Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Valami hibakódot nem tárolt véletlenül?

Szia most volt időm kivillogattam a hibakódot de nem tudom megfejteni mert ami táblázatom van az alapján nem értem.

villogni 10 1 10 10 szünet és kezdi előröl, ha tudja valaki mi lehet ez jól jönne a segítség.

Link to comment
Megosztás:

És ezzel igy ellehet járkálni vagy épp olyan veszélyes mint a vezérműszíj szakadás.... menet közben nem nagyon lehet hallani ha szól a zene mélygarázsban meg olyan a hangja mint valami turbós verdának :-) na jó picivel csúnyább...

Ha ténylegesen a feszítő a adja a hangot akkor azt minél előbb cserélni kell! Ki tudja mikor áll meg. Kollégám vectrájába is volt hangja és mire rájöttek volna hogy a feszítőnek adja a hangot ezalatt ment 1000km és összekuszálódott a vezérlés!

Link to comment
Megosztás:

Ha ténylegesen a feszítő a adja a hangot akkor azt minél előbb cserélni kell! Ki tudja mikor áll meg. Kollégám vectrájába is volt hangja és mire rájöttek volna hogy a feszítőnek adja a hangot ezalatt ment 1000km és összekuszálódott a vezérlés!

Köszönöm a segítséget Mindenkinek így már egy picivel okosabban állok oda a szerelőhöz!

Link to comment
Megosztás:

Ha ténylegesen a feszítő a adja a hangot akkor azt minél előbb cserélni kell! Ki tudja mikor áll meg. Kollégám vectrájába is volt hangja és mire rájöttek volna hogy a feszítőnek adja a hangot ezalatt ment 1000km és összekuszálódott a vezérlés!

Itt leirják hogy mit miért. https://www.gates-online.com/GatesEU/hu/HU/...B001_GM_16V.pdf

Nekem is csattogott mint állat.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget Mindenkinek így már egy picivel okosabban állok oda a szerelőhöz!

Ékszíjfeszítő tárcsa adta be az unalmast mivel itt ahol most munkám miatt lakom nincs úgy mond ismerős szerelő 3-at jártam körbe érdekes árak röpködtek a szerelés tájékán volt ahol 10 ezret mondtak + az alkatrész volt ahol 15 ezret én ezt egy kicsit sokalltam egy 30 perces melóért és végül sikerrel jártam 2000 ft csinálja meg egy idősebb autószerelő azért nem mindegy..

Még1szer köszönöm mindenkinek a segítséget...

Link to comment
Megosztás:

Ékszíjfeszítő tárcsa adta be az unalmast mivel itt ahol most munkám miatt lakom nincs úgy mond ismerős szerelő 3-at jártam körbe érdekes árak röpködtek a szerelés tájékán volt ahol 10 ezret mondtak + az alkatrész volt ahol 15 ezret én ezt egy kicsit sokalltam egy 30 perces melóért és végül sikerrel jártam 2000 ft csinálja meg egy idősebb autószerelő azért nem mindegy..

Még1szer köszönöm mindenkinek a segítséget...

Vezérműszíj feszítő, vagy hosszbordásszíj feszítő?

Link to comment
Megosztás:

Haló betyárok!

Mán megint a fostos szartaligámmal kapcsolatba szeretnék kérdelni. Miután beszéltünk, összeraktam mindent, megnéztem mindent és ######ányosan indulgatott. Bejött a minusz és mán nem indul olyan ######ányosan. Ugyanúgy izzítok mint eddig és a 28. másodpercnél elkezdek indítózni. Eddig pöccre indult de most nem. El-el kapja és leáll. Olyan az érzés mintha fogyna a nyál de hát van benne szarásig. Vagy mintha a gyertyák nem izzítanának de há izzítanak. Nem volt valakinek ilyen gondja? Szerintem küldöm a lecsóba a vérdát de már érdekel mi a vihar lehet vele. Ja és ha beindul akkor is dadog pár másodpercig. Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Haló betyárok!

