as henger kábeleit, persze mindkét végét, ha most meg a 2-es nem megy, akkor ugye kábelgond. Amúgy ki is lehet mérni multiméterrel 3-20Kohm a jó érték.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

kipufsor tömítés csere után lettem figyelmes egy halk csörésre ami néha néha bejön. mintha valami törötdarab lenne valahol

aztán később abba is marad. eddg gondolom azét nem hallottam mert kifújt a gép és csattogott

azon godnolkozok hogy az egyik leömlő tőcsavart imbuszra cseréltem, és hogy az mozgolódik. 1-2x utánna is húztam

de amugy semmit nemveszek észre a kocsin

Link to comment
Megosztás:

Helló. Az lenne a kérdésem. van egy C14SE motor kódú astrám úgy néz ki csapágyas. nem találtok hozzá hajtókar csapágyat csak a c14nz motor kódúhoz van két kérdésem is lenni, ugyan olyan-e a két motor hajtókar csapágya, illetve ha veszek egy c14nz blokkot és átt teszem a hengerfejet szívósorral mindennel együtt müködni fog-e? én úgy tudom csak a befecskendezés a különbség a két blokk között vagy tévedek? várom a válaszokat. Üdv Dani

Link to comment
Megosztás:

Helló. Az lenne a kérdésem. van egy C14SE motor kódú astrám úgy néz ki csapágyas. nem találtok hozzá hajtókar csapágyat csak a c14nz motor kódúhoz van két kérdésem is lenni, ugyan olyan-e a két motor hajtókar csapágya, illetve ha veszek egy c14nz blokkot és átt teszem a hengerfejet szívósorral mindennel együtt müködni fog-e? én úgy tudom csak a befecskendezés a különbség a két blokk között vagy tévedek? várom a válaszokat. Üdv Dani

Igen csak a befecsi más, de a kompresszió viszonyok is mások, elvesztessz egy-két pacit, és változik a motorszámod is. Nem akarod elcserélni a csapágyos motort egy majdnem működő c14nz-re? ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumlakóknak!

Motor indítási problémával küzdök és szeretnék tippeket kérni tőletek.

A motor C16 NZ, még a sárga irányjelzős kivitelű kaszni. A gond az, hogy hidegen indul, de néhány perc melegedés után ha leállítom a motort, akkor nem indul. Ezeket ellenőriztem: villogtatással hibakód nincs, a hőmérséklet távadó hidegen, melegen jó ellenállási értéket mutat. Indítózáskor szikra van, benzin megy a pillangószelepre. Alapjárati motor többször cserélve. vezérlőelektronika cserélve. Pillangó potméter jó(hidegről indul és megy a motor forgalomban is míg le nem állítom). Vákumcsövek a fékszervóra menő kivételével ellenőrizve. Az EGR szelep vákumos, beleszívva kicsit ereszt. Gyanúm szerint valahol fals levegőt szívhat indítózáskor, de mi lehet ami hőfokfüggő? Legutóbb 3 napig mentem vele a központi elektronika csere után, a 4. nap reggel 10 perces városi forgalom után nyekk, néhány óra pihenő után, hidegen indult. Kérlek segítsetek erről a szopóágról lejutni!

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumlakóknak!

Motor indítási problémával küzdök és szeretnék tippeket kérni tőletek.

A motor C16 NZ, még a sárga irányjelzős kivitelű kaszni. A gond az, hogy hidegen indul, de néhány perc melegedés után ha leállítom a motort, akkor nem indul. Ezeket ellenőriztem: villogtatással hibakód nincs, a hőmérséklet távadó hidegen, melegen jó ellenállási értéket mutat. Indítózáskor szikra van, benzin megy a pillangószelepre. Alapjárati motor többször cserélve. vezérlőelektronika cserélve. Pillangó potméter jó(hidegről indul és megy a motor forgalomban is míg le nem állítom). Vákumcsövek a fékszervóra menő kivételével ellenőrizve. Az EGR szelep vákumos, beleszívva kicsit ereszt. Gyanúm szerint valahol fals levegőt szívhat indítózáskor, de mi lehet ami hőfokfüggő? Legutóbb 3 napig mentem vele a központi elektronika csere után, a 4. nap reggel 10 perces városi forgalom után nyekk, néhány óra pihenő után, hidegen indult. Kérlek segítsetek erről a szopóágról lejutni!

Üdv.

Melegen nézted a szikrát? Alapjárat egyenletes? Ez már DIS-es?

Link to comment
Megosztás:

Igen csak a befecsi más, de a kompresszió viszonyok is mások, elvesztessz egy-két pacit, és változik a motorszámod is. Nem akarod elcserélni a csapágyos motort egy majdnem működő c14nz-re? ;)

Nem köszönöm, annyira még nem vészes akkor inkább kerítek egy másik c14se-t vagy veszek csapágyat hozzá.Köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.