Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Mostanság, hosszú úton beállt a 7,5 liter körüli fogyasztás, ami szerintem ettől a fajta motortól jó. :lol:

A hétvégén Érden voltam, és kinéztem a neten előtte egy kutat, ahol nagyon óccsó volt a szesz (279,9 HUF), de nem tudtam tankolni, mert vasárnap nincsenek nyitva... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az E85-öt használók figyelmébe ajánlom a következő észrevételeket,amiket Powered Ákival mindketten megtapasztaltunk,a saját ill. az etanolos programmal futó autóinkon .....

Ez a nem kis probléma a megszokotthoz képest megnövekedett fogyasztás(+2-2,5L),ami kb. idén tavasztól lett hangsúlyos.

Ezt alátámasztja a szintén mindkettőnk által megtapasztalt,szegény keverékes ,kis terheléses motorüzemekhez tartozó "hebrákolás",ami egy nyitottabb kipufogó rendszerből jól kihallható,és nem zavaró minimális rángatózás is kísérheti....

A tavalyi benzin-lambda táblákat is idén nyárra dúsabra kellett állítani,hogy minden motorüzem tökéletes legyen...

Ezekből az következik,hogy az E85-ben nincsen benne a 15% benzin,hanem csak a töredéke(talán-2-5%,ha van egyáltalán),és a nyári nagy párolgása miatt ráadásúl mocskosúl vízezik!! A minősége kútanként erősen változó,de sajna eddig még nem jöttem rá,hogy konkrétan melyik kutaknál tuti szar ill. tuti jobb a minőség...

Nálam a 20L E85-höz 2 liter 95-ös benzint takonlva,visszatértek a régebben megszokott és reális fogyasztások ...

Megintcsak ugyan oda jukadunk ki: Mocskosúl átvagyunk baszva az árától kezdve a minőségig mindennel,patkánylyukban élünk...

BMW fórumon találtam, megmagyarázza pár embernek a szokatlan túlfogyasztását itt is. :D

Ez vajon működhet? :P

Link to comment
Megosztás:

BMW fórumon találtam, megmagyarázza pár embernek a szokatlan túlfogyasztását itt is. :D

Ezek ilyen urban legends-ek... Egészen pontosan valahol 14.5% körül van a benzintartalom, persze keverésenként

egy-két tized százalékkal ez eltérhet. A kutakon pedig nem párolog az anyag, ahogy leírják... ennek megvannak a

konkrét műszaki megoldásai (tartály szellőző pipa megfelelő kialakítása).

Ezen kívül én elég sok helyen szoktam tankolni az országban, és nem tapasztaltam jelentős fogyasztáskülönbségeket

soha. Persze félévente akad egy kút, amire páran panaszkodnak, így lehet benne valami igazság, de ez a bmw-s

írás inkább egy konkrétumok nélküli fikázásnak tűnik számomra az E85 ellen. Egyáltalán ismeri valaki azt, aki ezt

az írást feltette? :P

Link to comment
Megosztás:

Annyit tudok ehhez hozzátenni, hogy nekünk Udival volt tapasztalatunk egy konkrét AGIP kúttal, mindketten ott tankoltunk, szarul indult, nem mnet, stb. stb.

Átszoktunk máshova, hiba mindkettőnknek megszünt.

Nekem mostanság pöccre indul hidegen, alig teker az önindító, az viszont biztos, hogy sokat kap hidegen, mert első 1-2 hirtelen gázadásra torpan, de nem vészes.

Sejtem is hol kellene állítani esetleg, de nincs rá időm.

Hosszútávú fogyi 7,5l körül, rövid városi 10l. aki ismeri ezt a mocit, az tudja, hogy ez kb bengából is így alakulna. :D

Érdkesség: a maszek kútnál 280-ról mentek 320-ra, ma néztem már csak 310....lehet nem fogyott? :P

Link to comment
Megosztás:

...

Érdkesség: a maszek kútnál 280-ról mentek 320-ra, ma néztem már csak 310....lehet nem fogyott? :D

Na felénk is az látszik, hogy amíg nem volt büntetve a nafta, addig a maszekok voltak olcsóbbak.

Aztán az egyik maszek már nem is forgalmazza, a másik meg drágábban adja, mint alapból az agip.

Ha -8 Ft-ozok, akkor már 13 Ft a különbség minima. vagyis a múltkor ennyire jött ki.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt olyan tapasztalatom, hogy egyszer telenyomtam olcsó naftával Nyíradonyban és a fogyasztásom hosszútávon 9 literre jött ki. Pest környékén tankoltam meg és visszafelé már csak 8 volt.

Miután a kipuffomat lecseréltem, beállt a 7,5, hosszú úton.

Szóval nem minden kútnál egyforma. Én ha lehet, Agip kutat választok. Valahogy azokban nagyobb a bizodalmam, mint az ilyen kis falu végi kutakban...

Link to comment
Megosztás:

X20XEV motornál van már ECO mód? Az említett motorral esetleg van már valami adat, hogy mennyivel fogyaszt több etanolt mint benzint?

Mostanában várható valami újítás az elektronikában amire esetleg érdemes lenne várni? Csak mert olvastam, hogy sw frissítés budaörsön van és az akár etanollal akár benzinnel megyek oda-vissza nagyon sokba kerül.

A fogyasztási adatok amiket már ki tud írni gépre kötve mennyire pontos? A fogyasztási átlag adatokat lehet nullázni?

Link to comment
Megosztás:

X20XEV motornál van már ECO mód? Az említett motorral esetleg van már valami adat, hogy mennyivel fogyaszt több etanolt mint benzint?

Mostanában várható valami újítás az elektronikában amire esetleg érdemes lenne várni? Csak mert olvastam, hogy sw frissítés budaörsön van és az akár etanollal akár benzinnel megyek oda-vissza nagyon sokba kerül.

A fogyasztási adatok amiket már ki tud írni gépre kötve mennyire pontos? A fogyasztási átlag adatokat lehet nullázni?

X20XEV esetén nem működik az ECO mód első fázisa, nem is fog, a lambdaszonda sajátossága miatt.

Átlag 25%-os túlfogyasztásról hallottam ilyen motoroktól.

SW frissítés elvégezhető otthon is, egy notebook segítségével. Újítás nem lesz, sajnos ezt a piacot visszavetette

a kormány nemrég, így nem éri meg fejlesztésbe pénzt tenni.

A fogyasztásmérés nagyon pontos lehet, ha jól be van állítva. Lehet a trip mérést nullázni is.

Link to comment
Megosztás:

Újra meggyőzödtem róla, hogy ahelyi AGIP kúton lévő E85 egy nagy rakás @[Đđ{]!!!

Egy tankot jártam vele, hidegen szaggatás, melgen többletfogyi...amint vissza tankoltam a maszek kúton, minden megszünt.

Pont ezt másoltam be BMW fórumról is, hogy valahol jó sz*r az anyag. De hát akkor az AntiE85 kampány része volt, szal ez a commented is az :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként meg víztartalomra egyszerű digitális ohm mérővel is lehet összehasonlítást végezni a különböző anyagok között :D

Régóta tervezem, de most azt hiszem meg is csinálom.

Elhozom majd a céges kalibrátort, azzal sokkal pontosabban tudom mérni majd, mint a mezei műszerrel.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.