Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hátőő, de! de utána van még az hogy 051 !

amúgy nem metál...

Hehe, akkor ugyanolyan "strandkorlátkék" mint az enyém :D (Miami Blue hivatalosan, a 051 a kárpit kódja).

Tud vki beszerzési forrást gyári egypólusú, nem kínai GM gyertyákra, ami az enyémbe való?

Link to comment
Megosztás:

Hehe, akkor ugyanolyan "strandkorlátkék" mint az enyém :D (Miami Blue hivatalosan, a 051 a kárpit kódja).

Tud vki beszerzési forrást gyári egypólusú, nem kínai GM gyertyákra, ami az enyémbe való?

https://cromax.hu/index.php?page=shop.kategoria&option=com_virtuemart&Itemid=26&category_id=40600190&kereso_modell=47&kereso_marka=Opel

tessék válogass ezt én is itt mentettem le még ;)

Link to comment
Megosztás:

Hehe, akkor ugyanolyan "strandkorlátkék" mint az enyém :D (Miami Blue hivatalosan, a 051 a kárpit kódja).

Tud vki beszerzési forrást gyári egypólusú, nem kínai GM gyertyákra, ami az enyémbe való?

Nekem valamelyik hivatalos okmányon az volt, hogy "Erőstűrkiz"

Volt egy érdekes, esetem a szinkeverősöknél egyszer ez a gyári szám szerinti szín kód 272 -t amikor megnéztük hogy náluk milyen szín is, kijött egy teljesen más szín!

Valami mély sötét kék! Pislogtam szépen az eladóra :omg: , mondom neki itt áll kint az autó, egyszerübb ha kiviszünk egy szintáblázatot és hozzánézzük... :icon11:

Link to comment
Megosztás:

Nekem valamelyik hivatalos okmányon az volt, hogy "Erőstűrkiz"

Volt egy érdekes, esetem a szinkeverősöknél egyszer ez a gyári szám szerinti szín kód 272 -t amikor megnéztük hogy náluk milyen szín is, kijött egy teljesen más szín!

Valami mély sötét kék! Pislogtam szépen az eladóra :omg: , mondom neki itt áll kint az autó, egyszerübb ha kiviszünk egy szintáblázatot és hozzánézzük... :icon11:

Az előző c14se-m színe pirosra jött ki, na most a kocsi színe full bordó volt....tehát erre nem lehet adni.A mostaninál mondjuk a forgalmiba szürke van írva, de olyan homok színű vagy mi...

Link to comment
Megosztás:

Az előző c14se-m színe pirosra jött ki, na most a kocsi színe full bordó volt....tehát erre nem lehet adni.A mostaninál mondjuk a forgalmiba szürke van írva, de olyan homok színű vagy mi...

Enyém is szintén bordó, azt hiszem gyárilag Marseille vörös a szín neve, erre a papírban piros szerepel, de akkor a ténylegesen pirosakra mit írnak?

Link to comment
Megosztás:

Enyém is szintén bordó, azt hiszem gyárilag Marseille vörös a szín neve, erre a papírban piros szerepel, de akkor a ténylegesen pirosakra mit írnak?

nekem a sima piros, forgalmiban piros. Mondjuk ugyan az a piros van beleírva nagyim gyöngyház-bordó fiestájára is :lol:
Link to comment
Megosztás:

Inkább a részben eltömődött radiátor miatt.

Ma volt termosztát cserén a szekér és megszűnt a gurgulázása :D . Az óra még mindig 88 fokos üzem meleg állapotot jelez és a ventilátor 96-foknál kapcsol (feltételezem, hogy a jeladó vagy az óra problémázik vagy egyszerű fontakt baj, de ez így marad) A fűtés még mindig nem 100-as. Két elméleti probléma maradt. Vagy ahogy korábban említetted/említettétek a fűtőradiátor részleges tömődése vagy a hideg-meleg szabályzó szerkezet szétugrott.

Link to comment
Megosztás:

Ma volt termosztát cserén a szekér és megszűnt a gurgulázása :D . Az óra még mindig 88 fokos üzem meleg állapotot jelez és a ventilátor 96-foknál kapcsol (feltételezem, hogy a jeladó vagy az óra problémázik vagy egyszerű fontakt baj, de ez így marad) A fűtés még mindig nem 100-as. Két elméleti probléma maradt. Vagy ahogy korábban említetted/említettétek a fűtőradiátor részleges tömődése vagy a hideg-meleg szabályzó szerkezet szétugrott.

Nekem gurgulászik már 4 éve,azóta volt már jópárszor termosztát, hűtő csere,légtelenítés,és mivel bentről középről hallom csak a radiátorra tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alany: X14NZ

A hiba: generátor szíj csúszás. Kb. 2 éve cserélve volt az ékszíj, mert csúszott, de azóta sem javult a helyzet. Gondolom a szíjtárcsa kopott. Ez akkor igaz ha nem csak két oldalon hanem alul is érintkezik vele a szíj? A feszességet mi alapján célszerű beállítani?

