Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Már nem azért de a c16nz, meg a c16se is euro kettes....

Nem nem, kettes környezetvédelmi besorolású = Euro1. Euro2-esek (4-es osztály) az X-es motorok.

hali!azt nem tudná valaki megmondani hogyha tartam 110-120as tempót pl 3km-en keresztül,kivillan a motorhiba és ha elengedem a gázt lelassulok kb 80ra akkor tünik el!nincs semmi rendelleneség h rángatna v alapjárat ingadozna!1.4 16v a moci!

Nekem így elsőre EGR szelepnek tűnik, de lehet lambda szonda is, ki kéne villogtatni a tárolt hibakódokat.

Link to comment
Megosztás:

Nem nem, kettes környezetvédelmi besorolású = Euro1. Euro2-esek (4-es osztály) az X-es motorok.

Nekem így elsőre EGR szelepnek tűnik, de lehet lambda szonda is, ki kéne villogtatni a tárolt hibakódokat.

Na most bescannelném neked az astra német forgalmiját (c16se) ha nálam lenne, mert az bizony euro kettes. Mint ahogy a cxxnz-k is. Az hogy nálunk otthon nem hajlandóak rá megadni, arra nem tudok mit mondani, de azok euro kettesek. Utána lehet nézni neten, asszem wikipedián is fennt van.

Link to comment
Megosztás:

hali!azt nem tudná valaki megmondani hogyha tartam 110-120as tempót pl 3km-en keresztül,kivillan a motorhiba és ha elengedem a gázt lelassulok kb 80ra akkor tünik el!nincs semmi rendelleneség h rángatna v alapjárat ingadozna!1.4 16v a moci!

Hülyén hangzik, de próbáltad ugyanazon a fordulaton állóhelyben, üresben forgatni?

Nálam ugyanez volt, egr szelep és légtömegmérő takarítás kellett, mert az egyik vákumcsövem lecsúszott és kb fél évig úgy jártam vele. Eleinte nekem sem ugrándozott az alapjárat, de a fogyasztás több lett. Amint bekoszosodott a szívó oldal leragadt az egr szelep is és a légtömegmérő is ganés volt.

Link to comment
Megosztás:

Hülyén hangzik, de próbáltad ugyanazon a fordulaton állóhelyben, üresben forgatni?

Nálam ugyanez volt, egr szelep és légtömegmérő takarítás kellett, mert az egyik vákumcsövem lecsúszott és kb fél évig úgy jártam vele. Eleinte nekem sem ugrándozott az alapjárat, de a fogyasztás több lett. Amint bekoszosodott a szívó oldal leragadt az egr szelep is és a légtömegmérő is ganés volt.

1.4 16V-ben nincsen légtömegmérő. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan gondom mostanában a szekérrel, hogy néha nem akar "pörögni". Már kettesben is van úgy, hogy alig vánszorog, de főleg hármas-négyesben viselkedik érdekesen. Gázadáskor kb, félútig érzem a motoron, hogy gyorsul és utána mintha semmi sem történne. Ha felváltok pl. négyesbe lefulladás közei élményhez jutok, ha visszaváltok kettesbe felpörög, mint a barom és majd kiugrik a motor, de ha megint hármasba vagy hármasból négyesbe rakom alig pörgeti fel 3000 környékére. Plusz a fogyasztás is felment jócskán tíz fölé. Fél éve voltam vele szervízbe hasonló miatt és azt mondták, hogy csak elkoszolódott a motor és valamit tisztítottak úgy, hogy adalékot tettek (Spuri) bele és megjáratták magasabb fordulaton. Illetve gyertya csere volt állítólag.

Légszűrő sem régi és olajat 2 hete cseréltem.

Valaki tud jó és megbízható szervízt ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy olyan gondom mostanában a szekérrel, hogy néha nem akar "pörögni". Már kettesben is van úgy, hogy alig vánszorog, de főleg hármas-négyesben viselkedik érdekesen. Gázadáskor kb, félútig érzem a motoron, hogy gyorsul és utána mintha semmi sem történne. Ha felváltok pl. négyesbe lefulladás közei élményhez jutok, ha visszaváltok kettesbe felpörög, mint a barom és majd kiugrik a motor, de ha megint hármasba vagy hármasból négyesbe rakom alig pörgeti fel 3000 környékére. Plusz a fogyasztás is felment jócskán tíz fölé. Fél éve voltam vele szervízbe hasonló miatt és azt mondták, hogy csak elkoszolódott a motor és valamit tisztítottak úgy, hogy adalékot tettek (Spuri) bele és megjáratták magasabb fordulaton. Illetve gyertya csere volt állítólag.