Mán megint a fostos szartaligámmal kapcsolatba szeretnék kérdelni. Miután beszéltünk, összeraktam mindent, megnéztem mindent és ######ányosan indulgatott. Bejött a minusz és mán nem indul olyan ######ányosan. Ugyanúgy izzítok mint eddig és a 28. másodpercnél elkezdek indítózni. Eddig pöccre indult de most nem. El-el kapja és leáll. Olyan az érzés mintha fogyna a nyál de hát van benne szarásig. Vagy mintha a gyertyák nem izzítanának de há izzítanak. Nem volt valakinek ilyen gondja? Szerintem küldöm a lecsóba a vérdát de már érdekel mi a vihar lehet vele. Ja és ha beindul akkor is dadog pár másodpercig. Köszi előre is

Pl. érdemes lenne megnézni az üzemanyag szűrő fűtését, mert kocsonyával én is szarul indulnék. Utána azt, hogy nem levegősödik -e le az üzemanyagrendszer, meg hogy a szűrőben nem áll -e a sz.r. Sz.r autó nincs, csak elhanyagolt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Vezérműszíj feszítő, vagy hosszbordásszíj feszítő?

Szia

hosszbordásszíj feszítő tárcsa de valahogy ezek a szakszavak nem állnak a számra :-)

Meg lassan komplett vezérlés csere mert a vízpumpának is van egy kis hangja. Gyorsan elszáll az a 50 ezer km.....meg első fék csere kompletten tárcsa + pofa meg ha jön a tavasz felni plusz nyári gumi ja meg a nyáron müszaki.... igy kapásból 120 ezer...

Link to comment
Megosztás:

Szia

hosszbordásszíj feszítő tárcsa de valahogy ezek a szakszavak nem állnak a számra :-)

Meg lassan komplett vezérlés csere mert a vízpumpának is van egy kis hangja. Gyorsan elszáll az a 50 ezer km.....meg első fék csere kompletten tárcsa + pofa meg ha jön a tavasz felni plusz nyári gumi ja meg a nyáron müszaki.... igy kapásból 120 ezer...

Milyen motorod van?

Link to comment
Megosztás:

Pl. érdemes lenne megnézni az üzemanyag szűrő fűtését, mert kocsonyával én is szarul indulnék. Utána azt, hogy nem levegősödik -e le az üzemanyagrendszer, meg hogy a szűrőben nem áll -e a sz.r. Sz.r autó nincs, csak elhanyagolt. ;)

Hát a szűrő vadi új. Kilőve. Én értem, hogy a szűrőben a fűtésnek mennie kéne és nem indulnál te se kocsonyával de ezen agyalok egy ideje és szerintem a feltevésem logikus: mi fűti azt a nyálat ami az adagolóban van? Mert hát ugye az kerül a hengerbe először. Biztos van értelme annak, hogy fűtik a szűrőnél de nem látom, hogy ez indításnál milyen szerepet játszana? A levegős rendszer nyomós érv de fingom nincs róla hogy nézzem meg. Bár múltkor ajánlották, hogy tegyek be egy ilyen visszacsapó izét. Na az még nincs bent.

Link to comment
Megosztás:

Szia

hosszbordásszíj feszítő tárcsa de valahogy ezek a szakszavak nem állnak a számra :-)

Meg lassan komplett vezérlés csere mert a vízpumpának is van egy kis hangja. Gyorsan elszáll az a 50 ezer km.....meg első fék csere kompletten tárcsa + pofa meg ha jön a tavasz felni plusz nyári gumi ja meg a nyáron müszaki.... igy kapásból 120 ezer...

Én ilyen szíjfeszítő-görgőt vettem:

sz_jfesz_t__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valami ötezer körül van. Aztán mikor kifeküdt, lefúrtam a szegecseket és kicseréltem benne az ezerforintos csapágyat és három pici csavarral összeraktam. Azóta csak a csapágyakat cserélgetem... ;)

Ez akkor érvényes, ha rugós feszítő van. Ha igen, akkor nem az egész szerkezetet, hanem csak a görgőt kell rajta cserélni! ;)

Link to comment
Megosztás:

Én ilyen szíjfeszítő-görgőt vettem:

%7Boption%7Dhttp://kepfeltoltes.hu/111115/sz_jfesz_t__www.kepfeltoltes.hu_

Valami ötezer körül van. Aztán mikor kifeküdt, lefúrtam a szegecseket és kicseréltem benne az ezerforintos csapágyat és három pici csavarral összeraktam. Azóta csak a csapágyakat cserélgetem... ;)

