Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Aha. Hát ha HunFlex vagy flexpro, azt elég könnyű bekötni, mert tényleg csak össze kell dugni a csatlakozókat és kb kész is.

Ha valami komolyabb ( amit kétlek ) akkor kell keresni egy autóvillamossági szerelőt és vele megcsináltatni a dolgot. Pesten nem tudom ki megbízható ilyen téren. :D

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Hát kérlekszépen 220Ft lett valamilyen rendkívüli akció keretében.

Igen, Debrecenben az infók szerint két kúton is 220ft lett az E85! Remélem követhető példa lesznek :D

Beszélgettem a srácokkal, és kb. annyi történt, hogy ahogy az udvarban elkezdték forgalmazni, rá pár hétre a kinti kúton is megjelent a szesz (gondolom leesett a forgalma, és rájött, hogy ez lehet az ok), valamint válaszul 220-ra tette ki, amire az udvarban lévő kút kénytelen volt szintén 220-ra leárazni.

Gyakorlatilag egymást ölik, kérdés, melyik bírja tovább, mert így a szeszen nem igazán van hasznuk.

Akkor lenne extra a helyzet, ha a Galamb utcán is megjelenne a lötty hasonló áron, mert a benya állandóan ott a legolcsóbb, ráadásul 1 km-re van a fenti 2 kúttól. Na akkor ezek becsukhatnák a boltot.

Viszont az meg vicc, hogy az Agip-on 249.9 továbbra is.

Link to comment
Megosztás:

Beszélgettem a srácokkal, és kb. annyi történt, hogy ahogy az udvarban elkezdték forgalmazni, rá pár hétre a kinti kúton is megjelent a szesz (gondolom leesett a forgalma, és rájött, hogy ez lehet az ok), valamint válaszul 220-ra tette ki, amire az udvarban lévő kút kénytelen volt szintén 220-ra leárazni.

Gyakorlatilag egymást ölik, kérdés, melyik bírja tovább, mert így a szeszen nem igazán van hasznuk.

Akkor lenne extra a helyzet, ha a Galamb utcán is megjelenne a lötty hasonló áron, mert a benya állandóan ott a legolcsóbb, ráadásul 1 km-re van a fenti 2 kúttól. Na akkor ezek becsukhatnák a boltot.

Viszont az meg vicc, hogy az Agip-on 249.9 továbbra is.

Győrben a régi tigrises kúton is most kezdtek el szeszelni 250-ért, egy kútfejen van a benyával, ha felesben akarsz tankolni, be kell menned, kicsengeted a szesz árát, visszemész, betöltöd a benyát, megint bemész. Alig 2 kilóméterre tőlük 244, és külön kútfejen van, csak arrébb tolom a kocsit, és kérem a 2-es-3-as kutat egyben. Barátin szintén egyben van, de ott csak bekiabálok hogy nullázzák le, aztán összeadják a kettőt. Itt viszont már 252-ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Győrben a régi tigrises kúton is most kezdtek el szeszelni 250-ért, egy kútfejen van a benyával, ha felesben akarsz tankolni, be kell menned, kicsengeted a szesz árát, visszemész, betöltöd a benyát, megint bemész. Alig 2 kilóméterre tőlük 244, és külön kútfejen van, csak arrébb tolom a kocsit, és kérem a 2-es-3-as kutat egyben. Barátin szintén egyben van, de ott csak bekiabálok hogy nullázzák le, aztán összeadják a kettőt. Itt viszont már 252-ha jól emlékszem.

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb." :D :wacko:

Link to comment
Megosztás:

A hétvégén mértem egy fogyit az új szoftverrel.

Igaz h nem eléggé pontos, de amennyire a lehetőségem adta, próbáltam az lenni.

77 km-re 6 liter szesz fogyott...ami azt jelenti h 7,8 liter, igaz, hogy ez csak országút, erőteljes gyorsításokkal, de nem túllépve a 110-et! :D

Nékem tetszik! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag egymást ölik, kérdés, melyik bírja tovább, mert így a szeszen nem igazán van hasznuk.

