Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Egy erősebb fék el kellene!

Egy ilyen Vectra hátsóagy mibe fáj kb.???

Vagy teljes hátsó futómű kell? :idea:

Én is pont így érzem, Günterék Ancsába is épp csak lassítóféket szereltek...

Kérdezz rá bontóban, mibe kerül egy ilyen, én majd csak akkor, ha beindul ez a projekt. Asszem a futómű nem kompatibilis, csak az agyak, de ezt majd hozzáértők megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Én is pont így érzem, Günterék Ancsába is épp csak lassítóféket szereltek...

Kérdezz rá bontóban, mibe kerül egy ilyen, én majd csak akkor, ha beindul ez a projekt. Asszem a futómű nem kompatibilis, csak az agyak, de ezt majd hozzáértők megmondják.

Hol vannak a "hozzáértők" ?

:?:

Link to comment
Megosztás:

Szép jo napot!!

Egy nagy gondal fordulok hozzátok!!Dizel kadettom fütése megszünt és nem tudom mi okozza ezt a hibát a fütés állito konzolon minden rendben mozog a bovden de a meleg levegő nem akar bejönni az utastérbe!!Levegős????? Esetleg a hütőn van valahol légtelenitő??? Vagy nem tudom mi a baj!!Ha valaki tud valamit mondani erre a problémára azt megköszönöm előre is!!!

Link to comment
Megosztás:

A kiegyenlítőtartályban a hűtővíz szintje megfelelő?

Mert nekem akkor csinált ilyet anno a Kadettem, ha már annyira kevés volt a hűtővíz, hogy hiába nyitottam ki a fűtéscsapot, már nem jutott víz a radiátorba. Mondjuk ez már elég extrém eset, hogy ennyire kevés víz legyen, de felforrni még így sem fog nagy hidegben.

Link to comment
Megosztás:

Igen a vizmennyiség megfelelő!!Mert szivárog a termosztát melletti csőrácsatlakozásnál és egyenlőre napi figyelemmel kisérem a dolgot!De egyszerűen nem jövök rá mi lehet a gáz ami még kicsit gyanus hogy nehezen melegszik fel a hütőviz ami kb 20 km megtétel után is csak a kék sávot hagyja el!!!De a meleglevegő hiánya padlora tett!!Lehet hogy vizköves a fütő radiátor??? Vagy valahol levegős?? :oops: :)

Link to comment
Megosztás:

Igen a vizmennyiség megfelelő!!Mert szivárog a termosztát melletti csőrácsatlakozásnál és egyenlőre napi figyelemmel kisérem a dolgot!De egyszerűen nem jövök rá mi lehet a gáz ami még kicsit gyanus hogy nehezen melegszik fel a hütőviz ami kb 20 km megtétel után is csak a kék sávot hagyja el!!!De a meleglevegő hiánya padlora tett!!Lehet hogy vizköves a fütő radiátor??? Vagy valahol levegős?? :oops: :)

vagyinkább termosztátot kellene cserélned mert azért nincs fűtésed, mert hideg a vized!

ha meleg lenne a vized, akkor magasabban állna a mutatód....

Link to comment
Megosztás:

Nem hengerfejes!! Mert akkor köpködné a vizet és itt ez sem áll fent!!!

Lassan bekattanok a gondolkodásban!! :shock: A motor amugy maximálisan megkimélt 91-es 140000 km még nagyon pöpec!!Lehet hogy szerelek bele állofütést! :) :twisted: vagy télen én leszek a jégkocka az autoban cimű rivatunkat halloták :wink: !

Link to comment
Megosztás:

Mert akkor köpködné a vizet és itt ez sem áll fent!!! !

ez nem igaz:

én másfél évig jártam hengerfejes asconával, ugy hogy beledolgozott ahütőbe. a végén más sipolt , a kipufogogáz a kiegyenlítőben, miközben távozott.

és nem forrt.

csak fütésem nem volt.... mert állandóan lelevegösödött....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van nékem egy 89-es 2.0i-s 8 szelepes Kadett GSi-m.

Az ügyben nyomozok, hogy miért 13 liter a fogyasztás. Bármilyen körülmény között! (Általában CSAK városban használom, országúton idáig a legjobb az 10 literes volt). A gyári könyv szerint ennek jóval alacsonyabbnak kéne lenni, olyanról is hallottam, aki 11 fölé nem tudta vinni.

