Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hello! Haverom autóján kivillant a check engine sárga lámpa! állítása szerint már 2 hónapja! Astra F 1.6 16v caravan 1997 évjárat.

Kivillogtattam neki a hibakódot és kettőt adott ki: 1405: EGR valve (kipufogógáz visszavezetés) 0335: Crank sensor ( Forgattyúszög jeladó)

Az autó LPG gázos. nemtudom szerepet játszik e ezekben a hibákban! Az EGR szelepet megnéztem levettem róla a műanyag csövet de tiszta a belseje. esetleg a torkánál lenne elkormolódva? egyáltalán milyen nyomásnak kell lennie benne ha jár a motor? hosszab ideig lezártam a kezemmel , elengedtem de semmi sziszzenés ilyesmi.valami szelep elromlot benne?

A másik probléma a forgattyúszög jeladó! azt már megtaláltam hogy hol van. Haver mondta hogy már régóta csinálja azt hogy hideg inditásnál pöcre indul ha viszont meleg a motor akkor hosszabb ideig tekeri és csak úgy röffen be. egy autószerelő már cserélt neki termosztátot azt hitték az a baja. de igy hogy kiadta a 0335 ös kódot sztem ez a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Hello! Haverom autóján kivillant a check engine sárga lámpa! állítása szerint már 2 hónapja! Astra F 1.6 16v caravan 1997 évjárat.

Kivillogtattam neki a hibakódot és kettőt adott ki: 1405: EGR valve (kipufogógáz visszavezetés) 0335: Crank sensor ( Forgattyúszög jeladó)

Az autó LPG gázos. nemtudom szerepet játszik e ezekben a hibákban! Az EGR szelepet megnéztem levettem róla a műanyag csövet de tiszta a belseje. esetleg a torkánál lenne elkormolódva? egyáltalán milyen nyomásnak kell lennie benne ha jár a motor? hosszab ideig lezártam a kezemmel , elengedtem de semmi sziszzenés ilyesmi.valami szelep elromlot benne?

A másik probléma a forgattyúszög jeladó! azt már megtaláltam hogy hol van. Haver mondta hogy már régóta csinálja azt hogy hideg inditásnál pöcre indul ha viszont meleg a motor akkor hosszabb ideig tekeri és csak úgy röffen be. egy autószerelő már cserélt neki termosztátot azt hitték az a baja. de igy hogy kiadta a 0335 ös kódot sztem ez a hiba.

Ez igen érdekes, mert az EGR szelepre nem megy semilyen műanyag cső! :D

Annál a motornál valahol az önindító és a szívótorok közötti részen lehet megtalálni!

így néz ki:

opel%20egr%20szelep.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ez igen érdekes, mert az EGR szelepre nem megy semilyen műanyag cső! :icon4:

Annál a motornál valahol az önindító és a szívótorok közötti részen lehet megtalálni!

Jah hülyeséget mondtam! bocsi :icon4: tehát ha jol értem akkor jo mélyen helyezkedik el:D

http://kepfeltoltes.hu/101114/912927010eza...ltoltes.hu_.jpg

ÉS itt akkor a sárga vonallal karikázott dolog micsoda?? mert én azt hittem az az egr :D

Link to comment
Megosztás:

ah hülyeséget mondtam! bocsi :icon4: tehát ha jol értem akkor jo mélyen helyezkedik el:D

http://kepfeltoltes.hu/101114/912927010eza...ltoltes.hu_.jpg

ÉS itt akkor a sárga vonallal karikázott dolog micsoda?? mert én azt hittem az az egr :D

Az a szekunderlevegő befúvó feje!

A balelső kerékjárati dob mögött van a befúvó egység, ami hidegjárat közben a kipuff-ba nyom friss levegőt, hogy a katalizátor minnél hamarabb be tudjon indulni a benzinben dús kipufogógáz elégetése érdekében. Ez amolyan ecotek-es dolog... :icon4:

A kép amúgy is egy X14XE motorról készült, aminek az EGR szelepe a piros körtől felfele van...

A X16XEL motornál azt hiszem, csak alulról lehet elérni!

Link to comment
Megosztás:

Az a szekunderlevegő befúvó feje!

A balelső kerékjárati dob mögött van a befúvó egység, ami hidegjárat közben a kipuff-ba nyom friss levegőt, hogy a katalizátor minnél hamarabb be tudjon indulni a benzinben dús kipufogógáz elégetése érdekében. Ez amolyan ecotek-es dolog... :D

A kép amúgy is egy X14XE motorról készült, aminek az EGR szelepe a piros körtől felfele van...

A X16XEL motornál azt hiszem, csak alulról lehet elérni!

