Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma reggel munkába menet többször odapillantottam hogy lássam hogy működik a dolog..

Kb. 10 fok lehetett mikor indultam, pár km után felmászott 80 fokra, majd elég határozottan leesett 75-re, ezzel egy időben elkezdett nagyon jönni az utastérfűtés. Gondolom ekkor nyitott a termosztát. Utána pár perccel fel megint 80-ra, aztán vissza 75-re megint fel 80-ra. Ezután már pontosan 80-on maradt végig. A hűtőventillátor pedig mikor próbáltam tűző napsütésben, 92 foknál indult be. Az egész gyakorlatilag olyan, mint ha kb. 10 fokkal kevesebbet mutatna a hőmérőm. Sajnos nem tudom, hogy a műszeregység az eredeti-e, illetve a hőgomba bele való-e illetve jó-e. Hányas W kódú mutató lehetett gyárilag a kocsiban? C16NZ '91-es 1.6GL. Hol található az a hőérzékelő, ami alapján a mutató működik és hogy tudnám a működését tesztelni?

Közvetlenül a vezérműszíj burkolata mellett van a vezérlés felöli első henger mögött a szívósorba belecsavarva egy egyvezetékes csati megy rá. De igazából szeirntem kár fogalkozni a számokkal, ha jó, akkor jó, és pont. Amúgy a W-szám nem ebbe játszik bele.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel munkába menet többször odapillantottam hogy lássam hogy működik a dolog..

Kb. 10 fok lehetett mikor indultam, pár km után felmászott 80 fokra, majd elég határozottan leesett 75-re, ezzel egy időben elkezdett nagyon jönni az utastérfűtés. Gondolom ekkor nyitott a termosztát. Utána pár perccel fel megint 80-ra, aztán vissza 75-re megint fel 80-ra. Ezután már pontosan 80-on maradt végig. A hűtőventillátor pedig mikor próbáltam tűző napsütésben, 92 foknál indult be. Az egész gyakorlatilag olyan, mint ha kb. 10 fokkal kevesebbet mutatna a hőmérőm. Sajnos nem tudom, hogy a műszeregység az eredeti-e, illetve a hőgomba bele való-e illetve jó-e. Hányas W kódú mutató lehetett gyárilag a kocsiban? C16NZ '91-es 1.6GL. Hol található az a hőérzékelő, ami alapján a mutató működik és hogy tudnám a működését tesztelni?

Amennyiben a kék és a 90 jelzés közötti fehér vonalnál áll meg stabilan a nyitogatások után, akkor jó a termosztát, csak a műszeregység nem jó, vagy az érzékelő, de egyébként mindkettő tökéletesen végzi a dolgát csak nem kompatibilisek egymással. A W szám az független a hőmérsékletjelzéstől, az csak a km-órára vonatkozik. <_<

Link to comment
Megosztás:

Közvetlenül a vezérműszíj burkolata mellett van a vezérlés felöli első henger mögött a szívósorba belecsavarva egy egyvezetékes csati megy rá. De igazából szeirntem kár fogalkozni a számokkal, ha jó, akkor jó, és pont. Amúgy a W-szám nem ebbe játszik bele.

Pont a múltkor nézegettem, hogy mit csinálhattak vele, mert nagyon látszik, hogy valami szerelgetés történt azon a környéken.. addig szerelték míg végül nem lett jó <_<

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom azért a csatlakozóját kicsit oxidmentesíteni, hátha megyógyul. Az érzékelő része tud koszos lenni? Úgyértem a hűtővízben van, nem? Vagy hogyan mér? <_<

A csatinak lehet adni kontakt sprét, ha csiszolod akkor megint oxidálódik. Igen a vége a hűtővizbe lóg, az ellenállása változik neki különböző hőmérsékleten, de ott nem szokott koszolódni szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Megpróbálom azért a csatlakozóját kicsit oxidmentesíteni, hátha megyógyul. Az érzékelő része tud koszos lenni? Úgyértem a hűtővízben van, nem? Vagy hogyan mér? <_<

Csak akkor, ha sokáig sima csapvíz volt a rendszerben nem pedig fagyálló és korróziógátló hűtőfolyadék. Ez esetben levízkövesedik, és a vízkő jó hőszigetelő, amely befolyásolja a működést.