Légszűrő sem régi és olajat 2 hete cseréltem.

Valaki tud jó és megbízható szervízt ajánlani?

Csak mond meg merre :D

Meg hogy milyen motor van az autóban. ( a motorkod elso 5-6 karaktere: pl C14nz )

Benzin szűrő volt cserélve? Illetve mikori a vezérlés rajta?

Link to comment
Megosztás:

Csak mond meg merre :D

Meg hogy milyen motor van az autóban. ( a motorkod elso 5-6 karaktere: pl C14nz )

Benzin szűrő volt cserélve? Illetve mikori a vezérlés rajta?

Motorkód x14xe

Benzinszűrő...Na, az asszem az már rég volt. Ez mennyiben befolyásolja?

Ha a vezérlésen a vezérműszíjat stb. gondolod, az szervízkönyv szerint 65.000-nél volt cserélve. Most van százhuszonezer környékén (Merthogy valószínűleg azért volt visszatekerve) Szervízben 2009-ben (109.000-nél) azt írták a szervízlapra, hogy "még jó".

Link to comment
Megosztás:

Motorkód x14xe

Benzinszűrő...Na, az asszem az már rég volt. Ez mennyiben befolyásolja?

Ha a vezérlésen a vezérműszíjat stb. gondolod, az szervízkönyv szerint 65.000-nél volt cserélve. Most van százhuszonezer környékén (Merthogy valószínűleg azért volt visszatekerve) Szervízben 2009-ben (109.000-nél) azt írták a szervízlapra, hogy "még jó".

Ha piszkos nem kap elég benzint, vagy akadozik az ellátás...

A vezéérlést meg ezért kérdeztem, mert nekem volt olyan, hogy egy foggal odébb rakták össze.

aztán 120ig vígan ment az autó 4ig. aztan 5.ben elvesztette minden erejét.

Link to comment
Megosztás:

Motorkód x14xe

Benzinszűrő...Na, az asszem az már rég volt. Ez mennyiben befolyásolja?

Ha a vezérlésen a vezérműszíjat stb. gondolod, az szervízkönyv szerint 65.000-nél volt cserélve. Most van százhuszonezer környékén (Merthogy valószínűleg azért volt visszatekerve) Szervízben 2009-ben (109.000-nél) azt írták a szervízlapra, hogy "még jó".

Ha ez azt jelenti, hogy nem tudod pontosan, mikor volt a vezérlés cserélve, sztem azzal kéne kezdeni, hogy azt cseréled. Elég drága tud lenni, ha elszáll.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni X16XEL-es bajtársaimtól! Érdekelne, hogy nektek hogyan alakul a vízhőmérsékletetek? Mert nekem kicsit fura, hogy városban 97-98, azon kívül meg 95 fokos a víz. Gyanítom, ha a ventik nem mennének városban több is lenne. Termosztátot cseréltem, a hőgomba is új (a felső), mert az megadta magát kb. 1 hónapja (állandóan mentek a ventik). Egy hűtőtisztításon is átestem már, de az sem hozott javulást.

Előre is köszi a válaszokat!

Cserélj hűtőt!

:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sikerült szereznem egy c14se motorba új főtengelyt meg csapágyat sajnos egyenlőre nem jött össze a teljesítmény növelés. de remélem most már nem fog kopogni. járok is vele pár napja van már benne kb 600km és ma olyat vettem észre hogy ha kicsit oda lépek neki közepes fordulaton rángat, aztán elhagya és az alapjáratom kicsit ingadozik kb ilyen 1000ről 1300-1500 aztán vissza 800ra amikor ezt csinálja kigyullad a motorteszter lámpa (nincs fordulatszámérőm csak saccolok...) és szerintem kicsit meg is ugrott a fogyasztásom legutobb ilyen 7,2-7,5evet városban úgy hogy elég sokat járok "hegynek" most legutóbb 9,2litert tankoltam száz km után :S és meg jelent egy új hiba üzenet a 33as AGR szelep – feszültség túl alacsony.de ez már pár hete benne van.nem tudom mi köze lehet hozzá.mi lehet ez?!:S elég idegesítő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Alapjárati motort akartam cserélni.