Ez akkor érvényes, ha rugós feszítő van. Ha igen, akkor nem az egész szerkezetet, hanem csak a görgőt kell rajta cserélni! ;)

Az amit vettem az is valahogy így nézet ki de régi az már nagyon ki volt feküdve azt mondta a foszer örüljek, hogy haza értem vele lehet már nem bírja a nagyobb sebességet az autó alkatrészei??? Most 6300 körül van kedvezménnyel 4900 megkaptam. Azt nem tom rugós feszítő van e benne .

ui: 1 éve vettem kb az autót de össze se merem számolni mennyiért kapott már alkatrészt de ezek után nincs is szívem megválni tőle főleg igy, hogy pl a futómű majdnem 100 %-os és tapad az útra mint tavasszal elnyomott leveli béka. Komplett féltengely kellene még bele de az valami horrorisztikus áron forog... ja és motorikusan viszonylag semmi baja se vizet se az olajat nem eszi. Úgy érzem jó vásár volt...

Ez csak úgy eszembe jutott boccs...:-P

Link to comment
Megosztás:

Az amit vettem az is valahogy így nézet ki de régi az már nagyon ki volt feküdve azt mondta a foszer örüljek, hogy haza értem vele lehet már nem bírja a nagyobb sebességet az autó alkatrészei??? Most 6300 körül van kedvezménnyel 4900 megkaptam. Azt nem tom rugós feszítő van e benne .

ui: 1 éve vettem kb az autót de össze se merem számolni mennyiért kapott már alkatrészt de ezek után nincs is szívem megválni tőle főleg igy, hogy pl a futómű majdnem 100 %-os és tapad az útra mint tavasszal elnyomott leveli béka. Komplett féltengely kellene még bele de az valami horrorisztikus áron forog... ja és motorikusan viszonylag semmi baja se vizet se az olajat nem eszi. Úgy érzem jó vásár volt...

Ez csak úgy eszembe jutott boccs...:-P

Az én rugós feszítőm itt látszik:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=211904&am...30798&sort=

Vagy a vízcső meg a leömlő között itt:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=211904&am...30803&sort=

Link to comment
Megosztás:

Az amit vettem az is valahogy így nézet ki de régi az már nagyon ki volt feküdve azt mondta a foszer örüljek, hogy haza értem vele lehet már nem bírja a nagyobb sebességet az autó alkatrészei??? Most 6300 körül van kedvezménnyel 4900 megkaptam. Azt nem tom rugós feszítő van e benne .

ui: 1 éve vettem kb az autót de össze se merem számolni mennyiért kapott már alkatrészt de ezek után nincs is szívem megválni tőle főleg igy, hogy pl a futómű majdnem 100 %-os és tapad az útra mint tavasszal elnyomott leveli béka. Komplett féltengely kellene még bele de az valami horrorisztikus áron forog... ja és motorikusan viszonylag semmi baja se vizet se az olajat nem eszi. Úgy érzem jó vásár volt...

Ez csak úgy eszembe jutott boccs...:-P

Hasonlóan vagy vele mint én. 1,3 misiért vettem 2004-ben és mire kifizettem lett belőle: 1,74 misi plusz, amiket már ráköltöttem. Mindene egyben van. Nem is adnám oda 4-500ezerért...nekem többet ér! ;)

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Érdekesség! Nyáron cseréltem vezérlést (ruville vízpumpa, continentál feszítő és vezérműszíj). Mindjárt csere után hangja volt a szíjnak, egy ékszíj nyekergéshez hasonlítanám. Csak hidegindításkor csinálta még az autó el nem érte az üzemi hőfokot! 3000 km mentem vele de nem hogy halkult volna, egyre hangosabb lett! Arra a döntésre jutottam hogy lecserélem még mielőtt elszakadna véletlenül, ér annyit az a másik szíj ára! Vettem gates szíjat kemény 3800ft-ért és csere! Hibátlan és hangtalan!