Egyéb esetben nem.

Link to comment
Megosztás:

Nem, de ez a vezszíjkerék ellentartó biszbasz jó dolog, én is csinálok egyet, mert amúgy meg le kell venni a szelepfedelet, ott van a kulcsnyílás a bütyköstengely közepén. Rémlik, hogy csavarhúzóval a burkolatcsavarhoz feszítettem, de ne igazán egészséges dolog.

Én kitekertem a vezműszíj burkolat csavarjait amik a kerék mögött vannak. A lyukakon át kijöttek.

És hosszabb csavarokat tekertem bele, annak feszült neki a kerék és simán kitekertem a középső csavart.

Kézzel 1 kicsit ellentartottam neki azért. <_<

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor, ha sokáig sima csapvíz volt a rendszerben nem pedig fagyálló és korróziógátló hűtőfolyadék. Ez esetben levízkövesedik, és a vízkő jó hőszigetelő, amely befolyásolja a működést.

Egyéb esetben nem.

Vagy vízköves akkor az érzékelő, vagy egyszerűen nem belevaló. Nem tudom van-e valamiféle kódszáma a hőérzékelőnek, és a mutatónak, megpróbálok majd utánanézegetni. Még egy kérdés: ha kihúzom az érzékelőt megnézegetni, akkor nem baj hogy ott levegő megy a rendszerbe?

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor, ha sokáig sima csapvíz volt a rendszerben nem pedig fagyálló és korróziógátló hűtőfolyadék. Ez esetben levízkövesedik, és a vízkő jó hőszigetelő, amely befolyásolja a működést.

Egyéb esetben nem.

Azért azt jelezném, hogy a GM hűtőfolyadékon egy csap motívuma van és nem áthúzva <_<

Link to comment
Megosztás:

Vagy vízköves akkor az érzékelő, vagy egyszerűen nem belevaló. Nem tudom van-e valamiféle kódszáma a hőérzékelőnek, és a mutatónak, megpróbálok majd utánanézegetni. Még egy kérdés: ha kihúzom az érzékelőt megnézegetni, akkor nem baj hogy ott levegő megy a rendszerbe?

Nem fog.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt jelezném, hogy a GM hűtőfolyadékon egy csap motívuma van és nem áthúzva <_<

Én is jelezném, hogy sima csapvízről volt szó... (nem pedig csapvízzel hígított GM hűtőfolyadékról)

De, hogy értelme is legyen a válasznak: az újabb generációs hűtőfolyadékok már hígíthatóak sima csapvízzel is. Ezek nem olyan elven működnek, mint a hagyományosak, amelyek csak desztvízzel hígíthatóak :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Én is jelezném, hogy sima csapvízről volt szó... (nem pedig csapvízzel hígított GM hűtőfolyadékról)

De, hogy értelme is legyen a válasznak: az újabb generációs hűtőfolyadékok már hígíthatóak sima csapvízzel is. Ezek nem olyan elven működnek, mint a hagyományosak, amelyek csak desztvízzel hígíthatóak <_<

Csak ott fent "fagyálló és korróziógátló hűtőfolyadék" vót :wacko:

GM-ből már nincs kék/zöld csak piri.

Link to comment
Megosztás:

Csak ott fent "fagyálló és korróziógátló hűtőfolyadék" vót <_<

GM-ből már nincs kék/zöld csak piri.

Egészen konkrétan nem értem, h mi a gond.

A fagyállóság, korróziógátlóság a hűtőfolyadék két tulajdonsága (a sok közül).

A csapvíz ÖNMAGÁBAN szakmai körökben nem hűtőfolyadék. (Ha GM levet keversz hozzá, úgy már az lesz.)

Link to comment
Megosztás:

Én kitekertem a vezműszíj burkolat csavarjait amik a kerék mögött vannak. A lyukakon át kijöttek.

És hosszabb csavarokat tekertem bele, annak feszült neki a kerék és simán kitekertem a középső csavart.

Kézzel 1 kicsit ellentartottam neki azért. <_<

Nekem a kölső csavar megette a menetet a HF-ben, nem is próbálkoztam ezzel a megoldással.

Mivel ott kell légteleníteni is.