Amit a boltos adott:

http://cn.oemol.com/oem/en_oem_detail/5565/17108187/OPEL_IdleControlValve.html

Kiszedve az eredetit, nekem ilyen:

http://zhaoxupeng.en.ecplaza.net/idle-control-valve-opel-17108187--86416-252297.html

Ugye más a kúpja teljesen, és van egy plusz ferde pereme is az újnak, ami miatt nem fekszik fel teljesen, picit lötyög. Rámérve 1mm eltérés is van benne, mármint a házban, ami bemegy a lukba.

Akkor amit vettem nem jó x14nz-hez, vagy volt többfajta és beszoptam? Amúgy most kitiísztitottam a régit, oszt visszaraktuk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Alapjárati motort akartam cserélni.

Amit a boltos adott:

http://cn.oemol.com/...ntrolValve.html

Kiszedve az eredetit, nekem ilyen:

http://zhaoxupeng.en...416-252297.html

Ugye más a kúpja teljesen, és van egy plusz ferde pereme is az újnak, ami miatt nem fekszik fel teljesen, picit lötyög. Rámérve 1mm eltérés is van benne, mármint a házban, ami bemegy a lukba.

Akkor amit vettem nem jó x14nz-hez, vagy volt többfajta és beszoptam? Amúgy most kitiísztitottam a régit, oszt visszaraktuk.

Hi!

A Tiédbe 17112027 számú motor kellene, tehát ami most benne van, az nem a kocsidhoz való, ha így néz ki a kúpja.

Amit a boltos adott (ha az a száma is, ami a kínai linken szerepel) egy X16XEL-hez való. Egyébként kinézetre ilyesmi kell hozzá, csak azzal a számmal, amit írtam. Sztem belepróbálhatod.

Nem kicsi a fejetlenség ezen a téren, ha megnézed a két linket, ugyanaz a szám szerepel a kétféle motorhoz :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A Tiédbe 17112027 számú motor kellene, tehát ami most benne van, az nem a kocsidhoz való, ha így néz ki a kúpja.

Amit a boltos adott (ha az a száma is, ami a kínai linken szerepel) egy X16XEL-hez való. Egyébként kinézetre ilyesmi kell hozzá, csak azzal a számmal, amit írtam. Sztem belepróbálhatod.

Nem kicsi a fejetlenség ezen a téren, ha megnézed a két linket, ugyanaz a szám szerepel a kétféle motorhoz :wacko:

Köszi a választ, akkor majd veszek 17112027-et, tanulópénz. Ha ekkora a fejeltlenség akkor a boltost sem hibáztatom.

Szóval akkor akinek kell, vagy egy eredeti GM 17108187-as motor, tömítőgyűrű nélkül (azt felhasználtam).

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, akkor majd veszek 17112027-et, tanulópénz. Ha ekkora a fejeltlenség akkor a boltost sem hibáztatom.

Szóval akkor akinek kell, vagy egy eredeti GM 17108187-as motor, tömítőgyűrű nélkül (azt felhasználtam).

X16XEL-hez való, így keress rá vevőt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok:

olyan kérdésem lenne milyen vízpumpát ajáltok ami jól bíra mer eddig lehet hogy mi nem fogtuk ki vele a jókat de mindig vagy is 2 évente cserélni kell mer engedi a vízet 96-os 1.4 16v köszi!!

Vagy lehet ez valami mástól is? esetleg

Igazából tökmind1. Ha nagyon jó minőséget akarsz vegyél gyárit. Mindenki másra esküszik, Meyle, SKF, Hans-Pries, Rouville egyik sem tart örökké. Cserénél meg kell tisztítani a korrodált felületet hogy a tömítőgyűrű szépen befeküdjön a helyére. Aztán bírja ameddig bírja.

Link to comment
Megosztás:

Értem hát akkor ezek szerint ennyit birnak ki de szerintem ez kevés többet ki kéne bírnia arra is gondoltam valami más is lehet vagy nem volt rendesen megtisztítva!! ahogy te is írtad!! mer úgy kezdődött mindig hogy csak szivárog azt ahogy telik az idő egyre jobban!

Mennyit bírnak, részletkérdés. Vezérléssel illik azt is cserélni. Arra figyelj, hogy ne műanyaglapátos legyen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.