Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy biztosítéktábla szempontjából a kézikönyv vagy a javítási könyv a pontosabb, mert kicsi eltérések vannak köztük.

Ezen kívül átnéztem a biztosítéktáblámat és észrevettem, hogy eléggé össze-vissza vannak bedugdosva a biztosítékok, most a javítási könyv szerint átettem őket a megfelelő helyre, de így is van olyan, ahol pl. 10A-es helyett 15A-es van. Ez mennyire probléma? Ha az, akkor minél hamarabb szerzek be biztosítékot.

A javítási könyv szerint: 1-8-ig 10A

9: 30A

10: 10A

11: 30A

12-18: 20A

Kézikönyv szerinti eltérés: 8: 15A

15: 15A

(meg van 19. ill. 20. hely is, bár ezek az én autómban nincsenek)

Link to comment
Megosztás:

Ez mennyire probléma? Ha az, akkor minél hamarabb szerzek be biztosítékot.

Csak gondolj bele ha nagyobb a biztosító, akkor 10A helyett 15A-nél fog megszólalni. Csak lehet hogy mondjuk 14-nél már olvadnak a vezetékek és ott leszel mint én. Annyira nem dúrva a különbség, de azért mihamarabb szerezz be megfelelő méretezésüeket!

Guni

Link to comment
Megosztás:

Csak gondolj bele ha nagyobb a biztosító, akkor 10A helyett 15A-nél fog megszólalni. Csak lehet hogy mondjuk 14-nél már olvadnak a vezetékek és ott leszel mint én. Annyira nem dúrva a különbség, de azért mihamarabb szerezz be megfelelő méretezésüeket!

Guni

Ok köszi. De a két könyv közötti eltérés miatt nem tudom, hogy a 8-as biztosíték 10 v. 15A-es legyen, illetve a 15-ös biztosíték 15v. 20A-es. Melyik a mérvadó?

Link to comment
Megosztás:

Ok köszi. De a két könyv közötti eltérés miatt nem tudom, hogy a 8-as biztosíték 10 v. 15A-es legyen, illetve a 15-ös biztosíték 15v. 20A-es. Melyik a mérvadó?

Hát lehet hogy van itt olyan aki tudja a pontos értékeket, de ha általánosítóm a feladatot, akkor én mindenhova a kisebbet raknám, aztán ha nagyon gyakran kiold, akkor lehet belerakni a nagyobbat. Ha kisebb van benne mint kell (és van nálad pót), abból baj nem lehet.

Guni

Link to comment
Megosztás:

A magas olajfogyasztás (6-7dl/1000km) mire utalhat, ha eközben a benzinfogyasztás nem tűnik magasnak? Hengerfejtömítés? Vagy lehet, hogy ez nemis magas? A gyári adat 7,5dl/1000km, ami nekem azért elég bőre mért adatnak tűnik. Meg mintha a víz is fogyna kicsit, de abban nem vagyok biztos, mert a termosztátcserekor valamennyi kicsorgott, és nem tudom, hogy mennyi, így lehet, hogy csak most öntöttem ismét rendesen tele.

Link to comment
Megosztás:

A magas olajfogyasztás (6-7dl/1000km) mire utalhat, ha eközben a benzinfogyasztás nem tűnik magasnak? Hengerfejtömítés? Vagy lehet, hogy ez nemis magas? A gyári adat 7,5dl/1000km, ami nekem azért elég bőre mért adatnak tűnik. Meg mintha a víz is fogyna kicsit, de abban nem vagyok biztos, mert a termosztátcserekor valamennyi kicsorgott, és nem tudom, hogy mennyi, így lehet, hogy csak most öntöttem ismét rendesen tele.

Szia!

kopott motor (szelepszárszimering, szelepvezetők, dugók, gyűrűk), esetleg hengerfejtömítés.

ha nem csöpög el, valahol az égéstérbe kerül, és elég.

Normális olajfogyi szerintem max 1-2l /10000km ill. olajcsereperiódus.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

kopott motor (szelepszárszimering, szelepvezetők, dugók, gyűrűk), esetleg hengerfejtömítés.

ha nem csöpög el, valahol az égéstérbe kerül, és elég.

Normális olajfogyi szerintem max 1-2l /10000km ill. olajcsereperiódus.

