Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

akkor az a boltos jó nagy hülye volt.

minek van benen akkor a szén??? az aktív szenen keresztül meg a benzingőz a tankból ki, így meg van szűrve.

egyébként van olyan akinek ez már nincs is bennea kocsiba, és vígan furikázik vele, ha nekem is elkezd szarakodni, kiveszem belőle, vagy lehúzom a szívósorrol, és a szívósort meg ledugózom.

Csá Mindenkinek!Én csak kérdezem ha lehúzom a szívósorrol a csövet,ledugózom a másik végével mit csináljak lezárjam vagy hagyjam szabadon?

Link to comment
Megosztás:

ja bocs :D

a hagyd szabadon.

elvileg környezetszennyező állat leszel...

sztem meg olyan aki nem fog 15ezret költeni egy olyan szűrőre.

Megdumáltuk,hát akkor leszek környezetszennyező állat. :P -_- Amúgy is füstöl hátul is allighanem veszek bele egy donor erőművet,mert odavan a lelke/hidrotőke zörgés,csapágyhangok,melegen leállás,alapjárat ingadozás,meg az a plusz 100-ezer amit visszatekertek!/ ;) ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Megdumáltuk,hát akkor leszek környezetszennyező állat. :P -_- Amúgy is füstöl hátul is allighanem veszek bele egy donor erőművet,mert odavan a lelke/hidrotőke zörgés,csapágyhangok,melegen leállás,alapjárat ingadozás,meg az a plusz 100-ezer amit visszatekertek!/ ;) ;) ;)

hát hidrotőke hangom nekem is van hidegen... meg ma le is kart állni, de magáhoztért, az meg az alapjárati lesz :S

Link to comment
Megosztás:

Aktívszénszűrő

Nah most volt időm,

ledugóztam a szívósorra,és a fékrásegítőre menő csöveket.

Kivettem a vac control feliratú szelepet,a szűrő csöve most szabadon van.

Mentem egy próbakört (persze még tesztelem),nem volt felpörgés és nem morgott a tank sem.<_<

Viszont egyik csőben sem volt széndarab.

Ez a szelep el tud romlani?

Link to comment
Megosztás:

Aktívszénszűrő

Nah most volt időm,

ledugóztam a szívósorra,és a fékrásegítőre menő csöveket.

Kivettem a vac control feliratú szelepet,a szűrő csöve most szabadon van.

Mentem egy próbakört (persze még tesztelem),nem volt felpörgés és nem morgott a tank sem.<_<

Viszont egyik csőben sem volt széndarab.

Ez a szelep el tud romlani?

Az a ufó-alakú biszbasz a tűzfalnál? Tegnap fújogattam-szívogattam valami kattogott benne, szerintem el tud romlani. Ha nem hoz eredményt a tegnapi alapjárati pucolás, lehet ledugózom én is.

Link to comment
Megosztás:

Aktívszénszűrő

Nah most volt időm,

ledugóztam a szívósorra,és a fékrásegítőre menő csöveket.

Kivettem a vac control feliratú szelepet,a szűrő csöve most szabadon van.

Mentem egy próbakört (persze még tesztelem),nem volt felpörgés és nem morgott a tank sem. :lol:

Viszont egyik csőben sem volt széndarab.

Ez a szelep el tud romlani?

Az a ufó-alakú biszbasz a tűzfalnál? Tegnap fújogattam-szívogattam valami kattogott benne, szerintem el tud romlani. Ha nem hoz eredményt a tegnapi alapjárati pucolás, lehet ledugózom én is.

Én is nézegettem a minap - meg akartam nézni hogy nincs-e nekem is tele valamivel, szénnel - de úgy rá vannak gyógyulva azok a csövek mindenhova hogy nem mertem erőszakkal leszedni őket nehogy bajt okozzak...de lehet hogy mégis nekifeszülök és majd igyekszem vigyázni a csövek épségére. :lol: <_<

Link to comment
Megosztás:

Én is nézegettem a minap - meg akartam nézni hogy nincs-e nekem is tele valamivel, szénnel - de úgy rá vannak gyógyulva azok a csövek mindenhova hogy nem mertem erőszakkal leszedni őket nehogy bajt okozzak...de lehet hogy mégis nekifeszülök és majd igyekszem vigyázni a csövek épségére. :lol: <_<

szilikonsprajt fuj a csövek illesztéséhez, ez sokat segít :lol:

Link to comment
Megosztás:

azaz. :lol:

Szóval a szívosori, és a fékrásegitő csöve ledugózva, ami a kerékdobból jön az meg szabadon? Most megyünk anyuékhoz ebéd után, viszek magammal kábelkötegelőt, és ha odafele felpörög üresben akkor ott lehúzva-visszahajtva lekötöm őket egy próbára. De van ott egy másik négyszögletes ketyere is amire megy egy zöld csati is, az micsoda? Az ufó mellett van az ablakmosó tartály fele.

Én is nézegettem a minap - meg akartam nézni hogy nincs-e nekem is tele valamivel, szénnel - de úgy rá vannak gyógyulva azok a csövek mindenhova hogy nem mertem erőszakkal leszedni őket nehogy bajt okozzak...de lehet hogy mégis nekifeszülök és majd igyekszem vigyázni a csövek épségére. :lol: <_<

Ja elég nehezen jönnek le, óvatosan tekergettem őket jobbra-balra, kis nyiszorgással megindult, utánna már le lehetett húzni őket.