Ennél az árnál pont annyi a hasznuk, mint a benzinen... ez lenne a normális.

Nyári melegben 100% etanolozással elektronika nélkül mi a véleményetek?^_^ X20XEV bírja fogja? Esetleg egy Lambda pucolás nem ártana előtte? 196ezer kilométer van a vasban.

nem ajánlom, és a lambdát nem lehet pucolni.

Link to comment
Megosztás:

Az E85power kit a TV-ben is szerepel a héten, a sportverda című műsorban készítettek interjút, melyben bemutatásra

kerül az átalakító is. Ajánlom figyelmetekbe, az alábbi műsorrenddel:

SPORT1: Szombat (Augusztus 14.) 10:30

Vasárnap (Augusztus 15.) 18:30 (ism.)

Hétfő (Augusztus 16.) 11:00 (ism.)

Szerda (Augusztus 18.) 13:30 (ism.)

Vasárnap (Augusztus 22.) 10:30 (ism.)

SPORT2: Szerda (Augusztus 18.) 5:00 (ism.)

Szombat (Augusztus 21.) 23:15 (ism.)

Másik aktualitása a műsornak az insignia OPC, ezt nekem is sikerült a forgatáson kipróbálni ^_^

Link to comment
Megosztás:

Az E85power kit a TV-ben is szerepel a héten, a sportverda című műsorban készítettek interjút, melyben bemutatásra

kerül az átalakító is. Ajánlom figyelmetekbe, az alábbi műsorrenddel:

SPORT1: Szombat (Augusztus 14.) 10:30

Vasárnap (Augusztus 15.) 18:30 (ism.)

Hétfő (Augusztus 16.) 11:00 (ism.)

Szerda (Augusztus 18.) 13:30 (ism.)

Vasárnap (Augusztus 22.) 10:30 (ism.)

SPORT2: Szerda (Augusztus 18.) 5:00 (ism.)

Szombat (Augusztus 21.) 23:15 (ism.)

Másik aktualitása a műsornak az insignia OPC, ezt nekem is sikerült a forgatáson kipróbálni :D

Na akkor ezt megnézzük. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag egymást ölik, kérdés, melyik bírja tovább, mert így a szeszen nem igazán van hasznuk

A Belker nagycég, elbírja, sokkal sokrétűbb, mint a kinnti kút.

Mostanra már annyira kitisztította az etanol a motort, hogy kb. 2 deci olaj elmegy 100km-en. Kiment a henger falára, és a szelepülékekre rakódott kox. A műszakin nem érdekelte, hogy etanol van benne, de lentebb kellett vernnem az alapjáratot a mérésre.

Link to comment
Megosztás:

quote name='opel16v' date='2010-08-16 - 12:38' post='681438'

Az E85power kit a TV-ben is szerepel a héten, a sportverda című műsorban készítettek interjút, melyben bemutatásra

kerül az átalakító is. Ajánlom figyelmetekbe, az alábbi műsorrenddel:

SPORT1: Szombat (Augusztus 14.) 10:30

Vasárnap (Augusztus 15.) 18:30 (ism.)

Hétfő (Augusztus 16.) 11:00 (ism.)

Vissza a jövőbe ? Vagy hogy ? ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

quote name='opel16v' date='2010-08-16 - 12:38' post='681438'

Az E85power kit a TV-ben is szerepel a héten, a sportverda című műsorban készítettek interjút, melyben bemutatásra

kerül az átalakító is. Ajánlom figyelmetekbe, az alábbi műsorrenddel:

SPORT1: Szombat (Augusztus 14.) 10:30

Vasárnap (Augusztus 15.) 18:30 (ism.)

Hétfő (Augusztus 16.) 11:00 (ism.)