Hát ez nem a normális, hanem a gyári megengedett max. Erre még kaphat zöldkártyát elvileg. Meg minden negyed tankra egy liter olaj. Ez már sztem nem szelepszárszimering, hanem motorcsere.

Nálam a max olajfogyasztás 1 liter Botond (20W-50) 100-150 km-en, használattól függően. :D ;) :P :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem valamit rosszul olvastál, mert azért nem negyed tankra kell egy liter olaj, hanem inkább két tankra egy liter. De valamennyi szivárog a motor tetején a szelepfedél alatt is, szóval nem az összes a motorban tűnik el.

Van olajfolt a kocsi alatt ha megállsz hosszabb időre?

Link to comment
Megosztás:

Nincs olajfolt, legalábbis a garázsban nem látok. Nekem az a furcsa, hogy elvileg a kopott motor magasabb benzinfogyasztást is jelent. De nekem az normálisnak tűnik, kb. 6,5 liter vegyes használatban. Meg amúgy szépen jár, jól húz.

Nem jelent (jelentősen) magasabb benyafogyit. Valami baja lesz a mocidnak azok közül amit egykuty írt.

Link to comment
Megosztás:

Nincs olajfolt, legalábbis a garázsban nem látok. Nekem az a furcsa, hogy elvileg a kopott motor magasabb benzinfogyasztást is jelent. De nekem az normálisnak tűnik, kb. 6,5 liter vegyes használatban. Meg amúgy szépen jár, jól húz.

amikor az olajfil tömitm a hengerfalon,akkor rendesen megy a gép.majd egy idő mulva,amikor már nem tudja a kopást kompenzálni az olaj,na majd akkor lesznek komoly bajok.erő elfogy-fogyi nő,nem indul rendesen és lessz akkora kartergázod mint egy kémény.ekkor lesz vége a motornak.

sikerült pár mocit elkoptatnom az évek alatt és mindig(kivéve 1-et)ez volt velük.mondjuk nálam tényleg elkoptak a használatban.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is eszi a motor az olajat (én Shell Helix RED típusút töltök bele), de ezt már akkor is tudtam, amikor megvettem az autót, mert mondták, hogy gyűrűztetni kell a motort, csak erre még nem volt pénzem.

A biztosítékokat meg kicseréltem, a megfelelő helyre megfelelőt, ahol nem egyértelmű a leírások alapján, oda kisebb került, de úgy fest azok is okésak.

Nemrég vettem vadiúj teleszkópokat a csomagtartóhoz, így már nem akar a csomagtérajtó a fejemre esni, ha nem tolom fel teljesen és szépen emelkedik magától. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha fogy a víz anélkül, hogy valahol láthatóan szivárogna, akkor jól gondolom, hogy az már a hengerfejtömítés irányába viszi a dolgot? Holnap le fogok menni kb. 150km-t, majd megnézem, hogyan alakul a vízszint. Aztán lehet, hogy a jövő héten kicseréltetem a tömítést, meg akkor megnézetem, hogy mi a helyzet a gyűrűkkel, szelepekkel. Sokat nem akarok költeni rá, de azért érdekelne, hogy kb. mennyibe kerülne egy gyűrűzés (konkrétan a gyűrűk, munkadíjat nem számítva)? 13NB motor.

Link to comment
Megosztás:

Ha fogy a víz anélkül, hogy valahol láthatóan szivárogna, akkor jól gondolom, hogy az már a hengerfejtömítés irányába viszi a dolgot? Holnap le fogok menni kb. 150km-t, majd megnézem, hogyan alakul a vízszint. Aztán lehet, hogy a jövő héten kicseréltetem a tömítést, meg akkor megnézetem, hogy mi a helyzet a gyűrűkkel, szelepekkel. Sokat nem akarok költeni rá, de azért érdekelne, hogy kb. mennyibe kerülne egy gyűrűzés (konkrétan a gyűrűk, munkadíjat nem számítva)? 13NB motor.

jol gondolod ha igy eszi a vizet akkor az égéstérbe kerül ami valszeg tömités hiba,de ha leszeded a hf et akkor látni fogod az égéstér ahol vizet kap tiszta lesz

Link to comment
Megosztás:

Ha fogy a víz anélkül, hogy valahol láthatóan szivárogna, akkor jól gondolom, hogy az már a hengerfejtömítés irányába viszi a dolgot? Holnap le fogok menni kb. 150km-t, majd megnézem, hogyan alakul a vízszint. Aztán lehet, hogy a jövő héten kicseréltetem a tömítést, meg akkor megnézetem, hogy mi a helyzet a gyűrűkkel, szelepekkel. Sokat nem akarok költeni rá, de azért érdekelne, hogy kb. mennyibe kerülne egy gyűrűzés (konkrétan a gyűrűk, munkadíjat nem számítva)? 13NB motor.

