Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Helló!

Segítségre lenne szükségem! Nekem egy 1.3as benzines kadettom van. Digitális gyújtás vezérelt. Hidegben nem indul. Nem ad szikrát a rendszer. Mi lehet a gebasz?

Illetve ami érdekelne még. Néztem több kadettot és mindegyikben van egy szigetelőréteg a géptetőn. Nekem nincs ilyenem. Honnan lehet lőni illetve be lehet valahogy építeni így utolag?

Segitségetek előre is köszönöm.!

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Segítségre lenne szükségem! Nekem egy 1.3as benzines kadettom van. Digitális gyújtás vezérelt. Hidegben nem indul. Nem ad szikrát a rendszer. Mi lehet a gebasz?

Illetve ami érdekelne még. Néztem több kadettot és mindegyikben van egy szigetelőréteg a géptetőn. Nekem nincs ilyenem. Honnan lehet lőni illetve be lehet valahogy építeni így utolag?

Segitségetek előre is köszönöm.!

Szia!

Nem párásodik be az elosztófedeled? :)

Szigetelés csak a dieselekbe és a nagyobb motorosokban volt.

Nem venni észre a hiányát szerintem.

Szerezni fehérholló.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem párásodik be az elosztófedeled? :)

Szigetelés csak a dieselekbe és a nagyobb motorosokban volt.

Nem venni észre a hiányát szerintem.

Szerezni fehérholló.

Szem igen mert egyszer már volt hasonló. Behoztam a fedelet a lakásba és másnap mikor felraktam pöcre röfent a moci.

Van valami megoldás a párásodásra?

Link to comment
Megosztás:

Szem igen mert egyszer már volt hasonló. Behoztam a fedelet a lakásba és másnap mikor felraktam pöcre röfent a moci.

Van valami megoldás a párásodásra?

Nézd meg nincsen-e elrepedve valahol.

Én lecserélném nem egy nagy összeg.

Csavaros vagy pattintós a füle?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van nekem egy 89-es 1.3 C13N, Multeces kadettem azt nem tudom hogy számít e de annó svájban lett véve.A hiba a következő: Árvizes volt az autó és ki kellett cserélni a központi agyat meg egy két dolgot, azóta világít a műszerfalon a check lámpa...a 42-es hibakódot hozza nekem elő. ezt magyarázza el valaki hogy mit is jelent meg mit lehet ellene tenni. nagyon szépen köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Boldog tulaja vagyok egy 90-es évjáratú E Kadettnek, amiben 14NV motor van. A Haynes könyv szerint ebbe a motorba Ethylene-glicol alapú, GMEL 6368 minősítésű fagyálló való, de a boltban mégis GM DEX-COOL Longlife fagyállót adtak. Ennek hátoldalán az áll, hogy ethandiolt tartalmaz. Szerintetek ennek ellenére megfelelő ez a fagyálló az én autómhoz? Ha igen, milyen sűrűn kell ezt cserélni?

Előre is kösz mindenkinek a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog tulaja vagyok egy 90-es évjáratú E Kadettnek, amiben 14NV motor van. A Haynes könyv szerint ebbe a motorba Ethylene-glicol alapú, GMEL 6368 minősítésű fagyálló való, de a boltban mégis GM DEX-COOL Longlife fagyállót adtak. Ennek hátoldalán az áll, hogy ethandiolt tartalmaz. Szerintetek ennek ellenére megfelelő ez a fagyálló az én autómhoz? Ha igen, milyen sűrűn kell ezt cserélni?

Előre is kösz mindenkinek a választ.

szerintem olyan fagyálló már nem kapható, amit a könyv ír :D

rakd bele nyugodtan :lol:

csereperiódusát nem írja a könyv ?

tipp : 2-3 év

Link to comment
Megosztás:

szerintem olyan fagyálló már nem kapható, amit a könyv ír B)

rakd bele nyugodtan :lol:

csereperiódusát nem írja a könyv ?

tipp : 2-3 év

A csereperiódus 2 év a könyv szerint, de ugye a DEX-COOL elvileg pont azért lenne jó, mert "Longlife". Viszont van, aki szerint nem érdemes megvárni az 5 évet, cseréljek továbbra is 2-3 évenként, mert sok a panasz ezzel a termékkel, főleg a tengerentúlon. (Mondjuk ezt azóta tudtam meg, mióta megvettem :D