Köszi.

Fém szíjtárcsa, gumi ékszíjtól nem nagyon szokott kopni...

Inkább az ékszíjad kopott ami vagy lazára volt húzva vagy nem rávaló volt (ahogy írtad alul már hozzá ér)

Fesszesség úgy jó ha a leghosszabb távon érintkező szakasz közepénél való benyomása nem több mint 2-3 cm ! asszem!

De a többiek rem. jívítanak..:)

Link to comment
Megosztás:

Fém szíjtárcsa, gumi ékszíjtól nem nagyon szokott kopni...

Inkább az ékszíjad kopott ami vagy lazára volt húzva vagy nem rávaló volt (ahogy írtad alul már hozzá ér)

Fesszesség úgy jó ha a leghosszabb távon érintkező szakasz közepénél való benyomása nem több mint 2-3 cm ! asszem!

De a többiek rem. jívítanak.. :)

Nedves körülmények között már 2 éve is csúszott az új szíjjal. Azt nem tudom, hogy alul hozzá és vagy sem, még nem néztem.

2-3 cm, érintkező ponton? Ezt nem értem.

Link to comment
Megosztás:

Fém szíjtárcsa, gumi ékszíjtól nem nagyon szokott kopni...

dehogynem... nagyon gyakori probléma hogy szétkopik. Nekem is már felült a szíj alja, azért csúszott. Túlméretes, szélesebb szíjjal hibátlan, de lehet tárcsát is kergetni, csak sokszor eredménytelen.
Link to comment
Megosztás:

Fém szíjtárcsa, gumi ékszíjtól nem nagyon szokott kopni...

Inkább az ékszíjad kopott ami vagy lazára volt húzva vagy nem rávaló volt (ahogy írtad alul már hozzá ér)

Fesszesség úgy jó ha a leghosszabb távon érintkező szakasz közepénél való benyomása nem több mint 2-3 cm ! asszem!

De a többiek rem. jívítanak.. :)

Látom te még nem láttál falon pókot! :D

Link to comment
Megosztás:

Látom te még nem láttál falon pókot! :D

Szószó eléggé hihetetlen, hogy a gumi kikoptassa a fém tárcsát!!

Azt elöbb el tudom képzelni hogy a szíjnak az oldala kopott ki és ezáltal kisebb lett a kereszt metszet és ezért "beljeb" tud futni és ér hozzá az alja!NEM?

Link to comment
Megosztás:

Szószó eléggé hihetetlen, hogy a gumi kikoptassa a fém tárcsát!!

Azt elöbb el tudom képzelni hogy a szíjnak az oldala kopott ki és ezáltal kisebb lett a kereszt metszet és ezért "beljeb" tud futni és ér hozzá az alja!NEM?

ez igaz lenne, egy olyan szíjhajtásnál, ami leszigetelve, tiszta helyen, pormentesen forog. Egy motortérben, ahol az összes felvert por, homok, sár, és egyéb retkek ott vannak a szíj, és a tárcsa között, nem teljesen igaz. Pontosabban teljesen nem. Úgy pusztulnak az ékszíjtárcsák mint a franc, ez ilyen. Nem a régi szíjról van szó, persze az is kopik, de nekem is vezérléscserekor kapott ( véletlenül a gyári méretű ) ékszíjat is, mert elfelejtettem hogy már nem azzal járok egy ideje. Fél órával késöbb eszembe jutott... :D minden reggel visítás volt indulásnál. Kapott egyel szélesebbet azóta újra csönd van.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy x16xel anomáliával kapcsolatban. Az motor 3 hengerezik, a 3. hengernél van probléma. Járás közben kifejezetten olyan hangja van mit ha a kipufogóba durrogna a 3.henger tartalma. Gyertyák cserélve, szikra van, lehúzott gyertyapipáról már majdnem 1cm-ről leugrik a szikra. Felmerült hogy a kipuff szelep nem zár rendesen, de a kompressziómérésnél a következő értéket kaptam: 14,5 14,8 14,7 14,6 tehát nincs jelentős eltérés, (az egész hengerfej 2011.07 hónapban felújítva kb 15e km-el ezelőtt). A 3. henger injektorát is már cseréltem, nem változott semmit, ugyanúgy 3 hengerrel jár az autó. Hibakódolvasásnál csak az általam okozott hibakódok: 0040 0200 0230 1231. Vezérlés ellenőrizve, minden pontosan jelen van. Segítsetek még kérlek, hogy mit ellenőrizhetnék még, mert a hf-et nagyon nem szeretném leszedni... Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.