Kb 13-15-től lehet egy garnitúra gyűrű. Saját tapasztalat alapján nem szabad ilyent csinálni, mert ha nem katasztrofális a végeredmény, akkori is rövid távú megoldás.

A motor kivállasodik, és a kopott gyűrű helyére beteszed az újat, akkor eltörheti, akár azonnal is.

A másik, hogy a motor nem egyenletesen kopik, és hordósra kopik a henger, amiben valamit tömít a belekopott gyűrű.

Ha ide beteszel egy kör alakú gyűrűt, az megint nem jó.

Ladával esett emg, hogy gyűrűzés után ment 50 km-t és leállt a motor, mert olajjal "beköpte" a gyertyát 3 hengerben, de úgy, h állt a gyertyán az olaj.

Kadettmotort is csinált egyik ismerős, egy 1,3 S-t. És az nem is igazán ette az olajat. Első ránézésre jól sikerült a gyűrűzés, szépen, csendben járt, csak hatalmas kartergáza lett a motornak, de nem füstölt. Az első 3-4-5000 km-en.

Hát röviden ennyire éri meg a gyűrűzés.

A másik, ki tudom számolni, hogy 1000 km-re nem elég negyed tank benzin.

Link to comment
Megosztás:

Ha fogy a víz anélkül, hogy valahol láthatóan szivárogna, akkor jól gondolom, hogy az már a hengerfejtömítés irányába viszi a dolgot? Holnap le fogok menni kb. 150km-t, majd megnézem, hogyan alakul a vízszint. Aztán lehet, hogy a jövő héten kicseréltetem a tömítést, meg akkor megnézetem, hogy mi a helyzet a gyűrűkkel, szelepekkel. Sokat nem akarok költeni rá, de azért érdekelne, hogy kb. mennyibe kerülne egy gyűrűzés (konkrétan a gyűrűk, munkadíjat nem számítva)? 13NB motor.

potyo....anno szedtem szét 1.3-as kadett motort..sajnos többször is, mert a hengerfejet nem munkáltattam meg és mint kiderűlt a tömítés sem volt az igazi...nem tudom a te mocidban mennyi a km, de ezek a mocik hozzányúlás nélkűl simán elmentek 200e vagy még több km-t...amit én tettem vele az egy gyűrűzés és hf felújítás volt....szétszedéskor a következőket tapasztaltam... a gyűrük kopása miatt már annyi volt a koksz, hogy beragadtak az olajlehúzók...ez még mindíg nem volt vészes, de lehetett már látni, hogy füstölt...a hidrotőkék be voltak sülve szinte mind, pedig az utolsó 100ekm-t már gondosan tettük meg vele....mint írtam először nem nyúltam igazán a hengerfejhez..mármint gépileg, mert a szimmeringeket kicseréltem a hidrotőkéket szétszedtem, becsiszoltam, de nem lettek a szelepek felcsiszolva a hf nem lett síkba húzva....ezt meg is bosszúlta..ja és elsőre sajnos nem cseréltem hengerfej csavarokat. kb 500-600 km múlva...pedig bejáratósnak tituláltuk és úgy is mentünk vele...egyszer apám mondja, hogy csak utánna kellett tölteni, aztán ahogy elindúltunk egy kisebb túrára látom a tükörbe hogy nagyobb fordulaton úgy füstöl mint előtte soha és a moci elején a leömlő felé olaj szívárgás van...ezek után szét szedtem ismét...nem akartam hinni a szememnek...a hengerfej pakolás átszakadt, az olajcsatorna irányából...és egy része kintre, egy része a mociba kerűlt közvetlen...ha jól emlékszem a hf felújítás 12eFt volt, tettem bele akkor már minőségibb pakolást és vadi új csavarokat...ezek már torx-ok votlak...mibvel az enyém illetve apámé svájci gép volt, helyre állítottam rajta a kipufogógáz vissza vezetést is......ezek után a moci úgy dolgozott mint a kisangyal...gyönyörű alapjárat és úgy húzott ahogy kellett...zöldkártyánál keresték rajta a katalizátort....merthogy emelt fordulaton is olyan gyönyörű paramétereket produkált, hogy azt mondták néhány szabályozott katalizátoros motor nem tud ilyet csinálni...