Pontosabban akkor levegő nem mehet be, inább hűtővíz jön ki. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a kölső csavar megette a menetet a HF-ben, nem is próbálkoztam ezzel a megoldással.

Pontosabban akkor levegő nem mehet be, inább hűtővíz jön ki. <_<

Ma reggel kiszereltem a hőmérséklet jeladót, fekete színben pompázott és olajos zsíros tapintású volt.. letakarítottam, most kiderül milyen lett. A feliratok alapján még a gyári, 19 éves érzékelő. Viszont hűtőfolyadék nem folyt ki a lyukon, csak egy halk szisszenés volt ahogy kicsavartam.. Kérdésem hogy visszarakáskor kell légteleníteni? Visszaolvasgattam de nem sikerült egyértelműen eldöntenem a technikáját, lenn az autószerelő ismerőst megkérdeztem azt mondta majd magától megoldja a kiegyenlítőtartály.. És eszembe jutott még egy dolog: mivel nem tudok semmit a hűtőfolyadék előéletéről, szeretném kimérni a fagyállóságát. Láttam neten 470 Ft-ért is tesztert meg 18.000-ért is. Melyik milyen és milyen elven működik? Az olcsóbb az eldobhatós, vagy többször használható? Autószerelő általában mennyiért végez bemérést?

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kiszereltem a hőmérséklet jeladót, fekete színben pompázott és olajos zsíros tapintású volt.. letakarítottam, most kiderül milyen lett. A feliratok alapján még a gyári, 19 éves érzékelő. Viszont hűtőfolyadék nem folyt ki a lyukon, csak egy halk szisszenés volt ahogy kicsavartam.. Kérdésem hogy visszarakáskor kell légteleníteni? Visszaolvasgattam de nem sikerült egyértelműen eldöntenem a technikáját, lenn az autószerelő ismerőst megkérdeztem azt mondta majd magától megoldja a kiegyenlítőtartály.. És eszembe jutott még egy dolog: mivel nem tudok semmit a hűtőfolyadék előéletéről, szeretném kimérni a fagyállóságát. Láttam neten 470 Ft-ért is tesztert meg 18.000-ért is. Melyik milyen és milyen elven működik? Az olcsóbb az eldobhatós, vagy többször használható? Autószerelő általában mennyiért végez bemérést?

Enyém ingyen megcsinálja nekem <_<

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel kiszereltem a hőmérséklet jeladót, fekete színben pompázott és olajos zsíros tapintású volt.. letakarítottam, most kiderül milyen lett. A feliratok alapján még a gyári, 19 éves érzékelő. Viszont hűtőfolyadék nem folyt ki a lyukon, csak egy halk szisszenés volt ahogy kicsavartam.. Kérdésem hogy visszarakáskor kell légteleníteni? Visszaolvasgattam de nem sikerült egyértelműen eldöntenem a technikáját, lenn az autószerelő ismerőst megkérdeztem azt mondta majd magától megoldja a kiegyenlítőtartály.. És eszembe jutott még egy dolog: mivel nem tudok semmit a hűtőfolyadék előéletéről, szeretném kimérni a fagyállóságát. Láttam neten 470 Ft-ért is tesztert meg 18.000-ért is. Melyik milyen és milyen elven működik? Az olcsóbb az eldobhatós, vagy többször használható? Autószerelő általában mennyiért végez bemérést?

Most az ECU felé menő hőfokjeladóról van szó ?

Rendben van a szint amúgy ?

Benzinkútaknál majd kirakják lassan a mérőt.

Link to comment
Megosztás:

Most az ECU felé menő hőfokjeladóról van szó ?

Rendben van a szint amúgy ?

Benzinkútaknál majd kirakják lassan a mérőt.

A motor teteje felé, a vezérműszíj felől az első henger hátulján lévő egyvezetékes jeladóról van szó, a motor szívócsövénél van. Nem tudom az ECU is ez alapján dolgozik-e, a műszerfalon lévő mutatóm kevesebbet mutat, mint kellene és ezt okoskodtuk ki hét elején, hogy ez az érzékelőt nézegessem meg, hátha koszos vagy nem érintkezik rendesen <_<

A szint rendben van, csak a folyadék összetételéről nincs infóm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.