Link to comment
Megosztás:

Hát a szűrő vadi új. Kilőve. Én értem, hogy a szűrőben a fűtésnek mennie kéne és nem indulnál te se kocsonyával de ezen agyalok egy ideje és szerintem a feltevésem logikus: mi fűti azt a nyálat ami az adagolóban van? Mert hát ugye az kerül a hengerbe először. Biztos van értelme annak, hogy fűtik a szűrőnél de nem látom, hogy ez indításnál milyen szerepet játszana? A levegős rendszer nyomós érv de fingom nincs róla hogy nézzem meg. Bár múltkor ajánlották, hogy tegyek be egy ilyen visszacsapó izét. Na az még nincs bent.

Pedig nem viccből mondtam. Bár ez alapvetően nem a hideggel függ össze, de a lelevegősödést meg tudja oldani.

Link to comment
Megosztás:

Pedig nem viccből mondtam. Bár ez alapvetően nem a hideggel függ össze, de a lelevegősödést meg tudja oldani.

Hát tudom én de sajnos ez nem levegősödés lesz. Valószínűleg a holnapi nap után lebontom a csába. Már ha bebizonyosodik amire gondolok. Miután írtam ide a forumra még állt 3-4 órát. Kimentem és kivártam két komplett izzítást ami 34mp jelenleg és a harmadiknál a 28. másodperben kezdtem el indítózni. 3 tekerés után elindult és nem dadogott. Ez se pöcc de a dadogás nem volt jelen. Ebből én arra következtetek, hogy ha egyet izzítok akkor nem melegszik fel kellőképpen az égéstér és egy esetleg két henger nem robban. Ennek érzésem szerint egy oka lehet éspedig a kompresszió. Márpedig azzal most nincs kedvem bajlódni és akkor lecsó lesz a vége. És hát azért esik ki a levegősödés is mert melegen nem levegős, hidegen az? Itt arra gondolok, hogy ha hármat izzítok akkor indul ha egyet nem. Dáwid adott egy számot még azzal a szerelővel koketálok a gyújtás előtt és bevégeztetik ez a móka. Én még mindig azt mondom, hogy ennek az első izzításnál indulnia kéne még ha 17 éves is. Ha nem indul valami gond van, ha gond van akkor nincs értelme vele vesződni. Nektek köszi minden segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

olyan problémám volna, hogy meleg motornál amikor indítózom az a autót beindul de abban a pillanatban be csörögnek a szelepek kb 2-3 másodpercre, aztán nem zörögnek, utána pedig üzemi hőfoknál 80-100 km/óra között megint csörögnek.

valaki tud-e valami gyógyírt rá.

Link to comment
Megosztás:

Én ilyen szíjfeszítő-görgőt vettem:

http://kepfeltoltes.hu/111115/sz_jfesz_t__...ltoltes.hu_.jpg

Valami ötezer körül van. Aztán mikor kifeküdt, lefúrtam a szegecseket és kicseréltem benne az ezerforintos csapágyat és három pici csavarral összeraktam. Azóta csak a csapágyakat cserélgetem... ;)

Ez akkor érvényes, ha rugós feszítő van. Ha igen, akkor nem az egész szerkezetet, hanem csak a görgőt kell rajta cserélni! ;)

Nekem fiat görgő van rajta, 3EFt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

olyan problémám volna, hogy meleg motornál amikor indítózom az a autót beindul de abban a pillanatban be csörögnek a szelepek kb 2-3 másodpercre, aztán nem zörögnek, utána pedig üzemi hőfoknál 80-100 km/óra között megint csörögnek.

valaki tud-e valami gyógyírt rá.

Az olajnyomásod rendben van?

Link to comment
Megosztás:

...Miután írtam ide a forumra még állt 3-4 órát. Kimentem és kivártam két komplett izzítást ami 34mp jelenleg és a harmadiknál a 28. másodperben kezdtem el indítózni. 3 tekerés után elindult és nem dadogott. Ez se pöcc de a dadogás nem volt jelen. Ebből én arra következtetek, hogy ha egyet izzítok akkor nem melegszik fel kellőképpen az égéstér és egy esetleg két henger nem robban...

...Itt arra gondolok, hogy ha hármat izzítok akkor indul ha egyet nem...