Vajon honnan jövök rá, hogy eddig milyen típusú fagyálló volt a motorban? (Állítólag a szín nem mérvadó.) Mert ha eddig IAT volt, most meg belerakom az OAT-t, akkor még a motort is át kell öblíteni...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Egy '85 ös 1.3 as benzines Opel kadett E típusú kézi szívatóval stb.... tulajdonosa vagyok igen régóta. de most teljesen tanácstalan vagyok több szerelő is elküldött hogy nem tud mit kezdeni a géppel le kell cserélni stb. a karburátort felújítottuk de mikor hidegindítás van nem veszi a fordulatot rángat össze vissza meleg motorral viszont teljesen rendbejön. a kuplungtárcsám erősen kopott nem tudom hogy ez befolyásolja e ezt a hibát. És a trafónak percegő hangja van a szerelő azt mondja hogy jó de én nem vagyok biztos ebben többen mondták hogy ez így hibás. ha valaki tud segítsen. előre is köszi.

Üdv mindenkinek: Anker

Több ilyet is láttam már . <_<

Cseréld ki a trafót, nézzétek át a gyujtókébeleket ,és ha nem tetted volna meg rakj bele egy garnitúra új gyertyát.

Ha nem sikerül , hozd el hozzám ha nem vagy nagyon messze, és meg gyógyitjuk a beteget. Én Százhalombattai vok.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Van egy 85 ös E kadettem.

Véletlenül dízelt tankoltam bele, így le kellett ereszteni a tankot, és leeresztés után észrevettem, hogy pár gumicső el van szakadva ami a tank környékén van. Gondoltam lekapom a tankot és kicserélem őket.

Az egyik vastagabb, ez megy a betöltőcsőbe, gondolom ez a szuszogó, aztán van még két vékonyabb, ezek viszont a betöltőcső tetején, a kerékdobban elhelyezett kis dobozkába mennek, sőt miután sikerült lebányásznom a tankot észrevettem, hogy a kettő közül csak az egyik csatlakozik a tankba, a másiknak vége van valahol a tan bal oldalán és csak úgy ott van. Ezt nem értem. <_<

A kérdésem az lenne, hogy az a kis dobozka a betöltőcsövön micsoda, mi a szerepe és miért nem megy bele semmilyen elektromos kábel és miért csak az egyik cső megy bele a tartályba?

Előre is köszi!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem benzingázszűrő. <_<

Nem engedi a tankból nyomás végett távozó levegőt büdösen (tele káros anyaggal) a levegőbe.

Ha szétkapnád akkor ilyen vattás/szivacsoz cucc lenne benne.

Akkor azért volt sokszor benzinszag az autó körül? :D

Szétkapni nem fogom, mert nagyon össze van préselve, de valóban akkor ez lehet. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas gondom! Múlthéten családbővülés miatt használtam először a hátsó övet. A gondom az volt nem érte be teljesen a hordozót. A hátsó öve mennyit enged? Mekkor a pánt hossza normál állapotban. Lehet kezdeni valamit a dologgalt hogy be érjen? A burkolat alatti pánt részt nem néztem még mert nem tudtam lebontani a burkolatot. Esetleg az alsó résszel tudok kezdeni valami okosat?

Szükségem lenne a segítségre.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Csáó.

E kadettbe kerülne egy F astra műszerfal mindennel együtt.

Az F alkatrészek megvannak,de a kadettnél megakadtunk.Hogy jön le a kormány?feszegetni,ütni nem próbáltuk.Lenne valami spec.lehúzó?

F astra kormány felmegy az E kadett helyére?

Link to comment
Megosztás:

Spec lehúzó=izomerő.

Mivel a kormány bordástengelye kúpos kialakítású, ezért rendesen rá tud szorulni. Tipp: ne vedd le a tengely végéről az anyát teljesen, csak lazíts rajta, különben pofán fogod vágni magad ha hirtelen megindul. Egyébként a titok nyitja a csavarlazító és a szilvásgombóc. Csavarlazító spray a bordástengelyre, szilvásgombócot meg neked kell enni hogy megjöjjön a kraft. <_<

Az F Astra kormány amúgy fel fog menni a Kadetté helyett, csak a bordák maradjanak épen a tengelyen is meg a kormánykerékben is.