Vissza a jövőbe ? Vagy hogy ? ^_^ :D

:D :D
Link to comment
Megosztás:

Ma próbaképp rátankoltam egy kicsit nagyobb keverési arányba etanolt a vecibe. Úgy 10liter benzinhez 26liter E85öt. Hát az eredmény nem maradt el:) Első kigyorsításkor éreztem hogy valami nem kóser, igen nyúlósan gyorsul,lágyan bele-bele rángatott. De aztán végülis kis fordulaton meg szerintem nyomatékosabb volt(50nél 5ödikbe negyedgázra léptem gyönyörűen gyorsult felfele) de alapjárata olyan lett mint egy kawa zxr nek :D Aztán gyorsan rá is tankoltam még 24liter benzint, és így pont 60liter van a tankomba(televan) most már minden olyan mint régen:) Gondoltam ezt leírom ide nektek, hátha valaki még így kiakarja próbálni mint én, de már rájöttem hogy így tényleg nem ajánlatos használni, még ekkora keverési arányba sem.. Hát még tisztán ahogyan én akartam:) Kb. ott is hagyott volna az útszélén ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ma próbaképp rátankoltam egy kicsit nagyobb keverési arányba etanolt a vecibe. Úgy 10liter benzinhez 26liter E85öt. Hát az eredmény nem maradt el:) Első kigyorsításkor éreztem hogy valami nem kóser, igen nyúlósan gyorsul,lágyan bele-bele rángatott. De aztán végülis kis fordulaton meg szerintem nyomatékosabb volt(50nél 5ödikbe negyedgázra léptem gyönyörűen gyorsult felfele) de alapjárata olyan lett mint egy kawa zxr nek :D Aztán gyorsan rá is tankoltam még 24liter benzint, és így pont 60liter van a tankomba(televan) most már minden olyan mint régen:) Gondoltam ezt leírom ide nektek, hátha valaki még így kiakarja próbálni mint én, de már rájöttem hogy így tényleg nem ajánlatos használni, még ekkora keverési arányba sem.. Hát még tisztán ahogyan én akartam:) Kb. ott is hagyott volna az útszélén :D

Ez már ezerszer átrágott téma, max. felesben lehet használni átalakító nélkül. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ez már ezerszer átrágott téma, max. felesben lehet használni átalakító nélkül. ^_^

Ja jó azt tudom, csak próba szerencse alapon kipróbáltam:) Veszíteni nem vesztettem vele. Én úgy vagyok vele nálam annyira nem éri meg az átalakító, mert mire megtérül.. Meg 10km re van a legközelebbi E85 kút(kapuvár) és az elvissza 20km. szal,ja:)

Link to comment
Megosztás:

Próbának jó ez az arány, ha gyullad a check lámpa, akkor benzint kell rátankolni.

Legalább kipucolja a rendszert, az üa szűrő meg nem drága :D

Aham értem és csak az üa szürö dugulhat el vagy más is?

Az a lámpa egyből gyullad vagy egy kis idő után? Mert itt helyben nem lehet kapni e85-öt,csak a szomszéd faluban,gondolom ha felgyullad a lámpa akkor egyből tankolni kell ^_^ jaja legalább tiszta lesz :D nem árt sztem, 13év alatt igen sok korom lehet benne meg kitudja még mi .

Link to comment
Megosztás:

Aham értem és csak az üa szürö duguéhat el vagy másis?

Az a lámpa egybölgyullad vagy 1kis idöután? Mert itt helyben nem lehet kapni e85 öt csak a szomszédfaluba gondolom ha felgyullad a lámpa akor egyböl tankolni kell ^_^ jaja legalább tiszta lesz:d nemárt sztem 13év alat igen sok korom lehet benne meg kitudja még mi .

Kicsit visszaolvasva megtalálod a válaszokat a kérdésre.

Másrészt kérlek ügyelj jobban a helyesírásodra.Most még javítgatom,de legközelebb törlöm a hozzászólásaidat.

Köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Bocsi! Nem direkt van .Nem sűrün forumoztam még ^_^ .

Korom talán nincs az üzemanyag rendszerben ( legalábbis jó esetben :D ) de minden más takony előfordulhat, szóval a pót szűrő beszerzése javallott. :D

Gabi, megnéztem a sportverdát egyébként. Hogy lesz az OPCből 350LE csak az elektronika beszerelésével? :D

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.