szóval ha már hozzá kezdeszz gondolt ezeket is át, amit én javaslok, hogy ne csak hf tömítést cserélj, hanem akkor hf felújítás és csavarokat is cseréld ki, a hidrotőkéket ki lehet mozgatni és kitisztítani és utánna mennek tovább gond nélkűl....

a negatív slussz poén a dologban, hogy 5 ekm múlva ha jól emlékszem,,apám péppé zúzta a gépet a moci az szerencsére sértetlen maradt így azt még tovább tudtam adni...aki elvitte azóta is csak dícséri, hogy olyan szépen megy hogy csodájára járnak a klubban (kadett klub).

Link to comment
Megosztás:

potyo....anno szedtem szét 1.3-as kadett motort..sajnos többször is, mert a hengerfejet nem munkáltattam meg és mint kiderűlt a tömítés sem volt az igazi...nem tudom a te mocidban mennyi a km, de ezek a mocik hozzányúlás nélkűl simán elmentek 200e vagy még több km-t...amit én tettem vele az egy gyűrűzés és hf felújítás volt....szétszedéskor a következőket tapasztaltam... a gyűrük kopása miatt már annyi volt a koksz, hogy beragadtak az olajlehúzók...ez még mindíg nem volt vészes, de lehetett már látni, hogy füstölt...a hidrotőkék be voltak sülve szinte mind, pedig az utolsó 100ekm-t már gondosan tettük meg vele....mint írtam először nem nyúltam igazán a hengerfejhez..mármint gépileg, mert a szimmeringeket kicseréltem a hidrotőkéket szétszedtem, becsiszoltam, de nem lettek a szelepek felcsiszolva a hf nem lett síkba húzva....ezt meg is bosszúlta..ja és elsőre sajnos nem cseréltem hengerfej csavarokat. kb 500-600 km múlva...pedig bejáratósnak tituláltuk és úgy is mentünk vele...egyszer apám mondja, hogy csak utánna kellett tölteni, aztán ahogy elindúltunk egy kisebb túrára látom a tükörbe hogy nagyobb fordulaton úgy füstöl mint előtte soha és a moci elején a leömlő felé olaj szívárgás van...ezek után szét szedtem ismét...nem akartam hinni a szememnek...a hengerfej pakolás átszakadt, az olajcsatorna irányából...és egy része kintre, egy része a mociba kerűlt közvetlen...ha jól emlékszem a hf felújítás 12eFt volt, tettem bele akkor már minőségibb pakolást és vadi új csavarokat...ezek már torx-ok votlak...mibvel az enyém illetve apámé svájci gép volt, helyre állítottam rajta a kipufogógáz vissza vezetést is......ezek után a moci úgy dolgozott mint a kisangyal...gyönyörű alapjárat és úgy húzott ahogy kellett...zöldkártyánál keresték rajta a katalizátort....merthogy emelt fordulaton is olyan gyönyörű paramétereket produkált, hogy azt mondták néhány szabályozott katalizátoros motor nem tud ilyet csinálni...

szóval ha már hozzá kezdeszz gondolt ezeket is át, amit én javaslok, hogy ne csak hf tömítést cserélj, hanem akkor hf felújítás és csavarokat is cseréld ki, a hidrotőkéket ki lehet mozgatni és kitisztítani és utánna mennek tovább gond nélkűl....

a negatív slussz poén a dologban, hogy 5 ekm múlva ha jól emlékszem,,apám péppé zúzta a gépet a moci az szerencsére sértetlen maradt így azt még tovább tudtam adni...aki elvitte azóta is csak dícséri, hogy olyan szépen megy hogy csodájára járnak a klubban (kadett klub).

Bocs az astra f-ből keveredtem ide, de végül is globális a kérdésem.: HF-csavarokat miért kell kicserélni, az mit befolyásol? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.