Link to comment
Megosztás:

Köszi :P

akkor belocsolok egy flakon csavarlazítót :P

Nem gondoltam volna,hogy kúpos a bordás tengely...de akkor rendbe.

Pont a szilvás gombóctól fog megjönni az erő <_< :angry:

Spec lehúzó=izomerő.

Mivel a kormány bordástengelye kúpos kialakítású, ezért rendesen rá tud szorulni. Tipp: ne vedd le a tengely végéről az anyát teljesen, csak lazíts rajta, különben pofán fogod vágni magad ha hirtelen megindul. Egyébként a titok nyitja a csavarlazító és a szilvásgombóc. Csavarlazító spray a bordástengelyre, szilvásgombócot meg neked kell enni hogy megjöjjön a kraft. :P

Az F Astra kormány amúgy fel fog menni a Kadetté helyett, csak a bordák maradjanak épen a tengelyen is meg a kormánykerékben is.

Link to comment
Megosztás:

ilyet még nem láttam B)

Két hete áll nállam egy kadett,lakatolásra várva meg egyéb felújításokra.

Ma jöttem hazafele látom a kadaett alatt jobb hátul hatalmas tócsa...hmm mondom ez érdekes.Alánézek látom a fékdobból csöpög a fékolaj....fantasztikus.

Gondolom a fékm.henger megadta magát.oké,kerék le,hogy legalább mentsük ami menthető.

Leszedtem a porvédőt,sasszeget visszahajlít,koronás anya le,hézagoló,tűgörgő ki,és a paraszt gondolta leszedi a fékdobot...itt jött a buktató :)

Fékpofák jöttek a fékdobbal,de csak egy darabig,mert a kézifék kötél nem engedte tovább.

Hogy tudom ilyen esetbe kiakasztani a kézifék kötelet?Vagy ami célravezetőbb lenne,hogy hogy műtsem ki a dobból a betéteket?

Ami számomra rejtély,hogy álló helyzetbe hogy tudja megadni magát egy munkahenger? :D

Link to comment
Megosztás:

iAmi számomra rejtély,hogy álló helyzetbe hogy tudja megadni magát egy munkahenger? B)

elöregednek sajna, örülj hogy nem menet közben történt

célszerű bevásároltatni hozzá új munkahengereket, dobokat, betéteket és kötelet, esetleg gumi fékcsöveket is.

a középdob felett van kötél feszítő anyája, azt lazítsd le, engedd vissza.

ha már nagy a dob válla, így sem fog sérülésmentesen lejönni, mert az automata után-állító ráfeszítette a vállra a betéteket.

ütögesd sugárirányba, hátha kidolgozza...

Link to comment
Megosztás:

tegnap megadta magát nagynehezen...

A fékmunkahenger ha szembe állok vele akkor a jobb oldalni "dugója" fogta magát és kiesett...Csak nem értem hogy,mikor folyamatos "feszít".

Tehát ebből biztos új munkahenger lesz,mert ezzel nem éri meg kockáztatni szerintem.Ami még ide tartozik,hogy a fékpofák azért feszültek bele a dobba,mert az a kettő csapszeg+biztosító "alátét" vagy a fékolaj hatására vagy az időtől feladta a küzdelmet és kibújt a helyéről.

Komplett felújítást igényel,de vajon ezeket a kis "csapokat" lehet kapni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy 91-es gsi cabriom, és az lenne a problémám, hogy nem fér be a kerék a kasztni alá. Előtte volt egy Golfom, ugyanaz a kerék, miután kiperemezték a kerékjárati ívet befért. Elvittem a szervizes ismerőshöz aki azt mondta hogy nincs az az ember aki ezt kiperemezi, így azt javasolta hogy cseréljem ki az oldallemezeket, egy A corsa oldallemezeire. A baj az hogy nekem azok nem tetszenek, így a kérdésem csak annyi, hogy valaki találkozott e már hasonló problémával, és ha igen hogy sikerült megoldani. Előre is köszönöm.

Bakos

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.