...Én még mindig azt mondom, hogy ennek az első izzításnál indulnia kéne még ha 17 éves is...

Nem szeretnék belemagyarázni, mivel nem vagyok sem autószerelő, sem gyakorlott dízeles. De nem lehet, hogy ez nem komresszió (bocs dízelguruk) probléma, hanem "mezei" izzítás gond? Enyém a tegnapi és a mai kellemes kora nyári -3-5 fokos "melegben" az első izzítás kb 30s-e után 2, max 3 tekerés után kerreg. És Polly (édesanyám nevezte el Pollynak ;) ) is erősen hisztis tinilyány korú a maga 14 évével. Bár az egyik hengerem kicsit - még egy ütem sincs - késve kap észbe néha hosszabb - 2-3 nap - állás után.

Én a helyedben megnézném az izzítógyertyákat, ha másképp nem megy egy multiméterrel kimérném őket. Ha valamelyik is vacakol - tudtommal binárisak, vagyis vagy jó, vagy nem jó - akkor cserélném mindet, egyformára. Nemrég láttam tacskóban 2db-os csomagolásban Bosh Duratherm izzítókat, csomagonként valami ~3.000 Ft-ért. Ez mellett még a dusítót sem ártana megkukkantani szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Nem szeretnék belemagyarázni, mivel nem vagyok sem autószerelő, sem gyakorlott dízeles. De nem lehet, hogy ez nem komresszió (bocs dízelguruk) probléma, hanem "mezei" izzítás gond? Enyém a tegnapi és a mai kellemes kora nyári -3-5 fokos "melegben" az első izzítás kb 30s-e után 2, max 3 tekerés után kerreg. És Polly (édesanyám nevezte el Pollynak ;) ) is erősen hisztis tinilyány korú a maga 14 évével. Bár az egyik hengerem kicsit - még egy ütem sincs - késve kap észbe néha hosszabb - 2-3 nap - állás után.

Én a helyedben megnézném az izzítógyertyákat, ha másképp nem megy egy multiméterrel kimérném őket. Ha valamelyik is vacakol - tudtommal binárisak, vagyis vagy jó, vagy nem jó - akkor cserélném mindet, egyformára. Nemrég láttam tacskóban 2db-os csomagolásban Bosh Duratherm izzítókat, csomagonként valami ~3.000 Ft-ért. Ez mellett még a dusítót sem ártana megkukkantani szvsz.

Minden megjegyzést nagyon szívesen olvasok. Ha idevág ha nem mert nem kizárt, hogy én is tudok segíteni. Az izzításom tökéletes. Autóalkatrészek árusításával foglalkozok és volt izzítom pont raktáron. Az volt az első, hogy cseréltem. Azóta többször is kiszedtem, megnéztem, kimértem és mind üzemel teljesen jól. Felizzik ahogy kell. Ami miatt nem írtam 2 napja mert nem akarok hisztisnek tűnni (ez már lehet sikerült is:)) kipróbáltam a reggeli indításokat különféle módokon. Volt benne több gázolaj, volt kevesebb. Egy dolog volt állandó a 30mp-s izzítás. Lemértem 34 mp után kattan a relé. Gondoltam 4mp elég kell legyen, hogy beinduljon. Tegnap is és mai is elindult gyakorlatilag 3 fordulás után ami nekem már bőven betyáros. De. Olyan mintha fogyna a gázolaj és rázza cefetül a kasznit. Ez volt tegnap is és ma is. Ma kicsit jobban rázott. Ez valószínűleg inkább Dáwid által említett csúcs probléma lesz mert 4-5 mp és mintha ez a dolog nem is létezett volna. Szóval szerintem nem komoly a bajom. Én úgy vagyok vele, hogy lehet ő 17 éves de akkor is induljon pöccre. Ha nem akkor baja van és meg kell oldani. Kérdés megéri-e és ezért próbálom gyűjteni a lehető legtöbb infó. Sokáig szereltünk benzines autókat és ugyan dízelt nem szereltem de azért a képet össze tudom rakni az információkból. Szóval bármilyen infófoszlány hatalmas segítség és köszi mindenkinek. Ma pedig bedobom a visszacsapót mert azóta többen fejbe akartak rúgni miért nincs még bent ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.