1. Nyáron is ennyi volt

2. Télen is ennyi.

3. Ha nyomom neki mint állat is ennyi

4. Ha nem nyomom, és 2000 felett már váltok, akkor is 13 liter/100km (ergo inkább nyomom, mert az élvezetesebb :twisted: )

Fogalmam sincs, hogy mit nézessek meg rajta. Segítsetek plz! (Nagy hidegben az elején néha nem indul egyik henger, de ez a hiba kis túráztatással hamar megszűnik)

A másik problémám:

130-140 körül kigyullad a motor hibajelző lámpa (Check Engine) Ha egyből visszaveszem a gázt, akkor el is alszik. Ha tovább is azzal a tempóval utazok, akkor tovább világít, és nehezebben alszik el. Hegynek felfele valamikor már 110-nél is kigyullad. Mind 5-ben, mind 4-ben.

Olvastam még a totalcaron az autódoktorban ezt a problémát Opel Omegánál. Ott azt írták, hogy a lambdaszonda, vagy a katalizátor kezdődő kopását jelzi.

A lambda szondát akkor cserélték ki, mikor májusban vettem az autót. Utána nemsokkal egyszer 190-ig is húzattam, de nem gyulladt ki.

Lehet ez tényleg katalizátor betegség? Ha már veszek bele érdemes "sport" katit?

Harmadik kérdés:

A motortér csupa retek. Mivel és hogyan tisztítsam, hogy utána el is induljon a gép? Van ebben valakinek tapasztalata?

Bőséges válaszotokat előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Fogalmam sincs, hogy mit nézessek meg rajta. Segítsetek plz! (Nagy hidegben az elején néha nem indul egyik henger, de ez a hiba kis túráztatással hamar megszűnik)

A másik problémám:

130-140 körül kigyullad a motor hibajelző lámpa (Check Engine) Ha egyből visszaveszem a gázt, akkor el is alszik. Ha tovább is azzal a tempóval utazok, akkor tovább világít, és nehezebben alszik el. Hegynek felfele valamikor már 110-nél is kigyullad. Mind 5-ben, mind 4-ben.

ebben a két mondatban keresd VÁLASZT.

ugyanis baromi sokat fogyaszt, ha csak 3 vagy 3 és fél henger megy. gyujtás vagy kábel, vagy egyszerüen kompresszio, vagy dusitás probléma.

ha a motorkontrol világit akkor az meg akarja neked mutatni, hogy mi a baja!

olvastasd ki a hibát, és ha ezt a kettőt elháritotad, akkor lehet tovább keresni a tulfogyasztás okait.

de lehet hogy meg is szünik ezektől.........

Link to comment
Megosztás:

ebben a két mondatban keresd VÁLASZT.

ugyanis baromi sokat fogyaszt, ha csak 3 vagy 3 és fél henger megy. gyujtás vagy kábel, vagy egyszerüen kompresszio, vagy dusitás probléma.

ha a motorkontrol világit akkor az meg akarja neked mutatni, hogy mi a baja!

olvastasd ki a hibát, és ha ezt a kettőt elháritotad, akkor lehet tovább keresni a tulfogyasztás okait.

de lehet hogy meg is szünik ezektől.........

A henger csak 1x2x nem indult el idáig, de kb 10-20 mp múlva már nem rázott a kocsi, és nem akart lefulladni. De akkor 1x a gyújtásnak mindenképp utánanézek, köszi.

Sajna amíg még jelzett a motor, addig nem tudtam hibakódot olvasni, erre már találtam leírásokat azóta. Akkor pedig a legközelebbi autópályás menet után olvashatom. Azthiszem pár újraindításnál a hibakódot már nem őrzi meg.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nos hétvégén teszteltem a gépet. A motorkontrolleuchte nem akart kigyulladni 170-nél se, igaz azóta új akksi van a kocsiban. Talán ez megoldotta a problémát. A régi már beteg volt, és talán emiatt kevesebb feszültség jutott a lambda szondára, és ez okozta a zavart.

Viszont a fogyasztás most 14 literre sikeredett. :)

Milyen gyertyákat érdemes a c20ne mociba rakni? Most cseréltem a régi NGK-kat (a negyedik meg valami más márka volt) BOSCH WR7DCX -re. Jó ez bele?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.