Link to comment
Megosztás:

szilikonsprajt fuj a csövek illesztéséhez, ez sokat segít :lol:

Na igen, de az csak összerakáskor segiti hogy összecsusszanjon aminek össze kell csusszannia és nehezen megy, nem? Vagy az befurakodik a felrakott csövek alá és megkönnyiti a leszedését is? <_<

Link to comment
Megosztás:

Szóval a szívosori, és a fékrásegitő csöve ledugózva, ami a kerékdobból jön az meg szabadon? Most megyünk anyuékhoz ebéd után, viszek magammal kábelkötegelőt, és ha odafele felpörög üresben akkor ott lehúzva-visszahajtva lekötöm őket egy próbára.

Így,ahogy mondod.Amelyik szabadon van,azt levezettem a motortér aljába és hozzákötegelőztem a másik csőhöz,

ami szintén a szűrőből jön és harang alakú gumi izé van a végén.

De van ott egy másik négyszögletes ketyere is amire megy egy zöld csati is, az micsoda? Az ufó mellett van az ablakmosó tartály fele.

Láttam,de nem tudom,hogy mi is az.

Link to comment
Megosztás:

Szóval a szívosori, és a fékrásegitő csöve ledugózva, ami a kerékdobból jön az meg szabadon? Most megyünk anyuékhoz ebéd után, viszek magammal kábelkötegelőt, és ha odafele felpörög üresben akkor ott lehúzva-visszahajtva lekötöm őket egy próbára. De van ott egy másik négyszögletes ketyere is amire megy egy zöld csati is, az micsoda? Az ufó mellett van az ablakmosó tartály fele.

Azt is irták már többször is az utóbbi időben, ha jól emlékszem az a MAF szenzor.

Ja elég nehezen jönnek le, óvatosan tekergettem őket jobbra-balra, kis nyiszorgással megindult, utánna már le lehetett húzni őket.

Na, akkor megyek én is óvatoskodni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Na igen, de az csak összerakáskor segiti hogy összecsusszanjon aminek össze kell csusszannia és nehezen megy, nem? Vagy az befurakodik a felrakott csövek alá és megkönnyiti a leszedését is? <_<

sokat segít leszedésben is :lol:

Link to comment
Megosztás:

sokat segít leszedésben is :lol:

De ha nem megy akkor megvágja szikével oldalról, annyi bőség van a csövekben az a 1.5enti nem fog hiányozni. Amúgy úgy néz ki hatásos volt az alapjárati pucolás, nem pörgött fel üresben, nem is kellett ledugóznom a csöveket. <_<

Link to comment
Megosztás:

De ha nem megy akkor megvágja szikével oldalról, annyi bőség van a csövekben az a 1.5enti nem fog hiányozni. Amúgy úgy néz ki hatásos volt az alapjárati pucolás, nem pörgött fel üresben, nem is kellett ledugóznom a csöveket. :lol:

Na, nem is tudtam leszedni őket a pillangószelep házáról és vagdosni meg nem akartam. Az alapjáratit szét is szeded pucoláskor? Ha igen hogyan illetve mire kell vigyázni? Én csak kivettem és lesprisszoltam tisztitó spray-el.. <_<

Mellesleg az aktivszénszűrőt megint csak nem tudtam meglesni mert egy műanyag kerékjáratbetét takarja azt és azt sem akartam megbontani.

Felfedeztem viszont egy kis "tartályt" a légszűrő alatt a kerék előtt. Az mire van ott?

Link to comment
Megosztás:

Na, nem is tudtam leszedni őket a pillangószelep házáról és vagdosni meg nem akartam. Az alapjáratit szét is szeded pucoláskor? Ha igen hogyan illetve mire kell vigyázni? Én csak kivettem és lesprisszoltam tisztitó spray-el.. <_<

Mellesleg az aktivszénszűrőt megint csak nem tudtam meglesni mert egy műanyag kerékjáratbetét takarja azt és azt sem akartam megbontani.

Felfedeztem viszont egy kis "tartályt" a légszűrő alatt a kerék előtt. Az mire van ott?

az a rezonátordob.

elvileg szívóhang csillapításmiatt van ott... én levakoltam, néha hallani is, hogy erősebb a szívó hang, főleg két fal közt.

alapjáratit én nem szedtem szét... csak kivettem és a kúpot, meg a furatát.

Link to comment
Megosztás:

Na, nem is tudtam leszedni őket a pillangószelep házáról és vagdosni meg nem akartam. Az alapjáratit szét is szeded pucoláskor? Ha igen hogyan illetve mire kell vigyázni? Én csak kivettem és lesprisszoltam tisztitó spray-el.. <_<

Mellesleg az aktivszénszűrőt megint csak nem tudtam meglesni mert egy műanyag kerékjáratbetét takarja azt és azt sem akartam megbontani.

Felfedeztem viszont egy kis "tartályt" a légszűrő alatt a kerék előtt. Az mire van ott?

Szétszedtem, de semmi értelme nem volt, sőt meg is ilyedtem mert ott már maga a motor állórésze volt, meg a 4 vékony vezeték amivel be vannak kötve gondolom a tekercsek. Gyorsan össze is raktam mielőtt elszakítom vmelyiket.

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem, de semmi értelme nem volt, sőt meg is ilyedtem mert ott már maga a motor állórésze volt, meg a 4 vékony vezeték amivel be vannak kötve gondolom a tekercsek. Gyorsan össze is raktam mielőtt elszakítom vmelyiket.

és hogy szedted szét?

én nem mertem erősebben feszegetni meg tekergetni, ígyis szar :S

Link to comment
Megosztás:

és hogy szedted szét?

én nem mertem erősebben feszegetni meg tekergetni, ígyis szar :S

Van körben 3 pöcök, részben benyomtam őket, részben átfeszegettem felettük a fém borítást, de semmi értelme szétszedni, csak az állórész két felét látod, meg 4 vékony drótót egy műanyag lemezzel letakarva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.