Jahhh értem. azt tudtam hogy a motot nem x16xel csak a szekunder levegő befúvót nem ismertem:D

http://img200.imageshack.us/img200/7142/egr2zw.jpg

akkor az EGR amit én keresek az a képen jol van bejelölve? ezt nem tudom milyen motor a képen

És a zöld meg lenne az alapjárati motor?

Link to comment
Megosztás:

Sehol. Ez informácijóközlés volt, nem kérdés :D

A kérdés az benne van csak kérdőjelet elfelejtettem tenni! akkor úgy látom összefügg a W szám a kerékátmérővel.:icon4: És a másik kérdésem az lenne hogy ha W=1102 számú az órám akkor milyen kerékméret kell alá hogy ne csaljon a kilométer órám?? :icon4:

Link to comment
Megosztás:

A kérdés az benne van csak kérdőjelet elfelejtettem tenni! akkor úgy látom összefügg a W szám a kerékátmérővel.:icon4: És a másik kérdésem az lenne hogy ha W=1102 számú az órám akkor milyen kerékméret kell alá hogy ne csaljon a kilométer órám?? :icon4:

Írtam, hogy ez így normális. Mindegyik óra csal. Enyém is. :D

Link to comment
Megosztás:

A kérdés az benne van csak kérdőjelet elfelejtettem tenni! akkor úgy látom összefügg a W szám a kerékátmérővel.:icon4: És a másik kérdésem az lenne hogy ha W=1102 számú az órám akkor milyen kerékméret kell alá hogy ne csaljon a kilométer órám?? ;)

Ne az órához vegyél már kereket :D (egy felni átmérővel amúgy se mondtál sokat :icon4: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A napokban olyan probléma lépett fel az autómnál, hogy az olajnyomást jelző lámpa néha "stroboszkóp" szerű villogással bevillan egy pár másodpercre, elalszik, majd 1-2 perc eltelte után ismét elkezdi ugyanúgy a villogást. De valamikor egyáltalán nem villog (hosszabb utaknál se). Az olajszintet néztem reggel első indítás előtt az megfelelő volt. Az autó motorkódja x17dtl.

A stroboszkóp szerű villogás alatt azt értem mint ha kontakt hibás lenne és hol erősebben hol pedig egészen halványan világít az olajlámpa.

Ha valakinek volt hasonló problémája, vagy találkozott ehhez hasonló jelenséggel kérem segítsen.

Előre is köszönöm mindenki segítségét aki próbál tanácsokkal segíteni az ügyben.

Üdv:I

Sziasztok

Ha valakit esetleg érdekel a tegnapi kérdésemre a válasz, sajnos nem a jeladó, nem sajnos nem is az olajszivattyú okozza a problémát. Azért köszönöm mégegyszer a tanácsokat. A motor szembôl nézve balra meg dôlt egy kicsit az olajszûrô hozzá ér a váznyúlványhoz ami a mai nap kidörzsölte teljesen kiszakadt és el is úszott 5l olaj a motorból. A másik probléma pedig az, hogy nem csak a szûrô, hanem az olaj teknô is rajta ül a nyulványon még jó, hogy nem az lyukadt ki.

Csak ennyi gondoltam megosztom veletek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ha valakit esetleg érdekel a tegnapi kérdésemre a válasz, sajnos nem a jeladó, nem sajnos nem is az olajszivattyú okozza a problémát. Azért köszönöm mégegyszer a tanácsokat. A motor szembôl nézve balra meg dôlt egy kicsit az olajszûrô hozzá ér a váznyúlványhoz ami a mai nap kidörzsölte teljesen kiszakadt és el is úszott 5l olaj a motorból. A másik probléma pedig az, hogy nem csak a szûrô, hanem az olaj teknô is rajta ül a nyulványon még jó, hogy nem az lyukadt ki.

Csak ennyi gondoltam megosztom veletek.

:D :icon4: :icon4:

akkor a motortartó bakok kicsit kivannak már....

Link to comment
Megosztás:

Motorfelujításról kábéra? Kábé 50-300ezer forintig. :icon4:

lehet megúszódik :icon4: felhivtam egy pesti műhelyt, azt mondta ha csak pár dolgot kell cserélni, a többit csak felújítani köszörülni etc kell, akkor motor+hengerfej felújítás ~150k. Pl esetemben, nincs baj a motorral (úgy néz ki), csak az előző tulaj nem valószínű hogy kímélte.. :D

Link to comment
Megosztás:

lehet megúszódik :icon4: felhivtam egy pesti műhelyt, azt mondta ha csak pár dolgot kell cserélni, a többit csak felújítani köszörülni etc kell, akkor motor+hengerfej felújítás ~150k. Pl esetemben, nincs baj a motorral (úgy néz ki), csak az előző tulaj nem valószínű hogy kímélte.. :icon4:

Először mérni kell nem? Kompresszió, sűrítési végnyomás.... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.